[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 438
10 205
113
Feltöltötték a cégnél a kreditet ezért most nyomják mint süket a csengőt, egy két hét és elmúlik ahogy a pénz is aztán mennek máshova trollkodni, ahova a megbízó mondja. Feladni nem fogják mert a pénz az pénz de nem kell rájuk reagálni, ez a fórum nem egy 444 komentszekció amit 2-3 fizetett emberke széttud cseszni:)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Vesztésre állnak a kedvenc dzsihadistáid, és most megpróbálod összemosni őket azokkal, akik harcoltak ellenük. Ugyanezt a csúsztatást látom más független-objektív zseniktől is. :rolleyes:
Kedvenc dzsihádistáid csak neked vannak, szerintem a dzsihádisták mindkét oldalon ugyanolyan vállalhatatlanok, csak te szurkolsz a tieidnek, én meg egyiküknek sem.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Kedvenc dzsihádistáid csak neked vannak, szerintem a dzsihádisták mindkét oldalon ugyanolyan vállalhatatlanok, csak te szurkolsz a tieidnek, én meg egyiküknek sem.
Segítek: "mérsékelt lázadók"-nak neveztétek őket korábban. Nem dereng valami? Most ott eszi a fene ezeket Idlibben, ...meg a déli határunknál. :oops:
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Segítek: "mérsékelt lázadók"-nak neveztétek őket korábban. Nem dereng valami? Most ott eszi a fene ezeket Idlibben, ...meg a déli határunknál. :oops:
Amikor a másik oldal dzsihádistái elűzik onnan az embereket milliószámra akkor tapsoltok és visongtok az örömtől. Amikor meg ideérnek a milliók akkor dühöngtök és hisztériáztok, pedig előtte végigszurkoltátok, ahogy elüldözték őket.

Most is annak szurkoltok, hogy nyomuljanak tovább a síita dzsihádisták és toljanak erre még vagy 2 milliót. Amikor majd azok is ide érnek, akkor persze Soros lesz a hibás.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 007
113
valaki számolta már hány tankot és apc-t vittek a törökök idlib mellé??

nekem úgy tűnik hogy nem idlib mellé viszik a technikát
hanem be idlibbe
ott is az saa útjába közvetlenül
saraqibnál több mint egy nap késedelmet okozott amikor beálltak az összes bejárathoz
most meg taftanazba veszik be magukat
és már nehézfegyverzettel, eleve abból kiindulva hogy a megfigyelősdi konkrétan azt jelenti hogy lövik egymást az saa-val
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 367
113
Amikor a másik oldal dzsihádistái elűzik onnan az embereket milliószámra akkor tapsoltok és visongtok az örömtől. Amikor meg ideérnek a milliók akkor dühöngtök és hisztériáztok, pedig előtte végigszurkoltátok, ahogy elüldözték őket.

Most is annak szurkoltok, hogy nyomuljanak tovább a síita dzsihádisták és toljanak erre még vagy 2 milliót. Amikor majd azok is ide érnek, akkor persze Soros lesz a hibás.

Kit nevezel siita dzsihádistának, Aszadékat, mert harcolnak az oldalukon síita milicisták, mint a Hezbollah?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Leonidas

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 187
113
Jan. 29.
EPeoSKEWAAEFNoP

Febr. 2.
EPzYp34WsAEtdwc

Febr. 3.
EP3-NKpX0AEeWqn

Febr. 4.
EP9LPEfWAAI_f8f

Febr. 5.
EQCX7zLWAAIzW8E

Febr. 6.
EQGvXNZX0AI2Kiv
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Jan. 29.
EPeoSKEWAAEFNoP

Febr. 2.
EPzYp34WsAEtdwc

Febr. 3.
EP3-NKpX0AEeWqn

Febr. 4.
EP9LPEfWAAI_f8f

Febr. 5.
EQCX7zLWAAIzW8E

Febr. 6.
EQGvXNZX0AI2Kiv
Hirtelen "a semmiből kinőtt" Saraqib stratégiai város körül 4 török "megfigyelőpont" is, és "teljesen véletlenül" tűzharcba keveredtek az éppen odaérő SAA egységekkel. Csak nem egy török "Casus belli" született "hirtelen a semmiből", mert szükség volt rá valakinek, pld. valami Erdoganrol pletykálnak... Ilyen "4 török megfigyelőpont születése a semmiből" "ez mindennapos hétköznapi dolog" a világban, minden héten van 2-3 ilyen...:rolleyes::eek::cool: (vagy NEM... :) )
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 541
113
Amikor a másik oldal dzsihádistái elűzik onnan az embereket milliószámra akkor tapsoltok és visongtok az örömtől. Amikor meg ideérnek a milliók akkor dühöngtök és hisztériáztok, pedig előtte végigszurkoltátok, ahogy elüldözték őket.

Most is annak szurkoltok, hogy nyomuljanak tovább a síita dzsihádisták és toljanak erre még vagy 2 milliót. Amikor majd azok is ide érnek, akkor persze Soros lesz a hibás.
Majd mutti beengedi oket. Mi nem.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az milyen holmi ott a torony mogott? Valami elektronikai ize lehet az antennabol kiindulva gondolom.
Azt nem tudom, de engem is NAGYON érdekel.

Én valami radar sugárzóra gondolok, ami miatt "időben értesülnek róla", ha pld. egy ATGM töltet valahol valamilyen irányba elindult, vagy páncélököl, vagy egy nagyobb gépágyú tüzelni kezdett. Doppler rendszerű érzékeléssel lehet ilyen figyelmeztető rendszert gyártani. Én azon csodálkozom, hogy még nem olvastam ilyen használatáról. Az angolok már rég megcsinálták azt a rendszert is, amivel be lehet mérni (szintén radarrendszerrel) egy lövész helyét, pontosan, hogy honnan lőtt. Innen már csak egy lépés lépre-csalni a mesterlövészeket (orvlövészeket, mikor mi a nevük, a saját vagy az ellen-oldalról van szó) Mégegyszer elmondom - NEM TUDOM hogy mi az ott, de ez a gyanúm. (HI-TEC technika, aminek muszáj kitenni a sugárzóját/vevőjét a "kirakatba", mert csak így működik jól a rendszer) Szóval én is nagyon várom az információt, hogy az milyen rendszer része, és mit csinál.

Én arra a négyszögletes lapra is roppant kíváncsi vagyok, ami az első ablak jobb szélén virít, azt is egy radarnak saccolom, amivel éjjel, ködben lámpa nélkül lehet menni képernyő alapján, és nem utolsó sorban korábban észlelhető bármi az úton és az út mellet, mielőtt tényleges látómezőbe kerülnének mások előtt. Szóval az is roppantul érdekelne ami ott virít, hogy mi az.
 
  • Tetszik
Reactions: tomippo

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 070
93

Egy polgári utasszállító repülőgép veszélyeztetésével vádolta meg az izraeli légierőt pénteken kiadott közleményében Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője. Konasenkov szerint csütörtökre virradóra négy izraeli F-16-os vadászgép éppen akkor támadta nyolc rakétával Damaszkusz elővárosait a nemzetközi légtérből, amikor leszálláshoz készült egy Teheránból érkező Airbus A320-as utasszállító gép, fedélzetén 172 emberrel.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Egy polgári utasszállító repülőgép veszélyeztetésével vádolta meg az izraeli légierőt pénteken kiadott közleményében Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője. Konasenkov szerint csütörtökre virradóra négy izraeli F-16-os vadászgép éppen akkor támadta nyolc rakétával Damaszkusz elővárosait a nemzetközi légtérből, amikor leszálláshoz készült egy Teheránból érkező Airbus A320-as utasszállító gép, fedélzetén 172 emberrel.
.
.
Ne zárjuk ki, hogy az orosz utasszállitó éppen pont Teheránból nem csak pont civileket hozott éppen pont Sziriába.... Az izraeliek direktben nem akarták lelőni az orosz gépet, de megpróbálták helyzetbe hozni a légvédelmet, hogy az tegye meg helyettük....?
 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 070
93
.
.
Ne zárjuk ki, hogy az orosz utasszállitó éppen pont Teheránból nem csak pont civileket hozott éppen pont Sziriába.... Az izraeliek direktben nem akarták lelőni az orosz gépet, de megpróbálták helyzetbe hozni a légvédelmet, hogy az tegye meg helyettük....?

benne van a pakliban ez a lehetőség, plusz a gonosz rezsim újra mocskolható lett volna nemzetközileg..