[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DV7KUPaW0AAxner.jpg
DV7KUPZX0AAkvqI.jpg
DV7KUPcWAAAu_tr.jpg
DV7KUPbW4AAEXUv.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Ezt csak azért írtam,hogy ha más aspektusból nézzük a dolgot akkor ott "állsz" pláne álltok, és pontosan tudod,hogy állnak odakint pl. egy téglafal mögött.Én nem várom meg míg berúgják és bedobnak egy gránátot. (sima mezei épületharcról beszélek semmi nindzsucu :))

Akkor sem kezdesz el átlövöldözni a falon.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Èrdekes elemzés. Fogcsikorgatva, de elismeri, hogy az orosz "karcsú" taktika nagyrészt eredményes és érdemes lenne az US-nek is ennek fényében bizonyos következtetéseket levonni Afghanisztànnal és Irakkal kapcsolatban, ahol màr 17 éve bohóckodnak.

Kizártnak tartom, hogy ezt az USA ne kapja vissza valahogy.
 

Reppa

Well-Known Member
2010. június 4.
129
801
93
Hát nem tudom,de szerintem visszasirják majd még ezt a lehetőséget.Csak ki lehetett volna később alkudni valami autonómiát,de ha nem az is jobb mint most lassan megdögleni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Akkor sem kezdesz el átlövöldözni a falon.
Soha ne mond,hogy soha.
Tudom neked nem kéne ilyet mutatni lehet ismered is, én ezzel le is zárom mert egyébként se ide tartozik
Ilyen a valóság amikor nem kiképzőpályán gyűrik le a bábukat.
Külön kiemelném 3.50-től amikor simán belőnek a zárt ajtón...odaát remegő családtagok ide vagy oda.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Hát nem tudom,de szerintem visszasirják majd még ezt a lehetőséget.Csak ki lehetett volna később alkudni valami autonómiát,de ha nem az is jobb mint most lassan megdögleni.
Teljesen kiszolgáltatott helyzetben vannak.Ha a szírek elzárják az utánpótlási útvonalat vége a dalnak.Márpedig ezzel tudják őket zsarolni és fogják is.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Nincs megállapodás. A szírek feltétele az volt,hogy miután bevonulnak Afrinba a kurdok tegyék le a fegyvert,ez teljesen abszurd kérés szerintem.
Nem hiszem, hogy volt ilyen kérés.
A harchoz kellenek az ott levő kurdok. Létszámban is, színvonalban is. A helyismeretükről nem beszélve.
Az SAA nehéz fegyverzetet és légvédelmet/légi támogatást tud adni. Nincs is ereje ahhoz, hogy a kurdok helyébe lépjen.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Az uthalozat nagyon a torokoknek kedvez. Ezert is irtam tegnapelott hogy hamarosan beindulnak... Ezen a terkepen is jol latszik. A hegyek bar nagyok afrinba a kiterjedese kicsi a hathatos vedelemre hosszutavon ha bukik az uthalozat.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz