[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="boki">cinikus kollégát vártam , hogy reagál erre, majd o elmagyarázza . :))
Akkor jól sejtetem, hogy nem a 31-es lokátoráról van szó, hanem az SZVR különleges (szpecnaz) egységéről. :)

</blockquote>

Azért van a szíriai helyzet topikban (nem a Mig-31). :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Csak pár gondolat, az előttem elhangzottakhoz.
1. Csak nekem furcsa, hogy mind a 4 SLCM egy relatíve kis területen zuhant le Iránban az USA szerint? Feltéve, ha egyáltalán valós a hír?
2. Vajon milyen célpontokat (9-t) pusztítottak el a Kalibr-k? Mert eddig sehol nem láttam erről egyetlen egy hírt sem?
3. Addig szerintem senki se várjon Orosz részről komolyabb szárazföldi beavatkozást, ameddig a légi puhítás tart. Akkor is szerintem nagyon komoly tüzérségi és légi támogatással fognak megindulni, ha lesz ilyen.
4. Az orosz felderítés és megsemmisítési lehetőségek teljesen más dimenzió Szíriában, mint amilyennel az SAA valaha is rendelkezett, ezért szerintem a TOW és esetleg Stringer rakéta szállítmányok megérkezése a csapatokhoz most és a későbbiekben számomra eléggé kérdésesek.
5. Mivel Irak benne van már a buliban Oo., Irán és Szíria oldalán, ezért az Iráni csapatok átdobása csak technikai kérdés.
6. Mivel a helyzetet Szíriában, Irakban csak úgy lehetne lezárni megnyugtatóan, hogy vagy az Asszad rendszer, vagy a vele szemben álló erők mögül a támogatás megszűnjön, ezért két lehetőség van. Vagy politikai nyomással, vagy olyan katonai sikerekkel kell előállni, amelyik a másik támogatói oldalt meggyőzi, hogy nem érdemes tovább a pénzt és technikát beleölni fölöslegesen a támogatott félbe. Nos az USA kihátrálás a lázadó oldal mögül egy jel lehet ehhez.
Tehát a cél Oo. részéről az lehet, hogy gyors és meggyőző, határozott csapásokkal, az infrastruktúrát és utánpótlást (pk.-i, vezetési központok, lőszer és logisztikai raktárak, stb.) szétzilálja. Ha nem lesz mit enni, nem lesz mivel lőni, nem lesz üzemanyag, nem lesz kommunikáció, vezetés és még sorolhatnám, vajon mivel fognak harcolni az Asszad csapatok ellenségei? Nem megsemmisíteni kell ezt a csűrhét (mert lázadóknak, felkelőknek nem lehet hívni őket, lévén főleg zsoldosok), hanem szétbomlasztani, céltalanná tenni a harcot számukra.
7. A "nyugat" nem akarja Asszadot (Angliában tanult, művelt, intelligens ember, aki támogatta(ja) a nyugati értékeket, amennyire lehet egy arab országban, egyensúlyozva a különböző népcsoportok között. De nem mágus, aki a lehetetlent is megoldja, amit az angolok, franciák maguk után hagytak a közel- keleten (oszd meg és uralkodj elv alapján), de akkor vajon kit akarnak, mert én nem tudok semmilyen jelöltről. Európa és sokan mások pont a saria alapján élőktől félnek (félünk) a legjobban, márpedig akiket támogatnak (al Nuszra, Al Kaida és a többiek) pont hogy a saria alapján rendeznék be Szíriát, Irakot és esetleg Európát. De itt biztosan nem állnának meg, ha vérszagot éreznének. Biztos, hogy ezt akarják a támogatóik, vagy idáig már nem jutottak?

Sok kérdés, kevés felelet. De valakinek döntenie kell, mert az idő halad, a sz@r meg egyre gyűlik. De már megint az oroszok és akik támogatják őket, nekik kell lépniük?

Mindenesetre ideje lenne a Sorost és pár másik sz@rkeverőt már lassan kiiktatni az egyenletből, mert kezd elszállni velük a ló.

Én válaszolok neked, bocs mindenki nevében.

1. A hír kamu. Azért Irán, mert ott nincsenek olyan USA által pénzelt csoportok, akik elvileg elkezdenék keresni, de semmit sem találnának. Iránra meg rá lehet fogni, hogy védi az orosz mundér becsületét, ezért együtt hazudik Moszkvával. A Pentagonban és a Kremlben pontosan tudják az igazat, a kalibr-ok célba értek.

2. Nyilván nem vályogviskókat, a Nyugat meg csendben van, mert az ő raktáraikat, lerakataikat és irányítási centrumaikat lőtték ki. Pedig evidens: az USA és Izrael képben van az iráni-iraki-szír légteret illetően. Ha nem, az nagyon gáz..., nekik.

3. Iraki és iráni siíta egységek fognak menni a szír haderővel karöltve.

4. Az oroszok tudják a dolgukat, nem aggódnám agyon magam a TOW-ok és Stingerek miatt. Van ott komoly rádióelektronika, zavarás és felderítés.

5. Persze, sima ügy. Irán belépése orosz irányítással és időzítéssel fog történni, ezernyi egyéb világpolitikai összetevőt figyelembe véve.

6. Az orosz rövidtávú geopolitikai célokról már írtam korábban, nem kell gyors békére számítani a térségben.

7. Európa azt sem tudja, mit csináljon, sok neki Szíria. Európának egyelőre a saját belső bajait kell megoldania, egyébként Líbia sem ment, mit akarnának ezek Szíriával és a többiekkel?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="ghostrider">Irak
1. A NATO-nak mi köze Irakhoz, az iraki légtérhez?

Mi köze van a NATO-nak a szíriai légtérhez?</blockquote>

Elvi alapon semmi. Gyakorlati alapon a NATO arra használt szervezet, hogy az USA hegemóniáját biztosítsa, vagy legalábbis megpróbálja biztosítani.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Két éve írtam a Zaszlon-ról (létezésérol) .
http://www.nationalinterest.org/blog/the-buzz/revealed-russias-shadowy-seal-team-6-operates-syria-14040
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 596
113
Montezuma, köszönöm az összefoglalást, de
az 1. pontban szerintem is kamu hír volt, amit csak megerősít, hogy egy helyen mutatták a térképen a lezuhanásokat. Viszont az emberek nagy részénél (ismerősökkel, munkatársakkal való beszélgetés alapján) csak az marad meg, hogy lezuhantak, ergo megbízhatatlanok az orosz cuccok.
2.pont, mi ezt gondoljuk (nagy valószínűséggel így is van, de hivatalosan semmilyen anyag nem írt róla, amiről tudnék.
3. Az irakiakkal megleptél. Viszont szerintem előbb utóbb, inkább utóbb beszállnak majd az oroszok is, ha mással nem, hát a spec. alakulatokkal.
4. Ebben teljesen egyetértünk.
5. A technikai oldalára gondoltam a megvalósításában Irakon keresztül, mert valaki megkérdőjelezte, hogy az iráni csapatokat hogy tudnák Szíriába átdobni.
6. Én inkább csak kiegészítettem az általad és mások által előzőleg felvázoltakat az én meglátásom szerint.
7. Egyesek játszanak a tűzzel, pedig már néhányszor megégették magukat, de ez sokkal rosszabb lehet mint eddig bármelyik ilyen kígyó melengetés. Asszadról nem véletlenül írtam, amit írtam, felvilágosult ember és tisztában van a nyugat világgal és a dolgaikkal. Kicsit ki is lóg az arab országok vezetői közül. Igazából azért van útban bizonyos köröknek, mert akadályozza a terveiket. A legminimálisabban sincs szó itt a Szíriaiban élő népcsoportok, emberek iránt érzett nyugati aggodalmakról!

Soros???? Kakukk tojás?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
4. Az oroszok tudják a dolgukat, nem aggódnám agyon magam a TOW-ok és Stingerek miatt. Van ott komoly rádióelektronika, zavarás és felderítés.

A lázadók/Al Nuasra/IÁ/stb... a TOW régebbi, félautomata, vezetékes parancsirányítású változatához jutnak hozzá. Ez rendkívül nehezen zavarható. A parancs vezetéken megy, az zavarhatatlan. Mivel a célkövetés nem automatikus, a kezelő szemét kellene megzavarni, nem valamilyen elektronikát. A rakéta követés ugyan automatikus, de a két hullámhossz tartományban párhuzamosan működő infra sugárzó és célkövető zavarása nem egyszerű feladat.

A TOW ellen először is nem ártana tisztességes tüzérségi előkészítés. Másodszor a TOW-nak van egy komoly hátránya. Bumfordi. Az állvány, akkumulátor, optika, vezérlő egység együtt elég nehéz, közel 100 kg. Viszonylag hosszú idő összerakni. Magas. Összeállított állapotban igencsak méretes. Lassú és körülményes az utántöltése. Ráadásul még sérülékeny is. Emiatt tisztességesen átnézve a terepet ki lehet szúrni és vagy kilőni másik páncéltörő rakétával, vagy tüzérséget irányítani ellene, vagy nagy lőtávolságú mesterlövész fegyverrel kikapni, vagy nehéz géppuskával megsorozni, vagy egyszerűen csak elkerülni a tűzvonalát. Ehhez előretolt gyalogsági felderítés és/vagy drónok kellenének.

A gyakorlat azonban az a nagyon sok TOW videó láttán, hogy a szír hadseregtől nem zavartatva, 1-1,5-2 km-re a frontvonaltól gond nélkül felállítják az állványt sokszor mindenféle fedezék és álcázás nélkül, bő ember magasságban és lövöldöznek vele. Sem a felállítással járó mozgást, sem magát az indítót, sem az indításnál a fényt, a hajtómű gyér füstjét, a hangot, vagy az infra kisugárzást nem szúrják ki a kormányerők. Amíg ez így marad, addig a TOW hatékony lehet.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Orosz önkéntesek.....
28a52027b38bb1a61868455a306f7ad7.jpg
6349884.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
Ez igaz lehet esetleg ? Mert elég szűkszavú a hír.

http://hirtop.in/titkos-akcioban-orosz-kommandosok-elfogtak-az-egyik-legkeresettebb-terroristat-sziriaban/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Hussein Hamdani az iráni Köztársasági Gárda tisztjének ravatalozója a damaszkuszi Set Zeinab mecsetben. Az iráni tábornok Aleppo környékén halt meg miközben a terroristák elleni hadművelet irányította.

12140553_600067796800646_3733872127486119952_n.jpg

12115757_600067800133979_5771441675268248818_n.jpg

11181961_600067786800647_6656537708286430755_n.jpg

12105816_600067793467313_9193782056688236750_n.jpg

12106909_600067806800645_7011243044811981089_n.jpg

12118882_600067950133964_6377056206815731419_n.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Több légicsapást is intéztek Szíriában az Iszlám Állam állásai ellen az orosz légierő és az amerikaiak vezette koalíció harci gépei. Moszkva és Washington szerint a dzsihádistákat súlyos veszteségek érték.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20151010-bombakkal-szortak-meg-az-iszlam-allam-allasait.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Iran: Tehran mourns at funeral of highest ranking military officer killed in Syria
https://www.youtube.com/watch?v=vd5y4yag_2Q
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
A 12. nap légicsapásai:
Szu-25SzM gépek mértek csapást Acsan városnál,Hama tartomány az IÁ állásaira.
https://www.youtube.com/watch?t=3&v=Lb2qPqoG4LE

Latakia tartomány terrorista csoportosulás elleni támadás.
https://www.youtube.com/watch?v=MH-IAt3Ih28

Latakia tartomány
https://www.youtube.com/watch?v=eCn39x2Le9I

Dokmak telepulés
https://www.youtube.com/watch?v=jSrywwIiOwI
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ezek a 250kg -os OFAB, FAB bombák nem elegendő rombolóerőt képviselnek a vasbeton szerkezetű épületek ellen, ez így 1 hét távlatából a videók alapján kijelenthető.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Szíriai muveletek: Kovetkezo lépés - stratégiai rakétahordozók?
http://военное.рф/2015/%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F101/