Most akkor mennyi a civil áldozat?
Az AI 200 civil halottról a Guardian 600 civil halottról számolt be. Holnap már 1000-rol számolnak be.
Visszatérve a kazettás bombákra:
Több magyar hírforrás (MTI nyomán a Kitekintő.hu, és az AI alapján az Index) számol be arról, hogy különböző nemzetközi emberjogi szervezetek jelentése szerint Oroszország kazettás, vagy más néven “fürtös bombákat” vetett be Szíria civilek lakta részén, több tucat, vagy több száz ember halálát okozva az utóbbi néhány hónapban.
Ezek a szervezetek, nevezetesen az Amnesty International és a HRW a liberálpolitikai gazdasági érdekkörök hálózati rendszerébe tartozó alapítványok hathatós pénzügyi támogatásait élvezik, és így jelentéseik sok esetben érdekszolgálatot hivatottak teljesíteni. Amellett, hogy a jelentésekben önellentmondások fedezhetők fel a számadatok nagyságrendi minősítését illetően, és olyan bizonyítékok szolgálnak a jelentés összegzésének alátámasztására, mint a “feltehetően orosz légicsapás”, “lehetséges nemzetközi jogsértés”, és “szíriai emberjogi csoportok megfigyelői által igazolt” – mindez a szervezet és a megfigyelő identitásának bármiféle konkrét meghatározása nélkül, a jelentésről szóló híreket átvevő magyar híroldalak az orosz légierő által a szíriai civil lakosság ellen használt kazettás bombákról, mint a jelentésekben szereplő tényekről számolnak be.
Azonban <b>a magyar híroldalak</b> akkor is <b>csúsztatnak</b>, mikor az orosz légierő által bevetett kazettás bombák használatának tényére tett utalásos megfogalmazásban ezt a tényt mint tiltott fegyver bevetését minősítik. <b>A kazettás bombák használatát tiltó 2008-as 6. Dublini Diplomáciai Konferencián megfogalmazott, Oszlóban aláírásra megnyitott és az ENSZ konvenciómechanizmusába áthelyezett 47713 sz. egyezményt sem az Oroszországi Föderáció, sem a Szíriai Arab Köztársaság nem írta alá, így a kazettás bombák Szíria területén a Daesh, az al-Nuszra és az egyéb orosz-szír kormányközi megállapodásban terrorszervezetként megjelölt csoportok elleni használatával az Oroszországi Föderáció légiereje semmilyen nemzetközi kötelezettségszegést nem követ el</b>. Az egyezményt a nagyhatalmak közül egyik ország sem jegyzi még aláíró fél szinten sem, és az ENSZ 193 tagállama közül összesen is kevesebben mint az államok fele ratifikálta. Hazánk például az EU országokkal együtt, az EU irányelvekkel való összehangolási folyamatban 2008-ban aláíró, majd 2012-ben ratifikáló országgá vált, míg például az EU csatlakozási folyamat fejezeteit az utóbbi időben erős zsarolási potenciállal nyitogató török vezetés soha nem írta alá a dokumentumot.
A kazettás bombák használata nem emberbaráti cselekedet. De emberek szívét kivágni, lefejezni, felgyújtani, megerőszakolni másokat, vagy alig tízéves gyerekeket komplett gyilkológéppé képezni harci drogokkal és súlyos testi fenyítéssel még inkább nem az. <b>A nyugati médiapropaganda stratégiáját ebben az esetben átvevő magyar híroldalak törekvése, hogy az Oroszországi Föderáció terrorellenes harcát egy másik legitim kormány saját területén való felkérésére ártatlan civilek mészárszékeként tüntessék fel, és a fürtös bombák bevetéséről, vagy a több száz ártatlan áldozattal járó orosz légicsapásokról szóló bizonytalan eredetű, és ellenőrizetlen forrásokból származó hírek egy olyan nagyszabású összehangolt akció médiapropagandájának a fokozódását jelzik, amely a nyugati társadalmak közvéleményének hangolását szolgálják egy végső nagy esemény bekövetkeztéig, amelyre a közvélemény az előhangolás által megadott irányban reagál.
</b>