[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="szegcsab">Önjáró SAA D-30 :

CV3cdKwWsAEXEf8.jpg:large

Ezek után ne mondja nekem senki, hogy egy iparilag rendben levő ország nem tudna magának fejleszteni egy teherautó alvázra szerelt önjáró löveget, mint pl az Archer. Tudom ez és az Archer messze nem ugyanaz, de akkoris az egy ágyú, egy alváz, és egy leengedhető lábak egyvelege. </blockquote>

Ha Magyarországra értetted, a katonai fejlesztések (és a civil ipar is) csak és kizárólag szándék kérdése. Ha akarnák, lehetne csinálni hadiipart is, csupán annyit kellene tenni, hogy magyar cég kapja a megrendelést. Ez ellen max az EU tiltakozna, mint tiltott állami támogatás.</blockquote>

Igen, lehetne magyar hadiipar, de miről beszélünk, ha még az olyan jónak tűnő fejlesztések mint a Gepárd és a Lynx se kerülhetnek rendszeresítésre. Az említett két mesterlövész-rombolópuskáról mindenhol szuperlatívuszokban nyilatkoznak, de a magyar honvédség talán pár tucatnyit állított rendszerbe. Miért?
A II. VH idején a magyar koponyák bebizonyították, hogy tudnak meglepetést okozni(Buzogány, Lidérc, Tass, de a Király-féle géppisztoly is verte a Mp-40-t meg PPS-t), mégse tudtak betörni a nemzetközi piacra. Nem értem (nem akarom érteni), hogy miért kellett meghalnia a Fég-nek, miért nincs magyar hadiipar és vajh mindez miért jó a magyar nemzetnek?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ukrán harci gépek
GHxt7x2yrBE.jpg

Ezek már nem a kis UB-16-57 (57mm), hanem a nagyobb B-8 (80mm) rakéta-blokkok. A hagyományos, még nagyobb kaliberű sorozatlövőknél (pl. BM-21 Grad) a hatótávjuk is kisebb, tehát jóval közelebb kell velük menni a célponthoz, de azért nem szeretnék a szórásukba belekerülni!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Az Isis felrobbantott egy dzsihádmobilt Azaz városában (torok határhoz kozel). 20 "200"-as,tobb mint 30 "300"-as.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
Ez durva vérfürdő lesz:

<i>Egy iraki képviselőnő Facebook-posztja szerint John McCain amerikai szenátor kész tények elé állította Haider al-Abádi iraki kormányfőt: Amerika és arab szövetségesei nagyjából százezer katonát fognak Irakba küldeni. Az első sorban arab katonák amerikai irányítás alatt az Iszlám Állam fegyveresei ellen fognak harcolni. Az iraki kormányfőnek a hír szerint nem volt sok szava az ügyben. </i>

http://mno.hu/kulfold/intervenciora-keszulnek-az-amerikaiak-irakban-1318384
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Az első sorban arab katonák amerikai irányítás alatt az Iszlám Állam fegyveresei ellen fognak harcolni"

Ugyan ez lenne a terv egy eu vs russia meccsben is.

Az első sorban európai katonák amerikai irányítás alatt az orosz Állam fegyveresei ellen fognak harcolni.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Ez durva vérfürdő lesz:

<i>Egy iraki képviselőnő Facebook-posztja szerint John McCain amerikai szenátor kész tények elé állította Haider al-Abádi iraki kormányfőt: Amerika és arab szövetségesei nagyjából százezer katonát fognak Irakba küldeni. Az első sorban arab katonák amerikai irányítás alatt az Iszlám Állam fegyveresei ellen fognak harcolni. Az iraki kormányfőnek a hír szerint nem volt sok szava az ügyben. </i>

http://mno.hu/kulfold/intervenciora-keszulnek-az-amerikaiak-irakban-1318384
Ez mekkora csimborasszója a hülyeségnek? És mi lesz a közös nevező? Irán pedig páholyból végignézi?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="szegcsab">Önjáró SAA D-30 :

CV3cdKwWsAEXEf8.jpg:large

Ezek után ne mondja nekem senki, hogy egy iparilag rendben levő ország nem tudna magának fejleszteni egy teherautó alvázra szerelt önjáró löveget, mint pl az Archer. Tudom ez és az Archer messze nem ugyanaz, de akkoris az egy ágyú, egy alváz, és egy leengedhető lábak egyvelege. </blockquote>

Ha Magyarországra értetted, a katonai fejlesztések (és a civil ipar is) csak és kizárólag szándék kérdése. Ha akarnák, lehetne csinálni hadiipart is, csupán annyit kellene tenni, hogy magyar cég kapja a megrendelést. Ez ellen max az EU tiltakozna, mint tiltott állami támogatás.</blockquote>

Igen, lehetne magyar hadiipar, de miről beszélünk, ha még az olyan jónak tűnő fejlesztések mint a Gepárd és a Lynx se kerülhetnek rendszeresítésre. Az említett két mesterlövész-rombolópuskáról mindenhol szuperlatívuszokban nyilatkoznak, de a magyar honvédség talán pár tucatnyit állított rendszerbe. Miért?
A II. VH idején a magyar koponyák bebizonyították, hogy tudnak meglepetést okozni(Buzogány, Lidérc, Tass, de a Király-féle géppisztoly is verte a Mp-40-t meg PPS-t), mégse tudtak betörni a nemzetközi piacra. Nem értem (nem akarom érteni), hogy miért kellett meghalnia a Fég-nek, miért nincs magyar hadiipar és vajh mindez miért jó a magyar nemzetnek?</blockquote>
Akkor még nem is beszéltünk a magyar fejlesztésű kommulatív HK aknáról! A pancerfaust a "fasorban" sem volt hozzáképest!
Elnézést Pazerfaust! D
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 768
93
Ez durva vérfürdő lesz:
<i>Egy iraki képviselőnő Facebook-posztja szerint John McCain amerikai szenátor kész tények elé állította Haider al-Abádi iraki kormányfőt: Amerika és arab szövetségesei nagyjából százezer katonát fognak Irakba küldeni. Az első sorban arab katonák amerikai irányítás alatt az Iszlám Állam fegyveresei ellen fognak harcolni. Az iraki kormányfőnek a hír szerint nem volt sok szava az ügyben. </i>

http://mno.hu/kulfold/intervenciora-keszulnek-az-amerikaiak-irakban-1318384

A Szaúdiak meg Katar az IÁ legfőbb támogatói miért harcolnának maguk ellen?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Magyarul a "szövettségesek" megszállják irakot. Mivel IA ellen nem fognak harcolni, csak felosztva megszállás lesz, közben az IA az oroszok ellen tud öszpontosítani. Szép terv.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 307
113
Ez durva vérfürdő lesz:

<i>Egy iraki képviselőnő Facebook-posztja szerint John McCain amerikai szenátor kész tények elé állította Haider al-Abádi iraki kormányfőt: Amerika és arab szövetségesei nagyjából százezer katonát fognak Irakba küldeni. Az első sorban arab katonák amerikai irányítás alatt az Iszlám Állam fegyveresei ellen fognak harcolni. Az iraki kormányfőnek a hír szerint nem volt sok szava az ügyben. </i>

http://mno.hu/kulfold/intervenciora-keszulnek-az-amerikaiak-irakban-1318384

Na ugye ,csak kiderült miért meg oda CDG. Igazam van abban hogy mentik a menthetőt, és Irakra pályáznak mert ott csak Iránnal kell meccselni,aki szvsz nem fog lépni. Északról a törökök, kurdok. Balról a szaudiak, egyéb kecskebaxók. Délről Usa,francik,angolkák,stb. Kész is van Irak harmadik lerohanása.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
http://defence-blog.com/army/syrian-army-received-russian-t-90a-main-battle-tanks.html

Talan egy hete voltam egy lekezelo beszolasnak targya miszerint nem tudok olvasni hogy az oroszok a T-90 est nem a szireknek hanem az iraniaknak viszik. Csak mivel megmertem emliteni hogy bizony az hamar szir kezekben lesz lathato.

Mas !

Szerintem heteken belul indul az oroszok szarazfoldi lepcsoje. Illetve a legideszantosok fognak menni es csodalkoznek ha nem lenne egy kis meglepi hogy mely iranybol.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
<blockquote rel="eSeM">http://defence-blog.com/army/syrian-army-received-russian-t-90a-main-battle-tanks.html

Talan egy hete voltam egy lekezelo beszolasnak targya miszerint nem tudok olvasni hogy az oroszok a T-90 est nem a szireknek hanem az iraniaknak viszik. Csak mivel megmertem emliteni hogy bizony az hamar szir kezekben lesz lathato.

Mas !

Szerintem heteken belul indul az oroszok szarazfoldi lepcsoje. Illetve a legideszantosok fognak menni es csodalkoznek ha nem lenne egy kis meglepi hogy mely iranybol.

</blockquote>

Én azt akkor úgy értelmeztem, hogy az oroszok adták a szíreknek hogy teszteljék élesben, mert az irániakat érdekli s talán akarnak venni belőle, ha jónak látják.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
<blockquote rel="eSeM">http://defence-blog.com/army/syrian-army-received-russian-t-90a-main-battle-tanks.html

Talan egy hete voltam egy lekezelo beszolasnak targya miszerint nem tudok olvasni hogy az oroszok a T-90 est nem a szireknek hanem az iraniaknak viszik. Csak mivel megmertem emliteni hogy bizony az hamar szir kezekben lesz lathato.



</blockquote>

A hírek szerint csak néhány darab(pontos számot nem kozoltek)T-90A érkezett Aleppoba, hogy kiképezzék a szír(iráni) személyzetet . Késobb érkezik egy újybb szállítmány, amik már valós harci muveletekben is részt vesznek.
Annyit tudni kell, hogy Irán bármi áron felakarja szabadítani Aleppot, nem véletlen, hogy a legtobb iráni harcos ebben a tartományban található.

Az osszefuggés Irán és a T-90 kozott
http://www.tasnimnews.com/en/news/2015/12/08/938316/iranian-military-experts-to-visit-russia-for-tank-purchase-commander