[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
CpI9kcMWAAAYrw2.jpg
CpI9kcLWcAACBig.jpg
<blockquote rel="jani2">Szíria ott van az Olimpián. Most úszásnál láttam. Előfutam 100 m-es mellúszás 5. lett. Sajna a nevét nem tudtam megjegyezni. :(

</blockquote>
Ahogy látom szír zászlót lobogtatnak. Nem nuszrást,nem íziszest, se nem valami másik birkacsordáét. De hát ez így is van rendjén. Lefejezés, úthengerrel kilapítás, élve elégetés még nem versenyszám az Olimpián.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Nyolc évet kapott Svédországban egy szíriai katonát megkínzó lázadó

http://tablet.hvg.hu/vilag/20160805_szria_svedorszag
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
<blockquote rel="gioo">Szerintem nem fogják tudni tartani,lokális anyagcsatába ment át az egész és abban az SAA. alul fog maradni.Rengeteg lehet a féreg pusztulat de úgy tűnik bírják.
Én továbbra sem értem az orosz hozzáállást.Olyan keskeny szakaszra korlátozódik az egész,hogy nekik ezt képesnek kéne lenniük féken tartani.Korábban nem volt gond naponta reptetni a stratégiai erőket meg lődözni a robot rep. tízesével.
Mi tartja őket vissza attól,hogy valami komolyabbat rakjanak a gépekre?Mért kell hagyni,hogy ezek vérszemet kapjanak?Hol vannak a Kamovok a MI-28 asok ilyenkor? Mért nem tizedelik a féreg páncélosokat?
Költő tudom de ez így nem kerek.

Hmmmmm... politika..... </blockquote>

Valami ilyesmi lehet a háttérben. Nekünk érthetetlen, de gondolom a döntéshozóknak nem. Én maradi típus vagyok, ha én dönthetnék, jönne a szőnyegbombázás.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
Azt olvasom, hogy az oroszok szerint az iszlamisták pár tucat MANPADS-t kaptak az USA tudtával. Emiatt nem lehet 3,5 km alatt repülni.
Az oroszok szerint a Mi-8-at is ilyennel szedték le.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 094
113
Azt olvasom, hogy az oroszok szerint az iszlamisták pár tucat MANPADS-t kaptak az USA tudtával. Emiatt nem lehet 3,5 km alatt repülni.
Az oroszok szerint a Mi-8-at is ilyennel szedték le.

De akkor a Vityebszk-en is van mit hegeszteni, vagy meg kell tanulni kezelni, vagy üzemeltetni. Ez innen már létkérdés, mert a Ka-52-esek önvédelmének is ez a lelke, a Mi-28NM is ezt fogja kapni.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
Autóbomba, ami nekem úgy tűnik, nem ott durrant ahova szánták.
https://www.youtube.com/watch?v=1esE7wCfPg8
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
Az iszlamisták szerint egy élelmiszer(?) konvoj már belépett a megnyitott átjárón át K-Aleppoba. Saját térképeik szerint is belőhető ez a szakasz.
CpNBToYVYAAzoFC.jpg:large
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
De akkor a Vityebszk-en is van mit hegeszteni, <b>vagy meg kell tanulni kezelni, vagy üzemeltetni.</b> Ez innen már létkérdés, mert a Ka-52-esek önvédelmének is ez a lelke, a Mi-28NM is ezt fogja kapni.

Na igen... Amennyire látom, oroszoknál is ez az egyik nagy probléma. A II. v.h-s és hidegháborús beidegződés/faszság. Hogy sebtében besorozott-kiképzett emberek+relatív csúcstech majd jól megfér egymással... Erről nagyon le kell-kéne szokniuk. Nekik is, meg az agybeteg itthoni "nacionalistáknak" is
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Azt olvasom, hogy az oroszok szerint az iszlamisták pár tucat MANPADS-t kaptak az USA tudtával. Emiatt nem lehet 3,5 km alatt repülni.
Az oroszok szerint a Mi-8-at is ilyennel szedték le.
Van nekik amivel 3,5 km-nél magasabbról tudnák ritkítani a férgeket. A csúcshelikoptereik meg nem sokat érnek, ha néhány MANPADS-al a földre tudják kényszeríteni az egészet, a Szu-25-tel ugyanez a helyzet. Persze nem akarnak halott orosz katonákat, de akkor a levegőből kell jobban rákapcsolni, vagy odavinni rendes tüzérséget és megszórni 40 km-ről a terroristákat. S akkor védje a tüzérséget a helikopter távol a harcoktól.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
Most éles helyzetben miért nem merik tesztelni a cuccokat?
Itt kiderül mit tudnak valójában.Itt még nem olyan fájdalmas a kudarc...

Sok mindent nem tudunk, de furcsa, hogy 2 napja alábbhagyott a légi tevékenység. Helik eltüntek. Bombázás ritkult.
Nem értem miért jó egy nehéz helyzetet kijavítani, mint az egyszerűbbet tartani?
Ha meg olyan rossz a helyzet vonuljanak vissza a még megtartott területekre. A libelárisok úgy is egymás ellenfordulnak magukba.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Most éles helyzetben miért nem merik tesztelni a cuccokat?
Itt kiderül mit tudnak valójában.Itt még nem olyan fájdalmas a kudarc...

Sok mindent nem tudunk, de furcsa, hogy 2 napja alábbhagyott a légi tevékenység. Helik eltüntek. Bombázás ritkult.
Nem értem miért jó egy nehéz helyzetet kijavítani, mint az egyszerűbbet tartani?
Ha meg olyan rossz a helyzet vonuljanak vissza a még megtartott területekre. A libelárisok úgy is egymás ellenfordulnak magukba.

Valszeg a rohadék szaúdiak egy csomó (USA-eredetű) MANPADS cuccot átpasszoltak a "felkelőknek" és az oroszok nem akarnak túl sok kockázatot vállalni... Már ott sem kommunista-diktatúra van, szóval a nép hangulatát is figyelembe kell venni.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
szir tabornok is olvassa ezt a topikot, mert miutan nem latta az orosz bombak hamvat, felszolitotta oket a tamogatasra. kozben legalabb 2 21est es par gvozgyijkat lattam zink es jaesh kezben, hogy teve dugja meg azt, aki ilyen neveket kitalal... ugy tunik, ht-zsakmanyra tokeletes volt a saa vedekezese.