[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Cinikus!

Ugye azért érezted, hogy a megjegyzésem cinikus volt?
Allesmor egy kicsit jobban kifejtette.
Nem, nem jött át, sorry. Azt hittem, hogy itt csak én vagyok cinikus. ;) :D Amúgy a hivatalos orosz tájékoztatások a Domna légibázist biztosan említették idén május elején, hogy ott megjelentek az RVV-SD-k a Szu-30SM-ekhez. Mondjuk mindezt azért azzal kiegészíteném (nem vitaként Allesmorral, mert van, akivel még én sem merek vitatkozni), hogy R-77-1-est látni a szíriai gépeken a Szu-24-es lelövése után lehetett, előtte nem igazán dereng ilyesmi (ami egy dolog, nyilván).
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 349
113
Ezért is írtam, hogy várhatóak meglepetések, nem is kis fajsúlyúak. Ha az oroszoknak van egy kis eszük, akkor ők is megléphetik, hogy zsoldosokat képezzenek ki az SAA oldalán.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 403
63 437
113
Nem, nem jött át, sorry. Azt hittem, hogy itt csak én vagyok cinikus. ;) :D Amúgy a hivatalos orosz tájékoztatások a Domna légibázist biztosan említették idén május elején, hogy ott megjelentek az RVV-SD-k a Szu-30SM-ekhez. Mondjuk mindezt azért azzal kiegészíteném (nem vitaként Allesmorral, mert van, akivel még én sem merek vitatkozni), hogy R-77-1-est látni a szíriai gépeken a Szu-24-es lelövése után lehetett, előtte nem igazán dereng ilyesmi (ami egy dolog, nyilván).

Az R-77-1-eseket a Szu-24-es novemberi lelövése után lehetett látni, mivel azok a Szu-35-ösökkel együtt jöttek idán február elején. Előtte nem voltak 35-ösök Szíriában.
Amennyiben a "szíriai gépek" alatt nem a Szíriában állomásozó orosz gépeket érted, hanem a szír légierő gépeit, úgy más a helyzet, mivel valóban nem láttam én se fotót R-77-esről szír tulajdonú gépre függesztve.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Ezért is írtam, hogy várhatóak meglepetések, nem is kis fajsúlyúak. Ha az oroszoknak van egy kis eszük, akkor ők is megléphetik, hogy zsoldosokat képezzenek ki az SAA oldalán.
Nem lenne különösebb hatása és túl sok jelentkező sem, szvsz. Én Ivánék helyében a mexikói bűnszervezeteknek kezdenék mindenféle komolyabb (pl. kézi légvédelmi és páncélelhárító) fegyvert szállítani, így aztán pl. Los Angeles rövid időn belül mexikói falu lenne - ha mégsem, akkor is olyan feszkó lenne, hogy "derék" amerikai szövetségeseink marhára nem érnének rá külföldön rendezkedni egy ideig. :) Vagy Kimjóllakottóvodásdzsongunnak ballisztikus rakétákat, netán egy-két teljesen felszerelt, ám mégiscsak kohószökevény Delta I v. II-es SSBN-t. :) A kib*szósdi társasjáték, ugyebár.

Az R-77-1-eseket a Szu-24-es novemberi lelövése után lehetett látni, mivel azok a Szu-35-ösökkel együtt jöttek idán február elején. Előtte nem voltak 35-ösök Szíriában.
Amennyiben a "szíriai gépek" alatt nem a Szíriában állomásozó orosz gépeket érted, hanem a szír légierő gépeit, úgy más a helyzet, mivel valóban nem láttam én se fotót R-77-esről szír tulajdonú gépre függesztve.
Alapvetően a Szíriában állomásozó orosz gépekre gondoltam, de gond nélkül beleérthetőek a szír gépek is: a lelövés előtt tuti nem mutogattak ilyesmit sem a szírek, sem az oroszok. Ha emlékeim nem csalnak, akkor az RVV-SD a Szu-35S gépeken volt először látható Szíriában, illetve utána kezdődött az otthoni (oroszországi) "mutogatás" is. Nyilván üzenetértéke is volt a dolognak.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider
T

Törölt tag 008

Guest
Vagy Kimjóllakottóvodásdzsongunnak ballisztikus rakétákat, netán egy-két teljesen felszerelt, ám mégiscsak kohószökevény Delta I v. II-es SSBN-t. :) A kib*szósdi társasjáték, ugyebár..
Ez öntökön szúrás lenne. Kim dél és japán ellen használná, akikkel moszkva próbál jóban lenni.

Nagyobb kibaszás lenne az USA-val, ha kimet letakarítaná és egy kínaí szerű kommunista hatalmat segítene hatalomra aki déllel egyesülne idővel. Ebben az esetben indokolatlan lenne ott az amcsi jelenlét és takarodniuk kellene. Ez a 3 pillér egyikét kiütné a csendes óceánon.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Ez öntökön szúrás lenne. Kim dél és japán ellen használná, akikkel moszkva próbál jóban lenni.

Nagyobb kibaszás lenne az USA-val, ha kimet letakarítaná és egy kínaí szerű kommunista hatalmat segítene hatalomra aki déllel egyesülne idővel. Ebben az esetben indokolatlan lenne ott az amcsi jelenlét és takarodniuk kellene. Ez a 3 pillér egyikét kiütné a csendes óceánon.
Kimet nyilván el lehet igazítani a teendőiről és azon ötletekről, melyek azonnali és hirtelen halált okoznának nála. :) A csávókámnál nyilván erős izgalmi állapotot okozna, hogy "a nagy sátánt, az USA-t" fenyegetheti, ehhez képest a ROK vagy a japók sehol nincsenek (nyilván ők is lef*snák a bokájukat rémületükben, de legközelebb majd jobban megválogatják a "barátaikat"). :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Németűl beszél folyékonyan. Amúgy ne reménykedjetek a hívásában, nincs telefonja. A csóró :D
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Bele tudnál szólni, ha tényleg felhívna?
Ha túlélném az infarktust, amit kapnék (már feltéve, hogy valahogy totálisan nyilvánvalóvá válna, hogy valóban ő van a vonal végén), bele tudnék szólni, de túl nagy beszélgetés nem kerekedne belőle, mert az orosz szókincsem erősen korlátozott. :D Nagyon alapdolgok mennének, de aztán kénytelen lennék elköszönni tőle, még mielőtt hülyének nézne... :D Bár átválthatunk németre, esetleg angolra is. Ezekkel többre jutnánk. :D
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider