[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
A fegyverzethez: Orosz, kinai, iràni stb fegyverekkel sokkal olcsóbban lehet gyilkolaszni, mint nyugatiakkal. 35 repülő lehet hatékonyabb mint egy repülőgéphordozó. Szóval minden relativ...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
<blockquote rel="kacsacsor">Olasz külügyminiszteri nyilatkozat: a kurdoknak kell eldönteniük, hogy Irakkal maradnak vagy függetlenek lesznek.


Igazán akkor lenne vagány, ha ezt mondaná :
"a kurdoknak kell eldönteniük, hogy <b>Törökországgal</b> maradnak vagy függetlenek lesznek."</blockquote>

Normális esetben ez így megy.
Törökország külön játszmája nélkül, ez a válság, már lehet, nem biztos, de lehet megoldódott volna.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Egyébként én azt mondom, hogy iszonyat elszámították magukat azok, akik ezt a jelenlegi helyzetet létrehozták: egy kb. nyugalmas szír kétezres első évtized után, egy elfásult szír vezetés után létrehoztak sok, kis, ilyen-olyan terrorista brigádot a térségben, és egy Asszad-ellenes felkelőbagázst, az IÁt, hogy kapjanak egy majdnem tönkrevert szír hadsereget. Erre szeptembertől, már-már Damaszkusz elestét vizionálva c. felállás helyett, kaptak egy ruszki zónát, erőteljes orosz, iráni és kínai gazdaságilag megtámogatott szír vezetést, egy modern orosz fegyverekkel felszerelt szír hadsereget (szerintem a harcban részt vevő orosz gépek nem hinném, hogy majd hazamennek), egy harcban edzett, egyre inkább magára találó, valószínűleg az orosz légitámogatással előbb-utóbb még sikeres szír katonai kemény magot, egy ultraharcképes Hezbollahot, egy olyan Szíriát, ami valószínűleg a háború után, ha rendbe jönnek a dolgok, újjáépül az ország (miért ne épülne újjá, Libanont is rendberakták) katonai és gazdasági nagyhatalma lehet majd a térségnek. Ahogy elnézem még a CNNt is, az ottaniaknak elege van az egészből, és alig várják, hogy felszabadítsák őket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Újabb orosz humanitárius segély Deir Ez Zorba
https://www.youtube.com/watch?v=dUuZA4x9W7c
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Vicces kis történet, kár hogy levágták a végét.

https://www.funker530.com/syrian-troops-fake-surrender-then-open-fire-on-jihadists/
 

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
http://www.presstv.ir/Detail/2016/02/09/449380/Saudi-Arabia-military-maneuver-North-Thunder

20000 tank????? 2540 harcirepülő???? kicsit gyanús ez a hadgyakorlat nekem......egy ilyen támadásra az oroszok sem tudnának reagálni,szerintem feladnák Szíriát.....persze ezt úgy értem HA ez az erő megtámadná
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
20000 tank meg 2540 vadászgép az egész arab világban nincs rendszerben összesen szerintem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Szevasztopolbol kihajozott a Zelenij Dol (Bujan-M) Kalibr-NK-val a fedélzetén . Uticél a Foldkozi-tenger. Feladata (nem hivatalos) odaporkolni a torok agresszornak, ha betorne Szíriába.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Ankara szerint SZA már megkezdte vadászgépeinek To való telepítését. A két terroristákat támogató iszlámista állam kozosen akar bevonulni Szíriába.
Nagyon úgy néz ki , hogy ezek ellen már H-102 bevetésére lesz szukség.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
http://www.presstv.ir/Detail/2016/02/09/449380/Saudi-Arabia-military-maneuver-North-Thunder

20000 tank????? 2540 harcirepülő???? kicsit gyanús ez a hadgyakorlat nekem......egy ilyen támadásra az oroszok sem tudnának reagálni,szerintem feladnák Szíriát.....persze ezt úgy értem HA ez az erő megtámadná

Kellene hozza negyed Borej és egy fél óra mulva a feltétel nélküli megadás alá lenne írva.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 773
93
http://www.presstv.ir/Detail/2016/02/09/449380/Saudi-Arabia-military-maneuver-North-Thunder

20000 tank????? 2540 harcirepülő???? kicsit gyanús ez a hadgyakorlat nekem......egy ilyen támadásra az oroszok sem tudnának reagálni,szerintem feladnák Szíriát.....persze ezt úgy értem HA ez az erő megtámadná

Uraim ,ne komolytalankodjunk ! Arra ott van humor topik.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ankara szerint SZA már megkezdte vadászgépeinek To való telepítését. A két terroristákat támogató iszlámista állam kozosen akar bevonulni Szíriába.
Nagyon úgy néz ki , hogy ezek ellen már H-102 bevetésére lesz szukség.
Nem II. Hidegháború következik.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Aszad vissza akarja foglalni Szíria egész területét
https://www.youtube.com/watch?v=TdAWYbxHIqU
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Márciusban esedékes a szaudi király moszkvai látogatása. Ha elmegy kíváncsi vagyok,hogy milyen ajándékot kap Putyintól. A katari uralkodó egy sólymot, a bahrejni lovat kapott.
Putyin helyében én egy fekete (duplafeneku)borondot adnék a királynak , benne gyémánttal és egy kis szerkezettel, ami a király hazatérése után megvilágítaná egész Rijadot....