[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az L-39 a szír légieroé. Az oroszok nem használják Szíriában. Csak kiképzogép szerepkorben van jelen Oo-ban.
Nem rossz gép ,Aero Vodochody gyártmány .Rengetegszer sétáltam el mellettuk.:)
Originál cseh tervezés és gyártás, csak a hajtómű orosz benne.
ekkor fasz azért nem vagyok csak a rossz linket raktam be :)
erre céloztam!


C2iyuZwWgAAn-bq.jpg

[/QUOTE]
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
melyik európai nato tagállamnak van több hk-ja mint a németeknek? egyszerűen manapság nem divat hidegháborús méretű eszközparkot fenntartani, egyedül az usa és az oroszok tartanak fent sokkal nagyobb számban eszközöket, de még az is elmarad a hidegháborústól, kétlem, hogy akár egyik, akár másik mérce kellene, hogy legyen, usa a világcsendőr, világhatalom, oroszország meg baromi nagy kiterjedésű a másik pólus (akar lenni), és akkor ott van még a hadrafoghatóság kérdése, mert jól mutat, hogy az oroszoknak van papíron vagy 300 t90 vagy 400 t80 meg ezer feletti t72 csak mennyi az annyi valójában? a mai világ már nem arról kéne szóljon, hogy akkor nagy a farkad ha 100al több a hk-d, egy haderő felépítése sokrétűbb, nem beszélve arról, hogy a nagyszámú harckocsit milyen könnyű kukázni, az árukhoz képest olcsó eszközökkel, a modern harci eszközök szerintem tartanak ott, hogy szükségtelenné teszik az 5-600-as hk flottákat, kivéve ha le akarod rohanni a világot, ellenkező esetben, csak pénzkidobás, hisz a haderő manapság arra van, hogy ha beüt a gebasz megvédje magát az adott ország
egyébként ha már szíria topik, a szíreknek papíron mennyi hk-juk volt, aztán mit értek vele?

Szerintem sok harckocsijuk volt, de rengeteg ATGM el is lett lőve. Olyan sok, hogy szerintem több ország készletei ki is merültek.

Modern harckocsikra azért amit láttunk lőni ilyen eszközt, ott nem volt egyértelmű a siker. Egy T-90 szintű harckocsi, pláne megtámogatva valamilyen működő aktív védelmi rendszerrel, azt gondolom már nem feltétlen áldozat szerepben lenne egy akármilyen ATGM-rendszert indító személyzettel szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
The radius of the weapons reach may be “a surprise
A fegyverek hatósugara meglepő lehet. Hát az volt.
“Therefore, any missile or air strikes on the territory controlled by the Syrian government will create a clear threat to Russian servicemen.”

Russian air defense system crews are unlikely to have time to determine in a ‘straight line’ the exact flight paths of missiles and then who the warheads belong to. And all the illusions of amateurs about the existence of ‘invisible’ jets will face a disappointing reality,
igen? most ezzel akarsz bizonyítani a direkte értetlenkedésen kívűl!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
a számadatokon lehet vitatkozni, de mivel No. nato tag így egyedül sosem fog konfliktusba kerülni, a földrajzi helyzetéből adódóan, így tök felesleges 1000es nagyságrendű hk-t fenntartani, pláne, ha összevetjük egy leo 2a6 fenntartási költségét egy t-72vel, ezen kívül még számtalan pro és kontra érvet fel lehetne hozni
Németországnak nem a földrajzi helyzete miatt nincs szüksége normális hadseregre,hanem azért meg megszállt ország van ott épp elég Abrams.
Tovább is léphetnétek ezzel a megfelelő topikba!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Dehogynem. Minden Szíriában Asszad kezén levő repülőteret is beleemlítették. Nem volt kanalam a 12 perces videóhoz, és hogy szó szerint mit is mondanak a katonák, de a riporter egyértelműen minden repülőteret, és minden azonosítatlan repülőt mondott.
Persze mi tudtuk, hogy nem igaz. Itt csak arról van szó, hogy mondták, de tenni már nem tették. Ahhoz, hogy működjön, kiegészítő radarok, vagy AWACS is kellene. Akkor emelném meg a kalapomat, ha a folyamatos AWACSot tudnák adni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Dehogynem. Minden Szíriában Asszad kezén levő repülőteret is beleemlítették. Nem volt kanalam a 12 perces videóhoz, és hogy szó szerint mit is mondanak a katonák, de a riporter egyértelműen minden repülőteret, és minden azonosítatlan repülőt mondott.
Persze mi tudtuk, hogy nem igaz. Itt csak arról van szó, hogy mondták, de tenni már nem tették. Ahhoz, hogy működjön, kiegészítő radarok, vagy AWACS is kellene. Akkor emelném meg a kalapomat, ha a folyamatos AWACSot tudnák adni.
Értem,mert amit egy újságíró mond az biztos úgy is van.A gond,hogy repülőgépről beszélnek a zsidók meg nem véletlenűl hazai légtérből rakétáznak!Rövidem távolság/sebesség/rep idő. a védelmi rendszertől és a célhoz viszonyítva.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Értem,mert amit egy újságíró mond az biztos úgy is van.A gond,hogy repülőgépről beszélnek a zsidók meg nem véletlenűl hazai légtérből rakétáznak!Rövidem távolság/sebesség/rep idő. a védelmi rendszertől és a célhoz viszonyítva.
Ja. Egyébként Fade linkjén nem ez van. Jó írás, csak nem tudjuk eldönteni, igaz-e?. Az írott szövegben a dőlt betűsek azok, amit a katona mond.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ja. Egyébként Fade linkjén nem ez van. Jó írás, csak nem tudjuk eldönteni, igaz-e?. Az írott szövegben a dőlt betűsek azok, amit a katona mond.
És akkor még mondég ott van,hogy mi a külön megállapodás Izraelel,mert van azt tudjuk.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
bocs a dupláért twittekből nem mindég úgy linkel ahogy az ember szeretné...