[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Már vártam mikor kerül elő a mágikus "kinek az érdeke" érv ami mindenre választ ad. És ha jól látom előkerült az is, hogy nem csak humanitárius szállítmány volt a konvojban hanem fegyverek is.

Viszont ha tényleg fegyverek voltak a konvojban akkor nem a lázadóknak volt érdeke szétlőni a nekik szánt fegyvereket, akkor a mágikus "kinek az érdeke" érv is a másik oldalra mutat...
Akkor talán elárulnád tisztelt közösségnek, hogy mi is az orosz érdek-szándék az egészben?
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 052
113
Már vártam mikor kerül elő a mágikus "kinek az érdeke" érv ami mindenre választ ad. És ha jól látom előkerült az is, hogy nem csak humanitárius szállítmány volt a konvojban hanem fegyverek is.

Viszont ha tényleg fegyverek voltak a konvojban akkor nem a lázadóknak volt érdeke szétlőni a nekik szánt fegyvereket, akkor a mágikus "kinek az érdeke" érv is a másik oldalra mutat...


Tudsz te ennél jobbat is, onnét a kockából.....
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Akkor talán elárulnád tisztelt közösségnek, hogy mi is az orosz érdek-szándék az egészben?
Szerintem a "kinek az érdeke" magyarázatok semmit nem érnek. Mint láthatod bárki bármit belemagyarázhat, én is könnyedén belemagyaráztam miért nem volt érdeke a lázadóknak szétlőni a saját fegyverszállítmányukat. De kis fantáziával tetszőleges magyarázatokat lehet létrehozni, hogy miért a lázadóknak, az oroszoknak, Aszadnak, az amerikaiaknak, az ISIS-nek vagy a zsidóknak volt érdeke.

Az igazság kiderítésének nem a bárhogyan csavarható "kinek az érdeke" érveken kell alapulnia hanem a bizonyítékokon és tényeken. Először is meg kell állapítani, hogy légitámadás volt-e vagy nem. Ha légitámadás volt akkor meg kell állapítani, hogy orosz gépek voltak-e ahogy egyesek gyanítják, vagy egy amerikai Predator ahogy mások gyanítják.

Nem azt kell megállapítani, hogy kinek az érdeke volt, hanem azt hogy ki volt.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 052
113
Szerintem a "kinek az érdeke" magyarázatok semmit nem érnek. Mint láthatod bárki bármit belemagyarázhat, én is könnyedén belemagyaráztam miért nem volt érdeke a lázadóknak szétlőni a saját fegyverszállítmányukat. De kis fantáziával tetszőleges magyarázatokat lehet létrehozni, hogy miért a lázadóknak, az oroszoknak, Aszadnak, az amerikaiaknak, az ISIS-nek vagy a zsidóknak volt érdeke.

Az igazság kiderítésének nem a bárhogyan csavarható "kinek az érdeke" érveken kell alapulnia hanem a bizonyítékokon és tényeken. Először is meg kell állapítani, hogy légitámadás volt-e vagy nem. Ha légitámadás volt akkor meg kell állapítani, hogy orosz gépek voltak-e ahogy egyesek gyanítják, vagy egy amerikai Predator ahogy mások gyanítják.

Nem azt kell megállapítani, hogy kinek az érdeke volt, hanem azt hogy ki volt.

Hát pedig a kettő között szoros összefüggés van általában. Logika ezt diktálja.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Szerintem a "kinek az érdeke" magyarázatok semmit nem érnek. Mint láthatod bárki bármit belemagyarázhat, én is könnyedén belemagyaráztam miért nem volt érdeke a lázadóknak szétlőni a saját fegyverszállítmányukat. De kis fantáziával tetszőleges magyarázatokat lehet létrehozni, hogy miért a lázadóknak, az oroszoknak, Aszadnak, az amerikaiaknak, az ISIS-nek vagy a zsidóknak volt érdeke.

Az igazság kiderítésének nem a bárhogyan csavarható "kinek az érdeke" érveken kell alapulnia hanem a bizonyítékokon és tényeken. Először is meg kell állapítani, hogy légitámadás volt-e vagy nem. Ha légitámadás volt akkor meg kell állapítani, hogy orosz gépek voltak-e ahogy egyesek gyanítják, vagy egy amerikai Predator ahogy mások gyanítják.

Nem azt kell megállapítani, hogy kinek az érdeke volt, hanem azt hogy ki volt.
Nem válaszoltál a kérdésemre, pedig ez nagyon egyszerű volt.... Csak tényekről az állatvilágban szokás beszélni....krokodil elkapta egy vaddisznót.....ez tény.... Emberi nem csak cselekszik, hanem valamiért, valami célért cselekszik.... De jól sejtettem, hogy ez messze van tőled.....
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hát pedig a kettő között szoros összefüggés van általában. Logika ezt diktálja.
A "kinek az érdeke" teljesen szubjektív. Mindenki mást lát abban kinek mi az érdeke. Az ilyen esetekben mindenki azt látja, hogy a neki kedves félnek nem volt érdeke, de a nem kedves félnek érdeke volt. De ez teljesen szubjektív, ahogy az is kinek ki a kedves.

A lényeg az, hogy ki volt. Hogy konkrétan ki lőtte szét a konvojt. Ez a lényeg nem az hogy ki-ki szerint kinek mi az érdeke.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 096
82 754
113
A céljukat elérték , már senki sem emlegeti az amerikai légiero szír egységek elleni bombázását. Ugyesen elterelték a világ kozvéleményének a figyelmét az ENSZ segélykonvoj bombázása korul kialakult propagandával és dezinfóval- még itt a fórumon is.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem válaszoltál a kérdésemre, pedig ez nagyon egyszerű volt.... Csak tényekről az állatvilágban szokás beszélni....krokodil elkapta egy vaddisznót.....ez tény.... Emberi nem csak cselekszik, hanem valamiért, valami célért cselekszik.... De jól sejtettem, hogy ez messze van tőled.....
Én arra vagyok kíváncsi, hogy ki volt az elkövető. Tudom, hogy mindenki mást gondol mindenki más érdekeiről. Teljesen különböző szubjektív vélemények vannak ugyanazoknak az érdekeiről.

Engem az érdekel ki volt az elkövető és szerintem azt az elkövetés körülményeinek a vizsgálatával és az ott talált bizonyítékokkal kell kideríteni. Tények kellenek a felelősség megállapításához nem szubjektív spekulációk.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ugyanazok voltak akik lelőtték a maláj gépet.
Ulippo meg elmehet jósnak, tűhegynyi pontossággal felvázolta előre hogyan fog viselkedni illetve reagálni a problémára az a bizonyos embertömeg aki érzi bűnösség hűvösének futkosását a hátán. Mint egy központi aggyal irányított massza olyan dinamikája van az egész ideológiai közösségnek. Sehol egy egyedi gondolat, csak előre beprogramozott utasítások végrehajtása ami lyukat tud ütni a tények hálóján hogy kételyeket ébresszen.

Tiszta deja vu, mint a maláj gép elleni aljasságnál. Minden megint ugyanaz.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A "kinek az érdeke" magyarázatokkal az a baj, hogy valaki levezethet egy magyarázatot arról kinek volt az érdeke és valakinek ez baromi meggyőző lehet, de másvalakinek lehet nem olyan meggyőző és ő is előállhat egy másik magyarázattal ami másvalakinek lesz baromi meggyőző és másvalakinek nem. Az ilyen "kinek az érdeke" magyarázatok vezetnek a soha véget nem érő parttalan vitákhoz.

A lényeg az amivel lezárhatók a viták:
1. Milyen fegyverrel találták el a kamionokat
2. Ki használta a fegyvert
Ezt kell kideríteni, minden más csak mellébeszélés.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 096
82 754
113
Hogyan jutott be ide az Ofab-250. ?! Érdekes.
syria-aid-convoy-bomb8zkt9.jpg

bn-px184_syriac_m_2015tsmj.jpg
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Lehet ,sőt biztos tévedek ,de ez egy egész vagonnyi hajsampon lenne ,vagy hajfixáló ? Ha igen szép segélyszállítmány , még ha csak egy része is lenne az egésznek .Ez inkább úgy néz ki mint egy összehordott szemétkupac. direkt odakészítve egy valamikori gránáttölcsér mellé ...
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
A "kinek az érdeke" magyarázatokkal az a baj, hogy valaki levezethet egy magyarázatot arról kinek volt az érdeke és valakinek ez baromi meggyőző lehet, de másvalakinek lehet nem olyan meggyőző és ő is előállhat egy másik magyarázattal ami másvalakinek lesz baromi meggyőző és másvalakinek nem. Az ilyen "kinek az érdeke" magyarázatok vezetnek a soha véget nem érő parttalan vitákhoz.

A lényeg az amivel lezárhatók a viták:
1. Milyen fegyverrel találták el a kamionokat
2. Ki használta a fegyvert
Ezt kell kideríteni, minden más csak mellébeszélés.
Te biztos valami párhuzamos világban létezel.... Ezt írd le egy rendőrnyomozónak - hogy kell egy gyilkost megtalálni.... Mondjuk Fenyő gyilkosság....rémlik? Milyen fegyverrel? ....- azonnal tudták, ki használta?.....hát a bérgyilkos..... De az igazság csak akkor derült ki, amikor végig mentek annak, hogy kinek az érdeke volt....
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hogyan jutott be ide az Ofab-250. ?! Érdekes.
syria-aid-convoy-bomb8zkt9.jpg

bn-px184_syriac_m_2015tsmj.jpg
Tényleg érdekes. Pont ott van egy lyuk a plafonon ahol az OFAB a dobozok közé esett. Lehet besült és átütötte a plafont, a dobozok közé esett a kis krátert a mozgási energiája vájta. Hát nem érdekes, hogy pont ott van egy lyuk a plafonon a dobozok fölött?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Te biztos valami párhuzamos világban létezel.... Ezt írd le egy rendőrnyomozónak - hogy kell egy gyilkost megtalálni.... Mondjuk Fenyő gyilkosság....rémlik? Milyen fegyverrel? ....- azonnal tudták, ki használta?.....hát a bérgyilkos..... De az igazság csak akkor derült ki, amikor végig mentek annak, hogy kinek az érdeke volt....
Ha az ott a képen tényleg egy OFAB és tényleg azon a lyukon át érkezett a levegőből, akkor az szerintem erősebb bizonyíték mint az hogy ki szerint kinek mi az érdeke.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 228
113
Elég alacsonyról dobhatták ha abban az ívben repült. Bár akkor meg az a csoda hogy átütötte a plafont és nem pattant le róla. Azért ez még mindíg nem túl meggyőző, főleg a bomba környéke a betontörmelékekkel. De ha már ennyi fotó van akkor a többi bombából is van talán némi maradvány vagy bombatölcsér mert a lyuk lehet tüzérségi gránáttól is és azt is tudjuk hogy sok bomba sült már be az egy év alatt. Épp a múltkor lovagoltak a terroristáék egy 500-ason.