[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
@Leonidas !

Pár dolog alapvetően nem stimmel abban, amit te mondasz, és ettől még te láthatod úgy, ahogy leírtad, én meg láthatom így. Igazad van, ha tavaszig számomra meglepetésre békésen kivonul a török és az iszlamista lázadó sereg az egyik területről és békésen bevonul a másikra, akkor neked teljes mértékben igazad volt. (Ha ezt több száz csatlós halálával vitelezik ki mind két oldalon, akkor meg mégsem volt igazad.)
Nem mondtam hogy békésen kivonulnak. Pláne nem a "lázadók" !!!
Honnét veszed ezeket a hülyeségeket, amiket állításod szerint NEKEM TULAJDONÍTASZ ??? Te szándékosan akarsz engem heccelni ? :D

Részletesebben a pirossal kiemelt mondatra válasz !
Ezt áruld már el hogy honnan szedted ???? :eek::D:D Megcsípett valami ? :rolleyes::)

A zölddel kiemeltre a válasz !
Találtál valami írást a nevemmel ??? Már az előzőt sem tudtam, hogy honnét szedted ! Ez meg annak nemlétező "elvnek" a tovább farigcsálása ? Amit NEKEM TULAJDONÍTASZ ??? :eek::D:D NEM TUDOM MIRŐL BESZÉLSZ !! :p:D
Te valamit nagyon benéztél ! Ezek a nálad benned lepergő fikciós filmek, nem az amit én írtam ! :)
Legközelebb olvasd át többször ha nem érted, légyszíves ! Szívtál valamit ? (őszintén...) :oops:

Kérdéseim:

1, Egyszer mondjuk ki -és utána ne vitatkozzunk róla-, hogy az általam és általad is vázolt területi változásoknál török csapatok által megszállt területekről vonulnának ki és adnák át Moszkvának és Damaszkusznak (senkit nem érdekel, szíve joga, ha úgy ítéli meg, hogy nem tudja tartani)
Fantáziálsz ?? :D Ultimátumot kapott Erdogan, hogy vonuljon ki !!! Itt szó sincs arról amiket írsz !!!!!!! :D:D:D Bocs, de nekem volt olyan Skóciában élő magyar más fórumon, aki "varázsgombát" szedett rendszeresen ! (egyszer elmesélte) Te csinálsz valami hasonlót ? Mert másképp lehetetlen ennyire összekeverni mindent, a "szezont" a "fazonnal" !!! :)
és az USA által megszállva tartott területekre vonulna be, hogy ott átvegye az ő olajkútjaikat.
Ezt úgy írod NAGY FIRIFITTYEL, mintha én ezt így kijelentettem volna !!!!! DE ILYEN NEM VOLT !!! :p:D:D:D
Nem értem hogy lehet ennyire NEM ÉRTENI azokat amiket írtam ! :oops::D:D


Ez az, ami elsőként nem stimmel. Miből gondoltad, hogy Washington ehhez jóváhagyást ad? Ráadásul a deal részeként a Szíriában birtokolt olaj 20%-át adnák át a NATO szövetséges Ankarának, 80%-át az ősellenség Moszkvának. (Vagy csak úgy gondoltad, hogy békés kivonulás kizárólag Idlibből, hogy Putyin és Aszad seregeibe ne essen kár, de fegyveres támadás a kurdok ellen, ahol kizárólag török és iszlamista katonák halnak meg -kurdokkal együtt- és sem orosz, sem SAA áldozatok és fegyverek elvesztése nem lesz?
EZ MÍÍÍ AMIT ITT ÖSSZEHORDTÁL ???:)
Az hogy mi az hogy "KÖZÉPTÁVÚ VAGY RÖVIDTÁVÚ STRATÉGIAI ELEMZÉS" arról neked fogalmad sincs !!!! Minden szavamat úgy veszed, mintha Idten küldte volna kőtáblába vésve !!!! :D:D:D Szerinted ez "normális" hoztáállás ?
B pont - Erről kizárólag azért volt hajlandó lemondani, mert másként nem tudja megvalósítani A-t.

C pont - Ez legalább annyira fontos volt a lázadók szétaprózódásának és belső harcának, mint Szaúd-Arábia és Katar szembenállása.
Foggalmam sincs hogy miről beszélsz !!!!!!!!!! HOGY JÖN IDE SZAÚD-ARÁBIA ÉÉÉSS... KATAR ??????? AZ OROSZ ULTIMÁTUMBA ERDOGANNAK ??? :eek::D:D Tudod te egyáltalán hogy miről írtál ???? :)
3, Amikor arra hivatkoztál, hogy te ezt meg azt olvastad orosz lapokban és ezek alapján te így meg úgy látod a helyzetet, remélem ezek már nem ugyan azok az orosz lapok, amik alapján nyáron te Idlibben egy keletről nyugatra SAA offenzívát láttál megalapozottnak, ahelyett, hogy a kormány és az oroszok erői délről északra tolnák a frontot. (Tudom ajánlani @Wilson segítségét, tud neked olyan orosz lapokat ajánlani, amik számomra is hihetőbb dolgokat állítanak
Ez egy hatalmas ZAGYVÁLÁS MEGINT !!!! Én úgy látom, hogy nem voltál ura a tudatodnak amikor ezeket írtad !!! Hogy miért arról fogalmam sincs !! :D Annyit tudok mondani, de NEM sértegetni akarlak, hogy a "szövegértésed" is a nullával volt egyenlő az egész post alatt !!! Én így látom ! Nem tudom hogy mi volt veled ! Sorry ! :)

KONKLÚZIÓ: Szàmodra nem ajánlom a stratégiai elemzést ! Nem mindenkinek megy ! Igen, tudom. Innen úgy tűnik, mintha szándékosan idegesítenél, kötözködnél velem ! A lehetséges variációkat KIJELENTŐ MÓDNAK KEZELED, HOLOTT NEEEM AZ !!! :D:D Gyakorlatolag MINDENBE BELEKÖTSZ ! :)


Én nagyon eltanácsollak téged a "stratégiai elemzéstől, mert ez neked sajjjnos nem megy, én kimondom. Nem is érted miről írok ! Egyébként meg IGAZAM LETT !!! :p:D:D:D Putyin most azt adta ultimátumba, a délről-északra a törökök és a "lázadók" kiszorítását Idlibből, amit prognosztizáltam !!!!! Előre !!!! :p:D:D Az hogy te nem értetted korábban sem hogy akkor mit írtam, most már ezen NEM is csodálkozom ! Ez már a sokadik eset, amikor annyira nem érted hogy mit írtam, elemeztem, mintha kínaiul lenne neked. Ha nem érted, akkor ne is próbáld "magyarázni" !!! :) Ha nem érted, egyáltalán mit magyarázol rajta ? :D

Én nem érek rá arra, hogy amiket én írtam azokat a fantáziálásaiddal összekutyulod mert nem is érted, és után a te utópiáiddal még rajtam követelőzöl hogy azokra adjak vááálaszt ??? Neeem, szóval hagyjál hülyeségeiddel ! :) Amit főztél azt edd meg, gyártsál hozzá Andersen meséket, amilyen csak jól esik, DEEE enegem hagyjál ki ebből az egész mese sztoridból lééégyszíííves ! KÖSZÖNÖM ! :D:D Nekem erre nincs időm ! I'M SORRY ! :)

Köszönöm mindenkinek a türelmét, de ezt most egyszer le kellet rendeznem végleg ! Nem kívánok válaszolni arra amit Vogon összekutyul abból amit leírok ! Az nem az én álláspontom, elemzésem, Ő ezt hiába is próbálja az én számba adni, hogy én ezt mondtam !!!!!!!!! Ez HAZUGSÁG ! ÉS ELÉGGÉ VÉRLÁZÍTÓ, HOGY EZT TÖBBSZÖR IS MEGCSINÁLJA ! TEHÁT AMIT VOGON ÍR AZ VOGON GOMDOLATAI, NEM AZ ENYÉM !!!! HIÁBA PRÓBÁLJA RÁM KENNI !!! :eek::D:D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Basszus, elhasználtad az összes emojit. Nem maradt már màsnak!
Te is megkeversz mindent ??? Nem válaszolok !!! :D TI ketten összedolgoztok ? :D Emiatt lesz "szemetes" a topic, mert elkezdi valaki az ilyen "szekálást", és akkor elindul a flodolás, mert ezzel SOHA NEM törődtök ! Büntetést nem kaptok érte, se "vészfék", semmi ami megállíthat benneteket ! :) Ééés... akkor később megint kérhetek takarítást ? :) Nem nem, neeem takarítást fogok kérni, hanem moderátori jogot, hogy törölhessem az ilyeneket ! EZ VAN ! BESOKALLTAM ! SORRY ! :D:D
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nem mondtam hogy békésen kivonulnak.

Gratulálok! Sikerült egy reagon belül ellentmondanod saját magadnak. Idézet tőled:

Ultimátumot kapott Erdogan, hogy vonuljon ki !!! Itt szó sincs arról amiket írsz !!!!!!!

Nem tudom, hogy a te homályos fejedben hogyan áll össze az, hogy vonuljon ki, DE NE BÉKÉSEN, mert te épp így keltél fel ma reggel.

Én ezt részemről itt helyben lezárom és nem is akarom végig olvasni a reagod többi részét. Az elmúlt fél évben mindenfajta ostobaságot összehordtál, kezdve azzal, hogy nyáron még azt vizionáltad, hogy offenzíva indul Idlibben keletről nyugatra, ha ránéztél volna a térképre, azonnal rájössz, hogy ennek az irányának semmi értelme. Most épp abba gabalyodsz bele, hogy a Putyin azt mondta az Erdogánnak, hogy vonuljon ki, de ne békésen, mert te épp valami másra gondoltál és leírtad, hogy nem békésen fog ez történni. És persze a te képzeletedben Erdogán meg is fogja csinálni, mert hát az általad csodált Putyintól hangozott el (állítólag, valami újság azt írta és bizonyíték semmire sincs).

Nem tudom, hogy Magyarországon nőttél-e fel vagy ennek hiányában gondjaid vannak a nyelvvel, de a kivonulás az békés. Ha nem így lenne, akkor nem így hívnánk, hanem kiszorításnak. Amikor meg valaki ultimátumot ad az ellenfelének, hogy vonuljon ki, de ne békésen, annak meg konkrétan nincs semmi jelentése a magyar nyelvben.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Gratulálok! Sikerült egy reagon belül ellentmondanod saját magadnak. Idézet tőled:



Nem tudom, hogy a te homályos fejedben hogyan áll össze az, hogy vonuljon ki, DE NE BÉKÉSEN, mert te épp így keltél fel ma reggel.

Én ezt részemről itt helyben lezárom és nem is akarom végig olvasni a reagod többi részét. Az elmúlt fél évben mindenfajta ostobaságot összehordtál, kezdve azzal, hogy nyáron még azt vizionáltad, hogy offenzíva indul Idlibben keletről nyugatra, ha ránéztél volna a térképre, azonnal rájössz, hogy ennek az irányának semmi értelme. Most épp abba gabalyodsz bele, hogy a Putyin azt mondta az Erdogánnak, hogy vonuljon ki, de ne békésen, mert te épp valami másra gondoltál és leírtad, hogy nem békésen fog ez történni. És persze a te képzeletedben Erdogán meg is fogja csinálni, mert hát az általad csodált Putyintól hangozott el (állítólag, valami újság azt írta és bizonyíték semmire sincs).

Nem tudom, hogy Magyarországon nőttél-e fel vagy ennek hiányában gondjaid vannak a nyelvvel, de a kivonulás az békés. Ha nem így lenne, akkor nem így hívnánk, hanem kiszorításnak. Amikor meg valaki ultimátumot ad az ellenfelének, hogy vonuljon ki, de ne békésen, annak meg konkrétan nincs semmi jelentése a magyar nyelvben.
Felőlem olyan és annyi zagyvaságot hordasz össze amennyit akarsz, de azt amit én írtam TE többet ne vedd a szádra ne próbáld meg "kiforgatni" "megmagyarázni" majd ellenem fordítani mint fegyvert, pláne úgy, hogy a szövegértésed és az elemző képességeid a nulla felé konvergálnak !!!!!!
  1. Ebből a nagyképű a valóságot "áfestő" és "kiforgató" nagyarcú rajtam "követelőző" harcias belepofázásodból többé egy betűt sem akarok látni tőled !
  2. A te (szellemi, gyakorlati, intuitív, elemző, logikai, csapat stb.) képességeidért ÉN NEM FELELEK ! Ha neked ilyenek nincsenek vagy rosszak az a TE bajod !
  3. Ha TE az AP, Bloomberg, APA, A.F.P., CNS, MTI, TASZSZ, DPA, UPI, Reuters stb. "legnagyobb ász" embere vagy az legyen az ő bajuk, de engem ne etessél a "híreiddel" !
  4. Felőlem lehetsz te az amerikai, német, francia, orosz, kínai stb. kormánynak is legfőbb politikai tanácsadója, csak sajnálni és röhögni tudok rajtuk, de engem ne próbálj etetni a hülyeségeiddel ! :D (pláne nem ilyen és ebbe a követelőző pökhendi stílusban a saját szavaimat kiforgatva mert "TE NEM ÉRTED" NE !)
  5. Az élet és a stratégiai helyzet akár másodpercek alatt is változik a világon. A "bebetonozott őskövületek" ezt se NEM értik se követni NEM képesek ! Ezért mindent belemagyaráznak, félreértésnek stb., és/vagy másokra próbálják kenni leverni stb. a saját nem-értésüket kívánságaikat belső feszültségeiket stb. .
Nincs mit hozzá-fűznöm a továbbiakban ! Amit én írok azt tekintsd "nem-létezőnek" és SOHA TÖBBÉ NE ÁLLJ NEKI "MAGYARÁZGATNI" ÉS AZON KÖVETELŐZNI ! Tiltsál le és akkor többet nem fogod látni ! "Problem solved !" :p:D:D (persze ezt sem érted... :) - Én nem tiltok le senkit de vannak páran akik bármit írhatnak, ha pillanatnyilag egyet is értek velük nem támogatom, nem szólok hozzá, számomra nem léteznek ! :D Kiestek a világból ! Ennyike ! :p Persze ehhez egy letisztult személyiség is kell, aki képes ezeken nyugodtan átlépni. Nem tudhatod hogy kik ezek mert semmi nyoma nincs. Akikkel beszélek ők ezektől sokkal magasabb kategória, akik léteznek a számomra mint emberek.)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 472
25 346
113
"Az orosz SAM "Buk-M2E" és a SAM "Pantsir-S" megalázta az izraeli légierőt


A Közel-Kelet legjobb légierei tehetetlennek bizonyultak az orosz légvédelmi rendszerekkel szemben, mivel a szíriai nemzeti légvédelmi rendszer minden tökéletlensége ellenére sem tudták sikeresen eltalálni célpontjaikat. Mint kiderült, a modern izraeli cirkáló rakéták, amelyeket többek között alacsony radarjelzésű technológiák felhasználásával fejlesztettek ki, és amelyeket az izraeli elektronikus hadviselési rendszerek munkája is lefed, nem zavarták a légvédelmi rendszereket, például a Buk-M2E légvédelmi rakétarendszert. és a Pantsir-S légvédelmi rakétarendszer.

Ismeretes, hogy a szíriai légvédelmi rendszerek a 12 izraeli rakétából 10-et sikeresen lelőttek (83%).

„Az orosz védelmi minisztérium beszámol az izraeli légierő éjszakai rajtaütésének részleteiről Szíria középső részén lévő objektumok ellen. A katonai osztály szerint az izraeli légierő hat vadászgépe vett részt, amelyek rakétákat lőttek ki a libanoni légtérből. Arról is beszámoltak, hogy a szíriai Buk-M2E és Pantsir-S légvédelmi rendszerek 12 rakétából 10-et megsemmisítettek " – írja a Voenniy Obozrevatel Telegram.

Ráadásul nem ez az első eset, hogy a szíriai légvédelmi rendszerek izraeli vadászgépeket támadtak meg az arab köztársaság légterén kívül. Ez azt jelzi, hogy a szíriai hadsereg elég komoly, de az SAA-val szolgálatban lévő S-300-as komplexeket még nem használták."

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 585
113
"Az orosz SAM "Buk-M2E" és a SAM "Pantsir-S" megalázta az izraeli légierőt


A Közel-Kelet legjobb légierei tehetetlennek bizonyultak az orosz légvédelmi rendszerekkel szemben, mivel a szíriai nemzeti légvédelmi rendszer minden tökéletlensége ellenére sem tudták sikeresen eltalálni célpontjaikat. Mint kiderült, a modern izraeli cirkáló rakéták, amelyeket többek között alacsony radarjelzésű technológiák felhasználásával fejlesztettek ki, és amelyeket az izraeli elektronikus hadviselési rendszerek munkája is lefed, nem zavarták a légvédelmi rendszereket, például a Buk-M2E légvédelmi rakétarendszert. és a Pantsir-S légvédelmi rakétarendszer.

Ismeretes, hogy a szíriai légvédelmi rendszerek a 12 izraeli rakétából 10-et sikeresen lelőttek (83%).

„Az orosz védelmi minisztérium beszámol az izraeli légierő éjszakai rajtaütésének részleteiről Szíria középső részén lévő objektumok ellen. A katonai osztály szerint az izraeli légierő hat vadászgépe vett részt, amelyek rakétákat lőttek ki a libanoni légtérből. Arról is beszámoltak, hogy a szíriai Buk-M2E és Pantsir-S légvédelmi rendszerek 12 rakétából 10-et megsemmisítettek " – írja a Voenniy Obozrevatel Telegram.

Ráadásul nem ez az első eset, hogy a szíriai légvédelmi rendszerek izraeli vadászgépeket támadtak meg az arab köztársaság légterén kívül. Ez azt jelzi, hogy a szíriai hadsereg elég komoly, de az SAA-val szolgálatban lévő S-300-as komplexeket még nem használták."

Majd akkor alázza meg, ha le is lövik 1-2 gépüket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 870
81 556
113
Ahmed al-Avda Moszkvába érkezett. Nem tudni milyen céllal

Njh4diEjZGw.jpg
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 472
25 346
113
Mindkettő. :) A repcsikre gondoltam elsődlegesen. Megbújnak libanoni teremtárgyak között onnan eregetik a rakétákat, több-kevesebb sikerrel.
Dobbantó, kosárlaba, ugrókötelek, izraeli F-35, kis medicinlabda. Gyerekek, minden megvan a mai tornaórához, kezdhetjük a mozgást mondjuk egy kör futással. :D
Elírtttaaaaaaaaaaaaaaaam. :D

Aki kitalálja, hogy mire gondoltam, az vehet magának egy hangszórót!:cool:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 585
113
Egyet már le lotték, mégegyet megrongáltak, nem emlékszem, hogy haza tudott e menni a gép, vagy kényszerleszállt valahol, egyébként mitol ne tudna leloni az F-35 - t kivéve bármit?
Mikor lőttek le egyet? A távolság miatt nehéz lelőni, meg hogy távolodó célpont mire ezek indítanak, hacsak minden izraeli gépre nem tüzelnek automatikusan ami felbukkan a radaron és lőtávon belűl van függetlenűl attól, hogy kinek a légterében van és mivel van felszerelve vagy miért van épp a levegőben.