[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 381
113
Felsőbb kép nem Idlib, bocsánat, furcsa is volt,de ezt használják propagandaként, most vallották be hogy grad(?) Latakiára, nevetséges.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
szpg9
Latom nem csak en akadtam ki az aleppoi helyzeten. :) De Boki csak a hireket forditja. Nem az o dontese volt ez, ugye tudod?

boki
Az orosz nyelvu oldalakon milyenek a forumozok hozzaszolasai ehhez a huzashoz? Ok ertik ezt vagy esetleg ok is csak pislognak?
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 235
113
Ezért a (szerintem) átmeneti területvesztésért nem kell Ennyire kifakadni és felesleges bűnbakot is keresni. Főleg nem az Oroszok nyakába varrni a történteket. Egy látványos és súlyos csatavesztés volt, igen. Nem úgy zajlott ahogy mi szerettük volna ? Igen, nem úgy. Úgy tűnik, Idlib és környéke fontosabb volt a VKSZ-nek. Igen. Miért ? Bosszú ? Ki tudja, de ez a változat is érthető lehet. Nem jöttek a Backfire-ek. Nem, tényleg nem, pedig de fasza lett volna.
De még jöhetnek !
A szír hadseregnek pedig ideje lenne megtanulni, hogy nem minden csatája felett repkednek Szuhojok, főleg nem csatadöntő mennyiségben.
Mellesleg a harciheliken kívül szerintem pont most jöttek volna jól a hazaküldött Szu-25 -ösök, a B-8-asok sokaságával.
Nade akkor sem igazságos a medvét bántani, ugyanis már megéltünk ilyesféle napokat - a medve nem ment se Kijevbe, se Ankarába - és jól csinálta.
Mindettől függetlenül, a következő napok érdekesek lesznek, az fix.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Szerintem a mostani orosz passzivítás legvalószínűbb oka, hogy Putyin és Erdogan augusztus 9-én azaz holnap találkoznak Szentpétervárott és a tárgyalásokon kétség kívül az egyik legfontosabb téma Szíria lesz. E miatt Putyin most a barátságosabb arcát próbálja mutatni a világnak és ezzel együtt Erdogan szultánnak is aki tudvalevő a "felkelők" egyik fontos támogatója. A légicsapások mérséklésével pedig jobb lehetőségeket próbál kiharcolni a tárgyalásokon. Az oroszok további tevékenysége pedig nagyban fog függni a keddi tárgyalások végeredményétől is. Azon pedig, hogy az SAA egységek pánikszerűen vonulnak/vonultak vissza (inkább fejvesztve rohantak) iszonyat mennyiségű eszközt és muníciót hátrahagyva, a legjobb légitámogatás sem tud segíteni, mivel egyrészt az arabok elmúlt fél évszázados harci eredményeit, és az arab harcmodort figyelembe véve ez a jelenég nem meglepő, másrészt tudvalevő, hogy pusztán a levegőből nem lehet háborút nyerni
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
A személyes problémákat meg oldjátok meg privátban, mert egyrészt nem ide való másrészt rohadtul zavaró. (Ne tessék mellre szívni, mert felelősséget nem vállalok :D)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Heves harcok dúltak az utóbbi napokban a Bassár el-Aszad szíriai elnökhöz hű kormányerők által ostromgyűrűbe zárt Aleppóban, a település keleti részét uraló szíriai felkelőknek szombati beszámolóik szerint hetek óta először sikerült áttörniük a kormányerők állásain és csatlakozni a település északi részén harcoló társaikhoz.
http://mno.hu/kulfold/a-sziriai-lazadok-attorhettek-az-ostromgyurut-1355549
 
S

szpg9

Guest
Nyugger, szerintem nincsen az előző hozzászólással igazad. A szíriaiak általában demoralozáltak, ha csak magukra maradnak. Nem múlik el nyomtalanul az elmúlt 5 év ISIS-es hadifogoly kínzó, kivégző mulatsága. Az életüket féltik, mint végső soron mindenki. Ezen rövid távon nem lehet változtatni. Ezért nem szabad magukra hagyottan csatába küldeni Őket, mert akkor ez lesz az eredménye. És ez sokkal rosszabb, mint egy vereség, mert beléjük ég egyre jobban a kisebbrendűség érzése és a végén egy bottal kergetőző ember elől is megfutnak. De támadásba vinni egyre nehezebb lesz azokat. Már sokan írták Aleppo= Sztálingrád. Akkor még egy párhuzam, a II. VH-ban a sztálingrádi ősz végén már a német katonák sem harcoltak, csak akkor, ha páncélosok és/vagy rohamlövegek támogatták a harcukat. Ha figyelembe vette ott és akkor a katonák mentális állapotát a hadvezetés, akkor meg Szíriában miért nem? Pedig van ott elég tanácsadó...Már a beavatkozás kezdete óta látszik, hogy a légi támogatás adja meg azt a mentális és tűzerő pluszt, amitől sikeres volt az egész... Ez a Putyin mentegető "most a jó arcomat mutogatom duma", ha így van, akkor elég szánalmas, mert ebből az aleppói csatából megerősödve pont azok a terroristák jöttek ki jól, akik ellen indult a hadjárat. Szövetséges cserben hagyását pedig nem díjazzák még a politikában sem.
 
S

szpg9

Guest
<blockquote rel="zeal">szpg9
Latom nem csak en akadtam ki az aleppoi helyzeten. :) De Boki csak a hireket forditja. Nem az o dontese volt ez, ugye tudod?

Nekem semmi bajom nincsen Boki-val, és a tevékenységével sem, aki szinte húzza ezt a fórumot. Nem is személyeskedni akarok, hanem csak arra gondolok, amit Ő csinál, azt nem lehet kedvtelésből csinálni, csak hivatás szerűen. De ez az én véleményem.. Mondom, engem nem zavar ha ezt és így csinálja, de tuti nem amatőr. (Meg kell nézni mikor és hol, illetve mennyit szólt hozzá itt a HT fórumain, amiből látszik az, amit mondtam.) Persze emellett tisztában vagyok, hogy Boki név alatt nem Putyinnal állunk kapcsolatba...
 
S

szpg9

Guest
<blockquote rel="szegcsab">
A szír hadseregnek pedig ideje lenne megtanulni, hogy nem minden csatája felett repkednek Szuhojok, főleg nem csatadöntő mennyiségben.
Mellesleg a harciheliken kívül szerintem pont most jöttek volna jól a hazaküldött Szu-25 -ösök, a B-8-asok sokaságával.

Szerintem a szír hadsereg nem fogja megtanulni ezután sem, mert 5 év alatt sem tanulta meg, hogy légi támogatás nélkül harcoljanak. Szerintem pszihikailag annyira mélyen vannak, hogy ez el sem várható tőlük. Nyilván ezt nemcsak én, hanem a helyben lévő és a moszkvai döntéhozók is látták.

De, ha a szíreket hozzá akarják szoktatni a jelentős légi támogatás nélküli harchoz, akkor abból ilyen bukták sorozata fog hamar kialakulni, mint az aleppói.

Egyáltalán át kellene gondolni, (nekünk meg a fotelban itt ki kellene találni) mit akarnak az oroszok Szíriában. Ha csak bombázgatunk, hazamegyünk, nézelődünk, akkor az biztos, hogy világméretekben is a terroristák malmára hajtaná a vizet. Ezek ezt úgy fognák fel, hogy legyőzték az oroszokat is (a szíreken kívül), és egyre nagyobb elánnal zúdulnának rá Európára is (legalábbis szerintem). És igazából ez lenne a számunkra, a mi közvetlen életünk számára a legrosszabb. Ha valaki beáll az ISIS ellen a sorompóba, akkor annak vagy végig kell harcolnia velük (akár csak a levegőből) vagy ha időközben más lesz a prioritás és abbahagyja, akkor tudnia kell, hogy csak azt a szervezetet erősítette, amelyet korábban támadott.

Egyébiránt ez egy bizt. pol. fórum, szerintem ezek a hozzászólások fele annyira sem személyeskedők, mint amit az utóbbi napokban Szatomi adott és kapott. Ha meg valaki igazi személyeskedésre ( szerintem inkább arrogáns hisztizésre), akkor látogasson el a légiharcászat topic-ba és kezdjen vitatkozni Molni-val. De azért a neten, magunk között is levonhatunk némi következtetést erről is és arról is...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha jól tudom, akkor a szíreknek is van légierejük, de nem láttuk őket jeleskedni.
Vannak tüzérségi eszközeik -nem láttuk, hogy izzásig lőtték volna az ellent.
Vannak harckocsijaik (még viszonylag modernek is) nem láttuk őket.
Ott voltak a ládákban a páncélosok ellen bevethető rakéták, legalább a gyalogságra, épületekre el kellett volna lövöldözni.
Ott lett hagyva sok fegyver, lőszer, egyrészt ezeket biztos, hogy ott kellett tárolni? Nem lehetett volna pár száz méterrel arrébb vinni ebben a 4-5 napban? Vagy megsemmisíteni, vagy ne adj isten, de elhasználni?
Akkor mit csinált a szír hadsereg?
Mert azon lehet eszmét cserélni, hogy be kellett e volna avatkoznia vagy sem az oroszoknak, de ennek a beavatkozásnak -legalábbis a részemről az lenne- a minimum feltétele, hogy ilyen helyzetben a másik is odateszi azt, ami van.
 
S

szpg9

Guest
Azért vannak az orosz tanácsadók, hogy felmérjék a helyzetet. (Nem én találtam ezt ki, hanem állandóan felröppen ez a hír, lásd Palmira, meg van valami koordinációs központ is, mármint katonai. Meg ugyebár ez nem gyerekjáték (most durcás vagyok/rossz jegyet hoztál a háborúból ezért a mai napon a segítség elmarad), hanem kőkemény háború, amit egy olyan szövetséges mellett vívnak, akinek már előre fel tudták mérni a képességeit. Nem hiszem, hogy előre ne látták volna az oroszok, mire képes magában a szír sereg. Ezért illetve az aleppói kudarc bekövetkeztének megelőzéseképpen be kellett volna avatkozniuk. Szerintem ez nem harcászati hiba, hanem stratégiai hiba volt, ami elsősorban az oroszokra vet rossz fényt és nem a már demoralizált Asszadistákra, akik csoda hogy még beöltöztethetők egyenruhába öt év háború után... de szerintem politikailag sem jönnek ki az oroszok ebből a kudarcból sem a hadszintérimegítélését, sem pedig a világpolitikai megítélését tekintve... (Ennyi mára tőlem, mennem kell dolgozni...)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ha jól tudom, akkor a szíreknek is van légierejük, de nem láttuk őket jeleskedni.
Vannak tüzérségi eszközeik -nem láttuk, hogy izzásig lőtték volna az ellent.
Vannak harckocsijaik (még viszonylag modernek is) nem láttuk őket.
Ott voltak a ládákban a páncélosok ellen bevethető rakéták, legalább a gyalogságra, épületekre el kellett volna lövöldözni.
Ott lett hagyva sok fegyver, lőszer, egyrészt ezeket biztos, hogy ott kellett tárolni? Nem lehetett volna pár száz méterrel arrébb vinni ebben a 4-5 napban? Vagy megsemmisíteni, vagy ne adj isten, de elhasználni?
Akkor mit csinált a szír hadsereg?
Mert azon lehet eszmét cserélni, hogy be kellett e volna avatkoznia vagy sem az oroszoknak, de ennek a beavatkozásnak -legalábbis a részemről az lenne- a minimum feltétele, hogy ilyen helyzetben a másik is odateszi azt, ami van.

Ennek a fényében is kellett volna segítsenek az oroszok, csak épp a régi módszerrel, amikor a visszavonulókat géppuskával ledarálták. Az ilyen, amikor ott a felszerelés, nem használják, de még meg sem semmisítik, a legjobban idegesítő dolog és egyenesen árulás, mert az ellenség már használni fogja.
 
S

szpg9

Guest
UI.: abban látom a gondot, hogyha nem lesz megfékezve az ISIS, akkor terjeszkedni fognak, és nemsokára a magyar honvédség és a tartalékos erők szerepléséről fognak fórumozgatni hasonlan, mint ahogy mi azt most tesszük, a konfliktustól jó távol eső országokban, mondjuk Ausztráliában. Csak akkor ez nekünk már késő lesz, mert lehet, hogy egy fejjel rövidebben már nem tudunk ránézni a monitorra sem...
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 381
113
IS az összeomlás szélén van, óriási területeket veszít, Manbijnak is vége, csak takarítani kell már csak, most foglalták vissza az egyik határátkelőt az irakiak, csak a másik felén az NSA van.
 
S

szpg9

Guest
Nem tudom, hogy látják-e az oroszok, de gondolom azért ezzel csak tisztában voltak, amikor betették a lábukat Szíriába, ha Szíriában nem fognak pozitív, jelentős (azaz megsemmisítő) eredményt elérni, akkor a terroristák úgy fogják emlegetni az eredményeiket minden harcászati siker ellenére, mint az afganisztáni beavatkozásukat. Mármint totális vereségként és egyértelmű kudarcként, ami már önmagában is jelentősen megerősítené ezeknek a felsőbbrendű lényeknek (férgeknek) az öntudatát. Ez meg minden normális ember fejére csak bajt hozna, köztük az oroszokéra is, talán legelőbb, mert azért van ott még egy-két fundamentalista, csecsen háborúk ide vagy oda. Ha nem győzik le a férgeket (Asszaddal, Hezbolahhal, irániakkal, kurdokkal, irakiakkal, és még nrm tudom kikkel), akkor csak veszthetnek... szerintem ez a tét is benne van a mostani háborúban, ezt nem szemlélhetjük mi se kizárólag csak haditechnikai aspektusból. Ezen a szemlélhetőségen ez a probléma már régen túlburjánzott...
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="joker">Késő van blogen, feküdj le inkább!

Ne próbáljon meg senki úgy tenni, mintha az orosz politikai berendezkedés nem Putyin abszolutizmusa lenne, mert legföljebb hülyét csinál magából! Oroszország egyfajta zsarnokság, ahol a zsarnok egyelőre népszerű. A népszerű zsarnokot hívják vezérnek. De Putyin népszerűsége nem jelenti azt, hogy az általa menedzselt rendszer nem egy színjáték, ami mögött nem egyetlen ember akarata áll. </blockquote>
a forumozok tobbsege tizenvalahany eves lehet, akik torioran meg nem jutottak el montecuccoli mondasahoz, miszerint a haboruhoz 3 dolog kell: penz, penz es penz. Se oroszorszag, se az usa nem hadigazdasagban el, hogy minden eroforrast a hadigepezet fenntartasara forditson, tehat meg sok, a koltsegvetesben elbujtatott pluszforrassal sem vegtelen a koltesi lehetoseg. persze, mas faszaval nyugodtan lehet verni a csalant, vagy mint a pokaek verni magukat a foldhoz, hogy je, milyen szerzodest is irtam ala bankokkal, de amig kapitalizmus van, es ezzel egyutt akarsz eletszinvonalat biztositani a nepednek, lasd oroszorszag, akkor igen, mindennek van egy veges kerete... hadgyakorlatra x millio rubel jut, sziriara y milliard. ha epp ez a keret elfogyott, akkor hiaba verik magukat a foldhoz az obizjankak, nem lesz bomba akkor sem, ha eppen elveszitik aleppot. ha van penz, minden van.
 
S

szpg9

Guest
IS az összeomlás szélén van, óriási területeket veszít, Manbijnak is vége, csak takarítani kell már csak, most foglalták vissza az egyik határátkelőt az irakiak, csak a másik felén az NSA van.

IS az összeomlás szélén van, óriási területeket veszít, Manbijnak is vége, csak takarítani kell már csak, most foglalták vissza az egyik határátkelőt az irakiak, csak a másik felén az NSA van.

Attól tartok, hogy túl optimista vagy, és még jó pár év múlva is ad majd témát a HTKA fórumainak a szélsőséges iszlám terrorizmus. Ha egyil helyen talán sikerül visszaszorítani, akkoris fel fogja ütni valahol máshol a fejét. Elég nagy az iszlám világ a földön....