[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
commandante ezt honnan vetted?
"Hiszen a 20-35 mm kumulatív gránátok átütése elég tetemes még nagy távolság esetén is"
Ilyen űrméretben manapság csak kísérleti jelleggel fordul elő kumulatív gránát. A másik fele hogy a a széles körben használt CTG-40 HEDP verzió sem igazán használható egy páncélozott cél ellen sem. (kivéve a szuicid hajlamúakat)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Tényleg Dudi és melyik az? :))) Csak mert a 40eshez sincs. Ugyanis az oroszoknak volt annyi agyuk hogy ne kezdjenek bele egy felesleges szar gyártásába.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
"Python" Friss videó:
13.40-nél jöttek friss tankok....olyan mint ha T-90 lenne...

varga dima: T-90 -s nincs Szíriában. Viszont vannak T-72AV (T-72 M1V) gépeik, és T-72M1M harckocsik, amelyekbe a modernizáció során beszereltek egyes a T-90 -ben megjelent rendszereket is.

Nagy valószínűséggel ezek közül a modifikációk közül valamelyik szerepel a videókban, akár egyszerre mindkettő is, de ebben a videóban én az AV variánsra tippelnék.

De erről a témakörről dudi többet tud nálam. ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Python

Melyik videóról van szó?A harckocsira szerelt kamerásakat nem szoktam megnézni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ma linkeltem egy Anna News -os videót
Friss videó:
http://www.youtube.com/watch?v=JaBlExBQXFU

Arról érdeklődik dima.
De ez tényleg elég szűk városi utcákon, környezetben T-72 -el és BMP-2 -el, a tipikus mindenre lövünk módszerrel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Igen az több mint valószínű,hogy egy T-72AV amit a szíriaiak elvileg a T-72M1-ek modernizálásával hoztak létre.Néhány helyen T-72 AV/M1-ként hivatkoznak rá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Egyébként furcsa öszvér ez az szíriai T-72 AV mert ez valami T-72M1 és T-72BM keverék akar lenni.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Mack kínai 35-öst én is linkeltem anno mikor valami jövőbeli gyalogsági fegyverről volt szó de a pct. hatása akkor is erősen limitált ha kínai, ha nem. Ugyanis egy adott űrméretben nem lehet korlát nélkül növelni a kumulatív hatást.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Valami rémlik. Azt hiszem láttam valahol képeken amin olyan 1+ cm páncéllapok vanna átlőve. Ez megfelel átlag PSZH védelemnek. Szerintem senki nem remél csodát az ilyesmiktől.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Az az igazság egy fórumon indultam el az ott kapott link alapján. Nos az igazság volt más töltet is hozzá de a kísérletekben ez a töltet szerepelt inkább ha jól emlékszem. Az aszimmetrikus hadviselés kapcsán jött szóba ez a fegyver. Az a gond hogy jó az RPG meg más milyen fegyver is a harcban, de az aszimmetrikus hadviselés során kevés az utánpótlás, és a csapatok ritkán találkoznak harckocsi csoportokkal, lásd Afganisztáni hegyi utakon.
Ugyan akkor van egy csomó jármű amelynek páncélzatát a mostani nehéz puskák sem viszik át, vagy csak kis távolságból azonban akkor sem igazán hatásosan. Így ezek a testpáncélok kapcsán lassan anti materiálisból anti manus fegyverré lépnek elő irtózatos kb 1000 mm max távolságig. Így szükség lenne egy fegyverre ami könnyű (egy ember eltudja vinni + a lövészfegyverét) nem feltétlenül nagy hatótávolságú fegyver (kb. mint az RPG ) sok lőszert lehet hozzá 1 embernek szállítani, és képes nagyobb páncélt átnőni mint a nehéz-puskák. Tipikus célpont lehet csapatszállító, páncélozott járművek (kivéve tankok) és alkalmas más lőszerrel erődített körletek ellen is. Nos valahol valamelyik merevlemezen fáradságosan laponként lementettem a fegyver bemutatóját. Azt hiszem! A fegyver érdekessége a zárszerkezet volt, és vállon fölött átvetve a kezelő mögé ért, már csak azért is mert elég hosszan zárszerkezetestől hátrasiklott.(egy nagy hosszúságú rugó ellenében mely majdnem olyan hosszú volt mint maga az egész fegyver) A zárszerkezet egy egyszerű ékzárhoz hasonlított. A megtámasztás a külső csövön található válltámasz volt, az elsütő szerkezet külsőre hasonló mint az RPG. Az egész fegyver kb. 1 m hosszú lehetett. És szerintem a hátrasiklás is kb. a hossz fele lehetett max. Az elsütő szerkezet a cső külsején lett hátra vezetve. Azt hiszem 2 páncéltörő gránát is volt említve mert azt próbálták optimalizálni.

commandante ezt honnan vetted?
"Hiszen a 20-35 mm kumulatív gránátok átütése elég tetemes még nagy távolság esetén is"
Ilyen űrméretben manapság csak kísérleti jelleggel fordul elő kumulatív gránát. A másik fele hogy a a széles körben használt CTG-40 HEDP verzió sem igazán használható egy páncélozott cél ellen sem. (kivéve a szuicid hajlamúakat)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
épp ez az hogy manapság már az "utcai harcos" jellegű IFV-k is olyan extra pótpáncélokkal jönnek ki, hogy a kis űrmérettel nem igazán érdemes próbálkozni. A kínai QBZ-nél is kb 200 m/s a kezdősebesség, ez alapján gondolj bele mekkora lőszert kellene csinálni hogy 1000 körülire emeljék.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Az is igaz de egy igazán jó .50 elég nagy darab fegyver, de ha igaz hogy a z átütés az átmérő 1-2 szerese akkor is 20-70 mm lehet sikeres optimalizálás esetén. és nem függ a lő távtól. Képézeljünk el egy olyan fegyvert ami kb. úgy néz ki mint egy töltetlen RPG valamivel rövidebb és ugyan olyan átmérőjű. Egy sima optikai irányzék és hasonló elsütő szerkezet. Maga a lőszer leginkább a 90 hispanó löszeréhez hasonlított, de a gránát része ultramodern. Az RT20 denel hatásadatait kapod (legrosszabb esetben 20 mm esetén) annak súlyának töredékéért. Most az is igaz hogy a denel cég gyárt arra a lőszerre könnyű fegyver (de nem lehetséges az űrméret növelése abban a konstrukcióban). De ha tudod a lövész terhelését egy ilyen megoldással csökkenteni akkor lehetséges a 35 mm is és talán a nagyobb is +csőszájfék, (mint az irániaknál) a külső csőre erősítve. A lényeg hogy a torkolati sebesség ne csökkenjen jelentősen. (szubszonikus)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A 35 mm QBZ így néz ki
1228659543_36334-tfb2.jpg

Újjabban, meg így
http://chinesemilitaryreview.blogspot.ro/2012/03/chinese-qlb06-qlz-87b-35mm.html
Szerintem kb. ez a maximum amit ki lehet hozni a konstrukcióból. Ja és a páncélátütése kb cm szinten mozog.
És lassan át kéne költözni egy másik topikba...
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Amit én láttam az ennél sokkal könnyebb volt és kisebb is. Nos ha valamikor megtalálom, ha még érdekel valakit jelzem.