[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Azért az ne felejtsük, hogy a Star még angliai szinten is vicc lap! A vásárlóim is jót nevettek a cikken. Különösen a katonák. De ti rögtön ugrotok mindenre! Ocsu közül a búzát barátaim! :)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Láttátok az "arckönyvön" a fotókat az Iránban talál rakéta roncsokról? Sajna mobilról nem tudom megosztani. Alert5
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Van egy kis észrevételem a kalibr és Irán kérdésében. Nos az Orosz Irán viszony elég érdekes. Mióta elárulva érezték magukat az S300 miatt nem bíznak meg senkiben és csak a saját érdekeik nézik. Másrészt az sem szokásos hogy egy ország felett átlőnek egy szalvót, ha ezt Irán megengedte akkor ennek ára volt. Mivel Irán légvédelmi rendszert fejleszt évek óta és zavarni tudj az összes navigációs rendszer az ország területén belül , a saját gépeik számára meg pontosítani, másrészt tömeges robotrepülőgép csapásra számítva passzív rendszereket fejleszt. Feltételezem az ár az volt hogy teszteljék a rendszert. 4 db rakéta nem veszteség az oroszoknak. Az Irániaknak meg óriási lehetőség. Nyilván erről mindenki hallgatni fog mint a sír.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lássuk azokat a Kalibr roncsokat, de ne úgy, mint a Mig-29-est.

Állítólag:
12096389_10153245029153366_95238230581916944_n.jpg

12122718_10153245029173366_8206471253126391876_n.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Simán benne van pár db Kaliber lepottyanása a pakliban, hisz Tomahawk -ból is szokott lepottyanni pár db, ez már csak egy ilyen kerékpár, a "cirkálórakéta" műfaj sajátja. Főleg egy új, élesben kipróbált fegyvernél.

A történet előadásmódja, kvázi rákontrázunk a saját kórház bombázáshoz (ami nem is az volt igazából, hisz egy AC-130 -as osztotta az égi áldást az afganisztáni égen..) na az már egy más tészta!
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ha jól sejtem, Pocok75 erre gondol:

12096389_10153245029153366_95238230581916944_n.jpg


12122718_10153245029173366_8206471253126391876_n.jpg


Hát ez finoman szólva eléggé kétséges. Melyik alkatrésze lenne vajon ez a Kalibr rakétának? Hol találták? Az első képen olyan masszív fogaskerekek láthatók, amit nehezen tudnék robotrepülőbe képzelni. Egy akkora NYÁK, hogy erősen kétséges, beleférne egy 50 cm külső átmérőjű robotrepülőbe. A második képen a a filctollal írt ABBU5000.190 felírat is nagyon komoly.

Ez az Alert5 honnan szedte a képeket. Mert az egész neten nincs meg sehol sem, csak nála.

Pocok75 te most direkt szórakozol?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Simán benne van pár db Kaliber lepottyanása a pakliban, hisz Tomahawk -ból is szokott lepottyanni pár db, ez már csak egy ilyen kerékpár, a "cirkálórakéta" műfaj sajátja. Főleg egy új, élesben kipróbált fegyvernél.

A történet előadásmódja, kvázi rákontrázunk a saját kórház bombázáshoz (ami nem is az volt igazából, hisz egy AC-130 -as osztotta az égi áldást az afganisztáni égen..) na az már egy más tészta!

Nehogy elhidd már, hogy ez tényleg egy robotrepülő roncsa! Nézd meg az első képen a burkolóelem falvastagságát. Vastagabb, mint az a metrikus csavar. Ilyen masszív alumínium öntvényekből nem készítenek robotrepülőt. A méret is túl nagy.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">Simán benne van pár db Kaliber lepottyanása a pakliban, hisz Tomahawk -ból is szokott lepottyanni pár db, ez már csak egy ilyen kerékpár, a "cirkálórakéta" műfaj sajátja. Főleg egy új, élesben kipróbált fegyvernél.

A történet előadásmódja, kvázi rákontrázunk a saját kórház bombázáshoz (ami nem is az volt igazából, hisz egy AC-130 -as osztotta az égi áldást az afganisztáni égen..) na az már egy más tészta!

Nehogy elhidd már, hogy ez tényleg egy robotrepülő roncsa! Nézd meg az első képen a burkolóelem falvastagságát. Vastagabb, mint az a metrikus csavar. Ilyen masszív alumínium öntvényekből nem készítenek robotrepülőt. A méret is túl nagy. </blockquote>


Azt írtam, állítólag! Meg, hogy simán benne van pár db lepottyanása pl. madárrajjal történő ütközés, stb. miatt.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Laiki! Én tettem fel szerinted az Alert5-ra a képeket vagy mi a tőgy?? Ne vedd személyeskedésnek, de te láttál már cirkálórakétát belülről? Mert én nem, és nem is állítottam sehol, hogy ezek tuti azok! Csak fel tettem egy kérdést! Vagy itt már azt sem szabad, ha az oroszok ellen szól??
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
Azért valahol kétségbeejtő, hogy ezt a rengeteg kamu hírt és képet, amikről ordít, hogy baromság, azért is engedhetik meg maguknak, mert rengeteg ember (sok helyen talán a többség?) elhiszi és készpénznek veszi. Minél jobban belemerülünk a digitális és információs korba, az emberek annál sötétebbek és manipulálhatóbbak lesznek. :(
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Laiki! Én tettem fel szerinted az Alert5-ra a képeket vagy mi a tőgy?? Ne vedd személyeskedésnek, de te láttál már cirkálórakétát belülről? Mert én nem, és nem is állítottam sehol, hogy ezek tuti azok! Csak fel tettem egy kérdést! Vagy itt már azt sem szabad, ha az oroszok ellen szól??

Feltételeztem rólad, hogy ezt te sem veszed komolyan, csak tesztelsz minket. De ha komolyan veszed, az más eset...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
<blockquote rel="Pocok75">Laiki! Én tettem fel szerinted az Alert5-ra a képeket vagy mi a tőgy?? Ne vedd személyeskedésnek, de te láttál már cirkálórakétát belülről? Mert én nem, és nem is állítottam sehol, hogy ezek tuti azok! Csak fel tettem egy kérdést! Vagy itt már azt sem szabad, ha az oroszok ellen szól??

Feltételeztem rólad, hogy ezt te sem veszed komolyan, csak tesztelsz minket. De ha komolyan veszed, az más eset...</blockquote>

És ezért a torkomnak kell ugrani és olyanokat állítani amit sosem mondtam?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Elgondolkodtatok már azon, hogy az USA vajon honnan tudhatná, hogy leesett-e Kalibr. A robotrepülők útvonalát radaron aligha láthatták. Műhold sem tud követni élőben egy robotrepülőt az útján. Legfeljebb onnan tudhatják, hogy utólag végig fényképezték az oroszok által közzétett útvonalat műholdról. Ha ez így van, akkor lennie kell műhold felvételeknek a roncsokról. Miért nem mutatják meg? Amúgy azért érdekelne, hogy egy mondjuk 10 cm-es felbontású fotón hogyan azonosítanak egy Kalibr roncsot. Az látszik, hogy valami hengeres és hosszú, de hogy azonosítsák....

Természetesen benne van a pakliban, hogy 1-2 lepotyogott, csak ezt nem az USA tudná meg. Az ilyen névtelen Pentagon forrás nyilatkozatokkal tele van a padlás és eddig sorra bizonyultak kamunak. Amíg Irán el nem ismeri, vagy a roncsokat nem mutatják meg, addig ez csak az információs háború része. Egy névtelenül bedobott, ellenőrizhetetlen állítás olyantól, aki valószínűleg nem is tudhatja.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="Pocok75">Laiki! Én tettem fel szerinted az Alert5-ra a képeket vagy mi a tőgy?? Ne vedd személyeskedésnek, de te láttál már cirkálórakétát belülről? Mert én nem, és nem is állítottam sehol, hogy ezek tuti azok! Csak fel tettem egy kérdést! Vagy itt már azt sem szabad, ha az oroszok ellen szól??

Feltételeztem rólad, hogy ezt te sem veszed komolyan, csak tesztelsz minket. De ha komolyan veszed, az más eset...</blockquote>

És ezért a torkomnak kell ugrani és olyanokat állítani amit sosem mondtam?</blockquote>

Ha a torkodnak ugrásnak értékeled, hogy feltételezem rólad, hogy legalább egy pillantást vetsz arra a képre, amire hivatkozol, akkor elnézést kérek!

Te írtad egy hozzászólással korábban, hogy "ocsú közül a búzát" és minősítetted az angol forrást vicclapnak. Gondoltam ezek után csak tesztelsz minket ezekkel a képekkel, amikről ordít, hogy kamu. Nem kívántalak megsérteni.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Azt az angol forrás képet én csináltam a saját kis kezemmel, és adtam el a lapból kb 5 példányt a mai napon. Semmilyen tesztelési szándék nem volt benne, csak gondoltam megkérdezem a véleményeteket. Te pedig a szokásos lekezelő stílusodban rögtön letromfolsz mindent! Még egyszer megkérdezem, hol állítottam én azt, hogy ezek a képek igaziak? Hol mondtam én, hogy tuti rakéta alkatrészek??