[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
Nem egy Magyar MIG-29 volt az egyik képen még? Ez egy Lengyel. :)
Lehet csak szórakoznak ?
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="xfotel"><blockquote rel="akagi">Ha a perzsák hivatalosan belépnek a szír háborúba, akkor a zsidók elindítanak néhány atomtöltetű rakétát Iránra.

vagy beküldik a törököket</blockquote>
A törökök a kurdokkal lesznek elfoglalva!

</blockquote>

minden szemétségben benne voltak és vannak a kínai iszlám terrorizmustól, a migráns tobzódáson át, az isis olajának bizniszeléséig, érthető hogy most már teljesen el vannak foglalva a kurdokkal, jönnek a választások, meg hát történik a környéken ez-az
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="Kulso_54"><blockquote rel="varga dima">http://www.origo.hu/nagyvilag/20151009-az-aszadtol-kapott-informaciok-jelentik-az-oroszok-strategiai-elonyet.html

Ez a cikk nem meglepő módon a defaultusereknek szól, de legalább lenne annyi eszük, az origósoknak, hogy pontos információkért a a HTKA fórumra küldjék az olvasót.

</blockquote>minek? Itt is annyi a "default", egyik vagy másik pólusba szerelmetes ember, hogy annyit nem lendítene az emberiség ügyén, amennyi energiába az az 5 kattintás kerül :)

@Montezuma: ja, az alternatív világ második körös médiája pont a hitelességéről lesz híres. Ki kell menni Sziriába vagy ahol a front van, 6-7 forrásból ugyanaz a hír már inkább valós, aki meg épeszű, összerakja, de hat sok az ideológus birka, az ideológia meg torzít...

</blockquote>

A HTKA szerinted mainstream?
Mit jelent az, hogy első- vagy második körös alternatív média?
Kinek kell kimennie, miért és hova?
Észrevetted már, hogy Te is egy pólus vagy?
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
</blockquote>

Én főleg ezt a képet imadóm, amit a cikkhez csapták.....holnap bekérik angol nagykövetet Varsóban.....
Mig-29-fighter-jet-in-blue-sky-611157.jpg
</blockquote>


és a kép mögötti térkép?? A Földközi tenger jól összement...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Meister:</b>

A mainstream főáramot jelent, gondolom, hogy ezt nem kell olyannak magyaráznom, aki jól beszéli az angol nyelvet.
Mitől lesz egy média vagy hírforrás főáramú? Ha csak az uralkodó politika nevezi annak, az kevés.
Attól lesz valami valójában főáramú, hogy mennyien olvassák és ezáltal mekkora vélemény és gondolatformáló erővel bír a továbbiakban.
A média szó eredete a latin medium (közvetítő), ami lehet eszköz/közeg/akármi.
Tudod, hogy ebben az esetben mit közvetít?

<b>Gondolatot.</b>

Jogom van mások gondolatait megismertetni az itteni fórumozókkal, jogom van megismerni az ő véleményüket és jogom van a saját véleményemhez is.
Neked is ugyanehhez van jogod, sőt, akár az ignore funkciót is használhatod.
Valamelyiktől csak jobban fogod magad érezni…

<i>Egyébként meg menjen Szíriába az, aki akar, nekem speciel eszemben sincs összefutni a beverly hills-i harcossal.</i>
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Htka miért mainstream? betartja a magyar törvényeket(sic!), cégszerűen működik (pécsi k.f.t.), híreiben nem állít semmit sem, ami légből kapott csak azt írja le, amit mások leírtak, nem ír sem orosz, sem amerikai talpnyalokent, csupa olyanokat csinál, ami a kommunikációs iparban egy masodkozlo médium sajátja - azt, hogy engedi itt a párbeszédet, meg nem jelenti azt, hogy nem engedi a szakszolgalatoknak az esedékes szerverloggolast, sőt, ha a szakszolgalatok helyében lennék, direkt "engednék" olyan homokozót, amiben a halacskák lubickolnának, könnyen észrevehető módon, nem abban a rengetegben, mint pl. más mainstream helyeken. Ha nem lenne mainstream, akkor csak egy fórumszerver lenne üzemeltetve vanaui szerverről (hah, mint a vatikane, ahol lehetne szabadon gyűlölni, szeretni), mentesülve a mainstream hülyéktől, mint uli és co.

Elsokoros alternatív média: a sok faszi, aki lat egy bombázást, feltolja netre, zártan, jön a második körös, ideológiával és pénzzel teli, aztán nyomatja a nyilvános netre... gondolom, nem sokan vannak saját maguk a deep neten, torral... így vannak az infobrokerek akik a nagy nyilvánosság felé közvetítik. De már hozzáadnak, elvesznek ... megmasul az info. Aztán minél több kör, annál jobban elvesz az info. Pl. a neten sok fotó van közlekedési balesetekről - végtagok nélküli test, stb.. ebből írásban, ha minden ötvenedik hírből derül ki, ha megnézed a fő mediakat, ritkán jut el a nyers valóság hozzájuk, akar politikai hírekben (pl. politikai híréknél főleg, pedig ők is emberek, és néha csúnyán beszélnek) ezért kellene mindenkinek kimennie sziriába, akit érdekel, hogy nyers infókat kapjon, ne otthonrol, nagyon messziről ossza az eszet, ideológiáját.

Én 3. vh-t akarok, mert csak ez az emberi faj (az ubere is) esélye. Na és túlélni. Ha ez pólus, ok, akkor pólus vagyok :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
<i>"Én 3. vh-t akarok, mert csak ez az emberi faj (az ubere is) esélye. Na és túlélni. Ha ez pólus, ok, akkor pólus vagyok :D"</i>

Objektív okok folytán, a háború elmarad. :)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
Én 3. vh-t akarok, mert csak ez az emberi faj (az ubere is) esélye. Na és túlélni. Ha ez pólus, ok, akkor pólus vagyok :D

Az ilyenen barmokat zárnám be intenzívbe. Nincs, de szeretnék gyereket. Ha lehet, nem egy sugárzó roncsmezőbe.Te meg költözz egy nukleáris szeméttelepre, ha erre vágysz.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Változtat szíriai kiképzési programján Washington
https://www.youtube.com/watch?v=CIMUwO5zb4U
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Syria: Russian airstrikes hit Islamic State in Aleppo
https://www.youtube.com/watch?v=K-z4P50kxvY

Syria: Russian Air Force steps up airstrikes against ISIS positions in Syria
https://www.youtube.com/watch?v=NUcDSphGxRw

Russia: Air campaign against ISIS has intensified in last 24 hours - Defence Ministry
https://www.youtube.com/watch?v=806BoMMhibo
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Syria: Syrian Army pushes forward in Hama region following Russian airstrikes
https://www.youtube.com/watch?v=6xOpmx1I3iE

Syria: Battle for Daria rages as Syrian Army pushes forward
https://www.youtube.com/watch?v=eXquXS2uCeE
 

csokibacsi

Member
2015. június 19.
201
0
16
ki az az őrült aki 3. vh-t akar????? a család...a barátok??? az emberek(a normálisak...bár ez erősen szubjektív) nem számítanak????
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Érdekes eddig nem nagyon használtak Gradokat.
Az oroszok rávették őket. Az ő specialitásuk.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 792
113
Érdekes eddig nem nagyon használtak Gradokat.
Az oroszok rávették őket. Az ő specialitásuk.

Kiváncsi leszek mikor jönnek rá, hogy a hülye mobiljuk alapján is simán vágják merre vannak? :D

Ja, és az a kék hűtőtáska, az roppant mód illik a terepre. :D
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote>Én 3. vh-t akarok, mert csak ez az emberi faj (az ubere is) esélye. Na és túlélni. Ha ez pólus, ok, akkor pólus vagyok :D

Az ilyenen barmokat zárnám be intenzívbe. Nincs, de szeretnék gyereket. Ha lehet, nem egy sugárzó roncsmezőbe.Te meg költözz egy nukleáris szeméttelepre, ha erre vágysz.</blockquote>
Ha te egy túlnépesedett, kornyezetszennyezett, sugárfertőzött bolygóra akarsz gyereket, akkor tessek, itt az alkalom, a fennálló nagyhatalmi rendszerek mellett élni. Nem mintha magyaráznom kellene, de ennyi embert nem bír el a bolygó, lassan több olaj lesz, mint ivóvíz. Ha szerinted erre nem megoldás egy hagyományos fegyverekkel megvívott globális háború, hogy felrázza az emberi fajt, hogy ideje valtoztatnia, akkor minden bizonnyal te vagy az űrhajó. Kosz, gondolkodtam a csernobili halalzonan, de a fizikusijairól most láttam képeket. Zöldebb és tisztább, mint sok nagyváros központja, és a sugarszennyezettseg is kb. akkora (mert minden sugárzás káros az emberre, kezdve a rádióhullámoktol, egészen a gerjesztett fenysugarzasokig, - ezek sokkal alattomosabban hatnak a dns-re, mint a radioaktív...) egészségedre.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Nagyon látszik egy-egy ilyen háborúba, hogy az arab hadseregek, katonák mennyivel másabb, gyengébb képességűek. Teljesen más mentalitás. Persze tisztelet a kivételnek!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Meister:</b>
Eléggé sajátos a fogalmi magyarázat, de legyen, meghagyom Neked.
Harmadik VH-t akarsz?
Minek, amikor minden nap armageddon van a kicsi saját életedben is, minden nap újra és újra választanod kell. Minden nap III. VH van.

<b>Szegcsab:</b>
Elnézést, hogy azt a disznót harcosnak tituláltam.
Egyébként gyanús ez az egész IÁ kultusz. Élek a gyanúval, hogy a fotók háromnegyede kamu beállított propaganda, a fele sem igaz annak, amit a nyugati média erőltet. Aki évek óta frontvonalban harcol az nem lesz ilyen szénhidrát bomba!

<b>Arbalest:</b>
Nem tudok veled nem egyet érteni.
Annyit tennék hozzá, hogy minden ember- , faj- és öngyülőlőnek adnék egy csizmát meg egy puskát oszt induljon rendezni a világ sorsát. Kábé az első igazi katonáig tartana a dolog, utána lapát és főd.

<b>Csokibácsi:</b>
Válasz: Minden öngyűlölő boldogtalan valamint az összes látens homokos. Meister szerintem csak dühös és a tehetetlen düh okoz némi frusztráltságot. Ismerem ezt az érzést, néha én is csúnya dolgokat szoktam kívánni, de ez sosem komoly.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
Nagyon látszik egy-egy ilyen háborúba, hogy az arab hadseregek, katonák mennyivel másabb, gyengébb képességűek. Teljesen más mentalitás. Persze tisztelet a kivételnek!

Nekem erről egy régebbi olvasmányom jut eszembe. Ha van kis időtök rá, olvassátok el, szerintem teljesen jó.

http://www.meforum.org/984/miert-vesztik-el-az-arabok-a-haboruikat