[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Olvastam a topicot, de lehet atsiklottam felette. Az a sarga nyil mit jelol a nombazasos videokon?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 853
113
@Capslock
Itt olvashatsz az aktuális R-77 hírrol(RVV-SD)
http://htka.hu/kozosseg/discussion/48431/orosz-levego-levego-raketak/p1
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
<blockquote rel="ulippo">Az orosz bombázók 20-ból 19-szer nem az ISIS-t lövik, hanem civileket és az Aszad-rezsim ellenzékét.
http://index.hu/kulfold/2015/10/03/lebuktattak_a_britek_az_oroszokat_20-bol_19-szer_nem_az_isis-t_lovik/</blockq
ULIPPO !!! Őrülj neki hogy az Oroszok elkezdték bombázni az ISIS-t.Amit a Brittek vagy az Amerikaiak mondanak azzal ne foglalkozzál az dezinfo !!!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 812
113
ulippo

És akkor mi van?Egy szóval sem mondták,hogy csak az ISIS-t fogják támadni.Nekik mindenki ellenség aki Asszad ellen van ezen kívül Asszad csapatait a felkelők szorongatják közvetlen nem az ISIS.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Latakia:
1027896474.jpg

1027897185.jpg

1027897997.jpg

1027897604.jpg

1027897288.jpg



1027925671.jpg

1027925574.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az orosz bombázók 20-ból 19-szer nem az ISIS-t lövik, hanem civileket és az Aszad-rezsim ellenzékét.
http://index.hu/kulfold/2015/10/03/lebuktattak_a_britek_az_oroszokat_20-bol_19-szer_nem_az_isis-t_lovik/

És a dicsőséges szaúdi légierő és az USAF meg a törökök kiket bombáznak, az neked nem probléma?! Ha a szaúdiak szétbombáznak egy esküvői tömeget, az amerikaiak egy kórházat, a törökök meg az ISIS ellen harcoló kurdokat, az téged nem zavar???!!!
MÁR MEGINT AZ A ROHADT KETTŐS MÉRCE, vagy az én bombám a kórházra esve is jobb helyre esik, mint a más bombája, ha földalatti bunkerre esik is?!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="Montezuma">Na megint egy újabb szakértő. Mesélj már ezekről a szar rakétákról, amelyeket az elmúlt 15-20 évben egy jottányit sem fejlesztettek szerinted. :O

Mert te mennyivel vagy szakértőbb? Én csak arra mertem tenni egy utalást, hogy ezekkel a rakétákkal semmilyen légigyőzelmet sem értek el senki ellen. Az R-27 pedig még az eritrea-etióp Mig29 vs Szu-27 házimeccsen is full eredménytelen volt. Sorold már fel, hogy hány F-akárhány gépet lőttek le velük. Akkor miért is pont a Raptor ellen válnának világverővé?</blockquote>

Nem is szoktam soha fikázni senki technikáját.

A csúcstechnikás haverjaid meg épp a minap hajtottak végre létszámleépítést az afgán egészségügyben, gondolom az afgán kormány kérésére.

Annyira lelkesedtek egy Raptor-Szuhoj meccsért, csak nehogy összejöjjön és a végén magatok alá hugyozzatok majd a légópincében az uccsó negyed órában.

Komolyan azt gondoljátok, hogy ez a pár szar amerikai vagy ruszki gép számít bármit is – nézz már rá a Jueszéjre, a NATO-ra meg Izraelre: odament mutatóba néhány Szuhoj a fél világ meg premier plán nézi a csúcsgórétok lankadt farkát, miközben egymás után esnek hasra Putyin irodájának küszöbén a nagy tülekedésben a US szövetségesei.

Nektek ebből még mindig semmi nem ment át, mi? Sebaj, ami késik nem múlik.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
<blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="Montezuma">Na megint egy újabb szakértő. Mesélj már ezekről a szar rakétákról, amelyeket az elmúlt 15-20 évben egy jottányit sem fejlesztettek szerinted. :O

Mert te mennyivel vagy szakértőbb? Én csak arra mertem tenni egy utalást, hogy ezekkel a rakétákkal semmilyen légigyőzelmet sem értek el senki ellen. Az R-27 pedig még az eritrea-etióp Mig29 vs Szu-27 házimeccsen is full eredménytelen volt. Sorold már fel, hogy hány F-akárhány gépet lőttek le velük. Akkor miért is pont a Raptor ellen válnának világverővé?</blockquote>

Nem is szoktam soha fikázni senki technikáját.

A csúcstechnikás haverjaid meg épp a minap hajtottak végre létszámleépítést az afgán egészségügyben, gondolom az afgán kormány kérésére.

Annyira lelkesedtek egy Raptor-Szuhoj meccsért, csak nehogy összejöjjön és a végén magatok alá hugyozzatok majd a légópincében az uccsó negyed órában.

Komolyan azt gondoljátok, hogy ez a pár szar amerikai vagy ruszki gép számít bármit is – nézz már rá a Jueszéjre, a NATO-ra meg Izraelre: odament mutatóba néhány Szuhoj a fél világ meg premier plán nézi a csúcsgórétok lankadt farkát, miközben egymás után esnek hasra Putyin irodájának küszöbén a nagy tülekedésben a US szövetségesei.

Nektek ebből még mindig semmi nem ment át, mi? Sebaj, ami késik nem múlik.

</blockquote>

Montezuma, lazíts, szombat este van és békesség. A dolgokat viszont ne keverd össze:
- Az amerikaiak nem a "haverjaim", az én "haverjaim" a svédek, itt élek köztük, a nevemhez feltett címer is svéd felségjel.
- Ettől függetlenül az amerikai haditechnikát fejlettnek tartom, és ez akkor is áll, ha az USA politikájával nem értek egyet.
- A szír háborúban szerintem az orosz verzió a jobb, és Aszad a kisebbig rossz, mert ő legalább nem iszlám alapú diktátor, az összes többi ilyen-olyan milicia pedig átláthatatlan.
- Ki mondta neked, hogy Szu-30 vs Raptor harcot akarok látni? Annyit írtam, hogy a Szu-30 látható rakétafegyverzete(nek korábbi változatai?) korábban teljes csődnek bizonyultak. Ezt ha gondolod, cáfold meg, sorold fel a nevezett rakéták légiharc győzelmeit. Az esetleges új R-27 verziók csodafegyver reményei nem hatnak meg.
- Sima netes hírolvasó orvosinformatikus vagyok, hidd el, ha az oroszok összemennek az amerikaiakkal, az nem miattam lesz. Az én csúcsgórém egy svéd nő, biztosan nem lankadt a fasza, hogy téged idézzelek, mert nincs is neki. A soraidból lejövő fölösleges és értelmetlen indulatot nem értem, akármit fogyasztasz, hagyd abba.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ismét elnézésedet kérem, nem Rád vagyok dühös.
A svédeket kedvelem.
Itt az ideje, hogy kitiltsam magam egy kis időre, mert a türelmem sokszor a végét járja és udvariatlanná válok ez pedig nem jó sem nekem, sem az oldalnak.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Aleppoi civilek az orosz terrorbombázás ellen. Arra kérik Putyint, hogy ne őket bombázza, hanem az Iszlám Államot.
https://www.youtube.com/watch?v=MEifo0GdB_0
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 812
113
Terrorbombázás.Atya világ mondd,hogy ezt te sem hiszed el.
Mert ja elhiszed akkor nagyon nagy a baj.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az orosz okosbombákról jut eszembe:
Amikor az usa Irakban és Afganisztánban parádézott akkor ezek az eszközök még nagyon drágák voltak. Nagyságrendileg 10 ezres összegek - dollárokban számolva. Az évek alatt fejlődött a technika, a világon rengeteg mérnök dolgozott a helymeghatározáson, nyílt forráskódú hardverek, mikrochipek jelentek meg. Az usa fegyvereinek ára valahogy mégsem követte ezt a változást. (Khmm...!) Mivel senki sem támogatta őket a földről ezért százezres számban kellett a saját katonáikat bevetni és olaj sem volt a közelben. Vagyis összegezve: rohadt sokba került a háborúzgatás, de sokat nem értek el vele - csak eladósodtak annyira, hogy ma már bele sem tudnának fogni egy nagyobb háborúba.
Ezzel szemben az oroszok néhány tucat repülővel bombáznak csak. Nem extrém költség, de a médiában a visszhangja sokszorosa. A harcoló földi egységeket a sok éve harcoló, tapasztalt, helyismerettel rendelkező és a saját országát védő egységek adják. Olaj/kerozin még mindig van - gombokért. Vagyis összegezve: nagyon kis befektetéssel nagyon nagyot kaszálhatnak az oroszok. Persze csak ha sikerül pár hónap alatt - még az usa választások előtt - lerendezni az egészet. Ja igen, a bombák. A szu raktárban porosodó bombáit felfejleszteni okosra ma is tízezrekbe kerül, még ha magadnak csinálod is, de forintban számolva. :)