[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azt elég nehezen veszi be a gyomrom, hogy az USA-t elkezdjük kimosdatni az ISIS támogatás alól. Nem dob pergéssel történt ez nyilván, de a háttérben vastagon benne voltak a megerősödésében, csak amikor már túl léptek rajtuk és kezelhetetlen lett számukra az egész folyamat kaptak észbe és próbálták a hátra arcot.


Aztán biztosak lehetünk mi, itt a hátraarcban? Hát szerintem nagyon nem. Fel kellene fogni, hogy nem feltétlenül csinálják azt, amit a médiában mondanak...(Mármint az USA-kok). Sőt inkább a média megnyilvánulásaikat tartom erős terelésnek...Ennek fényében kellene értékelni őket...
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Nem úgy volt, hogy az USA nem támadta az ISIS-t és csak miután az oroszok beszálltak állt a kurdok mögé és fordult ellenük. Valójában a hatalma csúcsán járó ISIS-t az USA törte meg a kurdokkal együtt Szíriában és Irakban is a kormánnyal együtt. Az oroszok és Aszad nem bántották az ISIS-t, csak amikor a kurdok már Rakkához értek akkor fordultak ellenük.

Légicsapásokkal már azelőtt támadták az ISIS-t, mielőtt az FSA-t és SDF-et létrehozták ellenük. Kezdettől fogva támadták őket, így aligha lehettek a szövetségeseik, nem lehet egyszerre harcolni ellenük és felfegyverezni őket. Még a szaúdiaktól és az emirátusokból sem kaptak állami szinten fegyvert, legfeljebb néhány radikális sejk és emír pénzelte őket, de a fegyvereik java az iraki hadsereg által hátrahagyott eszköz volt, azon túl csak a mad max mobiljaik és barkácsolt fegyvereik voltak, nem volt olyan látható felfegyverzés mint a TOW-ot eregetőknél.

Az adóztatásból és olajcsempészetből vettek egy csomó régi szovjet könnyű fegyvert a fekete piacon de ennyi, a kurdok is csak könnyebb fegyvereket kaptak mégis legyőzték őket, persze a légitámogatás sem ártott, épp ezért nehéz elképzelni hogyan fegyverezhették volna az ISIS-t miközben másokat fegyvereztek ellenük és lőtték is őket.
2014 szeptemberében kezdődött az amerikai beavatkozás az ISIS ellen Irakban és Szíriában,az orosz meg pontosan egy évvel később.Ebben az időben is az ISIS Szíriában az SAA-vel szemben teret nyert-ekkor lett elfoglalva Palmyra,ekkor vették át a Dei-Ez-Zor ostromát a zöldektől,stb-és a kurdok is lényegében csak a Kobane-i győzelmet tudják felmutatni ebből az időszakból.Némi túlzással épp ez volt az ISIS aranykora,az igazi hanyatlásuk az orosz beavatkozás után indult meg,először lassabban,aztán 2017-től még erőteljesebenn.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
2014 szeptemberében kezdődött az amerikai beavatkozás az ISIS ellen Irakban és Szíriában,az orosz meg pontosan egy évvel később.Ebben az időben is az ISIS Szíriában az SAA-vel szemben teret nyert-ekkor lett elfoglalva Palmyra,ekkor vették át a Dei-Ez-Zor ostromát a zöldektől,stb-és a kurdok is lényegében csak a Kobane-i győzelmet tudják felmutatni ebből az időszakból.Némi túlzással épp ez volt az ISIS aranykora,az igazi hanyatlásuk az orosz beavatkozás után indult meg,először lassabban,aztán 2017-től még erőteljesebenn.
Kobani után tört meg az ISIS aranykora, Manbizst sem tudták megvédeni, ezután jött az Euphrates Shield a törökökkel ott is komoly vereséget szenvedtek, ezután kezdtek a kurdok Rakka felé közeledni, már meg voltak törve, az oroszok csak ezután fordultak az ISIS ellen, hogy nekik is jusson valami a területükből.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Kobani után tört meg az ISIS aranykora, Manbizst sem tudták megvédeni, ezután jött az Euphrates Shield a törökökkel ott is komoly vereséget szenvedtek, ezután kezdtek a kurdok Rakka felé közeledni, már meg voltak törve, az oroszok csak ezután fordultak az ISIS ellen, hogy nekik is jusson valami a területükből.
Manbizs ostroma már bőven 2016-ban volt,Kobane után még nem indultak meg igazán a kurdok,az ő térnyerésük is igazán 2015 második felében indult meg.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Manbizs ostroma már bőven 2016-ban volt,Kobane után még nem indultak meg igazán a kurdok,az ő térnyerésük is igazán 2015 második felében indult meg.
Pont mikor a szírek kezdtek magukhoz térni. Gyorsan lenyúlták az usákok az olajmezőket mielőtt odaérnek a szírek. Addig szartak az IA.-ra.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 351
20 838
113
Én ezt nem láttam és elég kamugyanúsnak tűnik, de ha Erdogan tényleg adott nekik 30 tankot akkor is utána 300-al támadt rájuk, úgyhogy én nem mondanám hogy Erdogan komolyan fegyverezte az ISIS-t.
Ez is csak mese.
Az Eufrates Shield egyetlen célja az volt, hogy megakadályozza Afrin összekapcsolását a többi kurd ellenőrzésű területtel.
Ahogy Al Bab (röpke 3 hónapos ostrom után) megvolt nem is tettek egy lépést se tovább.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Én ezt nem láttam és elég kamugyanúsnak tűnik, de ha Erdogan tényleg adott nekik 30 tankot akkor is utána 300-al támadt rájuk, úgyhogy én nem mondanám hogy Erdogan komolyan fegyverezte az ISIS-t.
09b86f4b98dd124bf311fb6162d13b4c.jpg
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Amit leírtál, szerintem is helytálló, de nem mond ellent annak, amit én írtam, te az egész folyamatról írtál, én meg egy kis részéről.
Egy valamiben ellent mond.
Az amcsikat nem érdekelte soha, hogy mérsékelteket, vagy kiket képeznek ki. (Azt se tudják, mi a különbség.)
Őket csak a cél érdekelte. Ez pedig a megbuktatása egy olyan rezsimnek, ami orosz támaszpontokat engedélyez Szíriában. (Vagyis a Földközi-tengeren.)
Egyébként ez a "mérsékeltek" is csak egy duma.
Az a mérsékelt, aki nyilvánosan velünk van.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 333
68 602
113
Itt is csak te próbálsz hamisítani, te a suvejdai terrortámadásnál is amerikai segítségről kamuztál, mintha amerikai segítség kéne ahhoz, hogy egy rongyos alak robbanóövet öltsön és néhány kalasnyikovos merénylő lövöldözni kezdjen.

És a gyerekfejlevágó terroristákat is csak te simogatod. Délnyugaton a legtöbb fejlevágós terrorista beállt az SAA-ba és vitték őket Idlib ellen. Te meg nekik szurkolsz, ezeknek az SAA gúnyába bújt gyerekfejlevágós terroristáknak meg a síita szakállas dzsihádistáknak.
Azért visszaolvashatnád a pár évvel ezelőtti hsz-det hogy is fényezted a sok kicsi fejlevágós bagázst. Érik az Idlib körüli helyzet, Trumpli is nyilatkozgat, te is újra hozzászólsz a szír dolgokhoz itt. Mikor is voltál erre utoljára?:)
 

ender

Well-Known Member
2014. november 9.
51
514
83
Azért visszaolvashatnád a pár évvel ezelőtti hsz-det hogy is fényezted a sok kicsi fejlevágós bagázst. Érik az Idlib körüli helyzet, Trumpli is nyilatkozgat, te is újra hozzászólsz a szír dolgokhoz itt. Mikor is voltál erre utoljára?:)

Én tulajdonképp örülök amikor ulippo feltűnik, mert az azt jelenti, hogy valahol rosszul áll a szénája a mérsékelt lefejezősöknek.

Most is előkészíti a terepet, hogy ne olyan hirtelen tűnjön fel a hamarosan bekövetkező kórház lebombázásnál meg a vegyi támadásnál. Így majd nem látszik annyira megrendezettnek a dolog.
Nameg nyomni kell a propagandát amikor USA ezekre hivatkozva utolsó kétségbeesett próbálkozásként megtomahawkozza az SAA-t.

De sebaj, úgy néz ki mérsékelt témában lassan a végére ér a történet, és akkor értelmét veszti az itteni feladata ;)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Én tulajdonképp örülök amikor ulippo feltűnik, mert az azt jelenti, hogy valahol rosszul áll a szénája a mérsékelt lefejezősöknek.

Most is előkészíti a terepet, hogy ne olyan hirtelen tűnjön fel a hamarosan bekövetkező kórház lebombázásnál meg a vegyi támadásnál. Így majd nem látszik annyira megrendezettnek a dolog.
Nameg nyomni kell a propagandát amikor USA ezekre hivatkozva utolsó kétségbeesett próbálkozásként megtomahawkozza az SAA-t.

De sebaj, úgy néz ki mérsékelt témában lassan a végére ér a történet, és akkor értelmét veszti az itteni feladata ;)
Csak úgy mint múltkor! Mivel az drága készlet megsemmisítés volt csupán. A törökök akkor kaptak vérszemet USA lehet nem is annyira pontens! A szíri balhé kapcsán a törökök közelről megfigyelhették az orosz és jenki haditechnikát !
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 366
14 273
113
Én tulajdonképp örülök amikor ulippo feltűnik, mert az azt jelenti, hogy valahol rosszul áll a szénája a mérsékelt lefejezősöknek.

Most is előkészíti a terepet, hogy ne olyan hirtelen tűnjön fel a hamarosan bekövetkező kórház lebombázásnál meg a vegyi támadásnál. Így majd nem látszik annyira megrendezettnek a dolog.
Nameg nyomni kell a propagandát amikor USA ezekre hivatkozva utolsó kétségbeesett próbálkozásként megtomahawkozza az SAA-t.

De sebaj, úgy néz ki mérsékelt témában lassan a végére ér a történet, és akkor értelmét veszti az itteni feladata ;)

Akkor a ruszki propagandisták mikor húznak el? Végül is kollégák, csak más ügynökségnek, lehet egy épületből dolgoznak
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and Pocok75

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Közeleg a provokáció Szíriában. Ma a franciák is kijelentették, hogy bombázni fogják Szíriát, ha vegyifegyvereket vet be a szír kormány. A britek is elterelő hadmüveletbe kezdtek a Szkripal ügy újbóli előtérbe helyezésével. Richars Black amerikai szenátor is tudomást szerzett róla, hogy a brit titkosszolgálatok provokációt készítenek elő Szíriában. Elvégre Fehér Sisakosok= brit MI6.

Holnap pedig török-orosz-iráni hármas csúcs Isztambulban.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ma a franciák is kijelentették, hogy bombázni fogják Szíriát,

Lőjék le az oroszok őket a g..ibe a kis csira franciákkal én simán megtenném :hadonaszos::hadonaszos:
Ha a törökök lelőtték tévedésből az oorsz gépet akkor én is lelőném őket tévedésből