[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

B

b4l4g3

Guest
A Wagner csoportot simámn magáncégnek nevezni...hm....
hát pedig az...de ez más topic
nekem ez a rész tetszik :
On several occasions, Israeli officials have pointed to their American counterparts that the United States has the ability to do more for the Syrian people and were met with shrugs and bizarre assertions that this was not possible operationally.
Magyarul az USA-nak meglenne a képessége, hogy többet tegyen a szíriai emberekért. Itt arra gondoltak, hogy segítség képpen mégtöbb bombát szórhatna rájuk?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Miért, ha a Blackwater magáncégnek számított mikor Pentagon-szerződéssel dolgozott pl. Irakban?!! Vagy mindkettő maszek, vagy egyik se ...
Így igaz. Gyakorlatilag az oroszok itt is csak lekövetik az ami okosságot, mikor a gennyes melót megcsináltatják a PMC vel. Ha valami gebasz beüt, akkor jöhet onnantól azonnal, hogy semmi közünk hozzá, nincs felelősségre vonható fejes, ország, csak lazán elhatárolódnak tőlük. Feláldozhatóak, de nagyon hasznosak. De lássunk tisztán, nem a Wagner groupról mintázták a feketevizes fiúkat, hanem ha jól tudom fordítva.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ez "játék" már jóval korábban elkezdődött. A NATO az albán kisebbség elleni szerb kormányfellépés miatt beavatkozott Koszovóban, és ezután elismerte annak függetlenségét. Ez után milyen alapon mondja vagy gondolja bárki, hogy ugyanarra más országnak és máshol nincs joga?!! Csak ugyanolyan erőfölény kell hozzá, és hajrá fiúk, minden ugyanolyan jogos lesz, akinek meg nem tetszik, annak joga van vicsorogni hozzá!!
Pontosan az teremtett egy szerintem rossz precedenst! Ott derült ki teljesen elég sok szereplő számára, hogy a nemzetközi jog annyit ér, amennyit kikaparsz magadnak erővel belőle, az ENSZ meg nagyjából semmit. Utána szerintem más időszámítást írunk azóta a geopolitikában.
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
[2/2]

Ez kicsit hosszabbra sikerült, mint amire előzetesen számítottam, a tartályokról szerintem ennyi egyszerre bőven elég, folytatás remélhetőleg holnap.

Még egy kicsit ide visszatérve, a svéd TV4-nek és CBS-nek tegnap sikerült eljutnia a házba, szóval rögtön van 3 új videó.

https://www.tv4play.se/program/nyheterna/3966948
https://www.tv4play.se/program/nyheterna/3967012
https://www.cbsnews.com/news/syria-inside-douma-the-site-of-apparent-chemical-attack-2018-04-16/

Mindkét tévé megnézte a tartályt odafentről, ráadásul egy új szögből. A helyszín a WH-s videóhoz képest megint változott egy kicsit, de a tartályt még nem vitte el senki.

duma-canister-cbs.jpg

duma-canister-swe-up.jpg


A svéd tévé alulról is készített néhány felvételt. A szobában mindenütt szétszóródott törmelék, illetve az, hogy mindez alul, és nem mondjuk a kosár és paplan tetején van, arra enged következtetni, hogy mindez nem április 7-én került ide.

canister-swe-down.jpg

duma-canister-swe-down-2.jpg


A bejárás mellett mindkét tévé meginterjúvolta ugyanazt a túlélőt (Nasr(Nasser) Hanan). A túlélő a svéd tévének érdekes módon azt nyilatkozta, hogy este 7-kor történt a támadás(hivatalosan ugye 19:30 az időpont). Ő és mások a pincében voltak, amikor olyan hangot hallottak, mint amikor valaki kinyitja a gázcsapot, mindenki felrohant, a nők és a gyerekek berohantak a házba! a férfiak többsége az utcán maradt. Elmondása szerint akik berohantak, "azonnal meghaltak". Ő maga tejlesen meg volt szédülve, miután kiment(nem derül ki, hogy a pincéből kijövésre gondol-e vagy bement ő is a házba). A családja többi tagja ("mindenki").
Nasser Hanan szintén nyilatkozott a CBS-nek, itt egy első emeleten lévő férfi holttestét a bátyjaként azonosította, ezen kívül más érdekeset nem mondott. Emellett van a CBS riportban egy rész, ahol tudósítás szerint az első emeleten "a konyhában elmondta, hogy a bátyja hogyan próbálta meg lemosni magáról a vegyszert".
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
361
2 179
93
Én nem írtam jogi alapot, csak válaszoltam a kérdésre, hogy kik hívták őket.
Azt hittem emlékeztek rá.
Usánka üldögél pezsgőzik és várja az arab tavasz kiteljesedését Szíriában. Erre Putyin bejelenti segít Assadnak, rá egy hétre már hullanak is a bombák.
Ekkor usánka meglepődik s nem tudja mit tegyen tépelődött egy hónapig mire rájött csak a Kurdok mögé tud állni ami ugye elég cinkes a Törökök miatt
de bevállalta. Tehát nem hívták hanem felkarolta a Kurdokat s csórókkal el is foglaltatta a délkeleti részt amire szüksége volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and b4l4g3
B

b4l4g3

Guest
Azt hittem emlékeztek rá.
Usánka üldögél pezsgőzik és várja az arab tavasz kiteljesedését Szíriában. Erre Putyin bejelenti segít Assadnak, rá egy hétre már hullanak is a bombák.
Ekkor usánka meglepődik s nem tudja mit tegyen tépelődött egy hónapig mire rájött csak a Kurdok mögé tud állni ami ugye elég cinkes a Törökök miatt
de bevállalta. Tehát nem hívták hanem felkarolta a Kurdokat s csórókkal el is foglaltatta a délkeleti részt amire szüksége volt.
Igen, én is ezt a verziót ismerem :)
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
117
287
63
Mindenesetre demokratilkusabban, mint a szaudi király.
nem assad is az apjatol orokolte a "tront" ? :) de nem ertem ezt a demokratikus mizeriat... a kozel keleten nincs demokratikusan megvalasztott vezeto egy sem a demokracia nem az o vilaguk nem is mukodne naluk jobban mint az 50-70 es evek "afrikai demokraciai" . kell nekik egy vezeto akinek a kezeben ott van a korbacs kulonben szettepik egymast
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
nee mar ez mar nekem is faj :D nem letezik olyan hogy demokratikus arab orszag.. ugyhogy nem is ertem mirol beszelsz :)
Fogalmazzunk úgy, hogy rendet tartott. Az az ország háború előtt a legtöbb arab országot ha összevetjük vele, az egyik legnormálisabb, legélhetőbb hely volt. Nyilván nem kellett nyíltan bírálni az Asszad klánt, de azért nem volt az olyan pöcegödör mint most. Illetve a sok moderált lázadó csoport közül egyik sem meggyőző számomra, hogy ha az ő vonaluk irányított volna Asszad helyett, akkor az mennyivel jobb hely lehetett volna.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Még egy kicsit ide visszatérve, a svéd TV4-nek és CBS-nek tegnap sikerült eljutnia a házba, szóval rögtön van 3 új videó.

https://www.tv4play.se/program/nyheterna/3966948
https://www.tv4play.se/program/nyheterna/3967012
https://www.cbsnews.com/news/syria-inside-douma-the-site-of-apparent-chemical-attack-2018-04-16/

Mindkét tévé megnézte a tartályt odafentről, ráadásul egy új szögből. A helyszín a WH-s videóhoz képest megint változott egy kicsit, de a tartályt még nem vitte el senki.

duma-canister-cbs.jpg

duma-canister-swe-up.jpg


A svéd tévé alulról is készített néhány felvételt. A szobában mindenütt szétszóródott törmelék, illetve az, hogy mindez alul, és nem mondjuk a kosár és paplan tetején van, arra enged következtetni, hogy mindez nem április 7-én került ide.

canister-swe-down.jpg

duma-canister-swe-down-2.jpg


A bejárás mellett mindkét tévé meginterjúvolta ugyanazt a túlélőt (Nasr(Nasser) Hanan). A túlélő a svéd tévének érdekes módon azt nyilatkozta, hogy este 7-kor történt a támadás(hivatalosan ugye 19:30 az időpont). Ő és mások a pincében voltak, amikor olyan hangot hallottak, mint amikor valaki kinyitja a gázcsapot, mindenki felrohant, a nők és a gyerekek berohantak a házba! a férfiak többsége az utcán maradt. Elmondása szerint akik berohantak, "azonnal meghaltak". Ő maga tejlesen meg volt szédülve, miután kiment(nem derül ki, hogy a pincéből kijövésre gondol-e vagy bement ő is a házba). A családja többi tagja ("mindenki").
Nasser Hanan szintén nyilatkozott a CBS-nek, itt egy első emeleten lévő férfi holttestét a bátyjaként azonosította, ezen kívül más érdekeset nem mondott. Emellett van a CBS riportban egy rész, ahol tudósítás szerint az első emeleten "a konyhában elmondta, hogy a bátyja hogyan próbálta meg lemosni magáról a vegyszert".
Hagyjad. A lukat csákánnyal csinálták, a palackot meg beletették. különben se tudja átütni a plafont.
 
B

b4l4g3

Guest
nee mar ez mar nekem is faj :D nem letezik olyan hogy demokratikus arab orszag.. ugyhogy nem is ertem mirol beszelsz :)
Na jó a "demokratikus" jelző költői túlzás volt részemről :) de volt választás és Assad nyerte. Még akkor is ha az uberdemokratikus jenkik (akik összevissza bombáznak minden nekik nem tetsző országot erősebb kutya dominál alapon) nem ismerik el.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 210
12 484
113
Tudom már volt
https://www.mintpressnews.com/how-t...taining-most-of-its-oil-water-and-gas/240601/

akkor is azért sajnálom hogy nem Csapodot be véletlen ide egy pár baráti találat. pont akkor mikor még az égből is indián fejszék potyogtak.
Kutyából nem lesz szalonna. tartják vidéken ezekből se rendes ember

Az USA Szíriában „véletlenül” az olaj-, földgáz- és vízkészletben leggazdagabb részeket szállta meg.

Az amerikai független Mintpress hírportál damaszkuszi keltezésű tudósításában mutatja be, hogy a 4 ezer fős amerikai hadsereg Szíria területének pontosan azt a 30 százalékát szállta meg, ahol az ország olaj-, víz- és földgáz-készletének legnagyobb része található.

https://www.facebook.com/AWAKENINGt...B6ARCC47yD_l1b3ImqvkUnvT10mIgl0C1JMRs&fref=nf
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
117
287
63
Hagyjad. A lukat csákánnyal csinálták, a palackot meg beletették. különben se tudja átütni a plafont.
a fodemet kb 20cm-nek saccolom igy kep alapjan .... talan be tudna szakitani ...de a beletettek az 100% mert ha azt helirol szaz meter magasbol ledobjak es becsapodik elpattan kb. mint a gumilabda es akkor meg nem is szamoltam azzal hogy neadjisten tulnyomas van benne mert toltve van .ha az oda ledobjak szernitem a szomszed utcabol kellene osszeszedni ..
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 722
17 099
113
a fodemet kb 20cm-nek saccolom igy kep alapjan .... talan be tudna szakitani ...de a beletettek az 100% mert ha azt helirol szaz meter magasbol ledobjak es becsapodik elpattan kb. mint a gumilabda es akkor meg nem is szamoltam azzal hogy neadjisten tulnyomas van benne mert toltve van .ha az oda ledobjak szernitem a szomszed utcabol kellene osszeszedni ..
Akárhány méterről jöhet...20cm vasalt födémen, saját tehetetlenségével nem jön át, főleg nem egyben. Mint ahogy kocsival sem rongyolsz át egy beton garázson.