[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Olyan magasságból gagyi bombákat ledobni szerintem úgy vannak azokról a találatokról mint az ukrán tüzér.

"Az hogy mit talál el vagy mit nem nem is szeretném tudni Végre hajtottam a parancsot és kész"

Mért is? Szerintem meg nekik nem kellett ilyen demagógok dumát nyomni. Ők a megolt 260 orosz civilért álltak bosszút. Ukrán tűzérek meg pontosan tudják, hogy olyan civileket ölnek már hónapok óta aki tegnap még saját állampolgáraik voltak.
Uni féle faszok meg jól nézzék meg ezen csapásokat. Ha az oroszoknál betelik a pohár ők is fognak járni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Hivatalosan is elismerte az orosz védelmi minisztérium, hogy kipróbálták az új H-101 RR-t (a videon) , amit egyenlore csak egy modernizált TU-160 tud hordozni. A tobbi H-55SzM volt.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Olyan magasságból gagyi bombákat ledobni szerintem úgy vannak azokról a találatokról mint az ukrán tüzér.

"Az hogy mit talál el vagy mit nem nem is szeretném tudni Végre hajtottam a parancsot és kész"

Milyen magasságból? Tudod milyen magasról bombáztak?

Elég sok 250 kg-os bombából terít szőnyeget a Tu-22M3. Csak a belső fegyvetérben 36-ot visz (maximális terhelés 69 db). Egy bomba tömör repeszhatás körzete kb. 80-100 m sugarú kör, de a repeszeknek még 200 méterre is van ölő hatása. Én például nem szívesen lennék azon a minimum 250-300 m széles és km feletti hosszúságú területen, amit egy Tu-22M3 bombái repeszeikkel elég sűrűn beterítenek. Ráadásul ezek kötelékben járnak. A 36 buta bomba együtt kerül annyiba, vagy még annyiba se, mint 1 db műholdnavigációs vezérlésű.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Tu-22M3 bombázás eredménye
011.jpg
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
http://orientalista.hu/az-ssnp-es-kereszteny-onvedelmi-egysegek-nagy-ereju-tamadast-kezdtek-mahin-felszabaditasert/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Khan al-Asal,Aleppo

njeUp.jpg

http://wikimapia.org/#lang=en&lat=36.171070&lon=37.039504&z=15&m=b&permpoly=13754495
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Oroszország ma bejelentette, hogy "szabad vadászatot" indít mai naptól ISIS olaj infrastruktúrára, benzinszállító kocsikra, vezetékekre......Ma is mentek Tu-22 M3 több hullámban.....szép videók 500 tartálykocsik megsemmisítéséről....:
https://www.youtube.com/watch?v=OhA3DpcJHw8
https://www.youtube.com/watch?v=sqNtxpjHuoQ
https://www.youtube.com/watch?v=Z-nwzUY06BY
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
Ez a "szabad vadászat" szépen elzárja a pénzcsapjaik nagy részét, ami sokkal kellemetlenebb nekik szerintem, mint az eddigi anyagi és személyi veszteségeik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Miért nem SZU-25-tel támadják a tartálykocsikat? Sokkal alkalmasabb egy hosszú sor formájú célpont támadására, mint a bombázók.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Az ISnek kb. befellegzett.
Büdös lesz az olajuk mindenkinek.
Jöhet egy új projekt a gazdáktól.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Ez a "szabad vadászat" szépen elzárja a pénzcsapjaik nagy részét, ami sokkal kellemetlenebb nekik szerintem, mint az eddigi anyagi és személyi veszteségeik.

Az a baj, hogy az Szíria tulajdona, és ha szétlövik, akkor nem lesz amiből ISIS után újjáépítsenek. Elég lenne a vezetékeket és a tartálykocsikat személyzetestől kilőni, meg azokat akik felvásárolják az ISIS-től az olajat.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Oroszország ma bejelentette, hogy "szabad vadászatot" indít mai naptól ISIS olaj infrastruktúrára, benzinszállító kocsikra, vezetékekre."

A videokat nézegetve ezt mondhatom szép! Hónapok óta hallom hogy az isis senkiházi banda viszi az olajat és közben a piacgazdaságra utalva leb.sszák az olaj árát is.
És most látom csak igazán hogy valaki rálép az olaj szállítmányokra is és ezt szépen alá is támasztják a videok.
A nyugat szerintem erre nem számított sem arra hogy belépnek a bombázásokkal de pláne nem arra hogy még az olajat is lebombázzák.
Ahoz képest hogy csak a levegőből támadnak jól haladnak és még csak mi-28heliket vagy ka-52 sem vetettek be .
És hála a GPS bombáknak veszteség sincs eddig.