[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
az oroszoknak dzsipjeik vannak a térségben kézifegyveres katonákkal
az usákoknak ott van a teljes arzenál
ha elcsattan egy pofon eldurran egy figyelmeztető lövés elszállnak az első sorozatok ide-oda annak nem lehet más a kimenetele hogy a ruszki dzsip katonástul mindenestül megy a lecsóba
és akkor hogyan tovább?
Nem akarok én ebbe belefolyni. Megvárom mi lesz belőle. Mondjuk nem is én vetettem ezt fel, hanem te, én csak elmondtam, hogy szerintem zavaros az egész. Ennek a hátterére pedig nem akarok kitérni. Itt az északi határ mentén még november elején mondtam, hogy Trump és Putyin is meg fogja állítani Erdogant, nem fogja megszállni a teljes határ-menti sávot 30km mélységben. Hogy ne legyen arcvesztése se otthon, így ezt a kis darabot amit elfoglaltak tartották, és nem vonultak ki. De ez a mostani helyzet egész más. Egyébként pont tegnap árulta el Erdogan, hogy az oroszok is komolyan befolyásolták a dolgokat, azt mondta tegnap, hogy az Idlibi dolgokba most ne szóljanak bele az oroszok... :eek: Tehát korábban beleszóltak mindenbe, ebből is simán lejön, ahogy azt régebben is mondtam. Erdogan volt Trumpnál is anno novemberben. Szép volt, jó volt, nagy haveri hangulat, csak azt nem mesélte el egyik se, mi volt amiről hivatalosan nem beszélnek, mert Trump is megfékezte Erdogant, nem magától állt az le a benyomulással. Szóval ebbe a találgatásba én most nem akarnék belefolyni, és még az Idlibibe sem. Sorry. :)
 
  • Tetszik
Reactions: aamen

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Érdekes dolgokat olvastam az előbb a Rojava Network-ön, ránéztem a térképre, és tényleg úgy van. A TFSA két helyen is megtámadta a Manbij-i körzetet, ahol eddig viszonylag nyugalom volt. Ebből is látszik, hogy elégé kusza a mostani állapot ami szíriában van. Nem is kommentálom az eseményt.
https://syria.liveuamap.com/en/2020/4-february-the-military-council-is-currently-in-clashes-with
https://syria.liveuamap.com/en/2020/4-february-the-manbij-military-council-has-repulsed-a-tfsa

Nemrég a Manbij Katonai Tanács közleményt adott ki, hogy sikeresen visszaverték a támadást.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 013
113
az oroszoknak dzsipjeik vannak a térségben kézifegyveres katonákkal
az usákoknak ott van a teljes arzenál
ha elcsattan egy pofon eldurran egy figyelmeztető lövés elszállnak az első sorozatok ide-oda annak nem lehet más a kimenetele hogy a ruszki dzsip katonástul mindenestül megy a lecsóba
és akkor hogyan tovább?



Ne akard tudni, eddig csak bunyó volt, az sem az igazi.
Gondolom mindkét oldal katonáink, amelynek ott vannak, maximálisan ki vannak képezve, és fegyelmezettek, tudják meddig mehetnek el.
Eddig kibírták eztán is ki fogják, legalább is reméljuk erost. :eek:
Ha szét lonek a yenkik egy Orosz reguláris katonai konvojt, akkor gáz van, nagy gáz.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Az lenne meg a csudalatos ha kilonenek egy torok vagy orosz egyseget aztan azok meg mutogatnanak egymasra meg osszeugrananak.
Ne akard tudni, eddig csak bunyó volt, az sem az igazi.
Gondolom mindkét oldal katonáink, amelynek ott vannak, maximálisan ki vannak képezve, és fegyelmezettek, tudják meddig mehetnek el.
Eddig kibírták eztán is ki fogják, legalább is reméljuk erost. :eek:
Ha szét lonek a yenkik egy Orosz reguláris katonai konvojt, akkor gáz van, nagy gáz.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az SDF elkezdett visszatámadni. Fokozódik a szembenállás. (tegnapi hír)
https://syria.liveuamap.com/en/2020/4-february-sdf-forces-target-with-heavy-artillery-the-city

"Syrian army is ready to respond to Turkish attacks - Army" (tegnapi hír)
https://syria.liveuamap.com/en/2020/4-february-syrian-army-is-ready-to-respond-to-turkish-attacks
A szír hadsereg is kijelenti, hogy kész az ellenállásra és az összecsapásra a törökökkel (és törökök által létrehozott és szponzorált "TFSA" nevű "hadsereggel" szemben). Szerintem Irán támogatása állhat a háttérbem, és még Irak támogatása is ott lehet. Nem hinném hogy az Oroszok támogatására építve nyilatkozták ezt. Putyin ebbe nem menne bele, de úgy mint eddig viszont szerintem igen. Ők nem konfrontálódnak egyik osszággal sem, a Törökökkel, Izraellel, az US-el, Szaudival, Katarral, stb., senkivel, akinek ott belelóg a keze nyíltan vagy a háttérben. Szóval elkezdődhet a további eszkaláció, bizonytalan a helyzet, és úgy néz ki, Assadnak elég támogatója van a háttérben. (ha nem így lenne, az az Assad rendszer végét is jelenthetné, de úgy néz ki, még az SDF-el is viszonylag jó kapcsolatokat építettek ki)

Itt tartanak ma. Ebből még bármi lehet. Ezért is mondtam, hogy eléggé bonyolult most a helyzet, és ezzel részemről még egyáltalán nincs kivesézve a háttér, csak néhány gondolatot elmondtam. Nem is akarok elemzést csinálni, én várok. Majd az idő megmondja, merre indulnak el a dolgok.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Friss hír
"Erdogan: Assadnak időt adunk péntekig, hogy kivonuljon a török megfigyelési pontokat körülvevő összes területről"
"Erdogan: We give Assad time until Friday to withdraw from all areas surrounding the Turkish observation points"
https://syria.liveuamap.com/en/2020/5-february-erdogan-we-give-assad-time-until-friday-to-withdraw

Na pld. ezért sem akarok én bármilyen elemzést készíteni, vagy boncolgatni az eszkalációt. Bármi lehet még a mostani helyzetből. Várok.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Loken

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 070
93
az a négy checkpoint Saraqib körül amit a héten létesítettek, benne volt az asztanai megállapodásban?
ezekre gondolt v egészen a mureki táborig vissza kell vonni minden saa erőt??
ezutóbbi elég irreális volna, gondolom ez már burkolt hadüzenet..
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Friss hírek Ankarából - no comment
"Erdogan: A szíriai rezsim erőinek vissza kell vonulniuk a török megfigyelohelyek közelében fekvo területrol, vagy erre kényszerítjük oket"
"Erdogan: The Syrian regime forces should retreat from the area near the Turkish observation points, or we will force them to"
https://syria.liveuamap.com/en/2020/5-february-erdogan-the-syrian-regime-forces-should-retreat
"Erdogan: Légi és földi erőink szabadon mozognak minden műveletünk területén és Idlib-ben, és szükség esetén katonai műveleteket folytatnak."
"Erdogan: Our air and ground forces will move freely in all areas of our operations and in Idlib and will conduct military operations if necessary"
https://syria.liveuamap.com/en/2020/5-february-erdogan-our-air-and-ground-forces-will-move-freely
"Erdogan: The understandings in Idlib and east of the Euphrates are no longer effective"
https://syria.liveuamap.com/en/2020/5-february-erdogan-the-understandings-in-idlib-and-east-of
"Turkish President Erdogan: on Idlib, I conveyed to Putin that the Assad regime should return to the limits of the Sochi agreement or Turkey will return them"
"Erdogan török elnök: Idlib kapcsán Putyinnak továbbítottam, hogy az Assad-rezsimnek vissza kell térnie a szocsi-megállapodás határaihoz, vagy Törökország visszamondja ezeket" (vagyis felmondja egyoldalúan a Szocsi megállapodást)
https://syria.liveuamap.com/en/2020/5-february-turkish-president-erdoan-on-idlib-i-conveyed
"Turkish President Erdogan: The attack on our soldiers in Idlib is a new era in Syria. This is a deliberate attack"
"Erdogan török elnök: Idlibben katonáink megtámadása új korszak Szíriában. Ez egy szándékos támadás"
https://syria.liveuamap.com/en/2020/5-february-turkish-president-erdoan-the-attack-on-our-soldiers
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Továbbra is a részemről no comment, csak eseményekről írok, amelyek a hírekben szerepelnek/tek.

A szír hadsereg akár a nyílt összecsapást is kilátásba helyező tegnapi üzenetei után (ezek itt olvashatóak a "Rojava Network" twitter hírfolyamában kicsit lejjebb görgetve tegnapig) a szírek újabb török megfigyelőpontot zártak körbe a mai délelőtt folyamán az elfoglalt "Tal Tuqan" városban.

"+++Syria army has captured the town "Tal Tuqan" and surrounded Turkish observation point."
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 560
113
Most leginkább az kellene, hogy az oroszok valamelyik fregattja dobjon egy rakétaszalvót a jelenlegi idlibi frontvonalra.
Amolyan "tudd, hogy értsd jelleggel", ha "véletlenül" telibevernének néhány török megfigyelő pontot, nyugodtan mondhatnák, hogy bocsi ők a mozgolódó terroristákra lőttek.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Most leginkább az kellene, hogy az oroszok valamelyik fregattja dobjon egy rakétaszalvót a jelenlegi idlibi frontvonalra.
Amolyan "tudd, hogy értsd jelleggel", ha "véletlenül" telibevernének néhány török megfigyelő pontot, nyugodtan mondhatnák, hogy bocsi ők a mozgolódó terroristákra lőttek.
.
.
Ezzel ovatos lennek, a török legierö mennyisegileg es minösegileg is olyan erös, amivel az oroszok valojaban nem nagyon tudnanak eredmennyel szembeszallni, se Szu-35-össel, se massal. Azutan jönne egy veletlen török legitamadas az oroszok ellen, celazonositasi hibaval magyarazva, es akkor az oroszok jobb hijan lenyelhetik ezt a pofont is, mint az izraeli legitamadasokat, vagy a török reszröl Szu-24 lelövest is.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 560
113
.
.
Ezzel ovatos lennek, a török legierö mennyisegileg es minösegileg is olyan erös, amivel az oroszok valojaban nem nagyon tudnanak eredmennyel szembeszallni, se Szu-35-össel, se massal. Azutan jönne egy veletlen török legitamadas az oroszok ellen, celazonositasi hibaval magyarazva, es akkor az oroszok jobb hijan lenyelhetik ezt a pofont is, mint az izraeli legitamadasokat, vagy a török reszröl Szu-24 lelövest is.
Ennyire ostoba azért Kardigán sem lenne...mert az orosz köteléket megtámadó repülők már csak üvegsivatagot találnánk hazatérés közben. Nincsenek egy súlycsoportba...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Megnéztem volna Putyin arcát, amikor megtudta....

:D
Lehet eszébe jutott egy ilyen :D
Treaty+Of+Sevres.JPG
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Ennyire ostoba azért Kardigán sem lenne...mert az orosz köteléket megtámadó repülők már csak üvegsivatagot találnánk hazatérés közben. Nincsenek egy súlycsoportba...
.
.
Erre a tenyszeru valosag adta meg a valaszt: a törökök lelöttek egy orosz Szu-24-et es semmi nem törtent katonailag, nemhogy uvegsivatag, hanem pont a nagy semmi törtent. Azutan az izraeliek is löttek ki orosz földi egysegeket, pl legvedelmi raketaegyseget, meg lövettek le trukkel orosz felderitögepet, repkednek ki-be Sziria legterebe, megse törtenik veluk se semmi. Amerikaiak is löttek ki orosz egysegeket, azokkal se törtent semmi.