[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
A vahabitáknak mindíg óriásiak a veszteségeik, de mégis mindíg harcképesek. Az SAA veszteségeiről tudunk valamit?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Lamiaa Nahhas, ügyvéd, a koalíció egyik szóba jöhető jelöltje az átmeneti kormány miniszterelnökének.
Mi van a Facebookján? Megsemmisíteni, eltörölni a szekuláris Szíria felfogást, a kisebbségek (kurdok, alaviták, síiták) ördögök, megtisztítani. Dicsőséges Hitler, Saddam Husszein, Abdulhamed (örmény népirtás).
Íme a mérsékeltek.
CpR4kLaXEAAkdYJ.jpg:large

Ez már ismert tobb éve, hogy a szaudiak pártfogoltaja és iszlám államot a la SZA akarnak létrhozni.
Szekuláris ellenzék nem létezik, illetve igen kicsi létszámban.
A videokon állandoan allahu akbar kiáltások, ami nem a szekulárisok jellemzoje.
Lehet választani : Aszad egy szekuláris -nyugati típusu életmoddal vagy iszlámista dikattúra SZa módra.
 
S

szpg9

Guest
Boki, ha az oroszok nem sütnek ki valamit a szírekkel Aleppónál és nem működnek szorosan együtt velük, akkor az a terroristák malmára hajtja a vizet, ez a töketlenkedés pedig az oroszokat, meg mint megbízható szövetségest mások szemében ellehetetleníti. Egy nemzetközi fellépés során erre is kell figyelni...
Nem kéne hagyni a szíreket magukban bénázni, mert a hadianyagukat sem használni sem, megsemmisíteni, hanem csak hátrahagyni tudják, mert egyedül bepánikolnak.. Ebben a helyzetben létkérdés a szírek légi támogatása. Én személy szerint nagyon nagyot csalódtam az oroszokban, hogy engedték az áttörést, és nem bombázták szarrá a kitörő-támadó terroristákat. Bármilyen repülővel, akár a távolsági légierővel is.. Volt rá pár napuk. ....A légitámogatás talán jól jött volna a szírek moráljára is.
Ehhez képest mi lett, áttörés, terrorista örömködés, fegyverek és lőszerek garmadája a terroristákat erősíti most. Szarabb helyzet van, véres, veszteségterhes harcok után, mint volt. Sajnálom az elfogott szír katonákat, mert biztos válogatott módon fogják őket megőlni. Úgyhogy előttem az oroszok csúful meszerepeltek, megbízhatatlanokká váltak. Kíváncsi vagyok segítenek-e és hogyan, mennyi idő alatt helyrehozni a helyzetet, ami helyrehozhatja a más szövetségesei előtt is a renoméjukat.
Mer nemcsak mi, hanem hivatalos elemzők is figyelik a fejleményeket Szíriában, és abból vonnak le következtetéseket (politikailag:::) Amit az utóbbi napokban az aleppói harcok alapján levontak, biztos nem hízelgő az oroszokra nézve. Hasonlíthat néhány fórumtársam elégedetlenségéhez. Így sose lesznek legyűrve az IÁ-sok és holdudvaruk fegyveresei.

Meg ne legyünk naívak, egy hadművelet tervezésekor nemcsak a saját erők tevékenységét, hanem az ellenség lehetséges ellenlépéseit, azok elhárítását is mérlegelni kell és a fegyvernemek között meg kell szervezni az együttműködést, támogatást. Azt hiszem ekkor van értelme egy koalíciónak. Mert az nem koalíciós partnerség, hogy akkor nem segítek lényegesen, amikor nagy a baj? Az meg hogy a most zsákmányolt fegyvereket le kell bombázni, ne orosz és szír célpontokat lőjenek a zsákmány fegyverekkel, az nem tül kecsegtető. Mert olyan fegyvereket kell megsemmisiteni, amivel harcolni lehetne a szíreknek az IÁ ellen a földön... Mire pótolják esetleg hajóval a technikai veszteségeket, addig ki tudja hová fajul a terroristák offenzívája?


Ugyhogy most az oroszok biztosan szatomi malmára hajtották a vizet és maguk ellen hanholták még azokat is, akiknek, mint nekem szimpatikus volt az eddigi beavatkozásuk az IÁ és egyéb terrorista írtásban.

Boki, kétlek jelezd moszkvának az elégedetlenségünket csalódásunkat, nekem speciel nem kellene olyan szövetséges,, akire pont hosszú hónapok legválságosabb napjaiban nem számíthatok.

Az hogy néhány nyugati vinnyogás megálljt parancsolt Aleppónál az orosz fegyvereknek, pedig több, mint siralmas. Fel kellene ébredni, ez nem egy stratégiai játék, hanem háború, amit minél előbb be kellene fejezni, mert annál kevesebb idejük maradna beleugatni a dolgokba a nyugati vészmadaraknak...


Úgyhogy Putyin itt egy puha pöcs volt, sőt külpolitikai megítélését neki és orszaga tevékenységének ez a tevékenység, vagy totojázás csak jelentősen rontotta. Egyébként már majdnem egy éve ott vannak az oroszok szíriába, még nem tűnt fel a tábornokaiknak, hogy a szírek orosz támogatás (légi elsősorban) nélkül hajlamosak a megfutásra, pánikra?

Úgyhogy Boki kiváncsi lennék ezekből hogyan mosdatod ki orosz barátaidat??? Várnám reagálásodat, mert ezt a hozzászólást az oroszpárt klikk-nek szánta. Eddig drukkoltam a sikerükért, de ha csak ilyen szarul ténykednek(stratégia és taktika csődje!!!), mint Aleppónál, akol nyilván várni lehetett a felmentési-kitörési kísérleteket, akkor csak felhúzom magamat és inkább felülvizsgálom eddigi támogatásomat és a NÁTO ernyője mellett teszem le a voksom...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Panaszkodnak a szírek hogy nincs orosz Légi támogatás.

Am jogos .Én az oroszok helyébe már tavaly szeptemberben rendelemtem volna abból a kínai harcidrónból amit irak is kapott és most azzal szedném szét a a terroristákat.

se ka-52 se mi-28 nincsenek ott . Bezzeg irak tudott haladni annyira hogy már ők kűldenek katonát Szíriának.
 
S

szpg9

Guest
A Lakatiai videók nem válaszok és főleg nem gyógyírek az aleppói fiaskóra. Semelyik generális nem készült fel az IÁ és a NUSZRA tevékenységre. Nem esett le senkinek, hogy most az a központi hadszíntés és az a döntő csata, ami ha kormányerők gyóznek, igen meggyengítené az IA-t, de ha vesztenek a kormányerők, akkor az IA újra átveheti a kezdeményezést! Most akkor Boki, mint az orosz motíváció tudora, az elmúlt napok fényében mi a fasz csináltak pozítívumot az oroszok? Mert ha hagyják a nem túl képzett szövetségeseiket lemészárolni, megfélemlíteni, akkor azok sem fognak bízni bennük és ez az egész az akció hitelességét ássa majd alá. Ha így támogatják a szövetségesük, akkor mi a fasznak mentek egyáltalán szíriába? Ha egy sorsdőntő helyzetben nem segítik ki a szövetségesüket. Érthetetlen, katonai és politikai baklővés lett ebből az egészből, amely még nyilvánvalóbb lesz, mikor szegény szerencétlen foglyok tömeges lefejezéséről fognak jönni a hírek. Én ebben a pár napban kiábrándultam teljesen a medvéből...
 
S

szpg9

Guest
Tudod Boki, az oroszokban az volt eddig a szimpatikus, hogy úgy tűnt, konzekvensen támogatják a szír kormányt az ország visszavételében és a terroristák megsemmisítésében (elsősorban levegőből és logisztikával, tanácsadókkal). Az elmúlt néhány nap kiábrándító volt, lásd előző hozzászóláim, és szerintem holnaptól, itt a fórumon is megváltozik a Te helyzetet. Te ugyanolyan szószólója voltál az oroszoknak (csak finomabban nyomtad a propagandát), mint Szatomi 69 a túlsó ellenséges oldalnak. De azt hiszem az aleppói tehetetlenség miatt most Te is elvesztetted a hiteled jó részét. Itt nem azokra a videókra gondolok, amiket megosztaz, hanem a hozzájuk fűzött politikai sugallatokra. Az oroszok jók, többet és állhatatosan harcolnak az IÁ és a terroristák ellen, mint a fél nyugat. Nem olyan teszem ide-teszem oda döntésképtelenek mint az EU. Hát ezek a politikai hozzáfűzések azóta ellenszenvesen csengenek a fülemben, mióta megtörtént az aléppói csoda. Minek oda felderítő tu-214 R gép, ha a csapatösszevonásokat támadásokat nem támadják? 500 féregből állö, gyülekező csoportosítást meg lehet állítani a levegőből is, szétzilálva azokat. Úgy gondolom, Te mint magyarországi orosz szószóló elég ügyes voltál, de az események hiteltelenítettek...
 
S

szpg9

Guest
BOKI, az előző 3 db kommentet személyesen neked írtam és kérlek ne légy olyan mint szatomi, aki nagy csenddel honorálja a neki feltett kényes, húsba vágó kérdéseket. Ez aorosz tökedlenkedés oda fog vezetni, hogy szép lassan az oroszok el fogják veszteni azt a szimpátiát az EU-ban, ami a Krím, Donbassz, Szíria kapcsán kezdett kialakulni, legalábbis azok körében, kik a tehetetlen EU-s vezetéstől elfordulva a felemelkedő, szövetségeseire figyelő oroszországban vélte meglátni a példát és a választ a kor kihívására. De az a lufi leeresztett, kipukkant. tehetsz fel ide bármilyen videót már néhány konvoly lebombázásáról, az egész már nem tudja ellensúlyozni az aleppói fiaskót!!!!