[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Syrian national defense forces. Compilation Syria 2014
http://www.youtube.com/watch?v=fD7UrJnl7vo

Hezbollah Militias on the battlefield in Syria. Syrian War
http://www.youtube.com/watch?v=KI-t8Vt1sRc

http://www.youtube.com/watch?v=Jkx1zbTsdtQ
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 891
31 472
113
Csak nekem tűnik úgy, hogy a Hezbollah kicsit kifehéredett ami a tagokat illeti?
A harmadik videó első részén kijé a fehér Toyota? Fegyevreket nem nagyon látok rajta. A második részén meg semmit nem látok. Ott mivan?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 282
83 530
113
A szíriai vegyifegyverek szállítása Olo.-ba a Nagy Péter kíséretében...
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z-XNMitgL7g
 
T

Törölt tag 459

Guest
joker: A harmadik videó nem Szíriából, hanem Irakból való. Az iraki légierő Bell-407 gépei készítették a felvételeket. Helyileg a videó első része Falujahtól északra történt és ha nem propaganda akkor AQs emberek voltak. A felvételek másik fele viszont Bagdadtól északra készült ahonnan nem hallottam AQ mozgolódásokat. A videó bal és jobb alsó sarkában van koordináta adat, onnan néztem ki hogy hol is történt ami. Amugy sokan csak propagandának tartják az egész videót, nem tudom.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
joker: A harmadik videó nem Szíriából, hanem Irakból való. Az iraki légierő Bell-407 gépei készítették a felvételeket. Helyileg a videó első része Falujahtól északra történt és ha nem propaganda akkor AQs emberek voltak. A felvételek másik fele viszont Bagdadtól északra készült ahonnan nem hallottam AQ mozgolódásokat. A videó bal és jobb alsó sarkában van koordináta adat, onnan néztem ki hogy hol is történt ami. Amugy sokan csak propagandának tartják az egész videót, nem tudom.

Akkor rossz topikba raktam, pedig a címe: Szíria 2014, Fegyveresek (militánsok) elpusztítása az iraki határ mellett v. valami hasonló.
 
T

Törölt tag 459

Guest
Python: Nem a te hibád, sok helyre tévesen elnevezve tették fel ezeket a felvételeket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 282
83 530
113
Az Admiral Kuznyecov már a Foldkozi-tengeren van.

A Gibraltári szorosban...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=UUz9bMy2OhqappR0mtdn764Q&v=3AEYJ-ZOETk
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Erre varjon gombot...

Ugyanabban a tanulmányban a szerző, megad más rakéta- hatótávolságot is,
- ha más verziójú a Grad, ott mindjárt 8 km-t számol hatótávnak még többet ha /és/ vagy
más formájú-átmérőjű a töltet
- ha kapott némi kerekebb orrot az eszköz, ill
a töltet, és/vagy nem a maximálisan számított, hanem kevesebb hatóanyagot szállított-


Másik tanulmányában,amit a bevetés módjáről ír, végéigjárja a szarin alkalmazását, kezelését bevetését, és kizárja hogy akárki amatőr, aki erre nincs alaposan kiképezve,elkészíthette volna a hordozóeszközt.

Egy cikkében rekonstruálja a maradványok alapján a rakétát...és mit ad isten, fenn a video a neten, amin a szíriai hadsereg épp ilyen alakút indít..
ráadásul térképet is tesz bele, amire rámérve belefér még legkissebb hatótávolságba is az indítás lehetősége a videon látható indítóeszközzel.

Ill tanulmányában annyit ír, hogy az Ensz jelentésben leírt eszközzel nem az elnöki palota környékéről (HRW, Ensz-jelentés) hanem máshonnan (valóban közelebbről) kellett indítani.

UI...ill azt is leírja, hogy nem volt lehetősége maradványokat analizálni, fényképek alapján számolt,
- azaz nem tudja ennyiből megállípítani,melyik Grad változat hajtóművét használták,
- ill az eredetihez képest volt-e upgrade a hajtóművön/hajtóanyagon - vö Hezbollah Grad tuningjai, szíriai "szakemberekel"
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 891
31 472
113

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
öngyilkosság lett volna...

Asszad még mindig a helyén, most hívják békekonferenciára, ENSz szerintmások fogadják be a kb kétmilliónyi menekültet..
undsoweiter-..
Hát...ahhoz képest hogy öngyilkosságot követett el,egész jól bírja...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 313
81 727
113
hiryu

Melyik felét nem érted annak,hogy nem Asszad használt vegyi fegyvereket?