[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 070
93
"Assad 3 éve vonja az M5-öt az ellenőrzése alá"

írhattál volna az m5 helyett Szíriát is..ha véletlen követted az eseményeket, akkor láthattad volna mi volt az oka ennek a késlekedésnek..
 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 070
93
erdogánt nem nagyon érdekelte a sajtó visszhang, a euronews híreiben sem jelent meg gonoszként sosem, míg az Assad "rezsim" kórház bombázásairól rendszeresen jelentettek..
ha már akartak volna akkor rég konfrontálódtak volna a törökök a szírekkel, de valószínű, hogy az átdobott haderő Idlib városát hivatott csak megvédeni..
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Alapvetően szerintem Idlibnek jelképes jelentősége van inkább, míg az m5-ös autópálya logisztikai és gazdasági szempontból is elég lényeges,
Igen, ebben is valami. Assadnak fel kellett tudnia mutatni, hogy a befagyott Idlibi frontvonalaknál is előre tudnak lépni, de a gazdasági területek miatt is nagyon fontos az a rész az országnak. Erdogannak részben meg van kötve a keze, hiszen megszálló hatalom. A hivatkozásai ellenére is az. Viszont a világ nyugati fele részben engedi őt ebben (csak a kurd területekre nem), azért, mert Assad Iránnal együtt a mai napig bigott Izrael ellenes, nem képes a megbékélésre (mint pld. Jordánia), ennek pedig ez az ára. Mindig mindennek ára van. Ha engedi a területén át megépíteni a közel-keleti nagy gáz és olajvezetékeket, ma nem egy romhalmazzá lőtt szíria vezetője lenne. Annak ez volt az ára. Bár nem sikerült, de mindenáron meneszteni akarták. (még ma is napirenden van, csak kevésbé erőltetik mint korábban) Ezek az "árazások" egymással is összefüggenek, hatással vannak egymásra. Mindig is nagy káosz volt sok-sok politikai és gazdasági szereplővel a szíriai háború hátterében, és ez ma sincs másképp.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Igen, ebben is valami. Assadnak fel kellett tudnia mutatni, hogy a befagyott Idlibi frontvonalaknál is előre tudnak lépni, de a gazdasági területek miatt is nagyon fontos az a rész az országnak. Erdogannak részben meg van kötve a keze, hiszen megszálló hatalom. A hivatkozásai ellenére is az. Viszont a világ nyugati fele részben engedi őt ebben (csak a kurd területekre nem), azért, mert Assad Iránnal együtt a mai napig bigott Izrael ellenes, nem képes a megbékélésre (mint pld. Jordánia), ennek pedig ez az ára. Mindig mindennek ára van. Ha engedi a területén át megépíteni a közel-keleti nagy gáz és olajvezetékeket, ma nem egy romhalmazzá lőtt szíria vezetője lenne. Annak ez volt az ára. Bár nem sikerült, de mindenáron meneszteni akarták. (még ma is napirenden van, csak kevésbé erőltetik mint korábban) Ezek az "árazások" egymással is összefüggenek, hatással vannak egymásra. Mindig is nagy káosz volt sok-sok politikai és gazdasági szereplővel a szíriai háború hátterében, és ez ma sincs másképp.

Nem csak a nyugat osztja a lapokat, erre példa, hogy még hatalmon van. A töröknek fontos az orosz kapcsolat is, ezért elfoglalni újabb területeket nem fognak valószínű. a kurdoktól elfoglalták már afrint, meg egy szép sávot észak szíriában. Szerintem csak bebetonozzák a maradék területeket, és ellesz mindenki a langyos posványban, amíg a háttérben majd elcserélgetik a területek jogait, a törökök majd üzleti alapnak felhasználhatják. Valami hasznot húznak majd, még mit azt nem tudjuk, de lehet kurdmentesítenek cserébe törökországban, vagy kapnak ingyen olajat, vagy fegyvert, vagy támogatást más háborúban. Passz. Bármi lehet.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Ez a HSz jó is lehetne, de a csúsztatás és a bukta, hogy belemagyarázod, hogy a gép katonai volt. Ezt mire is alapozod?

Azon kellene elmélkedni, hogy miért akkor támadnak a vadászaitok, amikor utasforgalom van és a légvédelemnek inaktívnak kell lennie?

Hümmm?
Ez aljasság! Tárgyalni kellene a helyzet rendezésére! Így jobb nektek, mert nincs határos nagy nagy ellenfél Véget kellene ennek vetni!
:)
.
.
Janikám, több figyelmet és sokkal több értelmet próbálj meg válasziráskor a billentyűzet felé kisugározni. Mint talán olvastad, igy kezdtem: "Ne zárjuk ki, hogy"
Tehát nem állitottam, hanem felvetettem egy szerintem jogos kérdést. És pláne nem csúsztattam.
.
"akkor támadnak a vadászaitok"
Ember! Te ragozni nem tudsz, vagy simán hülye vagy?? Mi az, hogy "vadászaitok"???? Nem az én vadászaim, nem én küldtem őket oda, sőt még csak izraeli se vagyok.
De lebuktattál, így bevallom, a vadászaIM azért támadtak, mert odaküldtem őket, és a pilótáimnak külön jutalmat igértem, ha elkapják végre azt a szutykos orosz Airbust Irán felől, mert már nagyon baszta a csőrömet, hogy ezt a gépet kell néznem minden héten a radarjaimon. Egyszerűen idegesitett, hogy amikor a kávémat innám, pont akkor ping-ping, pittyeg az a hülye radar emiatt a gép miatt.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 905
113
.
.
Ne zárjuk ki, hogy az orosz utasszállitó éppen pont Teheránból nem csak pont civileket hozott éppen pont Sziriába.... Az izraeliek direktben nem akarták lelőni az orosz gépet, de megpróbálták helyzetbe hozni a légvédelmet, hogy az tegye meg helyettük....?

Amilyen sunyik és aljasok, simán benne van a pakliban.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
FRISS HÍREK SZÍRIÁRÓL

A legelső hír az szemmel látható a térképen: kb. 7km visszafoglalása van vissza a térkép jelen állása szerint az M5-ös autópályából, közvetlenül Aleppo előtt. (2020.02.10 13:00-i állapot
###############
Fontosabb hírek időrendi megjelenés szerint

2 órával ezelőtt Ankara
"Turkish Foreign Minister: If we do not reach a rapprochement over Idlib between the Turkish and Russian delegations, we will raise the matter to Erdogan and Putin level"
https://syria.liveuamap.com/en/2020/10-february-turkish-foreign-minister-if-we-do-not-reach-a

Török külügyminiszter: Ha nem jutunk el Idlib kérdésében a közeledésére a török és az orosz delegációk között, akkor az ügyet Erdogan és Putyin szintre helyezzük.
###############
2 órával ezelőtt Ankara
"Turkish Foreign Minister: We have informed Russia that we will take the necessary steps if the regime does not stop its attacks on Idlib"
https://syria.liveuamap.com/en/2020/10-february-turkish-foreign-minister-we-have-informed-russia

Török külügyminiszter: Tájékoztattuk Oroszországot, hogy megtesszük a szükséges lépéseket, ha a rendszer nem állítja le az Idlib elleni támadásait.
###############
egy órája Ankara
"The Turkish Army has told NLF and TFSA that the Military Operation against government Axis Forces has been temporarily paused until a meeting with a Russian Envoy ends in Ankara. The Name of the Turkish Military Opetation is Supporting Peace"
https://syria.liveuamap.com/en/2020/10-february-the-turkish-army-has-told-nlf-and-tfsa-that-the

Az NLF-nek és a TFSA-nak a kormány egységeivel szembeni katonai műveleteit ideiglenesen szüneteltetik, amíg Ankarába nem érkezik találkozóra egy orosz képviselő.
###############
20 perccel ezelőtt Jerusalem
"Israeli Defense Minister Bennett: "I met with my colleague the American defense minister Mark Esper, and we sorted out the coordination exactly — they're taking Iraq, and we're taking Syria." Pentagon readout of Feb. 4 meeting (closed press) does not mention any agreement"
https://syria.liveuamap.com/en/2020/10-february-israeli-defense-minister-bennett-i-met-with-my

Bennett az izraeli védelmi miniszter és Mark Esper amerikai védelmi miniszter közötti tárgyalás és egyezség, amiről egy szót nem tudok hogy mi akar lenni.
Ha ráér valaki és tudja, elmagyarázná nekem, hogy mi ez az egész egyezmény ??? (konteokra és csupán fantáziára épített "egyéni elképzelések nemérdekelnek, csak aki tud valami részletet az egészről, hogy mi ez egyáltalán)
###############
9 perccel ezelőtt Damaszkusz
"Israeli raids provocative and extremely dangerous for the situation in Syria - Russian ambassador"

Az izraeli támadások provokatívak és rendkívül veszélyesek a szíriai helyzetre - orosz nagykövet
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and gacsat

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Amit lehet erről látni és olvasni a hírekben, a törökök több helyen lőni kezdték az SAA egységeit. A térkép szerint az elfoglalt Taftanaz katonai lőteret is bombázták gondolom a szírek, ahova a törökök nagy erőkkel betelepültek.

Szóval a konfliktus úgy kezdődött, hogy a szírek visszalőttek...:eek:

Úgy néz ki az várható amit mondtam, hogy egymásnak mennek a szírek a törökökkel. Mivel lövik a szíreket, és ezt Erdogan már napokkal ezelőtt kijelentette, hogy katonai csapásokat is mérhetnek, a törökök a "megfigyelő" státuszból már bőven átléptek a "megszálló" státuszba. Éppen azért amiért írtam, és ezt azóta ki is kotyogták már nyíltan, hogy ezen a szakaszon is igényt tartanak egy megszállt övezetre. Szóval igaz az amit korábban állítottam: a törökök Idlibi "proxi megszállását" tulajdonképpen a tahrir al-sam és a többi, látszólag nem a törökökkel együttműködő terrorista brigádok végezték mintegy hallgatólagos török megbízás alapján. Szóval a törökök végig hazudtak az egész a demilitalizált zónák létrehozásával kapcsolatba. Azért hozták létre a megfigyelő-pontok rendszerét, hogy ezzel mintegy bebetonozzák maguknak Idlib megszállását, amit proxi haderőként a "látszólag" velük nem szövetséges (terrorista) csoportok tartottak fent. Én így látom. Lehetnek ezzel ellentétes vélemények is, de én nem akarok senkivel erről vitázni. Az idő mindig megmondja az igazat. Most is kiderült, hogy Erdogan hazudott végig. Ugye be is vallották, hogy igényt tartanak a területre. Ezen most már nincs mit vitázni. Ugye két eset lenne lehetséges - vagy régebben hazudtak, vagy most hazudnak. Több variáció már nincs... :eek::cool:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed