[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
35453453-696x540.jpg

https://test.almasdarnews.com/artic...o-tiger-forces-liberate-another-isis-village/
Bekerítik Deir Hafert?
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 389
24 839
113
Ezek az öreg Fekete tengeri bárkák honnét vannak? Mert utóbbi időben többet is látni, mind olyan tipikus formák és állapotúak, ha kihajtják belőlük a "kilómétereket" kicsit felpöröghet az új hajó gyártás. Szerintem.
Majd a szakik megmondják a tuttit. ...

Számomra nagyon meglepő, hogy ennyire bírják.


Ha, végig lehetne követni, hogy ezek a "partra szállító" hajók hányszor megfordultak utánpótlás ügyileg az elmúlt 2 évben, biztos érdekes számok lennének. Többször beillesztettem erre a Fórumra ezzel kapcsolatos képeket.

Nagyon komoly műszaki háttérnek kell lenni, amellett valószínűleg bírják is a gyűrődést.
Helyi taxi. :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Majd a szakik megmondják a tuttit. ...

Számomra nagyon meglepő, hogy ennyire bírják.


Ha, végig lehetne követni, hogy ezek a "partra szállító" hajók hányszor megfordultak utánpótlás ügyileg az elmúlt 2 évben, biztos érdekes számok lennének. Többször beillesztettem erre a Fórumra ezzel kapcsolatos képeket.

Nagyon komoly műszaki háttérnek kell lenni, amellett valószínűleg bírják is a gyűrődést.
Helyi taxi. :)

Kis kreativitással és erős akarattal sok probléma megoldható.
Ha egyszer a lebírhatatlan szenvedély úrrá lesz az emberen!
view.php
[/URL][/IMG]

view.php

"Navigare necesse est. Tabula non est necesse."
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Inkább olvass mielőtt írsz.

Ajaj, most aztán jól megkaptam. Egy újabb vérig sértett szektatag, aki agresszív kismalac módjára feddi meg a másként gondolkodókat. Erre posztomra gondolom majd az lesz a válasz hogy biztos nem is tudok olvasni, csak írni.

Van EW gép Szíriában
Ha jól értem, most az egy darab, néhanapján felbukkanó Il-22-esről beszélsz. Illetve volt egy kósza Tu-142 is. Vagy van más is?

De tudod mit, itt egy lista egy másik részvevő fél és csatlósai térségben állomásozó EW-gépeiről (és akkor a szintén többnyire az ISIS kommunikációs hálózatának felderítésére használt tengerészeti járőrgépeket, UAV-okat és AWACS-eket még ki is hagytam):

Bahrein, Isa:
EP-3E

Ciprus, Akrotiri:
RC-135W
Sentirel R1

Iraq, Bashur:
U-28A

Jordánia, Prince Hasan:
Atlantique 2

Kuwait, Al Jaber:
EC-27J

Kuwait, Al Salem:
RC-12X
EC-130H
EC-130J

Katar, Al Udeid:
RC-135
E-8

Törökország, Incirlik:
EA-6B

Emirátusok, Al Dhafra:
EQ-4B
MQ-4C
RQ-4

Végül a térségben minimum egy hordozó:
EA-18G

Persze értem én, hogy az oroszoknak ott van a helyszínen a szír sereg, ha felderítés kell, de akkor is.
Ha küldesz egy hasonló listát az orosz EW gépekről, akkor lesz mit olvasnom Mester, hogy aztán írhassak. :)

ezen kívül a Kuznyecovval nem volt baj(maga a hajó nem hibásodott mehg rendben működött).
A fékezőkábel az nem a hajó része? A kitérő leszállást balfaszkodó repirányítók az nem a hajó része?

Az nem a kábel hibája ha nem cserélik ki időben + hagyják kifogyni a kerozint a gépből ami emiatt lezuhan.
Akkor véleményed szerint a személyzet sem a hajó része. Érdekes meglátás, de én inkább arra hajlok, hogy bizony az, mert nélkül még a murmanszki kikötőt se hagyta volna el.

A hajót külön vizsgálni egyébként sincs értelme, csapásmérésre a hajó+repwing+személyzet együttese képes, a hajó önmagában nem értelmezhető fegyverrendszer.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 049
113
Ajaj, most aztán jól megkaptam. Egy újabb vérig sértett szektatag, aki agresszív kismalac módjára feddi meg a másként gondolkodókat. Erre posztomra gondolom majd az lesz a válasz hogy biztos nem is tudok olvasni, csak írni.


Ha jól értem, most az egy darab, néhanapján felbukkanó Il-22-esről beszélsz. Illetve volt egy kósza Tu-142 is. Vagy van más is?

De tudod mit, itt egy lista egy másik részvevő fél és csatlósai térségben állomásozó EW-gépeiről (és akkor a szintén többnyire az ISIS kommunikációs hálózatának felderítésére használt tengerészeti járőrgépeket, UAV-okat és AWACS-eket még ki is hagytam):

Bahrein, Isa:
EP-3E

Ciprus, Akrotiri:
RC-135W
Sentirel R1

Iraq, Bashur:
U-28A

Jordánia, Prince Hasan:
Atlantique 2

Kuwait, Al Jaber:
EC-27J

Kuwait, Al Salem:
RC-12X
EC-130H
EC-130J

Katar, Al Udeid:
RC-135
E-8

Törökország, Incirlik:
EA-6B

Emirátusok, Al Dhafra:
EQ-4B
MQ-4C
RQ-4

Végül a térségben minimum egy hordozó:
EA-18G

Persze értem én, hogy az oroszoknak ott van a helyszínen a szír sereg, ha felderítés kell, de akkor is.
Ha küldesz egy hasonló listát az orosz EW gépekről, akkor lesz mit olvasnom Mester, hogy aztán írhassak. :)


A fékezőkábel az nem a hajó része? A kitérő leszállást balfaszkodó repirányítók az nem a hajó része?


Akkor véleményed szerint a személyzet sem a hajó része. Érdekes meglátás, de én inkább arra hajlok, hogy bizony az, mert nélkül még a murmanszki kikötőt se hagyta volna el.

A hajót külön vizsgálni egyébként sincs értelme, csapásmérésre a hajó+repwing+személyzet együttese képes, a hajó önmagában nem értelmezhető fegyverrendszer.


A fékező kábel mindenhol szakad,ha nem az szakadna el akkor a gépből szakadna ki a fékhorog...A személyzet az nem a hajó része.Ha te összetöröd az autód mert nem tudsz vezetni az nem az autó hibája.

A felkelők ellen ugyan milyen EW gép kellene?Semmi!Amikor ott van az orosz EW gép akkor okkal van ott és az okot nem a felkelők szolgáltatják mint ahogy a nyugati országok EW gépei sem a szír kormányerők ellen repked arrafelé.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
A fékező kábel mindenhol szakad,ha nem az szakadna el akkor a gépből szakadna ki a fékhorog...A személyzet az nem a hajó része.Ha te összetöröd az autód mert nem tudsz vezetni az nem az autó hibája.

A felkelők ellen ugyan milyen EW gép kellene?Semmi!Amikor ott van az orosz EW gép akkor okkal van ott és az okot nem a felkelők szolgáltatják mint ahogy a nyugati országok EW gépei sem a szír kormányerők ellen repked arrafelé.

Ha jól értem minden ami működik az a hajó része, és minden ami nem, az meg nem. Csak mert ciki lenne bevallani. Önmagam ismétlem, de a hajó önmagában arra jó, hogy lesétahajókázzon a Földközi tengerre. Persze arra is csak személyzettel képes. És ha odaért, az még mindig nem elég, indítania illetve fogadnia kell a támadó gépeket, megfelelő harci teherrel és üzembiztosan. Ezekből áll össze képlet, de ahogy láttuk, szinte minden tényező erősen döcögött... Különösen a saját szárazföldi bázisról üzemelő gépeikkel összehasonlítva.

A felkelők kommunikációs hálózatát EW-gépekkel derítik fel, illetve zavarják is. Az összes célzott likvidálás az így begyűjtött adatokon alapul. Emelett nyilván elektronikus porszívózás mindenki mással szemben is.

De továbbra is várom a listát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 049
113
A hajó része az a hajó.A legénység az legénység a repülők meg repülők.Ez mindhárom kell ahhoz,hogy harci feladat legyen ne csak sétahajózas vagy sétarepülés.De amit sokan mondtak,hogy a hajó veszélye ki sem szabadna engedni a bontóból egész egyszerűen nem igaz..Csak a hajó az ami hozta amit kellet.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
598
2 558
93
"A felkelők kommunikációs hálózatát EW-gépekkel derítik fel"
Felkelők nincsenek csak terroristák.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ajaj, most aztán jól megkaptam. Egy újabb vérig sértett szektatag, aki agresszív kismalac módjára feddi meg a másként gondolkodókat. Erre posztomra gondolom majd az lesz a válasz hogy biztos nem is tudok olvasni, csak írni.


Ha jól értem, most az egy darab, néhanapján felbukkanó Il-22-esről beszélsz. Illetve volt egy kósza Tu-142 is. Vagy van más is?

De tudod mit, itt egy lista egy másik részvevő fél és csatlósai térségben állomásozó EW-gépeiről (és akkor a szintén többnyire az ISIS kommunikációs hálózatának felderítésére használt tengerészeti járőrgépeket, UAV-okat és AWACS-eket még ki is hagytam):

Bahrein, Isa:
EP-3E

Ciprus, Akrotiri:
RC-135W
Sentirel R1

Iraq, Bashur:
U-28A

Jordánia, Prince Hasan:
Atlantique 2

Kuwait, Al Jaber:
EC-27J

Kuwait, Al Salem:
RC-12X
EC-130H
EC-130J

Katar, Al Udeid:
RC-135
E-8

Törökország, Incirlik:
EA-6B

Emirátusok, Al Dhafra:
EQ-4B
MQ-4C
RQ-4

Végül a térségben minimum egy hordozó:
EA-18G

Persze értem én, hogy az oroszoknak ott van a helyszínen a szír sereg, ha felderítés kell, de akkor is.
Ha küldesz egy hasonló listát az orosz EW gépekről, akkor lesz mit olvasnom Mester, hogy aztán írhassak. :)


A fékezőkábel az nem a hajó része? A kitérő leszállást balfaszkodó repirányítók az nem a hajó része?


Akkor véleményed szerint a személyzet sem a hajó része. Érdekes meglátás, de én inkább arra hajlok, hogy bizony az, mert nélkül még a murmanszki kikötőt se hagyta volna el.

A hajót külön vizsgálni egyébként sincs értelme, csapásmérésre a hajó+repwing+személyzet együttese képes, a hajó önmagában nem értelmezhető fegyverrendszer.
Tulajdonképpen nem értem mi a bajod.Írtál egy több sebből vérző hsz.-t.Aminek egyik mondatában az szerepel ,hogy : "nincs se utántöltőjük se EW gépük se a térségben,". Ez nem igaz. Erre felhívták a figyelmed mire hisztérikus személyeskedő vádaskodásba kezdtél a másként gondolkodás rossz dumájával.
Nem az volt a kérdés,hogy hány gépe van ott a koalíciónak.Az volt a kérdés,hogy orosz EW. van volt lesz e.
A Kuzmi témához annyit ,hogy mint fegyverrendszert közelítette meg Dudi és ha mulasztás történt az nem technikai hiányosság.
Mint ahogy nem az amcsi okos bombával van a baj amikor letarolnak vele egy esküvőt hanem a beleszarok katonával akinek elemezni kéne mire is kér tűzcsapást pontosan.