[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Van amelyiknek van, van amelyikét már nem lehet annak nevezni. De akkor védtelenűl hagyod az orosz hajókat azért, hogy amikor a második amerikai hajó is elfogyasztotta a Tomahawkjait, a harmadik és negyedik úgyis el tudjon indítani 150-et Szíriai célpontokra?

Nem tartom kizártnak, hogy azt már nem várnák meg, még előtte visszalőnének az oroszok a hajókra. Én legalábbis valószínűleg próbálnám megelőzni a helyükben a 3-4-ik hullámot, ha már kettő lement, akkor a kocka már úgyis el van vetve, az már nem véletlen volt...
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 927
113
Nem tartom kizártnak, hogy azt már nem várnák meg, még előtte visszalőnének az oroszok a hajókra. Én legalábbis valószínűleg próbálnám megelőzni a helyükben a 3-4-ik hullámot, ha már kettő lement, akkor a kocka már úgyis el van vetve, az már nem véletlen volt...
Egy tomahawk indítás sem védtelen, nemhogy két hajónyi. Ha meg nem rájuk indítják a cirkálórakétákat hanem szíriai célpontokra, SAA-ra stb, akkor is lőjenek "vissza" az oroszok?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Egy tomahawk indítás sem védtelen, nemhogy két hajónyi. Ha meg nem rájuk indítják a cirkálórakétákat hanem szíriai célpontokra, SAA-ra stb, akkor is lőjenek "vissza" az oroszok?

Mivel az oroszok ott vannak a szír bázisokon, igen. Ha kilőnek az amcsik több tucat rakétát olyan bázisokra, ahol orosz katonák is vannak, és látszik, hogy nem fogják tudni százával lelőni a tomahawkokat, akkor mindenképp a rakéták forrását kell elnémítani. Vagy gondolod, hogy hagynák, hogy szórják meg őket, hátha nem is ők kapják az áldást, hanem Asszad?
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Van amelyiknek van, van amelyikét már nem lehet annak nevezni. De akkor védtelenűl hagyod az orosz hajókat azért, hogy amikor a második amerikai hajó is elfogyasztotta a Tomahawkjait, a harmadik és negyedik úgyis el tudjon indítani 150-et Szíriai célpontokra?
Azt hiszem egy kicsit belekeveredtél. Nincs harmadik, meg negyxedik meg egyéb hullám. Ha lenne második hullám akkor azt hiszem nincs több hajó.
Semennyi hajónyi Tomahawkot nem indít semennyi hullámban semennyi hajó.
Érthető? Vagy bonyolult voltam?
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and lgabo

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 927
113
Nem tudom mennyire egyértelműen eldönthető, hogy az a CM az orosz bázisra megy-e vagy sem. Ha más az iránya akkor kérdéses, hogy irányt vált-e az egyik pillanatban, ha előre látszik, hogy feléjük megy akkor gondolom nem várják meg, hogy vajon csak a fejük fölött akarják-e keresztűllőni egy egészen más célpontra.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 927
113
Azt hiszem egy kicsit belekeveredtél. Nincs harmadik, meg negyxedik meg egyéb hullám. Ha lenne második hullám akkor azt hiszem nincs több hajó.
Semennyi hajónyi Tomahawkot nem indít semennyi hullámban semennyi hajó.
Érthető? Vagy bonyolult voltam?
Kifejtenéd a teljes történetet pár részletre is kitérve?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Nem tudom mennyire egyértelműen eldönthető, hogy az a CM az orosz bázisra megy-e vagy sem. Ha más az iránya akkor kérdéses, hogy irányt vált-e az egyik pillanatban, ha előre látszik, hogy feléjük megy akkor gondolom nem várják meg, hogy vajon csak a fejük fölött akarják-e keresztűllőni egy egészen más célpontra.

Az orosz szóvivő pont azt mondta ma, hogy nincs idő számolgatni a röppályát és egyebeket, minden azonosítatlan repülő objektumot lelőnek. Abban bízom, hogy az amcsik nem kockáztatják meg, hogy adott esetben meghaljanak a szíriai konfliktusban amerikai katonák, ott nehezebb az ilyesmit beadni otthon, mint az oroszoknál.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 771
113
Nem is az Sz-300 indítókat támadnák, mert arra nagyon durva válasz is érkezhetne. Csak jelen esetben ha van ott csőre töltve 30 db elfogórakéta és még 50 raktáron, akkor kb egy hajónyi Tomahawkot tud ezzel kivédeni, feltéve ha legalább három hullámban jönnek, van idő közöttük az újratöltésre, egy célpontra egy rakétát indítanak és mindegyik betalál. Ezzel kifogyott egy hajó és az Sz-300 rendszerek is. Marad a Pantsir amiből ha nincs elég akkor a többi CM már átmegy felettük a szíriai célokra. Vadászgépek ellen meg semmijük nem maradna amíg az oroszoktól hajón meg nem jönne az utánpótlás.
Szerintem van ott mindenből elég.
 

mirella

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
175
269
63
A szír lakosság megpróbál túlélni az orosz terrorbombázás közepette. A lakónegyedekre dobott gyújtóbombákkal melegítik a teát. Amit a terroristák az elpusztításukra szántak az aleppói lakosok még azt is a túlélésre használják.
Ct12as7WcAAv2gu.jpg

Ct12bgAWIAA1lVj.jpg


Kedves Ulippo.
Úgy látom neked mindegy hogy terroristák igen,csak az oroszok ne.Felfogod te egyáltalán magadban a dolgokat?
Egyébként nyilván ezt is szegény szír "lakosság" csak teamelegítésre használja.....
RTR4BHEG.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo
T

Törölt tag 008

Guest
Provokáció lesz. US elnyom egy szalvo tomahawkot, Ha az oroszok kilövik a hajó(kat) ami indította, máris mehet a világgásipákolás, hogy az US hajó a ziszlámálamot támadta, de az oroszok megvédték őket és rátámadtak az ártatlan amerikai hajóra.
Sőt....ha az oroszok nem akarnak az US hajóra lőni, lehet majd "más" fog...(khm khm..vietnám).
Sehogy se lesz ez jó.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and lgabo

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Szóval felmerült az orosz válaszcsapás lehetősége amerikai hajókra ha betámadják a szíreket.
Nem értem.. ha engedünk a fórumon népszerű feltételezésnek hogy az amcsik nem fognak kirobbantani egy 3. VH-t a keleti NATO országok miatt, akkor az oroszok milyen logika mentén robbantanának ki 3. VH-t egy koszfészek miatt?
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
Provokáció lesz. US elnyom egy szalvo tomahawkot, Ha az oroszok kilövik a hajó(kat) ami indította, máris mehet a világgásipákolás, hogy az US hajó a ziszlámálamot támadta, de az oroszok megvédték őket és rátámadtak az ártatlan amerikai hajóra.
Sőt....ha az oroszok nem akarnak az US hajóra lőni, lehet majd "más" fog...(khm khm..vietnám).
Sehogy se lesz ez jó.
Én meg attól tartok, hogy az amik akkor fognak egy utasszállítót a térségbe küldeni, ha esetleg támadást indítanak a Földközi tenger felől, hátha az oroszokra tudják majd kenni a lelővését.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Provokáció lesz. US elnyom egy szalvo tomahawkot, ...
Honapokkal ezelott volt itt egy CIA vezetovel keszult video, amiben elmagyarazta, hogy mit akarnak tenni. A cel, hogy folyamatosan rettegjen Assad, mert barmikor lebombazhatjak. Szerintem a mostani helyzet is csak a felelemkeltesrol szol. Megjegyzem igen jol csinaljak. De amig latjak a rettegest addig nem fogjak tomegesen elengedni a tomahawkokat.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A másik amire gondoltam, hogy ez lehet egy anyagcsata. US tolja a tomahawkokat, oroszok meg az S300asokat. Kinek fogy el előbb a pénze/raktárkészlete.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Szóval felmerült az orosz válaszcsapás lehetősége amerikai hajókra ha betámadják a szíreket.
Nem értem.. ha engedünk a fórumon népszerű feltételezésnek hogy az amcsik nem fognak kirobbantani egy 3. VH-t a keleti NATO országok miatt, akkor az oroszok milyen logika mentén robbantanának ki 3. VH-t egy koszfészek miatt?

Miért az első világháború kirobbantó oka sem volt túl logikus. Sokkal komolyabb incidensek megtörténtek az 1900-as évek elején ami okot adhatott volna. Egyébként meg az események láncolatát érdemes figyelni és számba venni.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Szóval felmerült az orosz válaszcsapás lehetősége amerikai hajókra ha betámadják a szíreket.
Nem értem.. ha engedünk a fórumon népszerű feltételezésnek hogy az amcsik nem fognak kirobbantani egy 3. VH-t a keleti NATO országok miatt, akkor az oroszok milyen logika mentén robbantanának ki 3. VH-t egy koszfészek miatt?

Szerintem ha az oroszok betámadják a keleti NATO országokat, akkor megkapják az ellencsapást, mert akkor muszáj lesz, Ukrajna más téma, mert nem NATO tag, ráadásul alapvetően az amcsiknak messze kisebb Ukrajna jelentősége, mint az oroszok számára Szíriáé. Ukrajna az amcsiknak kb. olyan, hogy jó, ha sikerül megvetni ott a lábukat, de ha mégsem, akkor sincs nagy gond, az oroszok viszont ha bukják Szíriát, akkor bukják a Közel-keletet un bloc, nem nagyon marad ott onnantól befolyásuk.