[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Torokoktol kapott BM-21 -el lovik Kinsabbát a terroristák.
https://www.youtube.com/watch?v=cEYD6-BThqU
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 354
113
Erősen reklám ízű, az első élelmiszer konvoj K-Aleppoba.
CpQ9DvDWgAAQmyf.jpg:large

Ezek húst nem is esznek?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Nusrás video a tuzérségi akadémia elleni támadásról
https://www.youtube.com/watch?v=Yl6dxLi3E-o
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 381
113
Lehet vitatkozni bármiről az biztos hogy a bázistól dél Aleppóig a védelem szánalmas volt.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Valamiért csak a déli frontot erőltetik:
http://syria.liveuamap.com/en/2016/8-august-russian-mindef-6-tu22ms-strike-targets-near-palmyra
Russian Mindef: 6 Tu-22Ms strike targets near Palmyra in Syria
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A bokit személyesen hibáztatgatni meg a 69-hez hasonlítani hát....:D itt és úgy egyébként mindenhol minden normális ember szimpatizál az orosz beavatkozással,Index.-es agymenéssel folyton az orosz pénzhiányt belekeverni is mosolyt fakasztó.
Hogy tomi örül...majd nem fog ,én csak ennyit mondok.
Aleppo alatt el lett baszva valami az nem kétséges.

Elesett a technikum is.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
A bokit személyesen hibáztatgatni meg a 69-hez hasonlítani hát....:D itt és úgy egyébként mindenhol minden normális ember szimpatizál az orosz beavatkozással,Index.-es agymenéssel folyton az orosz pénzhiányt belekeverni is mosolyt fakasztó.
Hogy tomi örül...majd nem fog ,én csak ennyit mondok.
Aleppo alatt el lett baszva valami az nem kétséges.

Elesett a technikum is.
persze, mert az orosz hadi ktg. az feneketlen zsak? ilyen gyerekes hozzaallassal ne menj dolgozni szakmunkasnak, mert ket honap alatt ehen fogsz halni :D
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
szpg9
Az irániakat miért nem hiányolod? Ok igértek szárazfoldi csapatokat. Szulejmániék Irakban vannak. Moszul felszabadítását készíto elo.
irgc-nek fontosabb irak, ezert oda osszpontositanak. hizbollahot allandoan csapja izrael, mar csak ezert sem kuldenek nagyobb csapaterot.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Kozben megjelent video is a Tu-22M3 mai bevtésérol.
https://www.youtube.com/watch?v=1ue2tsEF4W8
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 381
113
<blockquote rel="boki">szpg9
Az irániakat miért nem hiányolod? Ok igértek szárazfoldi csapatokat. Szulejmániék Irakban vannak. Moszul felszabadítását készíto elo.
irgc-nek fontosabb irak, ezert oda osszpontositanak. hizbollahot allandoan csapja izrael, mar csak ezert sem kuldenek nagyobb csapaterot.
</blockquote>
Nincs iráni harcoló alakulat irakban, szép is lenne az US légierő és kiképzők mellett. Szíriába is csak az afgán menekülteket küldik, meg van az eredménye.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="gioo">A bokit személyesen hibáztatgatni meg a 69-hez hasonlítani hát....:D itt és úgy egyébként mindenhol minden normális ember szimpatizál az orosz beavatkozással,Index.-es agymenéssel folyton az orosz pénzhiányt belekeverni is mosolyt fakasztó.
Hogy tomi örül...majd nem fog ,én csak ennyit mondok.
Aleppo alatt el lett baszva valami az nem kétséges.

Elesett a technikum is.
persze, mert az orosz hadi ktg. az feneketlen zsak? ilyen gyerekes hozzaallassal ne menj dolgozni szakmunkasnak, mert ket honap alatt ehen fogsz halni :D
</blockquote>
Senki se mondta,hogy feneketlen zsák ne csúsztass.A téma az elmúlt 5-6 nap eseménye.Az aleppoi események egy hetének orosz passzivitását erőltetett pénzre fogni ennyit mondtam és ezt tartom is.
Egyébként igenis kritikusan kell az oroszokhoz állni de csak reálisan különben csak prop.maszlag az egész.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Aleppo most egy nagy kudarc, ebben nincs vita. A miért, az egy másik kérdés.
Egy kósza Twitter bejegyzés alapján, miszerint nincs vagy alig van orosz légi támogatás rögtön arra ugrani, hogy cserbenhagyták/elfogyott a pénz, na ez nekem erős.
Olvastam én jócskán az áttörés körzetében folyó bombázásokról, de ezekből nem tudom megítélni mennyit bombáztak és mivel. Maga az áttörés bizonyítja, hogy ez nem volt elég, a mihez képest nem volt elégre viszont nincs hiteles mérce.
Nem gondolom, hogy ennyi infó alapján valós képünk van, és éppen ezért erősen elrugaszkodottnak tartom a sarkos kijelentéseket, a bűnbakkeresést/találást.
Inkább azt valószínűsítem, hogy több tényezős halmozódás vezetett ide.

A palmirai kalandot inkább írom az oroszok rovására. Az ottani egyértelmű jelenlétük mutatja, azt az akciót nem követték, hanem vezették. Zsákutcába, ahol nincs tovább.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 381
113
Tabqa helyett Latakiában kellett volna nyomulni tovább, kivonni és újra odaküldeni a sivatagi sólymokat több tucatnyi veszteség után értelmetlen volt.