[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nézőpont kérdése. Én a régi Szíriát a háború előtti állapotokra értettem. Amire meg te gondoltál az Asszíria. De az ott élőknek ahhoz meg kb annyi közük van mint az Egyiptomban élő araboknak.
Nem. Asszíria egy másik ügy. Szíria vagy 5000 éves, ettől északra, kb Idlibben volt 600 éven át Asszíria. Sok különböző néven futó állam volt a területén, de ez a terület mindig a Szíria nevet viselte.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 560
113
Izrael mostanában elég sok légicsapást hajtott végre és egyre merészebben támadnak...Nos ezek után szerintem 1-2 hónapig felszállni se nagyon mernek majd...Esetleg orosz gépek provokációs repüléseket fognak végrehajtani az izraeli határ közelében, izraeli felségvizeken.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 905
113
Izrael mostanában elég sok légicsapást hajtott végre és egyre merészebben támadnak...Nos ezek után szerintem 1-2 hónapig felszállni se nagyon mernek majd...Esetleg orosz gépek provokációs repüléseket fognak végrehajtani az izraeli határ közelében, izraeli felségvizeken.

Szerintem csirkék hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Izrael a felelős, mert a szírek lőtték le SZ-200-zal. Világos....:)

Hogy érteni lehessen mindenkinek (aki nem érti)

Az orosz hadsereg által kiadott jelentés szerint az izraeli pilóták fedezékként használták az orosz katonai repülőgépet, amely így a szír légvédelem célpontjába került. Miután az orosz Il-20-as gép az izraeli F-16-osok és a szír légvédelem közé került egy Sz-200-as lelőtte a gépet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Egyébként Szergej Sojgu orosz VM felhívta a zsidó VM-et Liebermannt( aki emigráns moldáv zsidó) akivel közölte, hogy Oo az Il-20 lelövésért és a 15 fős személyzet haláláért teljes mértékben Izrael a felelős.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and jani22

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Egy dolgot én nem értek... Oroszok panaszkodnak , hogy izraeli fel csak egy perccel a csapás előtt szólt nekik.... Sz-400 radar ilyenkor mit csinál? F-16 lopakodó? Nem láttak előre az oroszok, hogy alakul a helyzet? Nem tudtak rászolni az izraeli gépekre? Vagy csak úgy célba venni ezeket? Ráijeszteni....figyelmeztetni.... Ha már a Latakiaban is bombáznak az izraeliek, akkor már lassan a Hmeimim fölött....
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 591
113
Hogy érteni lehessen mindenkinek (aki nem érti)

Az orosz hadsereg által kiadott jelentés szerint az izraeli pilóták fedezékként használták az orosz katonai repülőgépet, amely így a szír légvédelem célpontjába került. Miután az orosz Il-20-as gép az izraeli F-16-osok és a szír légvédelem közé került egy Sz-200-as lelőtte a gépet.

Aki eddig nem értette, az ezután sem fogja (akarni).
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 591
113
Egy dolgot én nem értek... Oroszok panaszkodnak , hogy izraeli fel csak egy perccel a csapás előtt szólt nekik.... Sz-400 radar ilyenkor mit csinál? F-16 lopakodó? Nem láttak előre az oroszok, hogy alakul a helyzet? Nem tudtak rászolni az izraeli gépekre? Vagy csak úgy célba venni ezeket?

Egy perc alatt elég nagy távolságot meg tudnak tenni, ha meg irányváltás is volt közben, akkor nem feltétlenül kiszámítható, hogy mit fognak csinálni. Szerintem.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Egy dolgot én nem értek... Oroszok panaszkodnak , hogy izraeli fel csak egy perccel a csapás előtt szólt nekik.... Sz-400 radar ilyenkor mit csinál? F-16 lopakodó? Nem láttak előre az oroszok, hogy alakul a helyzet? Nem tudtak rászolni az izraeli gépekre? Vagy csak úgy célba venni ezeket? Ráijeszteni....figyelmeztetni.... Ha már a Latakiaban is bombáznak az izraeliek, akkor már lassan a Hmeimim fölött....
Az,hogy egy Iraeli kötelék repül nemzetközi vizek felett párhuzamosa a partvonallal nem egy extra dolog.Szerintem elég mindennapos lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and rappali_

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Egyébként meg ez az orosz puhány jópofizós politika eredménye...igyák ki amit főztek...ha erős vagy de gyengének látszol meg.ba.-nak ha eleve gyenge vagy akkor meg ne izmozzál (szerintem az első verzió csak az ilyenek miatt már tudja a fene az igazat).
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 025
113
Hogy érteni lehessen mindenkinek (aki nem érti)

Az orosz hadsereg által kiadott jelentés szerint az izraeli pilóták fedezékként használták az orosz katonai repülőgépet, amely így a szír légvédelem célpontjába került. Miután az orosz Il-20-as gép az izraeli F-16-osok és a szír légvédelem közé került egy Sz-200-as lelőtte a gépet.
Vagy így volt, vagy nem. (Inkább nem, az orosz kommunikációt ismerve.) A szírek lőtték le, nem a zsidók (vagy a franciák, békaemberek, ufók, stb.) Viszont Aszad elvtárs stratégiailag fontos, ezért nem lehet seggbe rúgni, helyette kenjük másra.... (Ld. a törökök által lelőtt Szu esetét: szankciók, fenyegetések, majd összeborulás. És a különben is kurdok qrvanyját)
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Vagy így volt, vagy nem. A szírek lőtték le, nem a zsidók (vagy a franciák, békaemberek, ufók, stb.)
Vagy jártak az amerikaiak a holdon vagy nem.....hagyjuk már ezt.Nem fog egy radarkezelő összekeverni egy lassú utasszállító méretű céltárgyat a tenger felett magányosan repülve egy vadászgéppel,még akkor sem ha arab.
Hogy végül is blama ciki stb. az. De attól még a rafinált kis Izrael a ludas a direkt provokációival.Hülye aki állja.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Egyébként Szergej Sojgu orosz VM felhívta a zsidó VM-et Liebermannt( aki emigráns moldáv zsidó) akivel közölte, hogy Oo az Il-20 lelövésért és a 15 fős személyzet haláláért teljes mértékben Izrael a felelős.
Majd valamivel lebarterezik. Szerintem harckocsi éjjellátóval, vagy pilótátlan repülőkkel.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Egyébként meg ez az orosz puhány jópofizós politika eredménye...igyák ki amit főztek...ha erős vagy de gyengének látszol meg.ba.-nak ha eleve gyenge vagy akkor meg ne izmozzál (szerintem az első verzió csak az ilyenek miatt már tudja a fene az igazat).
Bismarck mondta, és azóta is érvényes: Oroszország sohasem olyan erős, vagy sohasem olyan gyenge, mint gondolják.
Másrészt az orosz lassan nyergel, de gyorsan vágtat. Orosz közmondás.