[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Ha a helyében lennék és valamilyen úton módon eljutna hozzám ez a HTKA-s kis eszmecsere, már a poén kedvéért is megcsinálnám. :D
Tudtommal nagyon is van humora Vlagyimir Vlagyimirovicsnak, úgyhogy ki is kapcsoltam az össze telefont a lakásban. :D Bár... szerintem neki ez sem lenne akadály. :D
Jó sok topmodell....:rolleyes:
Én csak egy nimfomán balerinát szeretnék kölcsönbe valamelyik orosz balettegyüttesből (én választok!), de nem örökbe, mert azt az asszony nem engedné. :D
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Tudtommal nagyon is van humora Vlagyimir Vlagyimirovicsnak, úgyhogy ki is kapcsoltam az össze telefont a lakásban. :D Bár... szerintem neki ez sem lenne akadály. :D
Ebben az esetben remélem, hogy reggel mikor mennél melóba és nyitod az ajtót, ott fog állni veled szembe. :D A következő életedben sem tudnád levakarni magadról a titkosszolgálatokat.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Ebben az esetben remélem, hogy reggel mikor mennél melóba és nyitod az ajtót, ott fog állni veled szembe. :D A következő életedben sem tudnád levakarni magadról a titkosszolgálatokat.
Ó, hogyaza... Miért akarsz velem mindenáron kitolni?! :eek::confused::D Jól van, beraktam a Русский (золотой) Cтандарт-ot a mélyhűtőbe és uborka is van itthon. Szólj neki, hogy jöhet, de ráér 7 óra (CET) körül ideérni, előtte nem lenne őszinte a mosolyom. :p:D:D:D
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Szerintem sose lenne az, ha Ő csengetne. Bármikor is érne oda.:)
Nyilván. Ha Áder János vagy Barack Obama állna az ajtó előtt, nyugtáznám, hogy valamelyik hülye haver kandikamerás átverést szervezett és rájuk b*sznám az ajtót. De a Gászpágyin Prézigyenttel szemben ezt már nem merném megtenni... :D Mondjuk csekély az esély, hogy Törökországból rajtunk keresztül repül haza... :p
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Már megy a butaság az oroszok részéről.

molnibalage is egyetért amit én most lefogok írni.

Na most az orosz szu-30sm szu-35 gépeken nincs csak régi rakéta ami egy drága sport repülővé teszi.

A szír mig-29 gépre R-77 rakni szinten ugyan ez mivel a gép radarja túl gagyi a rakétához.
Nincs olyan, h gagyi! A mig radarja vagy tudja kezelni vagy nem az R77 et. Kilövés után amúgy is autonom módra vált és maga keresi meg a célt.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and cinikus

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 221
113
Ez öntökön szúrás lenne. Kim dél és japán ellen használná, akikkel moszkva próbál jóban lenni.

Nagyobb kibaszás lenne az USA-val, ha kimet letakarítaná és egy kínaí szerű kommunista hatalmat segítene hatalomra aki déllel egyesülne idővel. Ebben az esetben indokolatlan lenne ott az amcsi jelenlét és takarodniuk kellene. Ez a 3 pillér egyikét kiütné a csendes óceánon.
Németből se vonultak ki. Ott is maradnának.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 221
113
Ha túlélném az infarktust, amit kapnék (már feltéve, hogy valahogy totálisan nyilvánvalóvá válna, hogy valóban ő van a vonal végén), bele tudnék szólni, de túl nagy beszélgetés nem kerekedne belőle, mert az orosz szókincsem erősen korlátozott. :D Nagyon alapdolgok mennének, de aztán kénytelen lennék elköszönni tőle, még mielőtt hülyének nézne... :D Bár átválthatunk németre, esetleg angolra is. Ezekkel többre jutnánk. :D
Ő a hívó fél ,beszéljen hát magyarul ha akar valamit. :D
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 520
79 645
113
Lehozza az f16-ot,vagy nem?
Ha eltalálja akkor valószínűleg igen bár a hatótávja állítólag valahol az AIM-120B tájékán lehet ami azér már érezhető különbség a C-5 és a C-7 változattal szemben.A nem rég rendszeresített Meteor pedig teljesen más dimenzió a legmodernebb AMRAAM-al összehasonlítva is.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ez öntökön szúrás lenne. Kim dél és japán ellen használná, akikkel moszkva próbál jóban lenni.

Nagyobb kibaszás lenne az USA-val, ha kimet letakarítaná és egy kínaí szerű kommunista hatalmat segítene hatalomra aki déllel egyesülne idővel. Ebben az esetben indokolatlan lenne ott az amcsi jelenlét és takarodniuk kellene. Ez a 3 pillér egyikét kiütné a csendes óceánon.

Sokan elfelejtik, hogy a ballisztikus rakétáknak nem csak maximális, hanem minimális hótávja is van. Egy olyan rakéta, ami az USA értékesebb területeit el tudja érni, se Dél-Koreára, se Japánra nem jelent közvetlen veszélyt. Mindkettő minimális hatótávon belül van. Még Peking is, sőt Kína sűrűn lakott fejlettebb, értékesebb részének nagy hányada is. Viszont Moszkva és egész Európa elérhetővé válna. Főleg az utóbbi miatt nem díjaznám az ötletet. A kézi légvédelmi és a páncéltörő rakéta is kétélű fegyver. Bárhova eljuthat. Még a végén orosz utasszállítót lőnek le vele. Viszont például ha elpukkanna néhány olajfúró torony a Mexikói-öbölben, az az oroszoknak az emelkedő olajáron keresztül hozna is konyhára, meg fájna is az amcsiknak (lásd Deepwater Horizon). Mert a kib*szósdi valóban társasjáték. De én annak örülnék a legjobban, ha egyáltalán nem játszaná egyik oldal sem, mert mindenki csak szív vele.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 746
113
1478905137.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 325
20 748
113
Az afrini védelmi miniszter Abdo Ibrahim Kobaneban járt és egyeztetett Şêx Hesen ottani védelmi miniszterrel a jövőről.
Érdemes ilyenkor észrevenni az Öcalan képet a falon.
CuWgi5OXgAIZ84-.jpg:large

Meg persze, ha már ott volt, találkozott SDF parancsnokokkal is.
CubRRNFXYAA_nk2.jpg:large