[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A törökországi Sanliurfa-ban találtak valamit, amit végül S-200-ként azonosítottak.
https://www.ntv.com.tr/galeri/turki...-Md02oBG6k-Wqp675WopHA/lrdb9mWPRU2fkLPt_GDpjQ
,lrdb9mWPRU2fkLPt_GDpjQ.jpg

,tWof2p-VP02HTgjH8K83vw.jpg
Hát, arra pont nem hasonlít, de egy Tomahawkra igen.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
olyan pontosak voltak,hogy mind ugyanabba a már nem létező rom (se) kupacbá csapódott és ezt 22 meg 76 szor,szóval kráter nuku..javítottak valamit mert múltkor jól körbeszórták a repteret :rolleyes:
ja és bocsi de a 22db.-ot kapott raktáraktnál azért valami nem klappolt mert az egyik épület fele megmaradt :eek:
nem neked szólt csak még mindég nem tértem magamhoz ettől a hazugságtól.....
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
olyan pontosak voltak,hogy mind ugyanabba a már nem létező rom (se) kupacbá csapódott és ezt 22 meg 76 szor,szóval kráter nuku..javítottak valamit mert múltkor jól körbeszórták a repteret :rolleyes:
ja és bocsi de a 22db.-ot kapott raktáraktnál azért valami nem klappolt mert az egyik épület fele megmaradt :eek:
nem neked szólt csak még mindég nem tértem magamhoz ettől a hazugságtól.....

Nem bízták a véletlenre, na. Most ebben mi a hazugság? Hogy ennyit indítottak? Te is tudod, hogy ez nem arról szólt, hogy leamortizálják Asszadékat, hanem sima cirkusz volt, a népnek.
A reptérnél is volt vagy negyvenakárhány látható találat. Hogy az nem okozott túl nagy kárt? Persze, mivel vagy két órával előtte szóltak az oroszoknak, azok meg a szíreknek.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem bízták a véletlenre, na. Most ebben mi a hazugság? Hogy ennyit indítottak? Te is tudod, hogy ez nem arról szólt, hogy leamortizálják Asszadékat, hanem sima cirkusz volt, a népnek.
A reptérnél is volt vagy negyvenakárhány látható találat. Hogy az nem okozott túl nagy kárt? Persze, mivel vagy két órával előtte szóltak az oroszoknak, azok meg a szíreknek.
Ez nekem kevés. A reptérnél jó pár félre ment egy nagyságrendekkel nagyobb területen mint ezek az épületek.Voltak kráterek a placcon.Itt pl.76.-ból semmi.Nézd meg a videót az állítólag 76 találatot kapott épületről egyszerűen kizárt.Hogy lehet,hogy az egyik így megmarad 76-tól a másik szó szerint por és hamu 7db.-tól?
Tudom,hogy a józan középút híve vagy de akkor tényleg legyen józan :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ez nekem kevés. A reptérnél jó pár félre ment egy nagyságrendekkel nagyobb területen mint ezek az épületek.Voltak kráterek a placcon.Itt pl.76.-ból semmi.Nézd meg a videót az állítólag 76 találatot kapott épületről egyszerűen kizárt.Hogy lehet,hogy az egyik így megmarad 76-tól a másik szó szerint por és hamu 7db.-tól?
Tudom,hogy a józan középút híve vagy de akkor tényleg legyen józan :)


Valószínűleg az összes nem csapódott be ott. Párat leszedhettek a szírek, egy-kettő meg lehetett műszaki hibás is. De ettől függetlenül a Tomahawk, meg az AGM-158 harci része is 450 kiló, ha jól rémlik. Nem egy atombomba azért, szóval annyira "óriási" pusztítást nem csinálnak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Na szóval, amin sírva röhögtem. Boki áprilisi tréfája két hét alatt önjáróvá vált. És már hivatkozási alap is a "szabadon gondolkodók" között. Anyám...
https://orientalista.hu/exkluziv-br...ing_wp_cron=1523771209.8183429241180419921875

Más, ez vótmá?
https://444.hu/2018/03/24/van-emberem-aki-kanallal-kiszedi-a-szemgolyot

A konklúzió ("Nincs olyan, hogy szír háború. Olyan sincs, hogy ukrán háború. Az egyetlen háború az Oroszország és az USA között van.") sokatmondó.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and rappali_

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 218
113
Valószínűleg az összes nem csapódott be ott. Párat leszedhettek a szírek, egy-kettő meg lehetett műszaki hibás is. De ettől függetlenül a Tomahawk, meg az AGM-158 harci része is 450 kiló, ha jól rémlik. Nem egy atombomba azért, szóval annyira "óriási" pusztítást nem csinálnak.
Egy iskola jellegű épületnek/raktárháznak/bunkernek fejenként azért lássuk be, nem kell 30 db 1000 fontos harci rész ahhoz hogy lerombolják. Itt nyilván való nagyon felül lett méretezve(ha igaz egyáltalán a hivatalos forrás szerinti 105 db indítás) az indított eszközök száma. Esélyesen arra számoltak, hogy nagy része nem fogja elérni a célpontokat.
Lehet nézegetni hogy mit csinál 1, nem 30 db ilyen harci rész:
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Egy iskola jellegű épületnek/raktárháznak/bunkernek fejenként azért lássuk be, nem kell 30 db 1000 fontos harci rész ahhoz hogy lerombolják. Itt nyilván való nagyon felül lett méretezve(ha igaz egyáltalán a hivatalos forrás szerinti 105 db indítás) az indított eszközök száma. Esélyesen arra számoltak, hogy nagy része nem fogja elérni a célpontokat.
Lehet nézegetni hogy mit csinál 1, nem 30 db ilyen harci rész:


Várj, én arra próbáltam utalni, hogy nem lesz jelentős különbség, ha csak tíz, vagy épp 30 ilyen eszköz csapódik be ugyanazon célpontba/közelébe.
Szerintem csak el akartak lőni egy jóó sorozatot. Jó a hadiiparnak, jó a közvéleménynek, Trumpnak meg volt egy kisebb orgazmusa a látványtól (Great America again...).