[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
duckdodgers

"Egy IFV-nek , tanknak vagy egy komolyabb épületnek meg sem kottyan, de egy repülőgép vagy egy lokátorantenna megsínylené."

Tulajdonképpen mind a hárman ezt mondjuk. :)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
kövezzetek meg, de az orosz flotta Szíria körül még mindig nem tünik nekem félelmetesnek! Ha a Smetlivy oda is ér akkor is csak két valamire való hadihajójuk van ott, ezek a landing shippek nem ellenfelei semmilyen ott tartózkodó egyéb hajónak! de most, hogy rendeződni látszik a vegyifegyver mizéria, hogyan tovább? Asszad egyedül kevés a terrorista/felkelő/lázadók ellen, bevonulni meg az oroszok nem fognak. A nyugat meg a Saudibanda nyomja fegyverrel továbbra is a terrorlázadókat, de ott most nyugalom egy darabig nem lesz. És ha tényleg elkezdenek robbantgatni a "lázadók" amerikán belül akkor az amcsik visszabombáznak/rakétáznak arra felé mindenkit a kőkorszakba? nem tudom mi következik, de majd valaki jól megszakérti nekem! köszi! mindkét oldalról várok lehetséges továbblépéseket! köszi! :D :D :D
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
A hajók számában már az oroszok felé billen a mérleg. A szír flotta mekkora, mert arról nem hallani semmit. Meg ugye a szárazföld is mögöttük van.
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
A szír flotta nem túl nagy és még inkább nem túl modernebb. Petya III-asból 2 db van és Osa 1 és 2- ből 20 db.Viszont a hajó elleni rakétákkal elvan látva rendesen.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Egyébként néhány hozzászólással előbb jelzett " új légvédelmi rendszer " esetében, nehéz megmondani hogy az tulajdonképpen új, vagy leporolt. A rendszer mind a 3 fajta rakétája megvolt már úgy tudom évekkel ezelőtt. Az alapja a rendszernek az oroszok segítségével kifejlesztett K-sam rendszer. Már akkor is gondolkoztak a hazai verzión, de gondolom a hadseregnek vagy nem volt pénze, vagy nem érdekelte. A vityaz 2000 néven a porosodott évekig. Az igazi újdonság úgy gondolom amiben eltér a rendszer az eredeti elképzeléstől az a rakéták irányítása. Úgy tudom hogy aktív önirányítás, és korrekciós csatorna is van még az infravörös keresővel ellátott egységnél is. És szerintem itt van végre az áttörés. Ugyan is indítás után lehet pakolni, a rakéta meg megy a célra, fújhatják a lokátor elleni rakétákat. Mindezt mondom annak ellenére hogy az indítókban látszólag az sxxx sorozat kisebb rakétája van. Az egyik közleményben említették például hogy az infravörös keresősnek rácsos vezérsíkja van. Úgy hogy lehet gondolkodni melyik orosz rakéta lehet belepakolva, kis skálázással, és vajon mi lehet a többiben.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Milyen hajó elleni rakétákról beszélünk Star Trek?
Comandante! Az orosz hajók közül csak az egy Admiral Panteleyev-nek van komolyabb harcértéke, de az inkább tengeralattjárók ellen van kiélezve azthiszem.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 373
11 341
113
Ezek a hajok vannak a Foldkozi-tengeren:
http://turkishnavy.net./

Megakadt a szemem:

Brazilian Navy

F-45 União, frigate, UNIFIL

Bangladeshi Navy

F-18 BNS Osman, frigate, UNIFIL
P-911 BNS Madhumati, large patrol craft, UNIFIL

Indonesian Navy

365 KRI Diponegoro, corvette, UNIFIL

Furcsa volt, hogy mit keresnek itt ezek a hajók, de ha jól értem, akkor valami libanoni békefenntartás?
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
nem is neked szántam, igazából arra szerettem volna kilyukadni, hogy nem a mennyiség számít most a Földközi tengeren, hanem a minőség, és az egyenlőre hiányzik orosz oldalról. de még mindig nem tudom, hogy mi lesz ezután. most a szír ellenzék a repülők és rakéták betiltásáért nyihog arra felé, de ehhez min. egy repüléstilalmi zónát kéne létrehozni, az meg nem olyan egyszerű. Minimum egy hordozóra lenne szükség! de tudtommal most egy sincs a Földközi tengeren!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Valamelyik főnöke vagy főnökei lehet ha szóltak neki, hogy: "barack, elrakunk lekvárnak ha kezdesz nem-távirányítással működni"
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Obama interjúban közölte, hogy az hogy a szírek most megúszták, nem jelenti, hogy nem fogják lebombázni Iránt."

Ahoz kell még pár év hogy eléggé pipák legyenek Iránra.
Ott meg már nem orosz hanem kínai hadihajók lesznek .
Mivel Kínának szüksége lesz Iránra a nyersanyagért.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Nos éppen most néztem a híradót. Egy magyar tévériporter éppen most jelentkezett be Aleppóból neten. Nos azt mondta hogy az ellenzékiek 2 város ellen támadást fognak indítani. És hogy sokan vannak, de azt is megemlítette hogy az infrastruktúra romokban. Képeken a szokásos agyatlan lövöldözés szerintem összevágva régebbi videókból.
Nos a véleményem a következő, hogy karrierista ostoba ember nem tudja hogy a szír hadsereg következő célpontja éppen az ahol most Ő van!!!! Most olvastam a hírekben hogy nem véletlenül,a teljes városnegyedben elvágtak mindent amit lehet a felkelőktől. Ezért az a része igaz az elhangzottaknak, pont ezért tették mert hadianyag már nem megy be és tudták hogy a felkelők felélték a készleteiket. Az talán véletlenül lehetett hogy bejutott a városba, de hogy ki nem, az eléggé valószínű. Ugyan is a hadsereg megszállta a környező dombokat.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
khmm..Obama.
itt leírták, amit én is gondolok:

csak ő finomabban fogalmaz...



http://amichay.hu/ez-egy-pocs/