[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
Nem lehetne befejezni ezt a jó magyar szokást, hogy egymást szidjuk.
Kurva unalmas!!!
Ki a f...mat érdekli ez a gyerekes hülyesség, ha nem érdekel nem olvasom, nem reagálok!
Mikor lesztek már felnőttek??
Ez az én apukám az erősebb, én vagyok az igazmondó nagyon fárasztó.
Az 1716 oldalból 500 biztos erről szól.
Ha meg itt ennyi ügynök van, keresse meg egymást és intézék el, mint a filmekben.

Híreket, infokat hozzunk ida. Ami hasznos.
Bocs az offért.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 314
13 803
113
Ezt lassan be kéne fejezni.
Stay-on-topic_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Mennyivel komolyabb bizonyíték az, amikor néhány vörös félholddal díszített teherautó áll valahol a pusztában (azzal a képcímmel, hogy segélyszállítmány xyz városba), vagy hogy egy romos házban fotóznak egy rakás dobozt összehányva (ami azt hivatott ábrázolni, hogy szétlőtték az oroszok)?
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egyik, vagy másik nem lehet igaz, hanem azt, hogy felesleges ilyen képekbe többet látni propagandánál, legkevésbé bizonyítékot bármire. Amit Boki betett, az sem bizonyítja természetesen, hogy nem tejet vittek tényleg, de egyáltalán nem kizárt, hogy nem csak azt. Ahogy az is simán lehet propaganda, amikor fehér sisakosok egy romos házból hoznak ki egy embert, aki vérzik és poros. Még azt sem lehet biztosra venni, hogy a sérült nem csak a kép kedvéért került a hordágyra némi ketchuppal és a kép nem valahol Törökországban készült mondjuk, arra meg persze végképp nem bizonyíték egy ilyen kép, hogy az oroszok / Asszad szándékosan a lakosságot bombáznák, nem pedig a fegyvereseket akarnák eltalálni.
Hát, ha ilyen szemszögből nézzük, akkor Semmi sem biztos. Az sem biztos, hogy bombázás van. Az sem, hogy abba civilek halnak bele. Az sem, hogy a segítséget adni próbálók azok tényleg léteznek vagy inkább álcázott terrorista ügynökök mind. Semmi sem biztos. És éppen ez az Orosz propaganda, az orosz Trollok célja. Mert így a Ruszkiknak nincs is felelősségük semmiért.
Egyébkén a fentebb szóló bat77-nek igaza van. Kár Propagandával szétba*ni a Forumot. Én is híreket, infókat szeretnék.
Szintén bocs.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Hát, ha ilyen szemszögből nézzük, akkor Semmi sem biztos. Az sem biztos, hogy bombázás van. Az sem, hogy abba civilek halnak bele. Az sem, hogy a segítséget adni próbálók azok tényleg léteznek vagy inkább álcázott terrorista ügynökök mind. Semmi sem biztos. És éppen ez az Orosz propaganda, az orosz Trollok célja. Mert így a Ruszkiknak nincs is felelősségük semmiért.
Egyébkén a fentebb szóló bat77-nek igaza van. Kár Propagandával szétba*ni a Forumot. Én is híreket, infókat szeretnék.
Szintén bocs.
Már ne is haragudj, de nem tudom hol élsz...
Egyértelműen mindenki sáros az egészben, de Te egyoldalúan azt jelented ki hogy orosz agitprop és a szarszemétruszkik hibája minden.
Azt ne gondold már hogy bármelyik nyugati ország különb... Elmondanám Neked hogy nyugaton sokkal durvábban szűrik a híreket és irányítják a médiát mint azt el tudnád képzelni. egymás után szoktam nézni a magyar, a holland és a német híradót és szinte szánalmas hogy mennyire mást adnak elő...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 314
13 803
113
Viszont ezen a fórumon egyformán megjelenik az orosz és a nyugati agitprop. A gond az, hogy nem ismerünk senkit aki ott élne és első személy egyes számban tudná elmondani az igazságot.
A rengeteg részinformációból meg féligazságokból meg lassan összeáll valamilyen kép.
Tisztában vagyok vele, hogy ez is torz, de mindenképpen "jobb" mintha csak az egyik oldal információn csüngnénk.
Ameddig képesek vagyunk nyugodtan megbeszélni az információkat és nem elküldözni egymás melegebb éghajlatra, akkor a legtöbb átlag médiafogyasztóval szemben hatalmas előnyben leszünk.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 036
54 125
113
Megvannak azok most is (trollok), sőt úgy látom Moszkva erősebb tevékenységre bírta őket. A dezinformálás mesterei, kétségtelen.


Nem sokan képesek engem elkápráztatni,de te
Amerikai ENSZ nagykövet barbársággal vádolta meg az Oroszokat az ENSZ-ben.
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-37468080


Ez olyan mintha én megdorgálnék 1 szépség királylányt,hogy sokat eszik,a 140 kilómmal.:p
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Viszont ezen a fórumon egyformán megjelenik az orosz és a nyugati agitprop. A gond az, hogy nem ismerünk senkit aki ott élne és első személy egyes számban tudná elmondani az igazságot. ...
Volt itt korabban sziriai rokonokkal rendelkezo forumozo es nem a "nyugati agitproppot" tolta. Ha jol emlekszem akkor rendesen ki is akasztottak a libsi trollok ot is.
Ameddig képesek vagyunk nyugodtan megbeszélni az információkat és nem elküldözni egymás melegebb éghajlatra, akkor a legtöbb átlag médiafogyasztóval szemben hatalmas előnyben leszünk.
Ez szerintem nem igy mukodik. Meg egyebkent is: Terroristakkal nem targyalunk. :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 314
13 803
113
Volt itt korabban sziriai rokonokkal rendelkezo forumozo es nem a "nyugati agitproppot" tolta. Ha jol emlekszem akkor rendesen ki is akasztottak a libsi trollok ot is.

Ez szerintem nem igy mukodik. Meg egyebkent is: Terroristakkal nem targyalunk. :D

Attól még megpróbálhatom egy normálisabb mederbe terelni a társalgást.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Akármi is volt Handaratban, abból csúnyán kipofozták a sz..rt az oroszok.
Csak ezen a videón nyolc kazettás bomba van...


Belülről sem néz ki túl biztatóan a település:

 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 501
113
Viszont ezen a fórumon egyformán megjelenik az orosz és a nyugati agitprop. A gond az, hogy nem ismerünk senkit aki ott élne és első személy egyes számban tudná elmondani az igazságot.
Ez így nem teljesen igaz, nekem vannak ismerőseim Hollandiában, Németországban, Svédországban, Finnországban és Oroszországban. Amit ők első kézből megtapasztalnak és elmondanak az számomra sokkal inkább hihető, mint amit a média szeretne láttatni velem, mivel a saját tapasztalataikat mondják el és nem egy többszörösen megszűrt és áttételes,lesoványított torzított ás PC korrekt állapotra fordított információhalmazzal kell beérnem.
Pont ezek miatt érzem folyamatosan, hogy szatomi, beta, ulippo és társaik nézőpontja teljesen elfogadhatatlan, fals és előcsócsált információkon alapuló, propagandista humbug.
Nem állítom, hogy mindezeknek ők tudatában vannak, ugyanakkor rendkívül sajnálatosnak tartom, hogy a hozzáállásuk ismeretlen okokból nem rugalmas, érvekkel, bizonyítékokkal nem győzhetőek meg, és amikor elfogynak az érveik, vagy az adott válaszokra már nem lehet ép ésszel újabb tromfot tenni, akkor egy más, új fals infó bedobásával próbálják áttematizálni a topicot.

A rengeteg részinformációból meg féligazságokból meg lassan összeáll valamilyen kép.
Tisztában vagyok vele, hogy ez is torz, de mindenképpen "jobb" mintha csak az egyik oldal információn csüngnénk.
Ameddig képesek vagyunk nyugodtan megbeszélni az információkat és nem elküldözni egymás melegebb éghajlatra, akkor a legtöbb átlag médiafogyasztóval szemben hatalmas előnyben leszünk.

Ezzel pedig mélységesen egyetértek.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot,, de nálam is most szakadt el a cérna. Csak és kizárólag azért regisztráltam, hogy kedves Mackensen ezt leírhassam neked:
Ha bekapcsolom a RÁDIÓT a nyugati propaganda folyik belőle! Ha bekapcsolom a a TV-t a nyugati propaganda folyik belőle! Ha kinyitom a Magyar Nemzetet vagy bármelyik más SAJTÓTERMÉKET (tisztelet a kivételnek barikád, kárpátia és schluss) a nyugati propaganda folyik belőle.Már lassan kezet mosni is félek, nehogy egy nap az amerikai szóvivő hülyesége folyjon a csapból víz helyett Ezt a fórumot konkrétan azért kezdtem el olvasni, mert megjelenési lehetőséget ad a másik oldalnak. Annak az oldalnak ami pl már amerikában is népszerűbb, ugyanis olvashattunk már cikkeket róla hogy az RT news-t mint hírforrást már az amerikai közvélemény is hitelesebbnek tartja mint a wsj-t, washington postot vagy egyéb mocskokat. Ha vette volna szatomi, ulippo (a többiek annyira lényegtelenek, h nem írom le a nevüket) a fáradságot és megvásárolta volna Udo Ulfkotte könyvét amely a szuperhiteles nyugati médiában teljes bojkott és elhallgatás mellett is betseller lett, akkor sokkal csínyában bánna az onnan jövő hírekkel. Ám mivel szentírásként kezelnek minden nyugati böfögést, röfögést és fingást így teljességgel kizárhatjuk, hogy a politikában jártas értelmes és művelt emberekkel álljunk szemben. Így kérlek téged tegyél rendet. A százhuszonhatodik Assad bombázza a kórházat, nagymamát, kisbáránytcicátmacskátkutyátdinoszauruszt és egyéb irreleváns dolgot, egyszerűen töröld. Ulippo nem értem hogy a bannolás után mit keres még itt? Olyan fontos tagja a kommunának? A LOGIKA ellen rendszeresen elkövetett nemi erőszak és ostobaság koronázatlan királya annyira fontos és releváns tagja a közösségnek, hogy hiánypótló írásai és meglátásai nélkül nem lenne meg itt a többség? Ugyan ez természetesen vastagon áll szatomira is. Tényleg úgy érzed, hogy nem tudnánk jól aludni ezek nélkül az úgynevezett ellenpontok nélkül? Nem gondolod, hogy a többség azért olvassa ezt a fórumot, mert a mindennapi zsindexesorigós888444es Ulippókkal szatomikkal, már teljesen tele van a legnemesebb szerve?
Elnézésed kérem, hogy nem a fórum tárgyával kapcsolatosan írok. Ez hosszú hónapok alatt gyülemlett fel bennem.

Tisztelettel:

Kukoroca János
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 523
113
Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot,, de nálam is most szakadt el a cérna. Csak és kizárólag azért regisztráltam, hogy kedves Mackensen ezt leírhassam neked:
Ha bekapcsolom a RÁDIÓT a nyugati propaganda folyik belőle! Ha bekapcsolom a a TV-t a nyugati propaganda folyik belőle! Ha kinyitom a Magyar Nemzetet vagy bármelyik más SAJTÓTERMÉKET (tisztelet a kivételnek barikád, kárpátia és schluss) a nyugati propaganda folyik belőle.Már lassan kezet mosni is félek, nehogy egy nap az amerikai szóvivő hülyesége folyjon a csapból víz helyett Ezt a fórumot konkrétan azért kezdtem el olvasni, mert megjelenési lehetőséget ad a másik oldalnak. Annak az oldalnak ami pl már amerikában is népszerűbb, ugyanis olvashattunk már cikkeket róla hogy az RT news-t mint hírforrást már az amerikai közvélemény is hitelesebbnek tartja mint a wsj-t, washington postot vagy egyéb mocskokat. Ha vette volna szatomi, ulippo (a többiek annyira lényegtelenek, h nem írom le a nevüket) a fáradságot és megvásárolta volna Udo Ulfkotte könyvét amely a szuperhiteles nyugati médiában teljes bojkott és elhallgatás mellett is betseller lett, akkor sokkal csínyában bánna az onnan jövő hírekkel. Ám mivel szentírásként kezelnek minden nyugati böfögést, röfögést és fingást így teljességgel kizárhatjuk, hogy a politikában jártas értelmes és művelt emberekkel álljunk szemben. Így kérlek téged tegyél rendet. A százhuszonhatodik Assad bombázza a kórházat, nagymamát, kisbáránytcicátmacskátkutyátdinoszauruszt és egyéb irreleváns dolgot, egyszerűen töröld. Ulippo nem értem hogy a bannolás után mit keres még itt? Olyan fontos tagja a kommunának? A LOGIKA ellen rendszeresen elkövetett nemi erőszak és ostobaság koronázatlan királya annyira fontos és releváns tagja a közösségnek, hogy hiánypótló írásai és meglátásai nélkül nem lenne meg itt a többség? Ugyan ez természetesen vastagon áll szatomira is. Tényleg úgy érzed, hogy nem tudnánk jól aludni ezek nélkül az úgynevezett ellenpontok nélkül? Nem gondolod, hogy a többség azért olvassa ezt a fórumot, mert a mindennapi zsindexesorigós888444es Ulippókkal szatomikkal, már teljesen tele van a legnemesebb szerve?
Elnézésed kérem, hogy nem a fórum tárgyával kapcsolatosan írok. Ez hosszú hónapok alatt gyülemlett fel bennem.

Tisztelettel:

Kukoroca János

Erre találták ki az Ignore funkciót.