[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Ok. de az s-300 se az amivel Dani Z. gépészkedett. Nem gondolom,hogy az amik ne lennének ennek a műfajnak a csúcsán.De mindég az volt,hogy ők valami újjal jöttek az oroszok meg kitalálták,hogyan kell lelőni.Így ők meg a lelövés nagymesterei lettek.Két híres eset is van ahol nagy pofára esés lett a vége gondolom van bőven még kevésbé ismert is.De beszélhetünk Hanoi B-52-ekkel való bombázásáról is.Mentek láttak gyorsan befejezték. Egyszóval mi változott volna meg azóta?!
A másik ,hogy szíriában F-35,F-22 ügyben csak az amik veszíthetnek.Két csúcsgép a nem csúcs s-300 ellen.Ha lelövik szopó ha nem hát mondhatják az oroszok,hogy persze hisz nem 400-ast meg a rájuk fejlesztett 500.ast vetették be ellenük.
Azért Vietnam óta sok minden megváltozott. Elektronikában mindenképpen. Egyébként én pont azt írtam, hogy a S300-as rendszer modern rendszer, ahogy az F35 is egy modern vas. Nekem a cikkből lejövő túlzott magabiztosság nem tetszik, és amit írtál azzal összefüggésben úgy gondolom, hogy nem csak az amcsiknak van veszteni valója. Ha az S300 nem úgy teljesít az a további exportnak is keresztbe tehet. De mint írtam. Mindezek csak hipotézisek. Amíg nem lesz éles helyzet addig csak találgat mindenki.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 855
113
Hány évesek ezek a cuccok, hogy Krazok húzkodják?

Ahogy írtam korábban az orosz hadsereg által kivont és raktáron lévő PM légvédelmi rendszerekből szállítanak Szíriába. Ezeket a rendszereket Sz-400-al váltották fel és korábban modernizálva voltak PM1/PM2 szintre(export verzió PMU1,PMU2).

Hiába irkáltak össze-vissza Sz-300V4 és VM-ről azok csapatlégvédelmi rendszerek. V-Vojszkovoje. Szíriánal P verzókat kell szállítani , P-PVO(Légvédelem)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
valószínűleg ezeket vettet be irán
DDLtn7ucFAQ.jpg

S-D4nNyNV6Y.jpg

Ahogy nézem, ezt a drónt, az alacsonyabb észlelhetőség érdekében nem a hasára, hanem felülre tenném a rakétákat. A cél közelben csinál egy félorsót, elengedi a cuccot, és fordulhat vissza. Szerintem. :)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Ahogy írtam korábban az orosz hadsereg által kivont és raktáron lévő PM légvédelmi rendszerekből szállítanak Szíriába. Ezeket a rendszereket Sz-400-al váltották fel és korábban modernizálva voltak PM1/PM2 szintre(export verzió PMU1,PMU2).

Hiába irkáltak össze-vissza Sz-300V4 és VM-ről azok csapatlégvédelmi rendszerek. V-Vojszkovoje. Szíriánal P verzókat kell szállítani , P-PVO(Légvédelem)
Én az oroszok helyében sose közölnem a típusát ...nem is teszik.... jó lesz ócska Kraz álcázásnak.. a lényeg a tubusban van. Legyen kis meglepi...Kinder tojás ...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Én az oroszok helyében sose közölnem a típusát ...nem is teszik.... jó lesz ócska Kraz álcázásnak.. a lényeg a tubusban van. Legyen kis meglepi...Kinder tojás ...
A lényeg a radarokban és a számítástechnikában van. A rakéták nem lehetnek túl régiek, mert bontatlan csomagolásban 15 év a szavatossági idejük.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Kíváncsi leszek hogy az Sz 300 telepítést követően lesz-e változás az izraeli berepülésekben, megkockáztatják-e, kidolgoznak rá valamilyen zavarást-taktikát, vagy azt mondják hogy nem éri meg a kockázatot pár iráni paramilitáris és hagyják a fenébe az egészet a továbbiakban.