[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ez igaz. Arra leszek kiváncsi, mikor fogják őket a legújabb Patriotokkal védeni. De most ezt komolyan írtam, nem hülye vagyok, vagy félregépeltem.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Nem tudom megfeleltetni azért sem Csecsenföldet, sem Grúziát Szíriának. Egyik egyenesen saját terület volt, s egy láncreakciót indíthatott volna, ilyen olyan tartományok kilépésével, függetlenségi törekvéseivel, de a másiknál is konkrétan orosz kisebbség élete forgott veszélyben. Szíria persze fontos nekik, de azért nem oroszok életét kell védeni, vagy az országuk egységét. Én nem vagyok biztos benne, hogy ott bármi áron, minden veszteséget lenyelve fognak harcolni. Ha meg marad ez a kis bombázgatás, tüzérségi support, műholdas felderítés, rádiótechnikai zavarás-hadviselés, az lehet hogy NEM fog áttörő sikereket hozni.

Tengerészgyalogosok!
De, hogy is nem! Halkan! Ismerem őket! Volt velük kapcsolatom, igaz, csak "szőnyegen"!
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
"Vlagyimir Putyin azt mondta, ő támogatni fogja Assad elnök rezsimjének elleni küzdelemben Isis.

Egy interjúban az amerikai hírcsatorna CBS "60 Minutes, ami annak köszönhető, hogy adásba vasárnap, az orosz elnök azt mondta, hogy" megpróbálják megmenteni a Assad adminisztráció ".

Azt mondta a programot: "Nincs más megoldás a szíriai válság, mint erősítése a hatékony kormányzati struktúrák és megakadályozza, hogy ezek segítenek a terrorizmus elleni harcban."

Azt mondta, minden erőfeszítést, hogy elpusztítsa a Bashar al-Assad kormány azt jelenti, "az összes állami intézmény szétesett" és Szíria esnek ugyanabba a káosz, mint Líbia és Irak.

Apropó, megelőzve a ENSZ csúcstalálkozón New Yorkban hétfőn, azt mondta, hogy a szíriai emberek döntenek "kinek kell kormányozni az országot, és hogyan."
http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/vladimir-putin-confirms-he-will-try-and-save-assad-regime-in-war-against-isis-10516250.html
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 350
5 046
113
<blockquote rel="zsolti">Nem tudom megfeleltetni azért sem Csecsenföldet, sem Grúziát Szíriának. Egyik egyenesen saját terület volt, s egy láncreakciót indíthatott volna, ilyen olyan tartományok kilépésével, függetlenségi törekvéseivel, de a másiknál is konkrétan orosz kisebbség élete forgott veszélyben. Szíria persze fontos nekik, de azért nem oroszok életét kell védeni, vagy az országuk egységét. Én nem vagyok biztos benne, hogy ott bármi áron, minden veszteséget lenyelve fognak harcolni. Ha meg marad ez a kis bombázgatás, tüzérségi support, műholdas felderítés, rádiótechnikai zavarás-hadviselés, az lehet hogy NEM fog áttörő sikereket hozni.
Tengerészgyalogosok!
De, hogy is nem! Halkan! Ismerem őket! Volt velük kapcsolatom, igaz, csak "szőnyegen"!</blockquote>
@zsolti Arrafelé vannak bizonyos hagyományok, így a múlt és az elődök tisztelete, az MP hírneve. Esélyük nincs tessék-lássék harcolni. Arról már nem is beszélve, hogy ez nem is érdekük.
@akagi Fejtsd ki bővebben, légyszi!
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Szakmai(abb) kérdés: ugye a műholdfotókon, ahol az orosz gépeket mazsolázzák, majdnem mind a futópályán áll. ezek szerint az egyik pályát használják csak, a másik pedig kvázi állóhely? Gondolom az IL-76 is csak betaxizott a 24-esek mellé...
Latakiát lezárták a polgári forgalom elől ezek szerint? Mert a flightradaron egy darab indulás/érkezés sincs.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Nem!
Szemtől-szembe, magyarul: F&F(face..)!
Sajnos, alul maradtam anno Murmanszkban egy baráti társaságban,
mert nem vettem komolyan. De ők igen, még ha barátok vagyunk is.
Mond neked valamit ez az utolsó mondatom?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Szakmai(abb) kérdés: ugye a műholdfotókon, ahol az orosz gépeket mazsolázzák, majdnem mind a futópályán áll. ezek szerint az egyik pályát használják csak, a másik pedig kvázi állóhely? Gondolom az IL-76 is csak betaxizott a 24-esek mellé...
Latakiát lezárták a polgári forgalom elől ezek szerint? Mert a flightradaron egy darab indulás/érkezés sincs.

Damaszkuszból érkeznek civil gépek is Latakiába....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Mai szíriai helyzetjelentés:
https://www.youtube.com/watch?t=79&v=WUN10xk1LQI
A szír légiero 50 Igil terroristával végzett Szadad városánál.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti">Sambo - Birko ?
Nem!
Szemtől-szembe, magyarul: F&F(face..)!
Sajnos, alul maradtam anno Murmanszkban egy baráti társaságban,
mert nem vettem komolyan. De ők igen, még ha barátok vagyunk is.
Mond neked valamit ez az utolsó mondatom?
</blockquote>
Nem igazán. Én a szőnyegről valamilyen küzdősportra gondoltam. Arrafelé általában Sambo, Combat Sambo, Judo, Birkó megy szőnyegen.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="zsolti">Sambo - Birko ?
Nem!
Szemtől-szembe, magyarul: F&F(face..)!
Sajnos, alul maradtam anno Murmanszkban egy baráti társaságban,
mert nem vettem komolyan. De ők igen, még ha barátok vagyunk is.
Mond neked valamit ez az utolsó mondatom?
</blockquote>
Nem igazán. Én a szőnyegről valamilyen küzdősportra gondoltam. Arrafelé általában Sambo, Combat Sambo, Judo, Birkó megy szőnyegen.
</blockquote>
Melyiket választod?
Én a jiu-jitsuban vagyok otthon. Ezek szerint nem eléggé!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 301
68 398
113
Az biztos, hogy sok a dezinfo.
Kínai katonákat látnánk arabok ellenmharcközben az érdekes lenne.
A kis sárgák se beszariak, lehet őket fanatizálni, szívósak. Bár ők csak mutatóba mennének gondolom.

Kínának is ideje lenne villantani valamit, még a végén gyengének nézik a másik oldalról. Itt a világ végén (kínához képest) törvényen kívüli terroristákat irtani,bemutatóként nem rossz ötlet.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 238
113
A Hezbollah hivatalosan is üdvözölte az Orosz építkezéseket és csapatokat :
http://www.jpost.com/Breaking-News/Hezbollah-welcomes-Russian-buildup-in-Syria-says-US-has-failed-419134?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Az Asszad oldalán harcoló milíciákról:

CPwkj1zUsAAc8r8.jpg

http://www.middleeasteye.net/news/who-are-pro-assad-militias-syria-2030619965
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 238
113
r%C3%BAssia.jpg


Russian-Deployments-in-Syria_24September2015_AllSourceAnalysis_0_005.jpg

Al-Assad-Airport_24September2015_AllSourceAnalysis_001.jpg

Al-Assad-Airport_24September2015_AllSourceAnalysis_002.jpg

Al-Assad-Airport_24September2015_AllSourceAnalysis_003.jpg

Al-Assad-Airport_24September2015_AllSourceAnalysis_004.jpg

Al-Assad-Airport_24September2015_AllSourceAnalysis_005.jpg

Al-Assad-Airport_24September2015_AllSourceAnalysis_006.jpg

Al-Assad-Airport_24September2015_AllSourceAnalysis_007.jpg

Al-Assad-Airport_24September2015_AllSourceAnalysis_008.jpg

Al-Assad-Airport_24September2015_AllSourceAnalysis_009.jpg

R%C3%BAssia-S%C3%ADria-23-Setembro-1.png

R%C3%BAssia-S%C3%ADria-23-Setembro.png



Ilyen képeket dobálnék a lázadóknak. Ráírnám, hogy két napotok van letenni a fegyvert :
Su-24_armas.jpg


Ja, az ISISnek is dobálnám. Bombára ragasztva...