[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ez még mindig nem a nagy támadó műveletek. De szép, sok pick-up lett összeszedve.

 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez még mindig nem a nagy támadó műveletek. De szép, sok pick-up lett összeszedve.

Az észak-szíriai törökország által megszállt kurd területeken tudtommal nem várható a törökök és a "lázadók" kiszorítása. Mivel a kurdok most sem voltak hajlandók csatlakozni Assadékhoz, hagyják őket egyenlőre a törököknek nyüstölni őket. Az elvárás annyi (az oroszok nyilatkozataiból), hogy nem foglalhatnak el újabb területeket, Kobanihoz biztosítaniuk kell a szabad hozzáférést, tehát azt nem is birtokolhatják, és a 4-es autópályát végig a határig a török megszállt területeknél is az oroszokkal közösen ellenőrzik, nem gyakorolhatnak felette saját ellenőrzést és irányítást. Én úgy tudom ezekkel gond volt, azért jelentek meg az oroszok harci helikopterekkel, ha nincs az egyezmény betartása (mert ez ugye régebbi ami még érvényben van) akkor visszaveszik a területeket. Idlibből viszont a kurd területek határáig (Aleppotól nyutatra kissé északabbra a török határig) ki kell vonulniuk december végéig. Ezzel a 4-es autópálya is kizárólagos szír (és orosz) ellenőrzés alá kerül, a "lázadóknak" pedig utilapu kerül a lábukra, vagy odavesznek harcban, bombázásban. Már kevesebb mint két hónap van a törököknek kivonulni Idlibből. Én így tudom. Azaz környékén meg maradhatnak a törökök a kurdok nyakán, én így tudom. Javítson ki valaki ha másképp van. Az oroszok nem akarnak a törökökkel katonai összeütközéseket, csatákat, halottakat, inkább kiszorítják őket ellehetetlenítve a bázisaik logisztikáját, körbezárva azokat a visszafoglalás előrehaladása közben. Volt már ilyen délebbre több török bázis esetén ha emlékszel. Egy idő után szabad elvonulást kértek és kaptak. Szóval tudják, hogy a medve igazat mond, hogy most onnan menniük kell.

A Törökökkel számos közös üzletük van az oroszoknak, nem akarnak neki sem halott katonákat, sem török katonai arcvesztést csatározások miatt. Ezzel jól vissza is élnek Erdoganék.

A helyzet is mindig változik szíriában a törököknek a szírián kívüli viselkedése folytán az oroszokkal, vagy éppen a nemzetközi helyzet változásai miatt. Ezért az oroszok szíriai lépései nincsenek "kőbe vésve", változhatnak menet közben is. (ahogy ez meg is történt párszor) Én nem tudok róla, hogy Idlib előre tervezett teljes szír (és orosz) visszavételét december végéig bármi is akadályozná a "szokásos" török nyakasságon és a "lázadók" fegyveres ellenállásán kívül.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Az észak-szíriai törökország által megszállt kurd területeken tudtommal nem várható a törökök és a "lázadók" kiszorítása. Mivel a kurdok most sem voltak hajlandók csatlakozni Assadékhoz, hagyják őket egyenlőre a törököknek nyüstölni őket. Az elvárás annyi (az oroszok nyilatkozataiból), hogy nem foglalhatnak el újabb területeket, Kobanihoz biztosítaniuk kell a szabad hozzáférést, tehát azt nem is birtokolhatják, és a 4-es autópályát végig a határig a török megszállt területeknél is az oroszokkal közösen ellenőrzik, nem gyakorolhatnak felette saját ellenőrzést és irányítást. Én úgy tudom ezekkel gond volt, azért jelentek meg az oroszok harci helikopterekkel, ha nincs az egyezmény betartása (mert ez ugye régebbi ami még érvényben van) akkor visszaveszik a területeket. Idlibből viszont a kurd területek határáig (Aleppotól nyutatra kissé északabbra a török határig) ki kell vonulniuk december végéig. Ezzel a 4-es autópálya is kizárólagos szír (és orosz) ellenőrzés alá kerül, a "lázadóknak" pedig utilapu kerül a lábukra, vagy odavesznek harcban, bombázásban. Már kevesebb mint két hónap van a törököknek kivonulni Idlibből. Én így tudom. Azaz környékén meg maradhatnak a törökök a kurdok nyakán, én így tudom. Javítson ki valaki ha másképp van. Az oroszok nem akarnak a törökökkel katonai összeütközéseket, csatákat, halottakat, inkább kiszorítják őket ellehetetlenítve a bázisaik logisztikáját, körbezárva azokat a visszafoglalás előrehaladása közben. Volt már ilyen délebbre több török bázis esetén ha emlékszel. Egy idő után szabad elvonulást kértek és kaptak. Szóval tudják, hogy a medve igazat mond, hogy most onnan menniük kell.

A Törökökkel számos közös üzletük van az oroszoknak, nem akarnak neki sem halott katonákat, sem török katonai arcvesztést csatározások miatt. Ezzel jól vissza is élnek Erdoganék.

A helyzet is mindig változik szíriában a törököknek a szírián kívüli viselkedése folytán az oroszokkal, vagy éppen a nemzetközi helyzet változásai miatt. Ezért az oroszok szíriai lépései nincsenek "kőbe vésve", változhatnak menet közben is. (ahogy ez meg is történt párszor) Én nem tudok róla, hogy Idlib előre tervezett teljes szír (és orosz) visszavételét december végéig bármi is akadályozná a "szokásos" török nyakasságon és a "lázadók" fegyveres ellenállásán kívül.

Pár dolgot talán érdemes lesz elmondani, hogy tisztán lássuk azt, hogy miről is van szó.

1, Eddig még soha nem vonultak ki az iszlamisták békésen sehonnan. Vannak kétségeim, hogy Erdogán és Putyin öreg korukra kezdenének el új szokásokat felvenni. Később kifejtem, hogy ez nem is hiszem, hogy érdekük.

2, Tíz évvel ezelőtt a törököknek Erdogán vezetésével három stratégiai céljuk volt, amivel beléptek az akkor induló polgárháborúba, akkor még csak az USA szoros segítségével hibrid háborús eszközökkel.

A, Létrehozni egy biztonsági zónát 50 km mélységben a török-szír határon.
B, Elzavarni a síita vezetést Damaszkuszból.
C, Egy törökbarát ellenzéki formációt tenni a helyére.

3, Törökország beavatkozásai sosem improvizatív és nem csupán helyi viszonyokra reflektáló volt. Mindig nemzetközi nagyhatalmi mozgások aktív játékosa, azok függvénye. Nem kiszolgálója egyik nagyhatalom érdekeinek sem feltétel nélkül, de sosem volt számára érzelmileg olyan fontos, hogy ne tudott volna türelmesen várni, amíg eljön a pillanat.

Mit jelent ez?

1. Talán ismered ezt a verset, még ha a szíriai polgárháborúhoz vajmi kevés köze van.


Ripacsokkal ma sem fog az emberiség megelégedni, első osztályú filmet szeretnének látni. Én fenntartásokkal kezelném azokat az orosz forrásaidat, amik azt írják, hogy Erdogán és Putyin mindenről megállapodtak, beköszöntött a Béke és a katonáknak nem kell többé harcolniuk.

2. A pont - Törökország csak azért mondott le B-ről és C-ről, hogy 30 km-re lecsökkentve, de az A pont megvalósuljon. Bármennyire is gyönyörű megfogalmazás a diplomáciában, hogy mi csak egy határsávban biztosítunk egy harc mentes övezetet, ahol a háborúzni nem akaró civilek biztonságban vannak, ténylegesen mindig az volt az értelme, hogy a YPG-t területileg elválassza a PKK-tól, az előbbi olyan méretű csonkolásával, ami után hosszútávon fent sem tud maradni. Az utóbbi pedig nem kap több utánpótlást Szíriából.

B pont - Erről kizárólag azért volt hajlandó lemondani, mert másként nem tudja megvalósítani A-t.

C pont - Ez legalább annyira fontos volt a lázadók szétaprózódásának és belső harcának, mint Szaúd-Arábia és Katar szembenállása.

3. A minap épp azon gondolkodtam, hogy semmi értelme nincs annak, hogy az F-35-ösök helyett F-16-osokat kérnek. Jelenleg egy bármit lép, veszteni fog helyzetbe manőverezte ezzel magát. Ha van egy olyan szenátor, aki hajlandó lenne megszavazni ezt a kérést, akkor is meg fogja gondolni magát, amint a török hadsereg benyomul a ma még az amerikaiak által ellenőrzött kurd területekre a határmenti térségben. Válaszként Ankara SZU-57-eseket vásárol. Ez pont nem a vágyott nyugati kapcsolatok rendezése irányába hat. Márpedig Oroszország katonai erejének ellensúlyozása az elmúlt jó pár évszázadban Törökország számára a nyugati támogatás jelentette.
És hosszan sorolhatnám, hogy milyen külpolitikai ablakok zárultak épp be Ankara előtt, amik lehetővé tették volna, hogy egy őszi invázió ne okozzon hosszútávú diplomáciai hátrányt.


Összegezve: Én nem tudok hinni abban, hogy fegyveres harc nélkül kivonulnak az átengedni kívánt területekről. Sem az USA nem szokott válaszintézkedés nélkül kivonulni és ott hagyni az olajmezőit, csak azért, mert Putyin és Erdogan valamiben megegyezett, sem a török, sem az orosz félnek nem érdeke. (Még ha eddig is ügyeltek rá, hogy jelentős számú saját katonát a másik ne veszítsen, csak hibrid csatlósokat.)


MÁS:

Tegnap este Izrael megint bombázta Szíriát, de első ránézésre csak a szokásos. Nem tűnik túl fontosnak.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Pár dolgot talán érdemes lesz elmondani, hogy tisztán lássuk azt, hogy miről is van szó.

1, Eddig még soha nem vonultak ki az iszlamisták békésen sehonnan. Vannak kétségeim, hogy Erdogán és Putyin öreg korukra kezdenének el új szokásokat felvenni. Később kifejtem, hogy ez nem is hiszem, hogy érdekük.

2, Tíz évvel ezelőtt a törököknek Erdogán vezetésével három stratégiai céljuk volt, amivel beléptek az akkor induló polgárháborúba, akkor még csak az USA szoros segítségével hibrid háborús eszközökkel.

A, Létrehozni egy biztonsági zónát 50 km mélységben a török-szír határon.
B, Elzavarni a síita vezetést Damaszkuszból.
C, Egy törökbarát ellenzéki formációt tenni a helyére.

3, Törökország beavatkozásai sosem improvizatív és nem csupán helyi viszonyokra reflektáló volt. Mindig nemzetközi nagyhatalmi mozgások aktív játékosa, azok függvénye. Nem kiszolgálója egyik nagyhatalom érdekeinek sem feltétel nélkül, de sosem volt számára érzelmileg olyan fontos, hogy ne tudott volna türelmesen várni, amíg eljön a pillanat.

Mit jelent ez?

1. Talán ismered ezt a verset, még ha a szíriai polgárháborúhoz vajmi kevés köze van.


Ripacsokkal ma sem fog az emberiség megelégedni, első osztályú filmet szeretnének látni. Én fenntartásokkal kezelném azokat az orosz forrásaidat, amik azt írják, hogy Erdogán és Putyin mindenről megállapodtak, beköszöntött a Béke és a katonáknak nem kell többé harcolniuk.

2. A pont - Törökország csak azért mondott le B-ről és C-ről, hogy 30 km-re lecsökkentve, de az A pont megvalósuljon. Bármennyire is gyönyörű megfogalmazás a diplomáciában, hogy mi csak egy határsávban biztosítunk egy harc mentes övezetet, ahol a háborúzni nem akaró civilek biztonságban vannak, ténylegesen mindig az volt az értelme, hogy a YPG-t területileg elválassza a PKK-tól, az előbbi olyan méretű csonkolásával, ami után hosszútávon fent sem tud maradni. Az utóbbi pedig nem kap több utánpótlást Szíriából.

B pont - Erről kizárólag azért volt hajlandó lemondani, mert másként nem tudja megvalósítani A-t.

C pont - Ez legalább annyira fontos volt a lázadók szétaprózódásának és belső harcának, mint Szaúd-Arábia és Katar szembenállása.

3. A minap épp azon gondolkodtam, hogy semmi értelme nincs annak, hogy az F-35-ösök helyett F-16-osokat kérnek. Jelenleg egy bármit lép, veszteni fog helyzetbe manőverezte ezzel magát. Ha van egy olyan szenátor, aki hajlandó lenne megszavazni ezt a kérést, akkor is meg fogja gondolni magát, amint a török hadsereg benyomul a ma még az amerikaiak által ellenőrzött kurd területekre a határmenti térségben. Válaszként Ankara SZU-57-eseket vásárol. Ez pont nem a vágyott nyugati kapcsolatok rendezése irányába hat. Márpedig Oroszország katonai erejének ellensúlyozása az elmúlt jó pár évszázadban Törökország számára a nyugati támogatás jelentette.
És hosszan sorolhatnám, hogy milyen külpolitikai ablakok zárultak épp be Ankara előtt, amik lehetővé tették volna, hogy egy őszi invázió ne okozzon hosszútávú diplomáciai hátrányt.


Összegezve: Én nem tudok hinni abban, hogy fegyveres harc nélkül kivonulnak az átengedni kívánt területekről. Sem az USA nem szokott válaszintézkedés nélkül kivonulni és ott hagyni az olajmezőit, csak azért, mert Putyin és Erdogan valamiben megegyezett, sem a török, sem az orosz félnek nem érdeke. (Még ha eddig is ügyeltek rá, hogy jelentős számú saját katonát a másik ne veszítsen, csak hibrid csatlósokat.)


MÁS:

Tegnap este Izrael megint bombázta Szíriát, de első ránézésre csak a szokásos. Nem tűnik túl fontosnak.
Az oroszok most nem "megegyeztek" a törökökkel, hanem leoszták nekik a lapot Moszkvából, eszi vagy nem eszi, ez van. Ebbe nyilván benne van az a rengeteg keresztbe tevés, amit Erdogan az elmúlt években lépett az orosz érdekek ellen. Szóval itt nem volt semmilyen "megbeszélés" vagy "tárgyalás" a kérdésről, hanem a medve megmondta hogy ez most így lesz. Lehet lázadni Erdogannak, de akkor lőni fognak, ami igen kelletlen lesz nekik, ahhoz képest, mintha önként megcsinálják amit a medve kiosztott nekik. Választhatnak... :)

Ami az US-t illeti: Biden annyira leamortizálta Afganisztánnal a lehetőségeit, hogy nem fog katonailag lépni szíriában, sőt azt is megkockáztatom, hogy ha most ki akarnák szorítani a kurd megszállású (az olajkutas) területekről őket, lehet hogy ki is mennének. Az én meglátásom szerint Erdogan NEM számíthat amerikai katonai támogatásra szíriában, pláne a sorozatos amerikai érdekekkel szembenállas után, és a nyilvánvalóvá vált területi hódításaira való törekvése kiderülése után (szíria északi sávja + a keleti olajkutas rész az Eufrátesz mentén a délkeleti határig). Az US-nek nagyon nem hiányzik most hogy egy területfoglaló diktátor hódítási törekvéseiben való részvétel tovább amortizálja a megtépázott politikai és katonai tekintélyét. Ez a lépés a nato-t is kikezdhetné, az sem hiányzik neki. A nato tagok sem hülyék hogy a végtelenségig bármekkora disznóságokhoz lojálisak legyenek hozzá. Azért van egy határ, amit ez már szerintem átlépne.

Egyébként meg szerintem változik a közel-keleti prioritás és súlypont, a kínai befolyás kezd nőni, ebben fognak fellépni. Az US tudomásul vette szerintem, hogy szíria orosz felségterületté vált. Inkább az iráni állások érdeklik szíriában, azokat kiszorítani. Kína nem juthat nagy befolyásra szíriában, mert az oroszok azt nem engedik, ezért amiatt nem aggódnak.

Részemről ennyi lenne. Nem akarlak meggyőzni, te úgy gondolod elemzed ahogy akarod a szír helyzetet. Legkésőbb januárra megtudjuk hogy jól láttam-e a helyzetet. :)

Az US prioritás én úgy látom most át fog helyeződni a közel-keleten iránra a kínai stratégiai tervek miatt. (gáz és olajvezeték kínába, rengeteg kínai katonai és gazdasági segítség iránnak)
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Pár dolgot talán érdemes lesz elmondani, hogy tisztán lássuk azt, hogy miről is van szó.

1, Eddig még soha nem vonultak ki az iszlamisták békésen sehonnan. Vannak kétségeim, hogy Erdogán és Putyin öreg korukra kezdenének el új szokásokat felvenni. Később kifejtem, hogy ez nem is hiszem, hogy érdekük.

2, Tíz évvel ezelőtt a törököknek Erdogán vezetésével három stratégiai céljuk volt, amivel beléptek az akkor induló polgárháborúba, akkor még csak az USA szoros segítségével hibrid háborús eszközökkel.

A, Létrehozni egy biztonsági zónát 50 km mélységben a török-szír határon.
B, Elzavarni a síita vezetést Damaszkuszból.
C, Egy törökbarát ellenzéki formációt tenni a helyére.

3, Törökország beavatkozásai sosem improvizatív és nem csupán helyi viszonyokra reflektáló volt. Mindig nemzetközi nagyhatalmi mozgások aktív játékosa, azok függvénye. Nem kiszolgálója egyik nagyhatalom érdekeinek sem feltétel nélkül, de sosem volt számára érzelmileg olyan fontos, hogy ne tudott volna türelmesen várni, amíg eljön a pillanat.

Mit jelent ez?

1. Talán ismered ezt a verset, még ha a szíriai polgárháborúhoz vajmi kevés köze van.


Ripacsokkal ma sem fog az emberiség megelégedni, első osztályú filmet szeretnének látni. Én fenntartásokkal kezelném azokat az orosz forrásaidat, amik azt írják, hogy Erdogán és Putyin mindenről megállapodtak, beköszöntött a Béke és a katonáknak nem kell többé harcolniuk.

2. A pont - Törökország csak azért mondott le B-ről és C-ről, hogy 30 km-re lecsökkentve, de az A pont megvalósuljon. Bármennyire is gyönyörű megfogalmazás a diplomáciában, hogy mi csak egy határsávban biztosítunk egy harc mentes övezetet, ahol a háborúzni nem akaró civilek biztonságban vannak, ténylegesen mindig az volt az értelme, hogy a YPG-t területileg elválassza a PKK-tól, az előbbi olyan méretű csonkolásával, ami után hosszútávon fent sem tud maradni. Az utóbbi pedig nem kap több utánpótlást Szíriából.

B pont - Erről kizárólag azért volt hajlandó lemondani, mert másként nem tudja megvalósítani A-t.

C pont - Ez legalább annyira fontos volt a lázadók szétaprózódásának és belső harcának, mint Szaúd-Arábia és Katar szembenállása.

3. A minap épp azon gondolkodtam, hogy semmi értelme nincs annak, hogy az F-35-ösök helyett F-16-osokat kérnek. Jelenleg egy bármit lép, veszteni fog helyzetbe manőverezte ezzel magát. Ha van egy olyan szenátor, aki hajlandó lenne megszavazni ezt a kérést, akkor is meg fogja gondolni magát, amint a török hadsereg benyomul a ma még az amerikaiak által ellenőrzött kurd területekre a határmenti térségben. Válaszként Ankara SZU-57-eseket vásárol. Ez pont nem a vágyott nyugati kapcsolatok rendezése irányába hat. Márpedig Oroszország katonai erejének ellensúlyozása az elmúlt jó pár évszázadban Törökország számára a nyugati támogatás jelentette.
És hosszan sorolhatnám, hogy milyen külpolitikai ablakok zárultak épp be Ankara előtt, amik lehetővé tették volna, hogy egy őszi invázió ne okozzon hosszútávú diplomáciai hátrányt.


Összegezve: Én nem tudok hinni abban, hogy fegyveres harc nélkül kivonulnak az átengedni kívánt területekről. Sem az USA nem szokott válaszintézkedés nélkül kivonulni és ott hagyni az olajmezőit, csak azért, mert Putyin és Erdogan valamiben megegyezett, sem a török, sem az orosz félnek nem érdeke. (Még ha eddig is ügyeltek rá, hogy jelentős számú saját katonát a másik ne veszítsen, csak hibrid csatlósokat.)


MÁS:

Tegnap este Izrael megint bombázta Szíriát, de első ránézésre csak a szokásos. Nem tűnik túl fontosnak.
Még valamit !

A közhangulatot kihagytam ! Sem az US sem a Török közhangulat nem megfelelő egy szírián belüli háborúra egyik országban sem, én így látom. Az Izraeliek ? A medve nem szól bele a Szíriai Iráni állásokkal való leszámolásokba. Eddig sem szólt bele.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
@Leonidas !

Pár dolog alapvetően nem stimmel abban, amit te mondasz, és ettől még te láthatod úgy, ahogy leírtad, én meg láthatom így. Igazad van, ha tavaszig számomra meglepetésre békésen kivonul a török és az iszlamista lázadó sereg az egyik területről és békésen bevonul a másikra, akkor neked teljes mértékben igazad volt. (Ha ezt több száz csatlós halálával vitelezik ki mind két oldalon, akkor meg mégsem volt igazad.)

Kérdéseim:

1, Egyszer mondjuk ki -és utána ne vitatkozzunk róla-, hogy az általam és általad is vázolt területi változásoknál török csapatok által megszállt területekről vonulnának ki és adnák át Moszkvának és Damaszkusznak (senkit nem érdekel, szíve joga, ha úgy ítéli meg, hogy nem tudja tartani) és az USA által megszállva tartott területekre vonulna be, hogy ott átvegye az ő olajkútjaikat.
Ez az, ami elsőként nem stimmel. Miből gondoltad, hogy Washington ehhez jóváhagyást ad? Ráadásul a deal részeként a Szíriában birtokolt olaj 20%-át adnák át a NATO szövetséges Ankarának, 80%-át az ősellenség Moszkvának. (Vagy csak úgy gondoltad, hogy békés kivonulás kizárólag Idlibből, hogy Putyin és Aszad seregeibe ne essen kár, de fegyveres támadás a kurdok ellen, ahol kizárólag török és iszlamista katonák halnak meg -kurdokkal együtt- és sem orosz, sem SAA áldozatok és fegyverek elvesztése nem lesz?)

2, Azt mondod, nem hiszed, hogy a jenkik katonailag fellépnének a török hadsereg ellen, ha azok támadást indítanak a kurd területek ellen. Ami nem stimmel ezzel, hogy erről senki nem beszélt. Ha megint elolvasod a reagomat, akkor észreveheted, hogy én is csak politikai válaszról beszéltem. De ha megnézed az elmúlt évtizedet Erdogán mindig megérezte azt, ha Washington ilyen válasz lépéseket tett. Nem értem, hogy most miért ne lenne ugyan így?

3, Amikor arra hivatkoztál, hogy te ezt meg azt olvastad orosz lapokban és ezek alapján te így meg úgy látod a helyzetet, remélem ezek már nem ugyan azok az orosz lapok, amik alapján nyáron te Idlibben egy keletről nyugatra SAA offenzívát láttál megalapozottnak, ahelyett, hogy a kormány és az oroszok erői délről északra tolnák a frontot. (Tudom ajánlani @Wilson segítségét, tud neked olyan orosz lapokat ajánlani, amik számomra is hihetőbb dolgokat állítanak.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 935
113
"Itt az ideje, hogy Szíriát visszahelyezzük az Arab Liga kötelékébe anélkül, hogy beavatkoznánk belügyeibe... Kezdetben nem értünk egyet Szíria tagságának felfüggesztésével, és nem hisszük, hogy ez a lépés segített volna a helyzet javításában" - mondta Lamamra algériai újságíróknak. szerda későn – jelentette a RIA Novosztyi.

Lamamra üdvözölte Abdullah bin Zayed Al Nahyan sejk, az Egyesült Arab Emírségek külügyminiszterének hivatalos damaszkuszi látogatását is.

A 22 tagú Arab Liga 2011-ben felfüggesztette Szíria tagságát, miután háború tört ki az országban. Ezután több tagállam visszahívta nagykövetét Szíriából. Évekkel később néhányan lépéseket tettek Damaszkusz újbóli bevonására és a nagykövetségek újranyitására."

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
Akkor lassan kezdődhet világszerte a bocsi Assad, nem is úgy gondoltuk, mikor vicsorogva fröcsögtünk a halálodat kívánva. :rolleyes:



Persze, eddig is mindig bocsánatot kértek a gyarmatosítók, meg lemondtak a vezetok, mert nem volt igaz a háború oka,és kártalanították azt a pár száz millió hullát, rokkantat, eluldozottet, menekültet, amit sikerült ki izzadnia a kedves nyugatnak csak 45 óta....
:hadonaszos::mad:
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 935
113
"A SAM S-300 "Favorite" a szíriai Et-Tabka légibázis területén található"

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 935
113
"A szíriai hadsereg ismét blokkolta az amerikai konvoj áthaladását a Haszaka tartománybeli Qamishli városa környékén.
A szíriaiak és a fordító közötti rövid tárgyalások után az amerikaiak kénytelenek voltak megfordulni és távozni."
Videó a cikkben.

 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Török "békefenntartók". Második nagy hadműveletük/offenzívájuk során foglalták el a területet. A lakosság döntően kurd volt, de a katonai bevonulást felhasználják arra, hogy ide telepítsék be a Szíria többi területéről Törökországba menekült és javarészt az EU által kiutasított arabokat.
Szóval a képeken minden bizonnyal Ankara által támogatott lázadók láthatóak. És a felségjelek is ezért kerülnek elő és olyanok. A videóhoz nem kapcsolódik, de mai napig aktív a kurd ellenállás, főleg robbantásokat hajtanak végre a képeken látható erők ellen.

Más!

Megkérdezném @Szittya t, hogy a legutóbb amikor lassú előrenyomulást jósolt a szf-i offenzívára, mennyire váltak be azóta az akkori elképzelései? Mert egyelőre szokásos napi ágyúzás és bombázás mellett csak időnként van elszigetelten gyalogsági harc és még egy métert nem haladt előre egyik fél sem.
Nekem úgy tűnik, hogy a két fél felkészült, de az amerikaiak nem akarják olyan olcsón adni, hogy a jövőbeli hadműveletek során egyedüli nem hadviselő félként ők legyenek csak kinyomva eddig megszerzett területeikről. É-K-i országrészen lelkesen katonai konvojoznak és egyelőre jól tűrik a helyi csoportok feltartóztatják őket és visszafordítják.
Viszont még mindig nem válaszoltak a múltkori problémára. Ha a törökök megint megindulnak amerikai ellenőrzésű kurd területek felé, akkor ki fogja a NATO csapatokat megállítani, ha nem az USA és a helyi kurd szövetségesei meg gyengék ehhez.
szerintem a felvázolt azthiszem 2 es variáció jött be.. az oroszok beverték a nyugalmat a törököknek légibomba formályába...
hogy a jövőbe mit fog engedni putyin erdonak? szerintem most ez a döntö... melegen tartják a konfliktust és ha a törököknek megfelelő döntéz születik ekönyvelik mint gyengítő kifárasztó előcsatározás ha sziriai érdek érvényesül akkor határvillongás.

egy biztos elöbb utobb folytatódik de én jelen pillanatban komolyabb előkészületet nem látok... ha lessz akkor már egy előrre kidolgozott tervet fognak előrántani a törökök. már bemelegített csapatoknak.

én legalábbis nem látom a konfliktus gyors ellaposodásának. Szíria még nincs lefutva.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
én legalábbis nem látom a konfliktus gyors ellaposodásának. Szíria még nincs lefutva.

én egyébként török győzelemre tippelek de nem totális szíria megszünését eredményező gyözelemre... hanem török gyözelemre a szíírirai kurdisztánfelett. ami nem feltltlen lessz totális de akkor ujjabb válságocót fog jelenteni. hosszútávon persze... a török nem hiszem hogy merne ugrani eggyet... bár a jövő igen nagy változatosságot tartogat még nagyon az elején vagyunk....

számomra inkább az a kérdés hogy szíria után mi lessz a törökök következő dobása...igazából valami demonstratív úgy néz ki beleférne kurdisztán mellett.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Akkor lassan kezdődhet világszerte a bocsi Assad, nem is úgy gondoltuk, mikor vicsorogva fröcsögtünk a halálodat kívánva. :rolleyes:
Szy1FzIJpqKfbyy_24Mrg8CuUHn4yN-8XTSba20fq8c.jpg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
számomra inkább az a kérdés hogy szíria után mi lessz a törökök következő dobása...igazából valami demonstratív úgy néz ki beleférne kurdisztán mellett.
Irakból (az iraki kormány) páros lábbal rúgták ki őket amikor bevonultak kb. 1,5 hónapra ha emlékszünk még, ugyan úgy mint szíriába kurdokat ölni és a területüket elfoglalni és "bombázgatni". Azt ígérte neki az Iraki kormány, hogy kettő azaz két héten belül sürgősen útilaput vesznek a lábukra vagy a huszon x páncélost (tankot) teljes személyzetestül logisztikai egységekkel együtt pár vödör hamu formájában vihetik majd haza irakból mert annyi lesz belőlük a maradék. Erdogan nyelt egy nagyot és egy hét múlva kivonultak mert ez nem vicc volt, hiába volt ott akkor még az egész US és nemzetközi koalíció. Gondom rákérdezett és mondták neki hogy zöld a lámpa az akcióra, ők egy szót sem szólnak majd. Akkor iraknak már bőven volt erre fejlett vadászgépe (F-16-osokok bejáratott pilótákkal és modern páncélosok elleni rakétákkal és bombákkal + légiharc fegyverzetel. Na az után kezdett szíriában erősen opsziskodi, de akkor még nem mert bevonulni. Iránhoz nem mert a kudokhoz nyúlni, mert ott előbb lőtték volna gondolkodás nélkül porig őket és csak utána jött volna a felszólítás hogy azonnal vonuljanak ki. :D:D

Így hát a kurdok gyilkolására és hódításokra a "szultánsághoz" maradt szíria. De lassan onnan is kiteszik a szűrüket, sokasodnak a "sallerek". Egyenlőre maradhatnak feltételekkel a kurd területeken amit az oroszok osztottak ki nekik. (mert nem békülnek Assadékkal ma sem) Ezt ugye nem én találtam ki, hanem az oroszok kiosztották nekik az ultimátumot. Idlibből "útilapú" "önként és dalolva", különben elkezd potyogni a pofonfa termése. (ahogy 1,5 éve az ötös Aleppói autópálya miatt) Én ennyit tudok, ami nem volt titok. De bármikor változhat a forgatókönyv, ahogy az már sokszor elő is fordult.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szittya!

Amikor te arról beszéltél, hogy a törököknek Szíria mellett beleférne egy másik nagy dobás, mert van rá kapacitásuk, kérnék rá egy kis pontosítást.
Te most úgy értetted, hogy a környező ország kurd területei ellen csak, mert akkor félre értettem a szavaidat vagy inkább Líbia, Karabah és hasonló történetek, amik akár távolabb is lehetnek és semmi feltétele nincs, hogy ott kurdok élnek-é vagy nem. Én ez utóbbit értettem. De megint megkavarodtam és kezdem elveszteni a fonalat, hogy ki és miről beszél ebben a topicban. Ezek elég masszív sikertörténetei voltak Ankarának az elmúlt időszakban.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 935
113
"Az ANNA hírügynökség szerint az orosz hadsereg S-300-as légvédelmi ütegeket telepített az északkelet-szíriai Tabqa repülőtér közelében.

Szíria északi és keleti régióiban a légtér ellenőrzésének biztosítására, valamint a Kamyshly repülőtéren harci szolgálatot teljesítő repülőgépek lefedésére további S-300-as légvédelmi rakétarendszert telepítettek az Et-Tabka repülőtér közelében. A számítás biztonsága érdekében a komplexum folyamatosan változtat a helyzetén – közölte az ANNA-Hírügynökség "