[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
@hiryu :
Azt kötve hiszem hogy a szedett-vedett iszlamista harcosok OMON és Szpecnaz veteránokat mészárolnának... Inkább fordítva tudom elképzelni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 434
113
Na ezek aztán tudnak alagutat meg bunkereket csinálni.
Nem irigylem a gyalogságot amelyik kitakarítja, jó nagy összevisszaság, meg egy rakás hátrahagyott "ajándék" lehet benn.
Egy jó kis lángszóró hatásos lehetne ott.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 891
113
Kié legyenek a fegyverek? :)
1003462_547788298615381_1821607660_n.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 891
113
Lesz vagy nem lesz S-300 Szíriában?
http://missilethreat.com/s-300-natos-nightmare-and-perhaps-russias-too/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 937
113
2:41-nél a terepjárónak romániai rendszáma van, Ilfov megyei (Bukarestet körülvevő megye). Kiváncsi vagyok, hogy frissen vagy régebb kerülhetett oda,
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
az elmúlt pár óra: a kurdok elkaptak egy alkaidás vezért, az alkaidások túszul ejtettek 300 kurd civilt, a kurdok elengedték a vezért.
összességében északon gyorsulni látszik a felkelők bukása, mivel a szír hadsereg is komolyabb akciókba kezd. deir-ezzornál 30 felkelővel végeztek, akik 15 kamionnyi nyersolajjal igyekeztek állítólag törökország felé.
 

darkforge

Member
2012. február 28.
36
16
8
teboly
Szaddam családja az al-Bu Nászir törzs al-Bejdzsat klánjához tartozott és pásztorkodással foglalkozott. Attól még lehetett gazdag a család. Én arra céloztam honnan származott. Egyébként 10 esztendősen Bagdadba költözött a nagybátyjához akiből később a város kormányzója lett. Az irányítása alatt egy nemzeties bagdadi középfokú iskolában tanult (tehát nem diplomás). 20 évesen kezdett politizálni.
Én csak arra utaltam honnan jött és, hogy Ő is csak egy felkapaszkodott senkiházi volt jó kapcsolatokkal, egy nagy adag mázlival és óriási hatalomvágyal.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Szadd%C3%A1m_Huszein
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Syria - FSA tank shelling SAA position in Aleppo
http://www.youtube.com/watch?v=zFNBq2PZHqA
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 891
113
Az iszlamista csoportok a Dzsebkhat an Nusra és az "Iraki iszlám koztársaság" 2500 fegyverest vezényelt a kurdok lakta teruletekre, hogy visszafoglalják az "elvesztett" telepuléseket a kurdoktól.