[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
1306782000.jpg
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 379
63 136
113
Ezeknek az iszlamista senkiknek a legnagyobb buntetes, ha nokkel leborotvaltatjak a szakallukat majd lelovetik oket. Ovodas egy nyugati embernek, de ezek total mas hiedelmekben, elmeallapotban vannak, ahol a tomegpszichozis es a barbar csordaszellem atmosta az agyukat. Amig a fenti mod nem esik meg veluk, nem felik a halalt es nem tisztelik az eletet.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ezeknek az iszlamista senkiknek a legnagyobb buntetes, ha nokkel leborotvaltatjak a szakallukat majd lelovetik oket. Ovodas egy nyugati embernek, de ezek total mas hiedelmekben, elmeallapotban vannak, ahol a tomegpszichozis es a barbar csordaszellem atmosta az agyukat. Amig a fenti mod nem esik meg veluk, nem felik a halalt es nem tisztelik az eletet.

Kb. két hete láttam egy videoriportot iraki kurd pesmergákkal, akik az ISIL ellen harcolnak, és volt köztük egy kis női alakulat is. A férfi parancsnok nagyon büszke volt rájuk, és mondta, hogy mióta a túloldalon hírét vették a lányok jelenlétének, nagyon félnek tőlük, a "bozontosoknak" teljesen elmúlt a tamadókedvük, mert az a hithű muszlim harcos aki nő kezétől hal meg, soha nem juthat el a Paradicsomba! A kurdoknál meg teljesen természetes a nők jelenléte a harctéren, ők azon a tájon ilyen szempontból egy kicsit baloldalinak számítanak, női egyenjogúság van náluk.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 488
113
http://youtu.be/iVZ7GDjXNt0

Szöveg:
http://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-battlespace-oct-26-2015/
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Ezeknek az iszlamista senkiknek a legnagyobb buntetes, ha nokkel leborotvaltatjak a szakallukat majd lelovetik oket. Ovodas egy nyugati embernek, de ezek total mas hiedelmekben, elmeallapotban vannak, ahol a tomegpszichozis es a barbar csordaszellem atmosta az agyukat. Amig a fenti mod nem esik meg veluk, nem felik a halalt es nem tisztelik az eletet.

Absolute egyetértek veled! Ezek állatok! Európa még itt játszik demokráciában, mint a kis gyerek homokozóban.........Ez mind az USA műve, rohadjanak meg! Teljesen indokolt lenne kis taktikai atom oda nekik...a sivatagba...had süljenek!!!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 682
113
A torokok ismét a kurdokat lotték !
http://www.middleeasteye.net/news/ypg-accuses-turkey-attacking-tal-abyad-northern-syria-754814110
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 682
113
A szír hadsereg offenzívája
https://www.youtube.com/watch?v=z2VlSq0Gx2U&feature=player_embedded
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 682
113
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=kCuLQ_sc-C4

https://www.youtube.com/watch?v=o_06TkV3pUEkCuLQ_sc-C4
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
Ennél a videonál lenne pár észrevételem, lehet sokan nem osztják majd a véleményemet.
Az ember, akin volt ez a gopro vagy gopro szerű kamera azért kő keményen frontharcot nyomott és nem már kezeslábasba bújtatott harcképtelen embereket fejezgetett lefelé vagy melegeket dobált le tetőről. A három "civil"... nem derül ki a video alapján, hogy kik és mennyire civilek -bárkik lehettek, ezeken kívül pedig csak katonákat és rendőröket láttam az akciók közben. Az tény, hogy kegyelmet nem kapott senki. De legyünk kicsit tárgyilagosak és vizsgáljuk meg magunkat is. Mi ott adnánk? Mert én biztos nem. Bármelyik oldalon is állnék. Fanatikus, elvakult állatok egy adrenalinnal teli szituációban, ki tudja mikor robbantja fel magát, engem vagy bárkit egy gránáttal akár sebesülten is vagy haldokolva?! És ez csak egy ok, ami racionális. Van még jó pár kevésbé az.

Szerintem ez egy ritka jó anyag, mert nem csak az allah óbégatásból áll és fegyvertelenek ellen kegyetlenkedő vagy azokat lemészároló mocskokat mutat, hanem valaki igazi harcát, akit közben utolér a vég. Szerintem ez nagyon rendben van. Ez az egyik oldal, -nem mondom, hogy támogatom vagy kedvelem, de ez az egyik. És ha már háborúról és harcról beszélünk, ez számomra elfogadható. A narancs overálok, lefejezések, tetőről ledobálások és vízbefojtások abszolút nem.





<blockquote rel="altx">tegye be valaki a videot az elozo hozzaszolasba, mert nekem nem sikerul

https://www.youtube.com/watch?v=Iz0jE5IjCSw

Istenem mekkora férgek ezek , remélem szétb@szák az Oroszok őket !!!</blockquote>

<blockquote rel="altx">tegye be valaki a videot az elozo hozzaszolasba, mert nekem nem sikerul

https://www.youtube.com/watch?v=Iz0jE5IjCSw

Istenem mekkora férgek ezek , remélem szétb@szák az Oroszok őket !!!</blockquote>
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Szerintem az egyetlen tárgyilagosan elfogadható megmozdulása az ürgének az volt amikor belenézett a headshot-ba. Komolyan örömet okozott.
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
omae, nem mondtam, hogy nekem nem volt kedvemre való. Én pusztán az ezen a videon és más videokon látott különbségekre próbáltam utalni. Ez egy harci anyag volt, a végén pedig lehúzták a fiatalembernek a rolót. Ellentétben ezzel, a felrakott videok nagy részén csak óbégatás van, bátorság és valódi kézzelfogható, emberközeli harc semmi viszont mindenki kivállóra vizsgázik harcképtelen emberek vagy halottak ellen elkövetett különböző dolgokban. Itt ez merőben más és erre utaltam. Illetve arra, hogy szerintem egy ilyen helyzetben mi sem mutatnánk nagyon mást és húznánk az elsütőbillentyűt.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
omae, nem mondtam, hogy nekem nem volt kedvemre való. Én pusztán az ezen a videon és más videokon látott különbségekre próbáltam utalni. Ez egy harci anyag volt, a végén pedig lehúzták a fiatalembernek a rolót. Ellentétben ezzel, a felrakott videok nagy részén csak óbégatás van, bátorság és valódi kézzelfogható, emberközeli harc semmi viszont mindenki kivállóra vizsgázik harcképtelen emberek vagy halottak ellen elkövetett különböző dolgokban. Itt ez merőben más és erre utaltam. Illetve arra, hogy szerintem egy ilyen helyzetben mi sem mutatnánk nagyon mást és húznánk az elsütőbillentyűt.

Egyetértek. Nem is akárhogy űzi az ipart. Hála Istennek, hogy ő már biztosan nem jön át a szerb határon.
Illetve a zsoldosnak (de legalábbis europid fehér embernek kinéző), aki valószínűleg pár perccel vagy akár másodperccel később esik el a tetőn.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Moszkva megerősítette hogy a szabad szír hadsereg küldöttei Moszkvában jártak.

Has az oroszok nem lépnek ez sem történik meg
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 453
17 977
113
Hát, mire egy saját fejlesztésű, katapultos hordozó elkészül, addigra a J-31 is kinőheti a gyermekbetegségeit, feltéve, hogy tényleg az lett kinézve az 5. generációs hajófedélzeti vadászbombázónak.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Kelendő a termék.
+ 8 teherszállító hajó a törököktől.
http://sputniknews.com/russia/20151026/1029113389/missile-manufacturer-three-shift-operation.html#ixzz3pfz5k35r