[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Na, mondj valakit nekünk, aki alkalmasabb a posztra mint az eddigiek.
Miért gondolod, hogy nekem kéne megmondani? Assad hatalmon maradása nem javít Szíria helyzetén hosszútávon, szerintem. És nem hiszem, hogy azon az oldalon Ő és szűk köre, az egyetlen alternatíva a hatalomra. Nincs pótolhatatlan ember. És ezzel még az oroszok is tisztában vannak, szerintem.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Vagy ott van a nyugati mintára demokratizált Líbia, már szabadon lehet utazni, nincsenek diktátorok. Kellemes ilyenkor a líbiai tengerpart.
Szerinted ez a "zseniális" ember sokáig húzta volna még Líbia élén?
MTI hír 2009-ből:
"Katar: Megzavarta az Arab Liga dohai csúcstalálkozóján az arab vezetőket tegnap a líbiai vezető, amikor mikrofont ragadva ostorozni kezdte a szaúdi király nyugati kapcsolatait.
Moammer el-Kadhafi "a britek kreációjának és az amerikaiak szövetségesének" nevezte Abdallah királyt, de utána kijelentette, hogy hajlandó kibékülni vele. A házigazda katari emír megpróbálta lecsendesíteni, és felkérte a protokoll betartására, mire Kadhafi kijelentette, hogy "ő a rangidős arab államfő, Afrika királyainak királya, a muszlimok imámja, és nemzetközi státusa miatt nem hagyhatja, hogy alacsonyabb szintre ereszkedjen le", majd kiviharzott a teremből."

Forrás: MTI
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Miért gondolod, hogy nekem kéne megmondani? Assad hatalmon maradása nem javít Szíria helyzetén hosszútávon, szerintem. És nem hiszem, hogy azon az oldalon Ő és szűk köre, az egyetlen alternatíva a hatalomra. Nincs pótolhatatlan ember. És ezzel még az oroszok is tisztában vannak, szerintem.

Nincs pótolhatatlan ember, de amíg nincs jobb, addig felesleges cserélni, mert a klientúracserébe még többen szoktak belehalni. Az oroszok is lecserélik Asszadot, ha találnak olyat, aki jobb nekik, az, hogy egyelőre nem cserélték le, azt jelentik, hogy egyelőre nincs jobb.
Az usa meg azért ragaszkodik a cseréhez, mert Asszad nem úgy ugrál, ahogy ők fütyülnek, nem azért, mert antidemokratikus, vagy diktátor (ezen az alapon az összes Arab-öböl-béli usa szövetséges országban is cserélni akarnák az uralkodó osztályt).
Erről mi a véleményed?
Szerinted jobb lecserélni egy megszokott diktátort, aki azért általában hagyta élni a lakosságot viszonylag szabadon, valami torzonborz vahabitára, hátha mégse fog kivégeztetni mindenkit, aki nem a korán betűje szerint akar élni?
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
tegnap pont a hír Tv-n láttam az Örömhír – Hírvilág című műsort és nagy meglepetésként ért, hogy a végén elég korrekten elmondták miért szabad a szaudiaknak mindent és másnak semmit...
tessék megnézni valahol
én nem találtam meg, de akkor adták: 2016. szeptember 11., vasárnap 19.30
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Nincs pótolhatatlan ember, de amíg nincs jobb, addig felesleges cserélni, mert a klientúracserébe még többen szoktak belehalni. Az oroszok is lecserélik Asszadot, ha találnak olyat, aki jobb nekik, az, hogy egyelőre nem cserélték le, azt jelentik, hogy egyelőre nincs jobb.
Az usa meg azért ragaszkodik a cseréhez, mert Asszad nem úgy ugrál, ahogy ők fütyülnek, nem azért, mert antidemokratikus, vagy diktátor (ezen az alapon az összes Arab-öböl-béli usa szövetséges országban is cserélni akarnák az uralkodó osztályt).
Erről mi a véleményed?
Szerinted jobb lecserélni egy megszokott diktátort, aki azért általában hagyta élni a lakosságot viszonylag szabadon, valami torzonborz vahabitára, hátha mégse fog kivégeztetni mindenkit, aki nem a korán betűje szerint akar élni?
Az ,hogy "hagyta élni a lakosságot viszonylag szabadon" már a múlt, 2011-előtti. 2011-óta viszont sokminden olyat tett (és tesz) ami már bőven belefér a háborús bűnök lajstromába. És már szorgalmasan össze is gyűjtötték ellene az aktákat. Csak arra várnak ,hogy a kezükbe kaparintsák a személyét. Nem tudom mi lesz a dolgok vége, és szerintem még mások sem. A "játszma" Szíriában még tart, de szerintem, ha ilyen iramban fejlődik tovább a konfliktus, fennáll a veszély, hogy a térség két nagyhatalmának: Irán (síita) és Szaúd-Arábia (szunnita) összecsapási színtere lesz a terület.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Majd bedobnak egy nevet, aki londoni, vagy washingtoni emigrációban "kimaradt" mindegyik fél lefejezősdijéből és majd szépen fel lesz futtatva, mint olyan ember, aki tiszta lappal indul, mindenki számára "elfogadható". Csak ez épp sem az öbölmentieknek, sem a törököknek nem jó alternatíva -még; az oroszokról és a kormánypártiakról nem is beszélve.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Százával adják meg magukat a militánsok a Darayától nyugatra fekvő negyedben.

FSA-sok?

Szatomi-san fogok fogalmazni DE
Kicsit erős propaganda szagúnak tűnik hogy még a házi készítésű bomba is ott van a kezükbe és úgy mennek letenni a fegyvert.

Ha valóban leteszik akkor ez a csőcselék is Európába jön.o_O
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Lehet, hogy az lett mondva, hogy mindenki hozzon be egy fegyvert, ő meg azt kapta a kezébe. Úgy tűnik, hogy mindegyik a könnyebb fegyvereket hozta.

-Aztán a propaganda is benne van a pakliban, csak kinek szól? Vagy ahogy a klasszikus kérdezi: "Ugyan, kit csaptunk be? ..."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 229
113
És azon a listán rajta vannak az alavita aszaditák, az imámita iráni milíciák és a síita dzsihádista Hezbollah is. De tény, hogy az iszlamista terrorista mindkét oldalon egykutya.
Így van, most pedig keress egy muszlim fórumot és linkeld be a kereszténység fáját és várd hogy mit mondanak. Nekik is egykutya, nem tesznek különbséget a katolikus, vagy Lutheránus közt , mind kiirtani ,lefejezni való rabszolganép szerintük.
Most akkor nekem miért kellene foglalkoznom azzal hogy vahabita vagy sííta az illető?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Hát én házi készítésű bombával meg gránáttal be nem engednék senkit, fegyvert is csak töltetlent. Annyi hülye van (közöttük mégtöbb), egynek biztos eszébe jutna felrobbantani magát és másokat.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 229
113
Miért gondolod, hogy nekem kéne megmondani? Assad hatalmon maradása nem javít Szíria helyzetén hosszútávon, szerintem. És nem hiszem, hogy azon az oldalon Ő és szűk köre, az egyetlen alternatíva a hatalomra. Nincs pótolhatatlan ember. És ezzel még az oroszok is tisztában vannak, szerintem.
Mert nem tudod megmondani hogy kit tartanál megfelelő jelöltnek, ellenben kritizálsz , és elutasítod azt a rendszert ami most van és már kiépült. Hát építs ki egy jobbat, győzz meg róla (ne fegyverrel) hogy az jobb ,többre viszi. De ilyet nem tudsz mondani. Az itt levők többsége nem rajong a jelenlegi rendszerért, senki sem alszik Asszados kispárnán, viszont megérti hogy nincs jobb alternatíva, ezért elfogadja, megérti hogy mindenkinek jobb ha marad. Hőbörgő, lefejezős kecskepásztorok nem fognak tőzsdeügynökök lenni soha. Ha nem tudsz megoldást kínálni a helyzetre akkor miért hőbörögsz és rombolsz? Tipikusan az az egyetemista ugrik be meg csőcselék erről a stílusról akik kimennek tüntetni, demonstrálni, rombolni egy helyzet ellen de a hogyan tovább kérdése már nem érdekli őket. Csodálatos példája ennek a Majdan és a hasonló elbaxott történetek , eztán mikor taccsra tesznek valamit utána meg megáll a normális élet.

Szóval te kit tartanál megfelelő külügyminiszternek pl az új Szíriában? Ha nem tudod ne a vállad vonogasd hogy ez nem a te dolgod, kérlek győzz meg hogy van más alternatíva mert ez és ez az ember már bizonyított itt ott és rendbe tudja hozni , fel tudja virágoztatni Szíriát. Addig viszont szüneteltesd a szír államot elpusztítók propagálását.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Így van, most pedig keress egy muszlim fórumot és linkeld be a kereszténység fáját és várd hogy mit mondanak. Nekik is egykutya, nem tesznek különbséget a katolikus, vagy Lutheránus közt , mind kiirtani ,lefejezni való rabszolganép szerintük.
Most akkor nekem miért kellene foglalkoznom azzal hogy vahabita vagy sííta az illető?
Én is ezt mondom, hogy a radikális iszlamisták mindkét oldalon radikális iszlamisták. Szunnita vagy síita dzsihádista egyaránt dzsihádista. Csak mert egyesek mintha úgy állítanák be, mintha csak a szunni oldalon lennének radikális iszlamisták, a síita dzsihádistáknak akik Aszad oldalán harcolnak meg valósággal szurkolnak, és még ők vádolnak másokat terrorista-szimpátiával ha kimondod a kedvenc terroristáikról, hogy ők is terroristák.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mert nem tudod megmondani hogy kit tartanál megfelelő jelöltnek, ellenben kritizálsz , és elutasítod azt a rendszert ami most van és már kiépült. Hát építs ki egy jobbat, győzz meg róla (ne fegyverrel) hogy az jobb ,többre viszi. De ilyet nem tudsz mondani. Az itt levők többsége nem rajong a jelenlegi rendszerért, senki sem alszik Asszados kispárnán, viszont megérti hogy nincs jobb alternatíva, ezért elfogadja, megérti hogy mindenkinek jobb ha marad. Hőbörgő, lefejezős kecskepásztorok nem fognak tőzsdeügynökök lenni soha. Ha nem tudsz megoldást kínálni a helyzetre akkor miért hőbörögsz és rombolsz? Tipikusan az az egyetemista ugrik be meg csőcselék erről a stílusról akik kimennek tüntetni, demonstrálni, rombolni egy helyzet ellen de a hogyan tovább kérdése már nem érdekli őket. Csodálatos példája ennek a Majdan és a hasonló elbaxott történetek , eztán mikor taccsra tesznek valamit utána meg megáll a normális élet.

Szóval te kit tartanál megfelelő külügyminiszternek pl az új Szíriában? Ha nem tudod ne a vállad vonogasd hogy ez nem a te dolgod, kérlek győzz meg hogy van más alternatíva mert ez és ez az ember már bizonyított itt ott és rendbe tudja hozni , fel tudja virágoztatni Szíriát. Addig viszont szüneteltesd a szír államot elpusztítók propagálását.
Aszad erőltetésével az a baj, hogy amíg ő nem lép le addig nem lesz vége a háborúnak, mert a szíriaiak többségének ő egyszerűen elfogadhatatlan, túl sok várost rombolt le, túl sok embert ölt meg és akikre évek óta dobálja a bombáit azok inkább meghalnak azaz folytatják a harcot, de nem fogják Aszadot elfogadni, tehát vele folytatódik a kilátástalan háború ami csak nélküle érhet véget kiegyezéses megoldással.

A genfi tárgyalásokon kéne a kormány és az ellenzék képviselőiknek kiegyezni és közösen alakítani egy átmeneti kormányt. Ott nem a kecskepásztorok tárgyalnak, azok a fronton vannak mindkét oldalon, össze lehetne állítani belőlük egy közös kormányt, hogy legalább ők befejezzék a háborút mert az ISIS-el és a Nuszrával biztosan folytatódni fog, az is éppen elég őket se tudják legyőzni, de ha Aszad mindenkit le akar győzni akkor még kilátástalanabb az egész és még tovább fog tartani.