[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 539
20 849
113

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 933
13 322
113
Ez oké, de azért amit láttunk T-90 + reaktív páncélzatot megfogni a Tow2-t, az sanszosan az Orosz szériában lévő csúcs jelenleg is. A Leo A24 meg nem a német csúcs. Nem is neked szólt ez amúgy, inkább Roninak, aki sokszor ész nélkül szarozza a HT-t.

Hát éppen ez az, hogy nem a csúcsmodellt vitték T-90-ből, hanem az alapváltozatot. A reaktív páncél tekintetében sem a csúcs vizsgázott, mert az a mostani szériában a Relikt, viszont a TOW-2A ellen az 1985-ben évek közepén már meglévő Kontakt-5 bizonyult hatásosnak. És akkor az Armatáról és annak Malahit reaktív páncélzatáról még szó sem volt. Szintén nem volt aktív védelem sem a Szíriába vitt orosz harckocsikon. Mármint olyan nem, ami a rakétát semmisíti meg, pedig abból is több generációt fejlesztettek (Drozd, Arena, Afganit). Tehát szó sincs arról, hogy az orosz csúcs, a legújabb, legjobb lenne összemérve a német 80-as évek végi modellel. A Szíriába vitt T-90 egy kicsivel későbbi tervezés/gyártásba vétel/rendszeresítés, mint a Leo 2A4, de nem sokkal későbbi és egyáltalán nem sportszerűtlen az összehasonlítás.
Természetesen a T-90 is kilyukadt volna, ha oldalról-hátulról kapja be, ahol gyengébb a páncélja és a Kontakt-5 se védi. De az azért látványos, hogy mennyi ideje vannak T-90 harckocsik Szíriában, mennyit vettek részt harcokban és ehhez képest mennyit lőttek ki, valamint mennyi idő alatt hány Leo 2A4 égett. T-90 veszteség is volt, de egyelőre azért az látszik, hogy a Leo 2A4-nél strapabíróbb az orosz. És természetesen nincs kilőhetetlen harckocsi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 685
113
Hát éppen ez az, hogy nem a csúcsmodellt vitték T-90-ből, hanem az alapváltozatot. A reaktív páncél tekintetében sem a csúcs vizsgázott, mert az a mostani szériában a Relikt, viszont a TOW-2A ellen az 1985-ben évek közepén már meglévő Kontakt-5 bizonyult hatásosnak. És akkor az Armatáról és annak Malahit reaktív páncélzatáról még szó sem volt. Szintén nem volt aktív védelem sem a Szíriába vitt orosz harckocsikon. Mármint olyan nem, ami a rakétát semmisíti meg, pedig abból is több generációt fejlesztettek (Drozd, Arena, Afganit). Tehát szó sincs arról, hogy az orosz csúcs, a legújabb, legjobb lenne összemérve a német 80-as évek végi modellel. A Szíriába vitt T-90 egy kicsivel későbbi tervezés/gyártásba vétel/rendszeresítés, mint a Leo 2A4, de nem sokkal későbbi és egyáltalán nem sportszerűtlen az összehasonlítás.
Természetesen a T-90 is kilyukadt volna, ha oldalról-hátulról kapja be, ahol gyengébb a páncélja és a Kontakt-5 se védi. De az azért látványos, hogy mennyi ideje vannak T-90 harckocsik Szíriában, mennyit vettek részt harcokban és ehhez képest mennyit lőttek ki, valamint mennyi idő alatt hány Leo 2A4 égett. T-90 veszteség is volt, de egyelőre azért az látszik, hogy a Leo 2A4-nél strapabíróbb az orosz. És természetesen nincs kilőhetetlen harckocsi.
Természetesen nincs kilőhetetlen harckocsi. A T-90 nagyon jól vizsgázott, szerintem is, ebben egyetértünk. Valóban látványosan oldalról találták telibe a Leo-kat. Az a gyanúm, hogy szemből a Leo bírta volna, lehet látunk még majd ilyet is, kiderül. A T-90 azért az én szememben akkor is újabb - más kategóriába tartozó gép, kontakt-5 el mint egy Leo 2A4. Ez nyilván szubjektív véleményem, de én is elfogadom azt amit írsz, ha szigorúan az évszámokat nézzük, közel vannak egymáshoz.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 012
12 194
113
Ha itt felismerünk pár jellegzetesebb majmot aki ezt vagy azt csinálta, gondolj bele a szíreknek meg az oroszoknak milyen listája lehet. Azokat meg valószínűleg helyben lövik tarkón.

Nos valamifele, eddig nem komunikalt ok miatt, kesik a melydemokratak szabad elvonulasa. Lehet most valogatjak szet a gabonat az ocsutol?
 
  • Tetszik
Reactions: joker and lgabo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 685
113
már,hogy lenne egy alap t-90 a csúcs az orosz hadseregben?
Az egész tankos kinek a fa.. nagyobb téma olyan óvodás mint az AKvs.M4 cirkusz.
Minden tank kilőhető max. azoknak a majmoknak savanyú a szőlő akik elhitték a mesét,hogy nem így van.
Nem azt írtam, hogy a csúcs tank az alap T-90, Kontakt-5 el, hanem azt, hogy a nagy számban/szériában meglévő Rus harckocsik gerince kb. ez az alap T-90 színvonal. Ami mint láttuk egyébként egy KIVÁLÓ harckocsi. De ettől még ez egy jelenleg is a szolgálatban lévő RUS harckocsik gerincét képző konstrukció, a Leo 2A4 meg már azért nincs jelen a német szárazföldi erőknél. Szerintem páran félreértették azt amit írtam, lehet én voltam félreérthető... A lényeg, hogy a T-90 vonal IS, és a LEO vonal IS kiváló harckocsikat foglal magába. Szerintem.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 601
18 617
113
Úgy hiszem, hogy a T90-nek eleve tervezési sajátossága a reaktív páncélzat, a Leo-nak meg nem alap, szóval szerintem van ralitása így összahasonlítani őket. Vagy a T90 reaktív páncélzatát még vonjuk be körbe egy zárt, síma lemezburkolattal, így kapunk egy akkora tornyot, mint a leo-é és sima lesz az is :)

Ez sem teljesen igaz, mert emlékeim szerint az A5 variáns már ellenállóbb és az A6-os már eleve raktív páncéllall van felszerelve. Az A4 variáns ezzel szemben semmi ilyen védelemmel nem rendelkezik. Gíakorlatilag az egy M1A1 változat.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 711
12 730
113
Ez sem teljesen igaz, mert emlékeim szerint az A5 variáns már ellenállóbb és az A6-os már eleve raktív páncéllall van felszerelve. Az A4 variáns ezzel szemben semmi ilyen védelemmel nem rendelkezik. Gíakorlatilag az egy M1A1 változat.
Ugyanarról beszélünk: a 2A4-ről van szó. Nem az A5 vagy 6-os variánsról.
Egyébként meg az összehasonlítást szerintem az A5 variánssal kellene inkább erőltetni, mivel úgy gondolom, hogy nem a technikai szinvonal a lényeg hanem a kortásrs viszony. Az A5 nyilván már többet tud, mint a 4, de ott még nem láttunk semmit villantani a T90-nel ellentétben, szóval, ha biztosra akarok menni, akkor a 90-esbe ülök és nem az A5-be. :)
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 601
18 617
113
Ugyanarról beszélünk: a 2A4-ről van szó. Nem az A5 vagy 6-os variánsról.
Egyébként meg az összehasonlítást szerintem az A5 variánssal kellene inkább erőltetni, mivel úgy gondolom, hogy nem a technikai szinvonal a lényeg hanem a kortásrs viszony. Az A5 nyilván már többet tud, mint a 4, de ott még nem láttunk semmit villantani a T90-nel ellentétben, szóval, ha biztosra akarok menni, akkor a 90-esbe ülök és nem az A5-be. :)

Nyílván, hiszen a T-90 bizonyított. Igazából ezzel csak azt akartam mondani, hogy számomra nem meglepő, hogy az A4 ment a levesbe,tekintve, hogy zéro a reaktív védelme. De azért megnéznék egy ilyen "tesztet" az A5 és az A6 esetében is :D
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 601
18 617
113
A4-est utólag nem lehet fel reaktív kockázni? Olcsóbb lenne.

Van rá kísérlet

main-qimg-ee56c49ec7e38da5af1a6b30cf8a9d74
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 685
113
Meg szebb is! A törökök is lehet levonják majd a tapasztalatokat hamarosan. Ez a kiegészítő páncélzat a mai pct rakéták mellett már alapnak kéne hogy legyen, frontvonalba bedobott harckocsikon.