[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
https://www.youtube.com/oops?unavail=1
...a törökök lelöttek egy orosz Szu-24-et...
A teljes történek azért ennél jóval bonyolultabb, ez csak a népnek szóló porhintés. De ugye mint azt írtam is, azért volt ott erre katonai válasz a legkülönfélébb helyeken, meg igen érzékeny pontokon is. A tényleges sztori pedig nem publikus, bár megírták nyilvánosan is, de aki nyugalmat akar magának (én pedig igen, elég volt akkor ami jött a nyakamra), az nem szellőzteti ezt a történetet. Elég annyi, hogy a törökök egyedül az életben nem lőtték volna le azt a a SU-24-et. Aztán megkapta a megérdemelt jutalmat Erdogan is érte, majdnem bele is bukott. Akkor lettek jóban az oroszokkal és Putyinnal, és ez sem volt "véletlen". A többire nem reflektálnék semmit.:rolleyes: Üdv.:)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Erdogannak nagyon is jó és megfelel ami az eddigi "proxi megszállás" Idlibben, ugyanis az ottani felkelők úgy ugráltak ahogy Erdogan füttyentett nekik. Soha nem is támadták meg a törököket, akármilyen erőkkel vonultak le-fel a felkelők területein. Gyakorlatilag Idlibben Erdogan volt a főnök, csak nem is mertek vele ujjat húzni a "felkelők", mert ha lezárja az utánpótlásaikat. a mozgásaikat törökországon keresztül, akkor ott lett volna a történet vége. Erdogan kezében volt már régóta az egész Idlibi "felkelő" régió, ezt mindenki tudta eddig is. Most fáj neki, hogy ennek vége. Hááát... van ilyen is... :cool:
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
354
2 111
93
.
.
Erre a tenyszeru valosag adta meg a valaszt: a törökök lelöttek egy orosz Szu-24-et es semmi nem törtent katonailag, nemhogy uvegsivatag, hanem pont a nagy semmi törtent. Azutan az izraeliek is löttek ki orosz földi egysegeket, pl legvedelmi raketaegyseget, meg lövettek le trukkel orosz felderitögepet, repkednek ki-be Sziria legterebe, megse törtenik veluk se semmi. Amerikaiak is löttek ki orosz egysegeket, azokkal se törtent semmi.
Hidd el mind megfizettek érte.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 306
10 218
113
1
1
EQB3U45XUAcuObA
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and gergo55

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 428
7 035
113
ezt megint nem értem
itt nincsenek jobbra-balra árkok akadályok
miért nem kerülik ki az usákokat jó nagy ívben a szántóföldön keresztül?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Erdogan kezében volt már régóta az egész Idlibi "felkelő" régió, ezt mindenki tudta eddig is. Most fáj neki, hogy ennek vége. Hááát... van ilyen is... :cool:
Nem lett vége és nem is lesz, mert Erdogan kész megállítani Aszadot, nem fogja hagyni neki, hogy még 2 millió menekültet rájuk toljon. Se az oroszok se az irániak nem állnak elé, se az asztanai se a szocsi megállapodást nem mondták fel. Az amik és az izraeliek se fognak beleavatkozni. Erdogan arról se mondott le, hogy a már nála lévő 4 millió menekültet visszatolja Szíriába, ahhoz a direkt kontrollált török területek nem elegendők, Idlib is kell neki ahhoz, meg az Eufrátesztől keletre is vannak még tervei.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Azutan az izraeliek is löttek ki orosz földi egysegeket, pl legvedelmi raketaegyseget, meg lövettek le trukkel orosz felderitögepet, repkednek ki-be Sziria legterebe, megse törtenik veluk se semmi. Amerikaiak is löttek ki orosz egysegeket, azokkal se törtent semmi.
Te bedőltél a trükkel lelövetős konteónak? Az a rakéta átpasszolós mese csak kacsa volt. Annyiban lehetett közvetett felelőssége az izraeli repülőknek, hogy ha ők nem repülnek be, akkor a szír légvédelem nem indított volna tévedésből rakétát az orosz gépre. De azt csak a hoax média találta ki, hogy az izraeli gépre indítottak az meg átjátszotta a rakétát egy orosz gépre. Ilyet még a Top Gun-ban sem tudnak pedig ők elég nagy ászok.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem lett vége és nem is lesz, mert Erdogan kész megállítani Aszadot, nem fogja hagyni neki, hogy még 2 millió menekültet rájuk toljon. Se az oroszok se az irániak nem állnak elé, se az asztanai se a szocsi megállapodást nem mondták fel. Az amik és az izraeliek se fognak beleavatkozni. Erdogan arról se mondott le, hogy a már nála lévő 4 millió menekültet visszatolja Szíriába, ahhoz a direkt kontrollált török területek nem elegendők, Idlib is kell neki ahhoz, meg az Eufrátesztől keletre is vannak még tervei.
Majd az idő megmondja, hogy mi lesz. Az amiktól teljes támogatást élvez, erről volt hír is tegnap, csak nem linkeltem. Egyébként Assad a múltkori nyilatkozatával nálam elmeszelte magát, mert én nem kultiválok senkit, aki háborút szít a térségben. Se Iránt, se Assadot, se a Jemenieket, azok is egyre Izrael elpusztításával vannak elfoglalva. Ez már a 21. század, most már le elehet állni a közel-kelet állandó gyújtogatásával, a vallási fanatizmussal (arab, sííta vagy szunnita, héber vagy keresztény, ortodox vagy református, engem nem érdekel, de aki ezen gyűlöletet és háborút szít azt nem komálom, de nagyon). Így aztán felvéstem arab államokat is régebben erre a listámra, akik szították a vallásháborút - Szaudi, Katar, Egyesült arab emírségek is, Jemeniek, nálam mind nem tartoznak az elviselhető kategóriába. Majd ha megbánják a viselt dolgaikat. Először és utoljára meséltem erről. Felőlem mindenki ahhoz húz akihez csak akar, én viszont mindenkivel kritikus vagyok, és ha holnap meghülyül, az is megy a listára nálam. A feltétlen lojalitás az egy nagyon nagy hiba. Én nem is követem el. Az adott esetben történtek a döntők, nem az, hogy előtte ki mit csinált. Persze ahogy az emberek se, úgy az államok se nagyon szoktak megváltozni. Jó példa erre éppen Assad és az apja által vezetett Szíria.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Te bedőltél a trükkel lelövetős konteónak? Az a rakéta átpasszolós mese csak kacsa volt. Annyiban lehetett közvetett felelőssége az izraeli repülőknek, hogy ha ők nem repülnek be, akkor a szír légvédelem nem indított volna tévedésből rakétát az orosz gépre. De azt csak a hoax média találta ki, hogy az izraeli gépre indítottak az meg átjátszotta a rakétát egy orosz gépre. Ilyet még a Top Gun-ban sem tudnak pedig ők elég nagy ászok.
.
.
Nem tudom, te milyen rakéta átjátszásról beszélsz, én arra a hirre, hogy az izraeliek az orosz gép közelében repültek
 
T

Törölt tag 1526

Guest
.
.
Nem tudom, te milyen rakéta átjátszásról beszélsz, én arra a hirre, hogy az izraeliek az orosz gép közelében repültek
A "trükkel lelövetés" úgy hangzott mintha szándékosság lett volna benne, egy trükk amivel lelövették a gépet, pedig ők nem tudhatták, hogy a szírek le fognak lőni egy orosz gépet.

Erről terjedt egy konteó is, de az inkább egy téves lelövés volt, nem trükkös lelövetés.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tegnapi HTS kép a dél-aleppoi harcokról. A "szabadságharcos" jobb karján IÁ kitűző van.
EQCoh-zWkAAXFYR


Nem csoda, hogy némelyek kicsit módosítanak a képen. Nem illik a hivatalos propagandába. De akkor egyáltalán minek hozzák?
EQCoiB_UEAAFAdG
Pénz, paripa, fegyver... Ez kell a háborúhoz. Nos ezeket valaki olyan jól pénzeli, hogy kiváló tiszta ruhában jól felszerelve mindennel mennek bevetésre. Pld. ha ezt megnézzük, erre is érvényes. Az az oldaluk ahonnan ez a fénykép származik, ők tették fel. Még nyomtatott újságjuk is van. "Megszállóknak" neveznek mindenkit, aki szíriában van... persze a törökökön kívül. :rolleyes: Ezen az oldalukon ahol a képet is hozták pld. egyetlen más nyelv választható még, na találjátok ki hogy milyen - török... :eek: Semmilyen újdonsággal nem szolgált a számomra hogy megnéztem az oldaluk. Ki van írva vezérmondatnak, hogy "csak hitelesen"... Mondjuk nálam már itt bukik minden amit írnak... Egyértelmű, hogy honnan folyik ezekhez a korlátlan lóvé folyó még most is - araboktól... Nem kívánok utalni országokra, azt megtartanám a magánvéleményemnek. De hogy nem Allah fizeti a cehjüket az biztos...:rolleyes::cool: (Lavrov pld. épp 2 napja mondta el (szerintem mérgében), hogy a törökök az isis-es terroristákat átköltöztették Líbiába. Ugye "exportálni" kell dzsihádot, az újabb iszlám vallásállamok megalapításához. Hogy erről én mit gondolok, azt jobb ha csak én tudom... :rolleyes: :) )
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 1526

Guest
Tegnapi HTS kép a dél-aleppoi harcokról. A "szabadságharcos" jobb karján IÁ kitűző van.
EQCoh-zWkAAXFYR


Nem csoda, hogy némelyek kicsit módosítanak a képen. Nem illik a hivatalos propagandába. De akkor egyáltalán minek hozzák?
EQCoiB_UEAAFAdG
Tudod mi a gond ezekkel a képekkel? Az, hogy mind a kettő hamis.

Ezt onnan lehet tudni, hogy a két képen a katona vízszintesen is el van csúsztatva. Az egyiknek a baloldalán van olyan háttér ami a másikon nem látszik, a másiknak a jobboldalán van olyan háttér ami az egyiken nem látszik. Ez azt jelenti, hogy az eredeti képen ott se volt a katona, így mind a két kép hamisítvány. Már csak azért sem lehet a második kép az elsőnek a hamisítása, mert az elsőn felül ott van a HTS logo, a másodikon meg még az eredeti háttér van ott, amire aztán rárakták a logót, meg a botcsinálta photoshop-mesterek még a katonát is elcsúsztatták, hogy könnyen felismerhető legyen a manipulációjuk.

Ezek után azt kell megnézni, hogy kiknek a hivatalos propagandájába illik bele, hogy azok ott Alepponál ISIS-esek. Mert az ISIS-ről, meg a HTS-ről is sok mindent el lehet mondani, hogy lefejezősök, hogy autóbombások, hogy robbanó mellényesek, ez mind jellemző rájuk, de az nem, hogy képhamisító dezinformátorok lennének.

Az egy másik társaság akiknek már számtalan hamis képe elbukott itt és ez a szám most kettővel bővült. ;)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 386
7 903
113
Tudod mi a gond ezekkel a képekkel? Az, hogy mind a kettő hamis.

Ezt onnan lehet tudni, hogy a két képen a katona vízszintesen is el van csúsztatva. Az egyiknek a baloldalán van olyan háttér ami a másikon nem látszik, a másiknak a jobboldalán van olyan háttér ami az egyiken nem látszik. Ez azt jelenti, hogy az eredeti képen ott se volt a katona, így mind a két kép hamisítvány. Már csak azért sem lehet a második kép az elsőnek a hamisítása, mert az elsőn felül ott van a HTS logo, a másodikon meg még az eredeti háttér van ott, amire aztán rárakták a logót, meg a botcsinálta photoshop-mesterek még a katonát is elcsúsztatták, hogy könnyen felismerhető legyen a manipulációjuk.

Ezek után azt kell megnézni, hogy kiknek a hivatalos propagandájába illik bele, hogy azok ott Alepponál ISIS-esek. Mert az ISIS-ről, meg a HTS-ről is sok mindent el lehet mondani, hogy lefejezősök, hogy autóbombások, hogy robbanó mellényesek, ez mind jellemző rájuk, de az nem, hogy képhamisító dezinformátorok lennének.

Az egy másik társaság akiknek már számtalan hamis képe elbukott itt és ez a szám most kettővel bővült. ;)
De nehéz beismerni azt hogy a fekete az bizony nem fehér vagy zöld.
Arra azért befizetek hogy mit fogtok lehozni egy esetleges nyugat európai dzsihád lázadás esetén. Akkor a fekete vajon milyen színben fog tűrkizni.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
708
3 041
93
Tudod mi a gond ezekkel a képekkel? Az, hogy mind a kettő hamis.

Ezt onnan lehet tudni, hogy a két képen a katona vízszintesen is el van csúsztatva. Az egyiknek a baloldalán van olyan háttér ami a másikon nem látszik, a másiknak a jobboldalán van olyan háttér ami az egyiken nem látszik. Ez azt jelenti, hogy az eredeti képen ott se volt a katona, így mind a két kép hamisítvány. Már csak azért sem lehet a második kép az elsőnek a hamisítása, mert az elsőn felül ott van a HTS logo, a másodikon meg még az eredeti háttér van ott, amire aztán rárakták a logót, meg a botcsinálta photoshop-mesterek még a katonát is elcsúsztatták, hogy könnyen felismerhető legyen a manipulációjuk.

Ezek után azt kell megnézni, hogy kiknek a hivatalos propagandájába illik bele, hogy azok ott Alepponál ISIS-esek. Mert az ISIS-ről, meg a HTS-ről is sok mindent el lehet mondani, hogy lefejezősök, hogy autóbombások, hogy robbanó mellényesek, ez mind jellemző rájuk, de az nem, hogy képhamisító dezinformátorok lennének.

Az egy másik társaság akiknek már számtalan hamis képe elbukott itt és ez a szám most kettővel bővült. ;)
Én inkább arra tippelnék, hogy ezek mozgóképből kikockázott képek. Ezért a különbség.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Tudod mi a gond ezekkel a képekkel? Az, hogy mind a kettő hamis.

Ezt onnan lehet tudni, hogy a két képen a katona vízszintesen is el van csúsztatva. Az egyiknek a baloldalán van olyan háttér ami a másikon nem látszik, a másiknak a jobboldalán van olyan háttér ami az egyiken nem látszik. Ez azt jelenti, hogy az eredeti képen ott se volt a katona, így mind a két kép hamisítvány. Már csak azért sem lehet a második kép az elsőnek a hamisítása, mert az elsőn felül ott van a HTS logo, a másodikon meg még az eredeti háttér van ott, amire aztán rárakták a logót, meg a botcsinálta photoshop-mesterek még a katonát is elcsúsztatták, hogy könnyen felismerhető legyen a manipulációjuk.

Ezek után azt kell megnézni, hogy kiknek a hivatalos propagandájába illik bele, hogy azok ott Alepponál ISIS-esek. Mert az ISIS-ről, meg a HTS-ről is sok mindent el lehet mondani, hogy lefejezősök, hogy autóbombások, hogy robbanó mellényesek, ez mind jellemző rájuk, de az nem, hogy képhamisító dezinformátorok lennének.

Az egy másik társaság akiknek már számtalan hamis képe elbukott itt és ez a szám most kettővel bővült. ;)

1. Megtudtuk, hogy képtelen vagy észrevenni, hogy ezek nem képek, hanem videóból származnak és ezért nem ugyanolyanok.
2. Megtudtuk, hogy ti hogyan szoktatok hamisítani ;)