[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
10feb_Southern-Idlib2.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Úgy néz ki az várható amit mondtam, hogy egymásnak mennek a szírek a törökökkel. Mivel lövik a szíreket, és ezt Erdogan már napokkal ezelőtt kijelentette, hogy katonai csapásokat is mérhetnek, a törökök a "megfigyelő" státuszból már bőven átléptek a "megszálló" státuszba. Éppen azért amiért írtam, és ezt azóta ki is kotyogták már nyíltan, hogy ezen a szakaszon is igényt tartanak egy megszállt övezetre. Szóval igaz az amit korábban állítottam: a törökök Idlibi "proxi megszállását" tulajdonképpen a tahrir al-sam és a többi, látszólag nem a törökökkel együttműködő terrorista brigádok végezték mintegy hallgatólagos török megbízás alapján. Szóval a törökök végig hazudtak az egész a demilitalizált zónák létrehozásával kapcsolatba. Azért hozták létre a megfigyelő-pontok rendszerét, hogy ezzel mintegy bebetonozzák maguknak Idlib megszállását, amit proxi haderőként a "látszólag" velük nem szövetséges (terrorista) csoportok tartottak fent. Én így látom. Lehetnek ezzel ellentétes vélemények is, de én nem akarok senkivel erről vitázni. Az idő mindig megmondja az igazat. Most is kiderült, hogy Erdogan hazudott végig. Ugye be is vallották, hogy igényt tartanak a területre. Ezen most már nincs mit vitázni. Ugye két eset lenne lehetséges - vagy régebben hazudtak, vagy most hazudnak. Több variáció már nincs... :eek::cool:
Néhány dolog elkerülte a figyelmedet. Törökország nem tagadta és nem is hazudott róla hol és milyen befolyási övezeteket vont magához Szíriában. Asztanában Törökország, Oroszország és Irán elég egyértelműen megrajzolták a térképen hogyan osztják szét az övezeteket egymás között, még csak nem is titkolták, nyilvános volt a térkép, de ezek a vonalak ott is világosan kirajzolódtak ahova a megfigyelőposztok kerültek. Az sem volt titok soha, hogy az FSA közvetlen török irányítás alatt áll, a HTS és egyéb bandák közvetlenül nem, de az egyértelmű volt mindig, hogy ezek is török befolyás alatt vannak. Az Olive Branch, az Euphrates Shield, a Peace Spring is mind nyílt műveletek voltak. Megszállásnak megszállás, de nem volt benne hazugság és tagadás, teljesen nyíltan csinálta közvetlenül a török haderő.

És szerintem abban sem hazudnak, hogy nem akarnak szíriai területet elcsatolni és annektálni. Inkább arról van szó, hogy betelt náluk a pohár a 4 millió szír menekülttel és inkább szétcsapják Aszad seregét, de nem fogják hagyni neki, hogy még 2-3 millió menekültet rájuk toljanak. Ennek érdekében megszállnak bizonyos területeket és azt megszállva is tartják amíg a helyzet számukra elfogadhatóan rendeződik. De nem hinném, hogy azt a területet Törökországhoz akarnák csatolni, ha visszatoloncolják oda a 4 millió menekültet ott áldatlan állapotok lesznek, nem akarják azt az állapotot a maguk belügyének, akkor majd azt mondják, hogy kezdjen vele valamit Aszad hisz az övé.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Néhány dolog elkerülte a figyelmedet. Törökország nem tagadta és nem is hazudott róla hol és milyen befolyási övezeteket vont magához Szíriában. Asztanában Törökország, Oroszország és Irán elég egyértelműen megrajzolták a térképen hogyan osztják szét az övezeteket egymás között, még csak nem is titkolták, nyilvános volt a térkép, de ezek a vonalak ott is világosan kirajzolódtak ahova a megfigyelőposztok kerültek. Az sem volt titok soha, hogy az FSA közvetlen török irányítás alatt áll, a HTS és egyéb bandák közvetlenül nem, de az egyértelmű volt mindig, hogy ezek is török befolyás alatt vannak. Az Olive Branch, az Euphrates Shield, a Peace Spring is mind nyílt műveletek voltak. Megszállásnak megszállás, de nem volt benne hazugság és tagadás, teljesen nyíltan csinálta közvetlenül a török haderő.

És szerintem abban sem hazudnak, hogy nem akarnak szíriai területet elcsatolni és annektálni. Inkább arról van szó, hogy betelt náluk a pohár a 4 millió szír menekülttel és inkább szétcsapják Aszad seregét, de nem fogják hagyni neki, hogy még 2-3 millió menekültet rájuk toljanak. Ennek érdekében megszállnak bizonyos területeket és azt megszállva is tartják amíg a helyzet számukra elfogadhatóan rendeződik. De nem hinném, hogy azt a területet Törökországhoz akarnák csatolni, ha visszatoloncolják oda a 4 millió menekültet ott áldatlan állapotok lesznek, nem akarják azt az állapotot a maguk belügyének, akkor majd azt mondják, hogy kezdjen vele valamit Aszad hisz az övé.

Ulippo neked nem tűnt fel, hogy azóta volt vagy 1 tucat találkozó, mindenki mindenkivel találkozott külön külön legalább 2x, ha nem többször. A helyzet már merőben más is lehet, amit nem kötöttek a nyilvánosság orrára. Az mindenkinek tiszta, hogy a török reguláris hadsereg, megenné az SAA-t elég rövid idő alatt, de valamiért nem teszi. Itt most csak a térképet lehet nézni, meg a már lezajlott összecsapásokat. De ennél többet senki nem tud. Minden más csak bizonyíték nélküli feltételezés, ami elég gyenge lábakon áll.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
T

Törölt tag 1526

Guest
Ulippo neked nem tűnt fel, hogy azóta volt vagy 1 tucat találkozó, mindenki mindenkivel találkozott külön külön legalább 2x, ha nem többször. A helyzet már merőben más is lehet, amit nem kötöttek a nyilvánosság orrára. Az mindenkinek tiszta, hogy a török reguláris hadsereg, megenné az SAA-t elég rövid idő alatt, de valamiért nem teszi. Itt most csak a térképet lehet nézni, meg a már lezajlott összecsapásokat. De ennél többet senki nem tud. Minden más csak bizonyíték nélküli feltételezés, ami elég gyenge lábakon áll.
Én csak azt feltételeztem, hogy nem akarnak szír területet annektálni. Persze ez csak feltételezés, de egyelőre ez az ami tényalapokon áll, merthogy nem annektáltak még semmit. Az ezzel ellenkező feltételezést bizonyíthatná az a tény, ha elcsatolnának valamit, de ilyen meg nem történt.

Aki annektálni akar az Izrael, nem is titkolják, hogy a Golánt nem akarják visszaadni később sem.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 385
24 819
113
.
.
Janikám, több figyelmet és sokkal több értelmet próbálj meg válasziráskor a billentyűzet felé kisugározni. Mint talán olvastad, igy kezdtem: "Ne zárjuk ki, hogy"
Tehát nem állitottam, hanem felvetettem egy szerintem jogos kérdést. És pláne nem csúsztattam.
.
"akkor támadnak a vadászaitok"
Ember! Te ragozni nem tudsz, vagy simán hülye vagy?? Mi az, hogy "vadászaitok"???? Nem az én vadászaim, nem én küldtem őket oda, sőt még csak izraeli se vagyok.
De lebuktattál, így bevallom, a vadászaIM azért támadtak, mert odaküldtem őket, és a pilótáimnak külön jutalmat igértem, ha elkapják végre azt a szutykos orosz Airbust Irán felől, mert már nagyon baszta a csőrömet, hogy ezt a gépet kell néznem minden héten a radarjaimon. Egyszerűen idegesitett, hogy amikor a kávémat innám, pont akkor ping-ping, pittyeg az a hülye radar emiatt a gép miatt.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
a HTS és egyéb bandák közvetlenül nem, de az egyértelmű volt mindig, hogy ezek is török befolyás alatt vannak.
Ezt úgy is mondhatnánk, hogy törököknek saját nem hivatalos irányítású terroristái voltak/vannak. Nos ezt mondta ki mérgében a múltkor Lavrov, hogy Erdogan átvitette Líbiába a terroristákat. Kezd elég jól az oroszoknak menni Erdogan. Most nem lenne ilyen baja, ha hagyja, hogy az amerikaiak megpuccsolják 2016-ban. Ha akkor az oroszok nem segítenek neki, akkor most már nem ugrálna. De ugye most onnan tolják, az EU, a NATO, meg az amik. Engedik a hatalmi ambícióit. Egy gerinctelen szemétláda, és az is marad.
És szerintem abban sem hazudnak, hogy nem akarnak szíriai területet elcsatolni és annektálni.
Ugye én megorroltam Assadra a múltkori interjújában hallottak miatt, de mond meg nekem, te normális vagy ??? Szíriából területeket elcsatolni ?????? Törökországhoz ???:eek::rolleyes: Akkor a törököktől, szírektől, iraktól, irántól "el kell csatolni területeket", és máris készen van a kurd állam, Kurdisztán !!! Ja, hogy ez már nem tetszik egyiknek sem ??? És az ENSZ ??? AZ ORSZÁGOK TERÜLETI SÉRTHETETLENSÉGE ??? Jó nagy baromságokat mondasz !!! Amúgy a szír (fanatikus vallási) "menekülteket" a saria iszlám kéz meg fejlevágós bandát oda kell vinni, akik felbujtották őket - Szaudi, Katar, Egyesült arab emírségek... (akik a fegyvereket is és a pénzt tolták/-meg tolják nekik !!!!:eek: ) Deee... Erdogam iszlám (vallási) államában is elférnek...
ém, hogy azt a területet Törökországhoz akarnák csatolni, ha visszatoloncolják oda a 4 millió menekültet ott áldatlan állapotok lesznek, nem akarják azt az állapotot a maguk belügyének, akkor majd azt mondják, hogy kezdjen vele valamit Assad hisz az övé.
Nem szoktam, de most muszáj kiemelnem ! Világosan elmondtam az előbb, kik felelnek a felbujtott vallási szélsőségesekért. Amúgy Erdogan szintén támogatta ÉS ÜZLETELT AZ ISIS-el, TEHÁT NINCS MIT SAJNÁLNI SE RAJTA, SE A TÖRÖKÖKÖN !!! EGYÉK MEG AMIT EGY ÉVTIZEDEN ÁT FŐZTEK !!!! ENNYIKE !!! :eek: :)

Egyébként most meg az EU-t fosztogatja anyagilag Erdogan, fenyegetőzve és zsarolva a meneküttekkel, akiknek a létrejöttéért KIEMELKEDŐEN NAGY FELELŐSSÉGE VAN ENNEK AZ UTOLSÓ GERINCTELEN SZEMÉTLÁDÁNAK !!! Úgy kb. ennyi a válaszom. Ezzel gyakorlatilag minden eddigi korábbi hazugságodat is cáfoltam, úgy hogy nekem többet ne írj választ ! Nem tudom honnét szeded azt a sok baromságot amit írsz, de fingod nincs a szíriai meg a közel-keleti helyzetről, sem a mostaniról, sem az előző évtizedről, az hótziher ! (németektől származó kifejezés) Szóval bármit is írsz, legyen az bármekkora ökörség, többé nem fogok válaszolni. :) :p :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 385
24 819
113
Én csak azt feltételeztem, hogy nem akarnak szír területet annektálni. Persze ez csak feltételezés, de egyelőre ez az ami tényalapokon áll, merthogy nem annektáltak még semmit. Az ezzel ellenkező feltételezést bizonyíthatná az a tény, ha elcsatolnának valamit, de ilyen meg nem történt.

Aki annektálni akar az Izrael, nem is titkolják, hogy a Golánt nem akarják visszaadni később sem.

Kiemelném a HSz-ből:

"Persze ez csak feltételezés, de egyelőre ez az ami tényalapokon áll,"

Hümmm. :D