[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Hát ez gyönyörű. Észak-Hama :

Cwf4PvdXEAAG2bB.jpg

Maszkírovka. :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Azt a mindenit de profin tudnak alcazni most épp brazil badogvarosnak egy buldozert... az oroszok szegenyek meg azthihetik eltajoltak magukat es epp rio folott repkednek
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Namost, ha jobban megnézitek, ez egy házi kompozit páncél acél és szilíciumtartalmú (bár szerintem több benne a cement, mint a jó kavics) elemekből összeállítva. Lényegében egy acél struktúra, amit kiöntöttek betonnal. Dögnehéz lehet, nem véletlen a hordozóeszköz lánctalptas, csak azt nem értem, hogy miért így? Egy civilizáltabb műhelyben, több ésszel bíró gárdával ez negyedekkora súllyal megoldható lett volna és tízszer kisebb lenne a végeredmény felülete! Nem mertek hozzányúlni a dömperhez, hogy a lánctalpakon belüli részeket páncélozzák csak vagy menet közben jött meg az étvágyuk és bővítették a struktúrát ebbe az irányba?
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 376
113
Itt nem sikerült a zászlófoglalás. Daraa pár napja mikor 40+ halott volt egy támadás után.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Hetvenegy, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpontra mért csapást az elmúlt 24 órában a török hadsereg. A légicsapásokban a terrorszervezet öt fegyverese, valamint Törökország támogatását élvező felkelőcsapatok öt tagja és egy török katona halt meg.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20161...o-celpontra-mertek-legicsapast-a-torokok.html

Azért meglátszik a jenki kiképzés. De még van mit gyakorolni hogy 100%-ban a szövetségeseiket találják el.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Most olvastam, érdekesség, ha igaz:
General Suhel al-Hasan formally appointed chief leadership of the Armed Forces chief of Syria to liberate the town of al-Bab.

Ez alapján tehát a szír kormány is benevez az aleppói műveletek mellett az Al-Babért folyó versenybe, mégpedig a Tigris vezetésével.
 

rauha

Active Member
2016. május 3.
149
248
43
Most olvastam, érdekesség, ha igaz:
General Suhel al-Hasan formally appointed chief leadership of the Armed Forces chief of Syria to liberate the town of al-Bab.

Ez alapján tehát a szír kormány is benevez az aleppói műveletek mellett az Al-Babért folyó versenybe, mégpedig a Tigris vezetésével.

Aztán mégis kivel és legfőképpen mivel? Így is kevés aki, ha meglátja a feketéket nem szalad azonnal. Ez olyan vihar a biliben. Oroszok nélkül így is levesbetét az egész bagázs.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Aztán mégis kivel és legfőképpen mivel? Így is kevés aki, ha meglátja a feketéket nem szalad azonnal. Ez olyan vihar a biliben. Oroszok nélkül így is levesbetét az egész bagázs.

Én is meglepődtem rajta, de további részleteket nem láttam, így ennyit tudtam megosztani.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 376
113
Én is meglepődtem rajta, de további részleteket nem láttam, így ennyit tudtam megosztani.
https://twitter.com/MIG29_/status/794990229379747840
All report says that The Tiger will go to Al-Bab are False

Az a syrianmilitarycapabilitis szinte csak kamu infókat terjeszt, kár mert jó forrásai lennének. Dél Aleppóban van a kacsavadász, pár nap és indul egy offenzíva. Kweiris reptérnél valóban gyülekeznek Al Babtól nyugatra fekvő hegyet fogják elfoglalni hogy ha a török+zöldek előre nyomulnak akkor az az Ő kezükön legyen így biztosítva Aleppó északi részét.