[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1586

Guest
<blockquote rel="Mackensen">Tudtommal hivatalosan lefújták a szaudiak a bevonulást.

Lehet ha a védekező pozícióban űlő bahreini kirányon keresztűl üzent Putyin, és ló azt jelképezte, hogy mekkorát fognak begkapni hátulról szárazon, ha beleszarnak ebbe a homokozóba. </blockquote>

+1 :))
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Akcióban a brit légiero, Ramadi még február 3.
https://www.youtube.com/watch?v=nLgSP9PQhkk
 
T

Törölt tag 008

Guest
Lehet 2 frontot készítenek elő.
1 szír front, arab koalícióval
2 ukrán front európai nato erőkkel

egyiket csak elbukják az oroszok. 2 fronton úgyse tudnak háborúzni. Usanak meg mindegy mert majd ahol nyerésre állnak ott bevonul. rutin van már ebben, 2 világháborúból így jöttek ki győztesen.
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
Lehet 2 frontot készítenek elő.
1 szír front, arab koalícióval
2 ukrán front európai nato erőkkel

egyiket csak elbukják az oroszok. 2 fronton úgyse tudnak háborúzni. Usanak meg mindegy mert majd ahol nyerésre állnak ott bevonul. rutin van már ebben, 2 világháborúból így jöttek ki győztesen.

Fennek, szerintem ezzel a koncepcióval az a probléma, hogy az ukrán fronton pillanatok alatt elvéreznének az oroszok ellen. Sokkal hamarabb, mint amíg az orosz és iráni csapatok a szíreknél képesek kitartani.
A másik probléma pedig, hogy amíg a szírekhez találnának elmeháborodott országokat, akik bemennének, itt Európában az ukrán játékhoz már egyáltalán nem.
Szerintem.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
De nincs lézeres besugárzás, ha meg a fegyverkezelőt akarod elvakítani előbb meg kéne találni.
Szóval???
Jól van jól van visszavonulok,az ismeret anyagom nem tejed ki mélyebb vitákra,csak +paraszból próbáltam gondolkodni.
Amúgy akkor a "gyári" orosz eszközök mit érzékelnek indításkor?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
E szerint befutott a török mentőcsomag visszavették a Mingh repteret településsel együtt? Vagy az előbbi volt fals infó vagy kicsit hosszúra nyúlt a Kurd előrenyomulás.
Nevtelen7bcab.png
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote>Amúgy akkor a "gyári" orosz eszközök mit érzékelnek indításkor?

Lézeres besugárzást:))))
Ebben a konkét esetben (TOW, HJ-8) nincs lézeres besugárzás.</blockquote>
Na tessék jó kiröhög :) ok. de akkor,hogy csinálja az orosz?Most már csak azért is érdekel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Lehet 2 frontot készítenek elő.
1 szír front, arab koalícióval
2 ukrán front európai nato erőkkel

egyiket csak elbukják az oroszok. 2 fronton úgyse tudnak háborúzni. Usanak meg mindegy mert majd ahol nyerésre állnak ott bevonul. rutin van már ebben, 2 világháborúból így jöttek ki győztesen.

Nagyon úgy néz ki, hogy két frontot nyitnak az oroszoknak, hogy tonkre tegyék oket...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Vannak rakéták, mint a Hellfire amelyek lézer itányításuak. Ezek esetében érzékelik mikor a tankot megvilágítják lézerrel. Viszont ebben az esetben a felkelők nem ilyen rakétákat használnak, hanem huzal-vezérlésüeket. A rakétákról letekeredik egy kábel és azon keresztül irányítják a célre. Nincs semmilyen kisugárzás.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Még mikor megjelentek a T-90-sek, írtam, hogy nem biztos, hogy a Stora-1 megvédi a TOW_tól.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Szerencsétlenek , itt vannak bekerítve(a video ahol halomra lovik oket)
https://www.facebook.com/601615093274280/videos/672848132817642/
https://www.facebook.com/601615093274280/videos/672865229482599/
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Vannak rakéták, mint a Hellfire amelyek lézer itányításuak. Ezek esetében érzékelik mikor a tankot megvilágítják lézerrel. Viszont ebben az esetben a felkelők nem ilyen rakétákat használnak, hanem huzal-vezérlésüeket. A rakétákról letekeredik egy kábel és azon keresztül irányítják a célre. Nincs semmilyen kisugárzás.
Megnyugodtam,hogy azért annyira nem vagyok hülye.Tudtam én ,hogy van lézeres csak azt nem,hogy a TOW. még simán optikai huzalos ketyere.
Viszont akkor ahogy boki írta az öreg cuccok ellen nem is biztos ,hogy működik a t-90aktív védelme.Ez zavart meg engem igazán.
Érdekes...
Ennek fényében visszaszívom a kötözködést, az elméleted megalapozottnak tűnik.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ma utoljára rakok a reptérről valamit,ez nem az én napom.
Inkább alszok rá egyet :D
1126669375N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Azt írja,hogy a szíriai ellenzék légvédelmi eszközöket kér az orosz agresszió ellen (Merkel is megmondta ,hogy csúnya oroszok vajon mért nyilatkozta ezt?)
http://ria.ru/syria_chronicle/20160210/1372611375.html
Én ennek látom nagyobb esélyét mint egy szárazföldi próbálkozásnak.És veszélyesebb is mert nem látod az igazi ellenséget hogy és hova csapsz vissza...
1372306059.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="Fennek">Lehet 2 frontot készítenek elő.
1 szír front, arab koalícióval
2 ukrán front európai nato erőkkel

egyiket csak elbukják az oroszok. 2 fronton úgyse tudnak háborúzni. Usanak meg mindegy mert majd ahol nyerésre állnak ott bevonul. rutin van már ebben, 2 világháborúból így jöttek ki győztesen.

Nagyon úgy néz ki, hogy két frontot nyitnak az oroszoknak, hogy tonkre tegyék oket...</blockquote>

Nekem úgy tűnik, hogy nem tudnak mit kezdeni az orozok viszonylagos passzivitásával. Persze, jelen vannak mind két konfliktusban, na de ez a jelenlét, hol van az USA és csatlósai iraki, afgán helyzetét. Szerintem Ukrajnában több aktív kanadai katona van (200), mint orosz. És ugye nem csak a kanadaiak vannak jelen. Ezt nem nevezném -katonai értelemben- hű de nagy frontnak.

Szíriában meg igaz, hogy a mi szemünkkel jelentős légierővel rendelkeznek, de önmagukhoz képest mind a légi, mind a szárazföldi erők marginálisak. És nincs is okuk, hogy ezt jelentősen növeljék. Eddig a török és szaudi jelenlét az utóbbi időben nem növekedett és kérdéses, hogy egyáltalán fogják-e növelni érdemben, vagy bevonulnak e. Főleg, ha igaz, hogy a kis cimboráik igen csak vonakodnak részt venni benne.

Jelenleg egyik sem tűnik olyan frontnak, ami akár hosszú távon felőrölné az orosz haderőt, gazdaságot.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
YPG1.jpg

http://www.almasdarnews.com/article/%D0%B1%D0%BE%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%8E%D1%82-%D0%B7%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D1%8B-%D0%BC%D0%B5%D0%BD/
Na itt írja,hogy azért van bizonytalanság mert a Kurdok állítják a férgek meg cáfolják,hogy elfoglalták a repteret.