[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 320
20 707
113
Megtörtént a betörés a Yarmouk övezetbe.
DbYJWBjWkAA8kgr.jpg:large
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Admiral Grigorovics, Admiral Esszen-projekt 11356R fregattok, Ma érkezik meg a Pitlivij és Szmetlivij fregattok. A jövő héten érkezik meg a Jaroszlav Mudrij fregatt.
Két DE tengeralattjáró van még ott a Kolpino és a Velikij Novgorod. Ezenkívül 2 nukleáris meghajtású vadász-tengeralattjáró .
A Kuznyecov hol van?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 241
67 933
113
Admiral Grigorovics, Admiral Esszen-projekt 11356R fregattok, Ma érkezik meg a Pitlivij és Szmetlivij fregattok. A jövő héten érkezik meg a Jaroszlav Mudrij fregatt.
Két DE tengeralattjáró van még ott a Kolpino és a Velikij Novgorod. Ezenkívül 2 nukleáris meghajtású vadász-tengeralattjáró .
Érdekes hogy mind fregatt. Se egy Udaloj, se Slava, korvett sincs.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Erkölcsileg alátámasztható szövetség?
Nem, nem ugyanazt a műsort nézzük.
Az erkölcs nem úgy működik, hogy van egy önös érdekem, ami történetesen egybeesik a másik önös érdekével, és akkor a szövetségünk alá lesz támasztva erkölcsileg. Az a szövetség érdekközösség lesz, mint mindegyik szövetség jelenleg a térségben. Erkölcsileg alátámasztható a népcsoportok önrendelkezési és önvédelmi törekvései, beleértve szunnitát, síitát, kurdot, alavitát, zsidót, arabot. Alá nem támasztható, ha ez más hasonló jogát csorbítja. Több ilyen törekvés összehangolása lenne erkölcsileg alátámasztható, erre hozták létre az ENSZt, amely nyilvánvalóan itt képtelen betölteni a feladatát, ugyanis nem egy felsőbb érdeket képvisel, csak a sok különálló és megegyezni képtelen érdek halmaza.

Az "is" szó elkerülte a figyelmedet. Persze biztos csak véletlenül. :)


Szíriában immáron 7 éve polgárháború van. A háborús időszakok pedig nem a demokrácia "kiteljesedésének" periódusai. Máshol sem. Arrafelé meg pláne nem.
A PYD(&tsai) által vezetett kvázi kurd autonómia ennek megfelelően egy diktatúra, egy katonai közigazgatás.
Igen volt választás, ott választották meg őket, a helyi demokrácia színvonalán.
Érdemi választási lehetőség viszont csak a PYD és a KDP-S irányzat vagyis az Öcalan és Barzani nézetrendszer között volt.
Nem vallási alapon szavaztak. Akkor Barzani nyert volna. De ettől még a (szíriai) kurdok többsége vallásos, szunnita. Na a vezetés, a PYD az nem.
A vallás-etnikum-politikai irányultság nem mindig kapcsolódik szorosan össze.


Oké, a demokratikusat én is a helyi színvonalon értettem.

Nem vallási alapon szavaztak. Akkor Barzani nyert volna. De ettől még a (szíriai) kurdok többsége vallásos, szunnita.

Szíriában jóformán mindenki vallásos valamilyen szinten. A kurdok egy jó része viszont, nekem úgy tűnik, hogy ezen a halmazon belül belül kevésbé, mint a többi ottani nép tagjai. Pl. nem nagyon hallani az "Allahu akbarozást" a sima "közkatonáiktól" sem, amikor épp kilőnek valamit.

Nem hiszek semmiben csak az elemi matematikában. Az egy makacs dolog. Szar vele szembesülni. Ha nem megy ne is erőltesd. Általános iskola első osztály.
800 támaszpont - 15 támaszpont
52 háborús cselekmény - 8 háborús cselekmény
Stb. Stb.............

Ha minden esemény mögött CIA meg stb. szerv, de mindenképpen az USA-beli "háttérhatalom" által irányított összeesküvést akarsz látni, hát lelked rajta. A magam részéről egyelőre maradok az ennél kicsit bonyolultabb világképnél. Persze lehet, hogy ha ennek az általam jelenleg választott képnek a gyakori véletlenszerűsége, kaotikussága és az emberi természetből (pl. irracionális érzelmek) fakadó logikátlansága már túl fárasztóvá és kényelmetlenné válik, akkor én is kinevezek majd valami stabil és az akkor aktuális eszmerendszerembe illő viszonyítási alapot magamnak, vagyis olyan felelősöket, akikre mindig és mindent rá lehet fogni, ami épp nem tetszik.


Hát nem tudom.Ez itt a mai F-16-os Iraki támadás az IA. ellen szír területen (egyeztetett volt Damaszkusszal).
Te biztos jobban tudod mit vihetett ami hatásosabb egy Tom.H.-nál de szerintem nem nagy a választék :rolleyes:

GBU-10-eseik is vannak az irakiaknak (az 900+ kg-os). És persze nyilván függ a dolog, mármint a rombolás látható mértéke attól is, hogy az adott épület mekkora, meg milyen anyagokból és hogyan épült.
 
B

b4l4g3

Guest
Még mindig erőlködnek ezzel a vegyifegyver sztorival. Már a belgiumi fizetett agyhalottaik is:
https://magyaridok.hu/kulfold/megvadoltak-belgiumot-a-vegyifegyver-ugyben-3020938/

Megnéztem mi az az izopropanol (izopropil-alkohol) amit a cikkben emlegetnek és mire használják:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Izopropanol
"Felhasználása
  • Az izopropil-alkoholt oldószerként alkalmazzák festékek, lakkok és szappanok gyártásakor.
  • A gépkocsik hűtővizének és ablakmosófolyadékának fagyállóvá tételéhez adalék.
  • A Meerwein-Ponndorf-Verley redukció redukálószere és oldószere egyben. A reakció során acetonná oxidálódik, amely alacsonyabb forráspontja miatt a jellemzően az izopropanol forráspontján zajló folyamatból kidesztillálódik, eltolva az egyébként reverzibilis folyamatot a redukciós végtermék irányába.
  • Ecetsavval észteresítve izopropil-acetát -egy másik oldószer-, gyártására használják."


Hát nem vagyok vegyész, de még a sarki fűszeresnél is kapni :eek:
http://www.argep.hu/trend/ISOP/Isopropyl-alkohol.html

Úgyhogy vigyázzatok mit vásároltok mert jön a Tomahawk... :hadonaszos:
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az "is" szó elkerülte a figyelmedet. Persze biztos csak véletlenül. :)





Oké, a demokratikusat én is a helyi színvonalon értettem.



Szíriában jóformán mindenki vallásos valamilyen szinten. A kurdok egy jó része viszont, nekem úgy tűnik, hogy ezen a halmazon belül belül kevésbé, mint a többi ottani nép tagjai. Pl. nem nagyon hallani az "Allahu akbarozást" a sima "közkatonáiktól" sem, amikor épp kilőnek valamit.



Ha minden esemény mögött CIA meg stb. szerv, de mindenképpen az USA-beli "háttérhatalom" által irányított összeesküvést akarsz látni, hát lelked rajta. A magam részéről egyelőre maradok az ennél kicsit bonyolultabb világképnél. Persze lehet, hogy ha ennek az általam jelenleg választott képnek a gyakori véletlenszerűsége, kaotikussága és az emberi természetből (pl. irracionális érzelmek) fakadó logikátlansága már túl fárasztóvá és kényelmetlenné válik, akkor én is kinevezek majd valami stabil és az akkor aktuális eszmerendszerembe illő viszonyítási alapot magamnak, vagyis olyan felelősöket, akikre mindig és mindent rá lehet fogni, ami épp nem tetszik.




GBU-10-eseik is vannak az irakiaknak (az 900+ kg-os). És persze nyilván függ a dolog, mármint a rombolás látható mértéke attól is, hogy az adott épület mekkora, meg milyen anyagokból és hogyan épült.

"Ha minden esemény mögött CIA meg stb. szerv, de mindenképpen az USA-beli "háttérhatalom" által irányított összeesküvést akarsz látni, hát lelked rajta. A magam részéről egyelőre maradok az ennél kicsit bonyolultabb világképnél. Persze lehet, hogy ha ennek az általam jelenleg választott képnek a gyakori véletlenszerűsége, kaotikussága és az emberi természetből (pl. irracionális érzelmek) fakadó logikátlansága.............."

Bárhogyan is próbálod magyarázni továbbra is torz a kép amit lefestesz. Nincs USA- beli "háttérhatalom", gazdasági és ezzel összekapcsolódó hatalmi érdekek vannak. Valamint ezek mentén szerveződött érdekcsoportok. Ezen érdekcsoportok összeütközéseit látjuk semmi mást. Nemzetállamok, országok, birodalmak, népek csak eszközök a kezükben. Ez mozgatja, ők mozgatják a gazdaságot, népeket, hadseregeket.
Az, hogy az egyikük felmenőikkel együtt évezredek óta ugyanazzal trükkel, vagy ugyanazokkal a trükkökkel irányítja a tömegeket nem tudom miért érthetetlen.
A paraszt is az őseitől tanult hagyományos módszerekkel, a tőlük örökölt ismeretanyaggal dolgozik, még ha a mostani állapotokhoz adaptálja is azokat. Ez nem erény vagy szégyen kérdése, a hagyományok képezik minden szakterületen az alapot.
Mindössze annyi az én negatív megítélésem oka, hogy az a csoport amelyik az USA- t használja eszközül, meglátásom szerint az egész globális kultúrára veszélyes elveket, elképzeléseket vall, próbál megvalósítani. Ráadásul a pillanatnyi stádiumban amikor úgy néz ki, hogy több fronton is- nem katonai értelemben- totális vereséget fog szenvedni szemmel láthatóan semmitől sem riad vissza a hatalmának megtartása érdekében.
Nem hiszem hogy a félelmem alaptalan lenne.