[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113


Törökország az év eleje óta több ezer, jól felszerelt katonával erősítette meg a Szíria Idlíb tartományát védő ellenzéki milíciákat. Azonban az orosz és szír légierő csapásaiban már több tucat katona vesztette életét, és miután a hadsereg csütörtök éjjel egy légicsapásban újabb 33 halottat volt kénytelen elkönyvelni, úgy tűnik, egyre nehezebb lesz megállítani az erőszak spirálját – különösen, miután a török légierő akár több száz szír kormánykatonával is végezhetett a válaszcsapások során. A konfliktus február végére egymillió embert préselt a szír-török határhoz. A török kormánypárt szóvivője bejelentette, hogy „az ország már nincs abban a helyzetben, hogy fel tudja tartóztatni a menekülőket“, ezért átengedi Európa irányába az eddig visszatartott menekülteket. Azonban erről sem az Európai Bizottságot, sem az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságát nem értesítették hivatalosan. Először néhány száz fős útnak induló csoportokról érkeztek jelentések, és arról is előkerültek felvételek, hogy ingyenes buszokkal is szállítanak menekülteket a török-görög határra Isztambulból. Az a következő napokra derülhet ki, mennyien indulnak el.
Erdoğant és Putyint is beszippanthatja a harci spirál
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and fishbed

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Nem voltam déli 12 óta, elszállt a szolgáltatóm !!!!
Mi történt, kitört a háború ??? Vagy 13 oldal ment azóta tele.
Valaki elmesélné röviden és tömören hogy mi van most ? A térképen látom, hogy jó nagy balhé. Belépett a NATO is, vagy mi van? :eek:
.
.
A szolgáltatódat is rakétacsapás érhette! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Lehetséges, hogy tüzérségi találat érte a Pancirt. Egy Anka osztályú drónt látni kéne a radaron...
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Közben várnám azon olvtársaknak a véleményét is, akik délután még véres szájjal azt bizonygatták, hogy a műszaki technika nem számit, és a törökök amúgy sincsenek technikai fölényben az oroszokhoz képest
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Mielőtt valaki azzal érvelne, hogy az egyik oldalon majmok vannak a majomverziókban, nos a másikon meg törökök, ami ugyanaz! Szóval ez itt most tiszta helyzet.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
.
.
OFF
A szolgáltatódat is rakétacsapás érhette! :)
Az !!!!!:D:D:D:D Konkrétan EM csapás !!!! Mindent áramtalanítani kellett, és várni amíg minden rendszerben a RAM-ok is kisülnek, és CSAK AKKOR BÍRTÁK HELYREHOZNI !!! EZ NEM VICC !!!! :D:D:D:D:D (amúgy nagyon értek hozzá, szakmám, nagy rutinnal) Most esete 1,5 órát javították, beszálltam én is, úgy lett jó. :)
ON

Na újra a kérdés ;)
Nem voltam déli 12 óta, elszállt a szolgáltatóm !!!!
Mi történt, kitört a háború ??? Vagy 13 oldal ment azóta tele.
Valaki elmesélné röviden és tömören hogy mi van most ? A térképen látom, hogy jó nagy balhé. Belépett a NATO is, vagy most mi van? :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: Capslock27

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 589
113
Közben várnám azon olvtársaknak a véleményét is, akik délután még véres szájjal azt bizonygatták, hogy a műszaki technika nem számit, és a törökök amúgy sincsenek technikai fölényben az oroszokhoz képest

Én ugyan nem említettem olyasmit, hogy a technika mit számít, vagy mit nem, megjegyezném, hogy az oroszok továbbra is csak bombáznak, nincsenek ott a Földön légvédelemmel és különösebben nem csináltak semmit a törökökkel. Akik beleestek a bombázások célterületébe, azok kaptak, akik nem, azok meg nem. Szóval azt nem tudjuk még, hogy technikailag ki van fölényben, mert a törökök egyelőre módjával dolgoznak csak, az oroszok meg annyira se.
Majd akkor tudunk meg bármit, ha komolyan beleállnak a történetbe, és nem csak a kecskepásztorokat küldik előre egymást aprítani.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az !!!!!:D:D:D:D Konkrétan EM csapás !!!! Mindent áramtalanítani kellett, és várni amíg minden rendszerben a RAM-ok is kisülnek, és CSAK AKKOR BÍRTÁK HELYREHOZNI !!! EZ NEM VICC !!!! :D:D:D:D:D (amúgy nagyon értek hozzá, szakmám, nagy rutinnal) Most esete 1,5 órát javították, beszálltam én is, úgy lett jó. :)
ON

Na újra a kérdés ;)
Nem voltam déli 12 óta, elszállt a szolgáltatóm !!!!
Mi történt, kitört a háború ??? Vagy 13 oldal ment azóta tele.
Valaki elmesélné röviden és tömören hogy mi van most ? A térképen látom, hogy jó nagy balhé. Belépett a NATO is, vagy most mi van? :eek:
Közben azt is látom, már délben is akartam kérdezni hogy megengedték Erdogánynak, hogy szétlője Affrin alatta kurdokat ? Vagy az bosszú volt ??

Most láttam a térépen amúgy (FRISS INFO !!!), HOGY AZ AMERIKAIIAK AZONNALI TŰZSZÜNETRE SZÓLÍTANAK FEL !!! van nagy balhé,. az már biztos... Trump odeb..sz Erdogánynak a törökök kurd vegzálása miatt, ez biztos, mert az ő választását vinné különben padlóra !!! Szóval hamarosan 3 különböző katonai fél lesz !!! Már nincs amerikai nyilatkozat, hogy "törökország a NATO szövetségesünk, mellette állunk"... Most inkáb az jö, hogy "melléjük lövünk", figyelmeztetőt...:rolleyes::D aztán meg keményebben, ha nem hallja meg Erdogány..:eek::rolleyes::):)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
JAVÍTÁS !!!!

Elnéztem, bocs !
Szóval amerika Moszkvát és Damaszkuszt vádolja, és azonnali tűzszünetre szólít fel !
Az Egyesült Államok Moszkvát és Damaszkuszt vádolja az Astana-megállapodás megsértésében, és azonnali tűzszünetre szólít fel Szíria északi részén
https://syria.liveuamap.com/en/2020/28-february-united-states-accuses-moscow-and-damascus-of

Vagyis készítik elő a terepet a belépésre Erdogány oldalán. Nem csodálkozom
Itt már nem számít semmi, csak a politikai haszon !!! Erkölcs, nemzetközi jog a sárba tiporva....:eek::rolleyes:
Most már azt mondom, lőjenek az oroszok is a törökökre. Eddig nem akartam, de küldjék csak meg őket. Kell még 300-400 török koporsó, úgy látszik ez nem lesz elkerülhető.:eek:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hát komolyan mondom, ez már vicc ami megy a NATO-nál. Nyíltan beszélt TEGNAP !!!! Erdogány a szultáni birodalma építéséről, és MINDEGYIK NATO TAG "MELLETTE ÁLL" ? Tényleg ennyire meghülyült az egész világ ? Egy kurd ölő vaddisznó mellett sorakozik fel mindegyik ? Most kapják meg a kurdok a megérdemelt jutalmuk. Hátba támadja őket a fene-nagy szövetségeseik bandája. Sokadszor...

Lőjenek csak az oroszok, itt már nem segít semmi más. Pedig én ellene vagyok nagyon a konfliktusnak, de ha egy egy könyörtelen és aljas "szultán" állnak, aki majdnem kinyírta az EU-t is, ha be tud lépni, akkor én nem sajnálok itt már semmit. Remélem erre az aljasságra most széthullik az EU is, pedig én támogattam, de úgy rohad az egész belülről, akárcsak a NATO. Ezeknek a szervezeteknek már nincs értelme a továbbiakban, mert velejéig romlottak és korruptak lettek. Kb. mint Júdás...

"Nemzetközi jogról" mer beszélni, miközben naponta tapossák a sárba a nemzetközi jogot, a tisztességet...
https://syria.liveuamap.com/en/2020/28-february-nato-statement-following-consultation-with-turkey
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113


Törökország az év eleje óta több ezer, jól felszerelt katonával erősítette meg a Szíria Idlíb tartományát védő ellenzéki milíciákat. Azonban az orosz és szír légierő csapásaiban már több tucat katona vesztette életét, és miután a hadsereg csütörtök éjjel egy légicsapásban újabb 33 halottat volt kénytelen elkönyvelni, úgy tűnik, egyre nehezebb lesz megállítani az erőszak spirálját – különösen, miután a török légierő akár több száz szír kormánykatonával is végezhetett a válaszcsapások során. A konfliktus február végére egymillió embert préselt a szír-török határhoz. A török kormánypárt szóvivője bejelentette, hogy „az ország már nincs abban a helyzetben, hogy fel tudja tartóztatni a menekülőket“, ezért átengedi Európa irányába az eddig visszatartott menekülteket. Azonban erről sem az Európai Bizottságot, sem az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságát nem értesítették hivatalosan. Először néhány száz fős útnak induló csoportokról érkeztek jelentések, és arról is előkerültek felvételek, hogy ingyenes buszokkal is szállítanak menekülteket a török-görög határra Isztambulból. Az a következő napokra derülhet ki, mennyien indulnak el.
Erdoğant és Putyint is beszippanthatja a harci spirál
Áááá! Szóval rakétacsapás volt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Most már azt mondom, lőjenek az oroszok is a törökökre. Eddig nem akartam, de küldjék csak meg őket. Kell még 300-400 török koporsó, úgy látszik ez nem lesz elkerülhető.

Egyetértek.Sajnos nem fogják megtenni... Megpróbálják diplomáciai úton megoldani a konfliktust.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Legutoljára a bibliában olvastam ilyen ronda történetet, mint ami most a "fejlett világba" megy. Ott az Isten Jeremiás prófétát küldte oda, hagyják abba a gonoszságokat, bánják meg, mert különben elintézi az egész bandát. Nem bánták meg, folytatták még sokáig. Kicsinálta később az egész bandát... :eek:

Itt ugyan azt látom detto, lassan buknak is a nyugati országok, omlik össze a demográfiájuk is. De most is csak az disznóságokat folytatják. Kiállnak egy hódító kegyetlen és hazug önhatalmúlag magát kinevező "szultán" mellett. Aki egy rakás válogatott disznóságot követett el !!! Ez maga a ferő... Fúúújjj ! Undorodom az egésztől...:oops:
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113
nem tudom hol olvastam de valamiért az van a fejemben hogy csak nem támadó drónok repülését engedélyezték a törököknek.
Jelen esetben, nem hiszem hogy ekkora öngólt rúgna valaki magának.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken