[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
ahogy a jemeni barátom szokta mondani a hezbollah síta vallású és ennek okán harcol a szuniták ellen
mondjuk szokott mást is mondani, de ő elfogult :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
valamelyik hírekben már azt hallottam, hogy az újabb török bevonulás azt jelenti, hogy szíriát a törökök és az oroszok osztják fel egymás közt
ritkán hallani ilyesmi következtetést
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 096
82 761
113
Jó hírek érkeztek reggelre Aleppoból. A SAA és Al Kuds egységei kemény éjszakai és hajnali harcok után áttorték aNusra védelmi vonalait és elfoglalták a tuz. akadémia déli rszét Ramouseh-ben.
Dvy2apTprdU.jpg

cv0fEP_LGZk.jpg

1CHK0P6YG0w.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
"A szaúdiak, katariak és törökök sem tudták volna alájuk adni a lovat ha nem lett volna tele a tökük."
Helyzetétől/pozíciójától/lehetőségeitől függetlenül bárkinek tele lesz a töke, aki azért kap pénzt (esetleg nem is keveset), hogy tele legyen a töke és lázongjon, sőt minél több embert lázadásra biztasson. Ettől függetlenül kétlem, hogy a rommá lőtt Szíriában most bárkinek is jobb mint 6 évvel ezelőtt volt (esetleg a fekete zászlósoknak az általuk uralt területeken, de ma már ez se biztos, csak ők nem így képzelték a "végső győzelmet")!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Egy orosz miért írná a nevét latin betűkkel?

dudi
Ha a sisak hátulján lévő "...KEP"-re gondolsz, az nem biztos, hogy latin-ABC szerinti szöveg, mindhárom betű szerepel a cirill ABC-ben is, csak ott a P=R-hangot jelöl, tehát a kiejtése "ker vagy kjer", mert ott az E lágyabb, sokszor kettőshangzóként kell kiejteni (jó lenne tudni, mi a szöveg hiányzó eleje, könnyebb lenne eldönteni)
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 318
10 302
113
Ha nem is az egész de a tüzérségi bázis/iskola nagy része tigris és szövetségesei kezében van. Ez mi ez?
CrgcBKeUAAAGtF3.jpg
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
dudi
Ha a sisak hátulján lévő "...KEP"-re gondolsz, az nem biztos, hogy latin-ABC szerinti szöveg, mindhárom betű szerepel a cirill ABC-ben is, csak ott a P=R-hangot jelöl, tehát a kiejtése "ker vagy kjer", mert ott az E lágyabb, sokszor kettőshangzóként kell kiejteni (jó lenne tudni, mi a szöveg hiányzó eleje, könnyebb lenne eldönteni)
van egy csomo kep sof-os versenyekrol, szerintem azokon total lathatoak a feliratok.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Ha nem is az egész de a tüzérségi bázis/iskola nagy része tigris és szövetségesei kezében van. Ez mi ez?
CrgcBKeUAAAGtF3.jpg
szerintem thermo. viszont ez a huzavona hogy most melyik kecskeakol kie jellemzo az egesz konfliktra, nagyszabasu kulfoldi intervencio nelkul egyik fel sem lesz kepes azt az allapotot elerni, ami targyalasos megoldashoz kinalhatna alapot. most elfoglalja ez ezt, holnap a masik, oda-vissza megy evek ota. vagy meg tobb regularist kuldenek oda a hatalmak, vagy meg 30 evig ugyanezeken fog porogni a topik.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 318
10 302
113
Persze, de még Irán se vállalja be, így is jó pár "tanácsadó" ott maradt, ezzel viszont Kelet Aleppo újra teljes blokád alatt van.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Egy kis érdekesség
"Apja fia...

Ehud Olmert Izrael volt miniszterelnöke Életem története című könyvében számol be Assaddal való találkozásáról:

A Párizsban megtartott Mediterrán Unió nyitónapján, sok államfő és király vett részt, az én tekintetem viszont csak Assadot figyelte. A legfőbb vágyam az volt hogy kezet fogjak vele. Amikor közeledtem felé Assad ezt észrevette és rájött, hogy mi is a célom ezért hátat fordított nekem és lassan mosolyogva arrébb ment.
Hiába szóltam hozzá mosolyogva angolul: " Nem szabadna ezt csináli Assad." Nem reagált semmit.

Több államfő is látta, hallotta, hogy próbáltam Assaddal kapcsolatot teremteni.

Miután véget ért a megnyitó ünnepség odajött hozzám Houszni Mubarak elnök és azt kérdeztem tőle:
Láttad mit csinált velem Assad?
Mubarak azt válaszolta: Apja fia...."
https://www.youtube.com/watch?v=tY5Z4OKq28o
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
"Időpont: 2013. szeptember 2. hétfő.
Helyszín: “Rijad Kajasza” Légierő Támaszpont - nem hivatalosan T-4 légi bázis.
Hadművelet: a NATO erők válaszának felmérése.
Repülő egység: 819. vadászbombázó század.

Pilótákat rendeltek be az eligazító helyiségbe, ahol megkapták a parancsaikat.

A Szíriai Légierő több SZU-24M2 bombázóját és MIG-25PDS, MIG-23MLD és MIG-29SY vadászgépeit feltöltötték és indulási készenlétbe helyezték.

A 819. vadászbombázó század két SZU-24M2 bombázója felszállt és az Egyesült Királyság Cipruson levő légi bázisa felé vették az irányt.

A SZU-24M2 bombázók elérték Ciprus légterét, ahol a repülésirányítók megpróbálták felvenni a pilótákkal a kapcsolatot, de ők nem válaszoltak és folytatták útjukat 14 mérföldere lévő brit légi bázis felé.

A NATO légvédelem korai riasztó rendszere több “Eurofighter Typhoon” és két török F-16 vadászgépet küldött a szíriai SZU-24M2 bombázók elfogására.

A Szíriai Légierő SZU-24M2-esei irányt változtattak és nemzetközi vizek fölé repültek, mielőtt tovább haladtak a Szíriai Légvédelem védelmi zónájába; a NATO vadászgépek változtattak irányukon, amikor a szíriai katonai repülőgépek, és nem történt kapcsolatfelvétel a közöttük.

Máig nagyon korlátozott mennyiségű információ érhető el erről az incidensről a közvéleménynek; talán ami ebben a megosztásban van, az minden ami megjelent róla.

Nem mondhatunk sokat, de biztosan elmondhatjuk, hogy az Egyesült Államok fenyegetéseit 2013 augusztusában és szeptemberében a Szíriai Fegyveres Erők nagyon komolyan vették és ha háború tört volna ki, az nem maradt volna egy kis helyi konfliktus, ahogy az USA akarta, hanem valószínűleg a harmadik világháborúig fejlődik. Addig nem tapasztaltunk olyan magas szintű harckészültséget a Szíriai Fegyveres Erőkben; még a “Syrian Arab Army” oldal szerkesztői csapatának idősebb tagjai sem, akik harcoltak az 1982-es háborúban. Miután a vegyi fegyverekről kötött megállapodás lehetővé tette a szembenállás csökkentését, máig nem volt olyan magas szintű harckészültség. Nem zárható ki, de ellenkező esetben elszabadul a pokol.

Szíriai Arab Hadsereg"
 

rauha

Active Member
2016. május 3.
149
248
43
Szerintem ezt a trollkodást akkor folytasd, ha ez is elfogadható: A saját lakásodba az utcából gondol egyet a szomszéd és családostól be akar költözni és ehhez még azt is elvárja, hogy etessed is őket és jó képet vágva tűröd. Ez még nem is feltételezi, hogy el akarja vágni a torkodat. Innentől nem offolok tovább.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 1526

Guest
Szerintem ezt a trollkodást akkor folytasd, ha ez is elfogadható: A saját lakásodba az utcából gondol egyet a szomszéd és családostól be akar költözni és ehhez még azt is elvárja, hogy etessed is őket és jó képet vágva tűröd. Ez még nem is feltételezi, hogy el akarja vágni a torkodat. Innentől nem offolok tovább.
Tényleg nem trollkodni akarok, de lehet hogy ez provokatív mint minden morális kérdés. Ha vannak Szíriában is jó emberek akikkel szimpatizálni lehet, nyilván nem a terroristák, hanem akik itt ezen a fórumon is szimpátiát és támogatást élveznek, és mondjuk egy ezek közül ide vetődik akkor ezáltal rossz ember lesz belőle? Ugyanazzal az emberrel akivel ott lehet szimpatizálni itt nem lehet?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Maradjunk meg a szír helyzet katonai szempontok szerinti tanulmányozásánál. A provokatív kérdéseket meg hagyjuk meg politikusainknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75