[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="kalapacs"><blockquote rel="boki">
ka52.jpg

A Mi-17 elott levo meg Mi-28 nak tunik.

</blockquote>

Szerintem ez nem Szíria, tipikus Moszkva melletti magas fenyőerdő, ahol nőttem fel.... Kubinka, vagy Torzsok...
0_115a18_4c40dc3_XL.jpg

</blockquote>

Nekem is gyanus volt de nem az erdok miatt hanem a hatterben allo talan TU-134/154 es IL-18/38 vezersikok miatt. De mivel nem jartam sem itt sem ott igy csak velemenyem van. Azonban azt tovabbra is fentartom hogy az elso heli egy 28 as.

Meg a gyariszamat is latom innen :)
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="szegcsab">A szerző jól ismert amerika-barát hozzáállásáról és az Orosz technika kritizálásáról (aki olvassa az Aranysast, annak ezzel újat nem mondok), de a cikk azért még nem rossz :

http://www.jetfly.hu/rovatok/jetfly/honap/onzetlen-tamogatas-fegyverteszt-elesben/

Pedig a szerző megállapításai nagyrészt ülnek. Mondom ezt úgy, hogy a fórumozók tekintélyes részével ellentétben semmilyen-barát, -fil vagy -fób nem vagyok.

A sputniknews-on vagy az RT-n tényleg a húszfilléres brezsnyevi propaganda megy. Ha valaki ebből semmit sem vesz észre, akkor azzal most közlöm hogy 100%-ban megette az agitproppot. De ugyanez megy az amerikai sajtóban is.
Az átlag orosz/amerikai honpolgár ettől lelkesedik, szép színes akciódús fotók, faszák-vagyunk életérzés, agymosás.

Azt már csak a tájékozottabbak veszik észre, hogy az Sz-400 az valójában Sz-300PM, illetve hogy a gépek tegnapig nem igazán voltak agyonpakolva, a Tu-160-asok ellenben erőfitogtatásként Európát is körberepülik, miközben az a kevéske orosz Il-78-as tanker aranyat érne Szíria fölött, abból lehetne CAS-járőrözni. De persze az átlagszavazót nem is kell ilyen apróságokkal fárasztani.

Végül pedig ruszofileknek is dobok egy kis csontot: az amerikai közvéleményt is abban a hitben ringatja a manipulált média hogy az USAF aztán aprítja az ISIS-t rendesen, holott napi 7 bevetés Szíria felett az egy éves átlag, az is sokszor fegyverhasználat nélkül.

</blockquote>

Maximalisan egyetertek !
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Ujabb legibazis ujabb repuloeszkozket azokat kiszolgalo katonakat es biztosito erot az az ujabb kontingenst jelent.
Kiindulva az eddigi asszimetrikus haboruk tapasztalataibol valoszinuleg sikeresen kiszoritjak majd a teruletukrol a nyilt ellenseges katonai erot de nem tudjak megakadalyozni majd a beszivargo diverzans terrorista modszereket alkalmazo csoportokat.

Ugyan az lesz mint mist eddig volt , az osszefuggo teruletekbol szigetek vedett helyek lesznek es ezek kozott csak jol vedettt konvojokkal lehet majd kozlekedni. Ezek sem fognak vedeni erdemben es meg tobb tobb katonara lesz szukseg.

Honnan jon mjd a tobb katona ?

Vagy iranbol Aszad pedig rettegni fog hogy a forradalom esetleg otthagyja gyermekeit es nem megy haza, vagy az oroszoktol akik bar nem akarnak de megis kenytelenek lepesrol lepesre egyre melyebben belemenni ebbe a konfliktusba.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 949
87 389
113
<blockquote rel="varga dima">"Moszkva" cirkáló ma kísérletet kapott amerikai Carney romboló személyében... Jó közel vannak...<blockquote>https://www.youtube.com/watch?v=mbdCovGZ-5U
</blockquote>

Orosz himnusszal boldogították az amerikaiakat? :)

(Egyébként kemény helyzet.)
</blockquote>

Túl sok volt a Vadászat a Vörös Októberre aznap? :D

("Ezek a németek tényleg azt hiszik, hogy nálunk mindig tél van?" - Iván Csonkin) :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 949
87 389
113
Török hátterű terroristák aknavetőzik a YPG ellenőrzésű Sheikh Maqsoud-ot Aleppo mellett. Info: angol feliratokkal a filmben.
18+
https://www.facebook.com/TheLionsOfRojava/videos/940370222717519/

Talán az orvosnak mégse feketében kellene lennie!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 949
87 389
113
A Krím után egy újabb kvázi Orosz erődítés. Ha Obamának ez volt a terve az Orosz terjeszkedés megakadályozására, akkor ez így ránézésre nem igazán jön be.

Akinek ilyen hülye külügyminiszterei voltak és vannak, mint Clintonné és a Ketchupos Kerry, hogyhogy csodálkozol?

Tegnapi Kerry:

http://www.state.gov/secretary/remarks/2015/11/250143.htm
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A http://liveuamap.com/ -on
("Interactive live map of Conflicts in Ukraine and Eastern Europe")

miért szerepel HUNGARY

olyan országok mellett mint

UKRAINE, SYRIA, ISIS, ISRAEL-PALESTINE, RUSSIA, TURKEY, EGYPT?

Ennyire része Magyarország a konfliktusnak?

Csak mert GERMANY, FRANCE, ROMANIA stb. sehol...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Nagyon nem tetszik ez nekem, ha már több mint 100 gépük lesz ott, az nem jó üzenet, mert egyértelműen nem az ISIS ellen lesznek odaküldve, főleg nem, ha vadászok települnek ki...
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Nagyon nem tetszik ez nekem, ha már több mint 100 gépük lesz ott, az nem jó üzenet, mert egyértelműen nem az ISIS ellen lesznek odaküldve, főleg nem, ha vadászok települnek ki...

Ezt nagyon jol latod !

Raadasul ez innen folyamatnak latszik az az nem fog itt megallni a szam. Sot ahogy cca ket hete mashol megjegyeztem szerintem hamarosan jon a szarazfoldi lepcso is komoly erokkel.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Orosz védelmi minisztérium ma 13 kor nagy sajtótájékoztatót tart orosz és külföldi újságíróknak. Gondolom, most fognak mutatni felvételeket török olaj kereskedésről, amiről a Putyin beszélt....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
Nagyon nem tetszik ez nekem, ha már több mint 100 gépük lesz ott, az nem jó üzenet, mert egyértelműen nem az ISIS ellen lesznek odaküldve, főleg nem, ha vadászok települnek ki...

Azt a 100 gépet osszesen a már a Latakia melleti Hmeimin légibázison állomásozó gépekkel egyutt kell érteni. Ezzel a két reptérrel megosztódnak az orosz gépek bevetési teruletei.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Nagyon nem tetszik ez nekem, ha már több mint 100 gépük lesz ott, az nem jó üzenet, mert egyértelműen nem az ISIS ellen lesznek odaküldve, főleg nem, ha vadászok települnek ki...


Es ugyanez all a legiharcraketakkal repulö orosz gepekre is. Ettöl fuggetlenul feltem az oroszokat a törökökkel valo konfrontalodastol, mert nagy pofaraesest josolok nekik hagyomanyos fegyverek szintjen, es azutan ha nem akarjak elfogadni a vereseget, csak az atom maradna.
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
<blockquote rel="krokomach">A Krím után egy újabb kvázi Orosz erődítés. Ha Obamának ez volt a terve az Orosz terjeszkedés megakadályozására, akkor ez így ránézésre nem igazán jön be.

Akinek ilyen hülye külügyminiszterei voltak és vannak, mint Clintonné és a Ketchupos Kerry, hogyhogy csodálkozol?

Tegnapi Kerry:

http://www.state.gov/secretary/remarks/2015/11/250143.htm</blockquote>
" Ketchupos Kerry " , ezen röhögök fél órája !!! :)) Hát igen Misis Clintonné is egy fúra ember , viszont amikor kiderült a férje botránya ( Monica Lewinsky-s ügy ) becsülöm benne hogy nem vált el ( gondolom a fura fejű gyereke miatt ) !!!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
Orosz védelmi minisztérium ma 13 kor nagy sajtótájékoztatót tart orosz és külföldi újságíróknak. Gondolom, most fognak mutatni felvételeket török olaj kereskedésről, amiről a Putyin beszélt....

Jakov Kedim az izraeli hírszerzés volt fonoke:
"Torokország nélkul nem lenne Isis"(video a cikkben)
http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201512020815-6i2p.htm
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
Nem lesz egyszeru elfoglalni Salma -Latakia tartomány legjelentosebb városát, amely még terrorista kézen van a szír hadseregnek. A város tele van csecsen és egyéb kaukázusi terroristákkal. Bocsánat ezek is "mérsékelt szír ellenzékiek".
0koQNG3lKJE.jpg
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
<blockquote rel="zsolti">Nagyon nem tetszik ez nekem, ha már több mint 100 gépük lesz ott, az nem jó üzenet, mert egyértelműen nem az ISIS ellen lesznek odaküldve, főleg nem, ha vadászok települnek ki...


Es ugyanez all a legiharcraketakkal repulö orosz gepekre is. Ettöl fuggetlenul feltem az oroszokat a törökökkel valo konfrontalodastol, mert nagy pofaraesest josolok nekik hagyomanyos fegyverek szintjen, es azutan ha nem akarjak elfogadni a vereseget, csak az atom maradna.</blockquote>

És mivel az oroszok nem hülyék szerintem taktikai nuki lesz már a legelején. Nem fognak belemenni egy kétesélyes vagy elhúzódó háborúba egy stratégiailag lényegtelen ellenféllel. Ha pedig háború lesz a törökök számíthatnak a görögök segbekúrására is és így két tűz közé szorulhatnak. Szerintem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 781
113
Két Isis terrorista ellopta azt a pénzzel teli gépkocsit melyben az Isis Rakkában harcoló fegyvereseinek a bére volt. A pénzzel teli kocsival a torok határ felé vették az irányt.