[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Csodálkozik a ruszki is, hogy nincs tekintélye, ha tényleg már ott lenne az Sz-300, a nyugat is óvatosabban dobálozna légtérzárral meg hasonlókkal, az IAF-ról meg nem is beszélve.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
A tegnapi események osszefogl.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Zwfuk4Qd95w
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Boki mint Te ebben Szíria dologban nagyon benne vagy Én nem értem mit mond a Videoban, meg csak félig követtem.
Utolsó infom , hogy Aszad a lázadok fellegvárának tartott várost visszafoglalták. Következtéskép jelenleg Aszad van lendületbe igen csak és nyerésre áll. Nem ?
Amit valahol olvastam hogy egy Amerikai tábornok 5 lehetőséget vázolt abban is azt véltem felfedezni hogy inkább 5 kifogás hogy miért nem fog segíteni Amerika a lázadoknak. Ebben a sakkjátszmában a szírmezőt fontosnak tartom és ez azért jelentős dolog hogy az Oroszok megtudták tartani.
Bár szerintem azért meggyengítették a Szír sakktáblát, annyi stratégia nyereséget elkönyvelhet Amerika.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Az USA kinyírja az S-300-at egy bármilyen lopakodóval sec perc alatt de az gond hacsak egy orosz is belehal ebbe....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem nem prioritás az S-300. Önmagában Izrael vagy USA ellen nem sokat ér, viszont amire igazán szükség lehet az alkatrész, lőszer stb a harckocsikhoz stb. stb.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
A video elején a Damaszkuszi provincia eseményei - ismét találtak egy alagutat, utána Homsz városa, ......igen a hírek szerint visszafoglalta a szír hadsereg az egész várost , folynak a házak átkutatásai, a város megtisztítása(mert bizonyára maradtak elbújva terroristák) ahol találnal még terroristát, azt megsemmisítik....
Kozben Észak Szíriában az Al-Kaidások túszul ejtettek 200 kurd civilt mire a kurdok általános mozgósítást rendeltek el
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Az USA kinyírja az S-300-at egy bármilyen lopakodóval sec perc alatt de az gond hacsak egy orosz is belehal ebbe....

Orosz nélkül pedig az ilyent nem adják, mert ha nincs aki kezelje, akkor annyit ér, mint amennyit tezsvííírek kapnának érte ócskavasként. Ha meg bármilyen lopakodóval lekapják seperc alatt, akkor mi védi az oroszokat a lopakodók ellen? Az IAF meg egyelőre F-15 F-16-tal van felszerelve, amik ellen az S-300 megfelelő kell legyen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
boki a tegnapi videóban 4:11-től a fal mellett mi volt az a rengeteg civilszerű halott? falhoz állították őket és kivégezték? kik azok?
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
azok az aleppónál, khan al-assalnál kivégzett hadifogoly kormánykatonák voltak. közben új offenzívát indított az SAA, hogy visszafoglalják a helyet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Miből gondolod kormánykatonák? civil ruhában vannak és 1-2 nagyon fiatalnak tűnik.
Még all Assadnak az ajánlata, hogy amnesztiát kap aki megadja magát (vagy valami ilyensmire emlékeszem) vagy a "nem ejtünk túszokat" hadművelet van érvényben?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
xfotel megelozott:)
Igen Aleppo kulvárosánál brutális modon kivégeztek 200 civilt és szír katonát. De errol bczozo tett fel hírt. A video elején meg egy bombát robbantottak egy autoban civilek ellen Damaszkusz kulvárosában, Tíz halott, 40 sebesult (civil, koztuk gyerekek)
Ha nézitek a videokat a felszabadított telepuléseken a lakosság szivélyesen-megkonnyebulve fogadja a szír katonákat (mindenki azt hangoztatta,(propaganda) hogy utálják Asszadot).
Más . Mai hírek szerint óriásu robbanás rázta meg Homsz dél-keleti városrészt.(alaviták lakta)
994556_498494510232125_527298644_n.jpg
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Joker
Ha az USA kinyilvánítja a légtérzárlatot akkor bizony jönnek a lopakodók mert nekik van a legnahgyobb esélyük a túlélésre ! Az ENSZ meg nem rendelhet el ilyet a biztos Orosz és a valószínű Kinai vétó miatt...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Van errol a kivégzésrol egy video is (elég kegyetlen) kb.120 katona volt , 80 civil......
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
A videón én is néztem, hogy mi a franc történhetett abban városrészben, de csoda, hogy megúszták 10 halottal és 40 sebesülttel amilyen szarul nézett ki a helyszín.

boki 3 lehetőség van: photoshop, taktikai atom, fegyverraktár / üzemanyagraktár / finomító, mert az nem autósbomba vagy JDAM és egyéb hasonlók az is biztos.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 601
113
Nekem ez a videó nagyon gyanús , az elején még egy kezelő katonát lehet látni egyenruhában bal oldalon még a vállapját is látni aztán egy vágás és csak a sötétben egy kis monitoron valami kilövést és találatot. A youtube -os kommentek is megkérdőjelezik , szerintem is hamisítvány lehet.

http://www.youtube.com/watch?v=__4ILleiIyM&feature=player_embedded
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Joker
Ha az USA kinyilvánítja a légtérzárlatot akkor bizony jönnek a lopakodók mert nekik van a legnahgyobb esélyük a túlélésre ! Az ENSZ meg nem rendelhet el ilyet a biztos Orosz és a valószínű Kinai vétó miatt...

Elméletileg az USA sem légtérzárlatolhat ha az ENSZ BT nem bólint rá, ami pedig nem valószínű. Kérdés, hogyha mégis meglépik, akkor Ivánék bekeményítenek vagy teljes arcvesztéssel meghátrálnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
joker
Én is fegyver raktárra gondoltam, csak nem tudom ki volt az FSA -sok, vagy Izrael ? Áldozatokról még nincs infom... Photoshop kizárva.:) Egy FSA-s videoja:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=moOICKT8ucc
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Hát taktikai nukinak elmenne a felvétel. De ha Homsz DK-i részéről van szó, ami alaviták lakta, akkor hogyan robbantgat ott az FSA? És egy városrészben hogy van lőszerraktár, főleg ekkora? Azokat általában városon kívül szokták elhelyezni biztonsági okokból.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
A kép és a hang közti eltérésből ítélve 3200-3300 méterre volt a kamerás a robbanástól, ekkora lőszerraktárat nem tesznek város közé lakónegyedbe.