[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ja, persze. Bizonyára az amcsi tengerészek kamuznak az írásaikban és a videóikon.

Semmi ilyesmit nem írtak a Cook-on szolgált tengerészek és ilyen videójuk sincs.

És persze, az is kamufilm, ahol a Cook-ot bevontatják Constanzába.

Nem létezik ilyen film.

Sajnos, mindig lesznek emberek, akik következetesen ellenállnak a tényeknek. :)

Ahogy mondod, sajnos... A tények pedig ezek:

"By the way, nowadays Khibiny is being installed on Su-30, Su-34 and Su-35, so the famous April attack in the Black sea on USS Donald Cook by Su-24 bomber jet allegedly using Khibiny complex is nothing but a newspaper hoax. The destroyer's buzzing did take place. This EW system can completely neutralise the enemy radar, but Khibiny are not installed on Su-24."

http://oblik.msk.ru/en/news/3669/

Úgy érzem, ezt még jópárszor be kell majd tennem... :(

Korábban már írták ide, hogy a frontvonalat bombázta és a kényszerleszállást, illetve a földetérést úgy időzítette, hogy ne a lefejezősök közé essen.Szóval, semmit nem erősít, mindkét verzió lehetséges.

Nem azt írtam, hogy igazolja, hanem hogy erősíti. :) De igazad van, mindkét verzió lehetséges.

Én így tanultam, ma is érvényesnek mondják egyesek a szakmában.
Te bizonyára a szakma egy másik irányzatát képviseled. :)

Nem képviselek én semmit itt. :) És pusztán csak a rakéta mechanikai terhelhetőségére gondoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Semmi ilyesmit nem írtak a Cook-on szolgált tengerészek és ilyen videójuk sincs.



Nem létezik ilyen film.



Ahogy mondod, sajnos... A tények pedig ezek:

"By the way, nowadays Khibiny is being installed on Su-30, Su-34 and Su-35, so the famous April attack in the Black sea on USS Donald Cook by Su-24 bomber jet allegedly using Khibiny complex is nothing but a newspaper hoax. The destroyer's buzzing did take place. This EW system can completely neutralise the enemy radar, but Khibiny are not installed on Su-24."

http://oblik.msk.ru/en/news/3669/

Úgy érzem, ezt még jópárszor be kell majd tennem... :(



Nem azt írtam, hogy igazolja, hanem hogy erősíti. :) De igazad van, mindkét verzió lehetséges.



Nem képviselek én semmit itt. :) És pusztán csak a rakéta mechanikai terhelhetőségére gondoltam.
Mindn, amit tényként mondanak, csak vélemény.
S minden, amit ténynek látunk, csak szubjektív ttapasztalat.
Marcus Aurélius
 

Wier

Member
2017. március 24.
39
23
8
Ha nem tudod megkeresni, az a te bajod.
Ha nem émlékszel, az a te bajod.
Ha előre eldöntötted, hogy mi történt, a tényektől függetlenül, az a te bajod.
Akár itt is megkeresheted, mert akkoriban ide is belinkelgették többen, az ukrán topikba is.
Ha szelektív a memóriád, az a te bajod.
Nem fogok dolgozni helyetted.
Elvárható a főiskolai mentalitás, önálló feldolgozása a tanagyagnak.
Keresd a szavakat; 2013. 09. 12-13
Donald Cook
Ottawa
Wicksburg

Inkább te AKARSZ hinni benne, mint én nem, én csak kíváncsian várom a TÉNYEKET.
Amennyi energiát befektetsz a felesleges személyeskedésbe, vádaskodásba és kioktatásba, ahelyett már linkelhettél volna nekem.
Milyen tényekre kell emlékeznem? Johnny Maryhez szóló levelére? :D

Korábban leírtam, miért, hogyan van összekötve az Aegis a hajóvezérléssel.
Ne kötekedj, dolgozz, tanulj szorgalmasan.
C:\Users\ANDRAS~1.ENE\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.png

Ne haragudj, ha nem olvastam minden írásodat és ez esetleg elkerülte a figyelmemet, ezután igyekszem jobban figyelni.
Ne oktass ki, mert nem tudsz rólam semmit.
Link van? Forrás van?
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Wier

Member
2017. március 24.
39
23
8
Senki sem tud pontosan semmit és nem is fog egy a Pentagon pecsétjével ellátott okmány az ölünkbe pottyanni.De tény,hogy több zavaró eset is történt már az elmúlt években kezdve az ukrajna felett eltérített dronoktól,megzavart hajórendszereken keresztül,eltűnt Tom.H.-ok ig.
Én azt mondom egy nálunk sokkal bölcsebb emberre reflektálva,hogy nagy hiba lebecsülni az ellenfelet.

Ez korrekt, általában véve az orosz rádioelektronika nagyon sokat fejlődött, csomó új cuccuk van, és csak ők tudják, hogy mit tudnak. Viszont konkrétan ez az eset nagyon-nagyon erősen hoax gyanús, egy zavaróval nem felszerelt Szu-24 kiüti az AEGIS rendszert, úgy hogy a hajót vontatni kelljen...
De befejeztem az OFF-ot.
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Ez korrekt, általában véve az orosz rádioelektronika nagyon sokat fejlődött, csomó új cuccuk van, és csak ők tudják, hogy mit tudnak. Viszont konkrétan ez az eset nagyon-nagyon erősen hoax gyanús, egy zavaróval nem felszerelt Szu-24 kiüti az AEGIS rendszert, úgy hogy a hajót vontatni kelljen...
De befejeztem az OFF-ot.
Honnan tudod, hogy nincs felszerelve.
Azt írtam, nincs külső gondola, tehát a sárkányban van.
Értem én, hogy nem érted a sárkány szót. :)
Ha elolvastad, amit írtam, értelmezd is!
Így csak magadról állítod ki annak bizonyságát, hogy nem tudod valamely okból értelmezni a szöveget.
Nem zavar, nem az én problémám.
Sokan értették, like-olták, egy-két embernek pedig mindig értetlennek kell lennie a nagy számok törvénye alapján.
És ezek az emberek keveset adnak hozzá a fórumhoz a statok alapján.
ERzek a számok..... :)
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Inkább te AKARSZ hinni benne, mint én nem, én csak kíváncsian várom a TÉNYEKET.
Amennyi energiát befektetsz a felesleges személyeskedésbe, vádaskodásba és kioktatásba, ahelyett már linkelhettél volna nekem.
Milyen tényekre kell emlékeznem? Johnny Maryhez szóló levelére? :D



Ne haragudj, ha nem olvastam minden írásodat és ez esetleg elkerülte a figyelmemet, ezután igyekszem jobban figyelni.
Ne oktass ki, mert nem tudsz rólam semmit.
Link van? Forrás van?
Istenem, már leírtam, van.
Azt is leírtam, hol találod.
Nem fogom elvégezni helyetted.
Úgyis azt mondanád, hazugság.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez korrekt, általában véve az orosz rádioelektronika nagyon sokat fejlődött, csomó új cuccuk van, és csak ők tudják, hogy mit tudnak. Viszont konkrétan ez az eset nagyon-nagyon erősen hoax gyanús, egy zavaróval nem felszerelt Szu-24 kiüti az AEGIS rendszert, úgy hogy a hajót vontatni kelljen...
De befejeztem az OFF-ot.
Elvileg a "Khibny" fantázianévre hallgató zavaró rendszert nem kompatibilis a Szu-24-el. (elvileg!!) Én azt gondolom,hogy valahol a kettő közt van az igazság.Túlzó ,hogy ilyen szinten kiütnének egy rombolót viszont,hogy komolyan zavarnák főleg a felderítési rendszereit az simán el tudom képzelni.Egyébként mi van akkor ha a bombázók csak tesztelni mentek és nem is azokról ment maga a zavarás.Magyarán zavartak más honnan pl. felszíni hajóról a repülők pedig ahhoz kellettek,hogy az amik gyakorlatilag tapasztalják,hogy látjátok mi ilyet is tudunk üzenet átmenjen nekik.
Alapvetően ,és ez már a hideg háborúban is így volt ,direkt szivárogtattak ki egymásnak dolgokat pont az egyensúly és így a béke megőrzése érdekében.
off. vége.
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk and Loken

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 596
113
Elvileg a "Khibny" fantázianévre hallgató zavaró rendszert nem kompatibilis a Szu-24-el. (elvileg!!) Én azt gondolom,hogy valahol a kettő közt van az igazság.Túlzó ,hogy ilyen szinten kiütnének egy rombolót viszont,hogy komolyan zavarnák főleg a felderítési rendszereit az simán el tudom képzelni.Egyébként mi van akkor ha a bombázók csak tesztelni mentek és nem is azokról ment maga a zavarás.Magyarán zavartak más honnan pl. felszíni hajóról a repülők pedig ahhoz kellettek,hogy az amik gyakorlatilag tapasztalják,hogy látjátok mi ilyet is tudunk üzenet átmenjen nekik.
Alapvetően ,és ez már a hideg háborúban is így volt ,direkt szivárogtattak ki egymásnak dolgokat pont az egyensúly és így a béke megőrzése érdekében.
off. vége.

Fokozhatjuk ezeket az elkepzeleseket meg tovabb. Akar az is lehet, hogy az amerikaiak "eljatszottak", amit az oroszok szerettek volna es teszteltek, hogy azt gondoljak lepeselonyben vannak, mukodik a rendszeruk igy pofara eses lesz egy esetleges komoly helyzetben... Es lehet meg par verzio, de mi picik vagyunk az igazsaghoz. tenyleg off es vege. A fenti szemelyekedes halom pedig talan privatban kevesbe zavarna a sziria topicot. Szep napot :)
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk and Wier

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Miert van az, hogy en nem latom Ne oktass ki eredeti hozzaszolasat, csak a beidezett reszt? Mar tobbszor is eszrevettem ilyesmit.
Azért van mert mérgemben, amikor a nagyképű, másokat utasítgató, őket saját kiszolgáló személyzetének néző, semmit csinálni nem hajlandó, csak követelődzni hajlandó hozzászóló kommentjét olvasom akkor el szoktam cseszni és kitörlök olyan html részeket is amiket nem kellene.
Amúgy így kellet volna kinézni mint feljebb látható.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Mindn, amit tényként mondanak, csak vélemény.
S minden, amit ténynek látunk, csak szubjektív ttapasztalat.
Marcus Aurélius


Ezzel azt akarod mondani, hogy sokaknak csakis a saját szubjektív "valóságképe" számít igazán és ettől semmilyen tény nem tántoríthatja el? Hát, ha igen, akkor azt hiszem igazat kell adnom.

Elvileg a "Khibny" fantázianévre hallgató zavaró rendszert nem kompatibilis a Szu-24-el. (elvileg!!) Én azt gondolom,hogy valahol a kettő közt van az igazság.Túlzó ,hogy ilyen szinten kiütnének egy rombolót viszont,hogy komolyan zavarnák főleg a felderítési rendszereit az simán el tudom képzelni.Egyébként mi van akkor ha a bombázók csak tesztelni mentek és nem is azokról ment maga a zavarás.Magyarán zavartak más honnan pl. felszíni hajóról a repülők pedig ahhoz kellettek,hogy az amik gyakorlatilag tapasztalják,hogy látjátok mi ilyet is tudunk üzenet átmenjen nekik.
Alapvetően ,és ez már a hideg háborúban is így volt ,direkt szivárogtattak ki egymásnak dolgokat pont az egyensúly és így a béke megőrzése érdekében.
off. vége.


Tényleg felesleges ezen túl sokat rugózni. Az én hibám, hogy nem bírom megállni, amikor ilyesmi előjön, pláne, ha ilyen makacsul ismétlődik is, de hát hibátlan ember nincs, nem igaz?

Akkor a tények:
Az oroszok több amcsi hajót körberepkedtek. Nyilván demonstrációs céllal. Mint ahogy a körberepkedett hajók is demonstrációs céllal voltak ott, ahol.
Az amcsiknak ez nem nagyon tetszett. De értelemszerűen a szájkaratén kívül mást nem tettek, mivel nyílt konfliktusba nem akarnak kerülni az oroszokkal.

Ami elképzelhető és valószínű is:
Az oroszok megpróbáltak minél több infót összeszedni az amcsi hajók kisugárzásáról, a radarokról, stb.

Ami ugyan elképzelhető, de nem valószínű, mivel ez már elég súlyos cselekedet lenne, ami nem maradt volna válasz nélkül:
Az oroszok közelről zavarni akarták, vagy akár sikeresen zavarták is az amcsi hajók rendszereit.

Ami pedig totálisan baromság, minden valóságalapot nélkülözve:
Kiütötték az AEGIS-t a Hibinivel, elmenekült a hajó, megbénult a hajó, vontatni kellett a hajót, a tengerészek tömegesen beadták a felmondásukat, stb.

És mégegyszer, amit linkeltem (itt amúgy megkövetném bokit, amiért a múltkor úgy nekiestem, mivel azóta rájöttem, hogy azért nincs már fent KRET közvetlen oldalán az a cikk, mert az oroszok mostanában rengeteg állami vállalatuk angol felületét szanálták és ennek esett áldozatul többek között az adott cikk is), az még mindig a KRET kijelentése az esetről. Ha valakinek ez sem elég, akkor annak már Putyin személyes megkeresése és általa ezen hoax cáfolása sem lenne az.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Hujj, veszely fenyeget. Az Origo szerint mérges gázt akar a gaz Assad ujra bevetni. Remélem nem fogja nagyon felmérgesíteni így csak dühös, de még nem mérges gázzal fogják a támadást végrehajtani....

idézet a cikkből:

Az oroszok és Irán által támogatott szíriai rezsim a bizonyítékok ellenére tagadta, hogy köze lett volna a mérges gáz bevetéséhez.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20170627-sziria-vegyi-tamadas-egyesult-allamok.html
Oroszország elfogadhatatlannak tartja az április 4-hez hasonló, a legitim szír kormányzat elleni potenciális és megalapozatlan katonai agressziót.
https://biztpol.hungarianforum.net/t88p200-biztpol-sziria-es-irak-5#8976
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 305
10 214
113
Hujj, veszely fenyeget. Az Origo szerint mérges gázt akar a gaz Assad ujra bevetni. Remélem nem fogja nagyon felmérgesíteni így csak dühös, de még nem mérges gázzal fogják a támadást végrehajtani....

idézet a cikkből:

Az oroszok és Irán által támogatott szíriai rezsim a bizonyítékok ellenére tagadta, hogy köze lett volna a mérges gáz bevetéséhez.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20170627-sziria-vegyi-tamadas-egyesult-allamok.html

Képes személyesen mérgesíteni a gázokat?

 
  • Tetszik
Reactions: jani22

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 192
113
Reggel volt a CNN-n is szalagcímben a szokásos breaking news: Assad vegyifegyvert akar bevetni, és hogy ezért nagy árat fog fizetni. Meg, hogy ezért oroszország és irán is felelős.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat