[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Szokásos módon intézték a támadást a zsidó F-16-sok. Berepültek a libanoni légtérbe a Beka völgy fölött a hegyek takarásában majd kilépéskor indítják a rakétákat és visszafordulnak.
Ott robban mögötte a két rakéta. Vagy az az infra?
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 177
12 333
113
Emlékeim szerint az történt, hogy az amcsik mérsékelteket akart kiképezni, aztán amikor nagy nehezen sikerült egy csapatnyit összeválogatni, kiképezni és felfegyverezni, átküldték őket a határon harcolni, azok egy gyors irányváltással átálltak az isishez. Aztán az amcsik leállították a programot.
teljes sebességgel lassítás nélkül gurultak ki és be hozzájuk. ezt azért ne meséld be hogy véletlen volt.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 318
20 701
113
Pénteken ENSZ BT ülés lesz Idlib miatt.
Az USA meg egyre biztosabban tudja, hogy Asszad vegyifegyveres támadást tervez.
Megint kiadtak egy figyelmeztetést a válaszról, ami gyors és megfelelő lesz.
DmRLhr8WwAEmk_d.jpg:large
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Emlékeim szerint az történt, hogy az amcsik mérsékelteket akart kiképezni, aztán amikor nagy nehezen sikerült egy csapatnyit összeválogatni, kiképezni és felfegyverezni, átküldték őket a határon harcolni, azok egy gyors irányváltással átálltak az isishez. Aztán az amcsik leállították a programot.
Hát nem.
Van a szaudi-iráni szembenállás.
A szaudiak ráküldtek egy csomó szunita zsoldost a síta Asszadra. (Nehogymán síta félhold) Erre tudok elég megyőző hivatkozást is, de csak akkor írom ide, ha komolyan érdekel valakit.
Az amcsik támogatták. (Hiszen zavarta őket Tartusz.)
Eközben az iraki szuníta hadsereg maradéka (szaudi pénzből) létrehozta az ISIS-t.
Azok kicsit túlnőtték magukat.
Azt mán az USA sem vállalta.
Viszont Irak felől gyorsan megszállták Szíria kevéske olajmezőit, illetve támogatják a kurdokat, aminek (Erdogan politikájának fényében) nagy jövőt jósolok. Szerintem a kurdok most végre megcsípték. Sok örömük nem lesz benne, de legalább beteljesül az álom.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 804
113
Hát nem.
Van a szaudi-iráni szembenállás.
A szaudiak ráküldtek egy csomó szunita zsoldost a síta Asszadra. (Nehogymán síta félhold) Erre tudok elég megyőző hivatkozást is, de csak akkor írom ide, ha komolyan érdekel valakit.
Az amcsik támogatták. (Hiszen zavarta őket Tartusz.)
Eközben az iraki szuníta hadsereg maradéka (szaudi pénzből) létrehozta az ISIS-t.
Azok kicsit túlnőtték magukat.
Azt mán az USA sem vállalta.
Viszont Irak felől gyorsan megszállták Szíria kevéske olajmezőit, illetve támogatják a kurdokat, aminek (Erdogan politikájának fényében) nagy jövőt jósolok. Szerintem a kurdok most végre megcsípték. Sok örömük nem lesz benne, de legalább beteljesül az álom.

Amit leírtál, szerintem is helytálló, de nem mond ellent annak, amit én írtam, te az egész folyamatról írtál, én meg egy kis részéről.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 804
113
teljes sebességgel lassítás nélkül gurultak ki és be hozzájuk. ezt azért ne meséld be hogy véletlen volt.
Mármint kik gurultak ki- és be kikhez?
Az amcsik próbáltak képezni Asszad ellen harcoló mérsékelt ellenzéknek beállítható csapatokat, azok meg beálltak az isis-hez. Nem feltétlenül véletlen, simán lehet, hogy az amcsikat szándékosan dobták át a palánkon a harcosaik, de azt azért nem hinném, hogy az usa direktben szándékozott az addigra már világszerte első számú közellenségnek tartott isis-t erősíteni. Az látható volt végig, hogy az USA meg akarta várni, hogy az ISIS (vagy a mérsékeltebbjei) eltakarítsa Asszadot, ezért aztán nem is tettek semmit az ISIS ellen, de azért szándékosan direktben nem támogatták őket szerintem. Ha az ISIS támogatása lett volna a céljuk, nem állítják le a kiképzéseket az említett incidens után.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

rauha

Active Member
2016. május 3.
149
248
43
Azt elég nehezen veszi be a gyomrom, hogy az USA-t elkezdjük kimosdatni az ISIS támogatás alól. Nem dob pergéssel történt ez nyilván, de a háttérben vastagon benne voltak a megerősödésében, csak amikor már túl léptek rajtuk és kezelhetetlen lett számukra az egész folyamat kaptak észbe és próbálták a hátra arcot.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 804
113
Azt elég nehezen veszi be a gyomrom, hogy az USA-t elkezdjük kimosdatni az ISIS támogatás alól. Nem dob pergéssel történt ez nyilván, de a háttérben vastagon benne voltak a megerősödésében, csak amikor már túl léptek rajtuk és kezelhetetlen lett számukra az egész folyamat kaptak észbe és próbálták a hátra arcot.

Nem mosdatás, egyértelmű az usa felelőssége, én csak annyit mondok, hogy szerintem azért direktben nem az isis-nek akarták képezni és felszerelni azokat az egységeket, akik aztán beálltak a fekete szakállasokhoz.
Az usa felelőssége szerintem abban áll az isis-szel kapcsolatban, hogy egyrészt nem bántották őket, amikor terjeszkedtek, illetve a zöldeket támogatták direktben, akik amúgy az isis-szel nem nagyon konfrontálódtak, sőt, ha a helyzet úgy hozta, az SAA ellen együtt is működtek velük. Inkább csak annyit tettek, hogy hagyták megerősödni őket, remélve, hogy kipucolják Asszadot, és ezzel megszűnik az utolsó orosz támaszpont a közel-keleten, utána bemennek nagy csinnadrattával és leverik a szakállasokat az emberi jogok és a gyerekek védelmében, és persze hogy onnantól olyan kormány lesz ott, akik egyrészt Irán ellenesek, másrészt kiszolgáltatott az USA-nak, és mint ilyen, azt csinálja, amit Washington (esetleg Tel-Aviv) mond.

Aztán ahogy az oroszok beszálltak, beleköptek a levesbe és Asszad eltávolítása komolyabb erőfeszítéseket, sőt, színvallást, direkt beavatkozást követelt volna, kifaroltak a helyzetből, amennyire tudtak és próbáltak beállni a kurdok mögé (mint az egyetlen megmaradt, nyíltan vállalható alternatíva), hátha velük még fél Szíriát megfoghatják, benne az értékesebb olajlelő helyekkel, csökkentve ezzel Asszad lehetőségeit a pénzügyi talpraálláshoz.

Ez szigorúan magánvélemény, számomra ez jött le. Aztán hogy mi az, ami tényleg így történt, mi másképp, azt én nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 983
113
Nem mosdatás, egyértelmű az usa felelőssége, én csak annyit mondok, hogy szerintem azért direktben nem az isis-nek akarták képezni és felszerelni azokat az egységeket, akik aztán beálltak a fekete szakállasokhoz.
Az usa felelőssége szerintem abban áll az isis-szel kapcsolatban, hogy egyrészt nem bántották őket, amikor terjeszkedtek, illetve a zöldeket támogatták direktben, akik amúgy az isis-szel nem nagyon konfrontálódtak, sőt, ha a helyzet úgy hozta, az SAA ellen együtt is működtek velük. Inkább csak annyit tettek, hogy hagyták megerősödni őket, remélve, hogy kipucolják Asszadot, és ezzel megszűnik az utolsó orosz támaszpont a közel-keleten, utána bemennek nagy csinnadrattával és leverik a szakállasokat az emberi jogok és a gyerekek védelmében, és persze hogy onnantól olyan kormány lesz ott, akik egyrészt Irán ellenesek, másrészt kiszolgáltatott az USA-nak, és mint ilyen, azt csinálja, amit Washington (esetleg Tel-Aviv) mond.

Aztán ahogy az oroszok beszálltak, beleköptek a levesbe és Asszad eltávolítása komolyabb erőfeszítéseket, sőt, színvallást, direkt beavatkozást követelt volna, kifaroltak a helyzetből, amennyire tudtak és próbáltak beállni a kurdok mögé (mint az egyetlen megmaradt, nyíltan vállalható alternatíva), hátha velük még fél Szíriát megfoghatják, benne az értékesebb olajlelő helyekkel, csökkentve ezzel Asszad lehetőségeit a pénzügyi talpraálláshoz.

Ez szigorúan magánvélemény, számomra ez jött le. Aztán hogy mi az, ami tényleg így történt, mi másképp, azt én nem tudom.
Kb. ugyan ezt látom én is.