[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
Marea-ból menekülnek a hiénák.....
http://syria.liveuamap.com/en/2016/16-february-all-opposition-groups-in-mare-agree-to-withdraw
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="pepe88">Azért a kurdok is megpróbálnak minél nagyobb szeletet kapni a tortából :-D
Jaish Thowar commander: "Our next goal is 2 get to Ihres to fight ISIS from there. Nusra/Ahrar must leave Mare so they dont stab us in back"
"If regime reaches Ihres before us and refuses to leave, we'll use force. Its a race now to get there before regime"

Ezért gondolom én azt, hogy ha vége is lesz majd Szíriában az ISIS-al meg az Al Nursaval a harc, azzal a háború nem fog véget érni csak egy szakasza fog lezárulni. Amit most a kurdok fegyverrel és harcosaik élete árán szereznek meg arról nem fognak a harcok végeztével önként és dalolva lemondani Asszadék javára. Hovatovább szerintem az autonómia megszerzése sem elég már nekik. Túl sok minden történt már, hogy csak ennyivel megelégedjenek. Számukra ez a háború hozhatja el saját államiságukat, amit újabb háború árán is megvédenek majd. </blockquote>

Igazat adok neked, de ha okosak a kurdok akkor a polgárháború után nem kezdenek bele a függetlenségi harcba. Előbb mevivják azt a törökökel. Így Szíria és Irak al a hátuk mögött könnyebb a török ellen.
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="pepe88">Azért a kurdok is megpróbálnak minél nagyobb szeletet kapni a tortából :-D
Jaish Thowar commander: "Our next goal is 2 get to Ihres to fight ISIS from there. Nusra/Ahrar must leave Mare so they dont stab us in back"
"If regime reaches Ihres before us and refuses to leave, we'll use force. Its a race now to get there before regime"

Ezért gondolom én azt, hogy ha vége is lesz majd Szíriában az ISIS-al meg az Al Nursaval a harc, azzal a háború nem fog véget érni csak egy szakasza fog lezárulni. Amit most a kurdok fegyverrel és harcosaik élete árán szereznek meg arról nem fognak a harcok végeztével önként és dalolva lemondani Asszadék javára. Hovatovább szerintem az autonómia megszerzése sem elég már nekik. Túl sok minden történt már, hogy csak ennyivel megelégedjenek. Számukra ez a háború hozhatja el saját államiságukat, amit újabb háború árán is megvédenek majd. </blockquote>

Igazat adok neked, de ha okosak a kurdok akkor a polgárháború után nem kezdenek bele a függetlenségi harcba. Előbb mevivják azt a törökökel. Így Szíria és Irak al a hátuk mögött könnyebb a török ellen.</blockquote>

Véleményem szerint a kurdokkal nem fog Assad összeakaszkodni. Az oroszok ebben a témában is rendet vágnak és mind a két oldalt előre eligazították a lehetőségről. Nem hinném, hogy úgy mentek bele a végén majd lesz valami velük aztán kész. Itt is egész biztos meg van a világos álláspontjuk és azt tudatták is a felekkel a lehetőségeikkel együtt. Ez lenne a logikus egyrészt, másrészt világosan látszik, hogy az oroszok jó előre gondolkodnak és nem csak beleugranak valamibe.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Neked is igazad van :) de ami változhat az változni is fog. Még jó néhány előre nemtervezett dolog fog jönni.
 

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
Syria: Reports - Large number from YPG and JayshThuwar captured by FSA, after their failed offensive on al-Halk neighborhood in Aleppo.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Érdekes, hogy a kurdok eddig kerültek mérsékelt ellenzéket... Most már ők is SAA sikereire nézve térnyerési versenybe szálltak.... Vajon lesz-e kurd-SAA összecsapás?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
DAERY.jpg

wYVvR.jpg

ewHN0.jpg

siyMY.jpg
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
641
2 780
93
Nincs ilyen hogy "mérsékelt ellenzék" csak terroristák vannak.
Ezt Vlagyimir Vlagyimirovics mondta és én egyetértek vele.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Osszefoglaló a 2016 február 15. eseményekrol, Aleppo tartomány
https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=EDLnfS6xL84
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="pepe88">Azért a kurdok is megpróbálnak minél nagyobb szeletet kapni a tortából :-D
Jaish Thowar commander: "Our next goal is 2 get to Ihres to fight ISIS from there. Nusra/Ahrar must leave Mare so they dont stab us in back"
"If regime reaches Ihres before us and refuses to leave, we'll use force. Its a race now to get there before regime"

Ezért gondolom én azt, hogy ha vége is lesz majd Szíriában az ISIS-al meg az Al Nursaval a harc, azzal a háború nem fog véget érni csak egy szakasza fog lezárulni. Amit most a kurdok fegyverrel és harcosaik élete árán szereznek meg arról nem fognak a harcok végeztével önként és dalolva lemondani Asszadék javára. Hovatovább szerintem az autonómia megszerzése sem elég már nekik. Túl sok minden történt már, hogy csak ennyivel megelégedjenek. Számukra ez a háború hozhatja el saját államiságukat, amit újabb háború árán is megvédenek majd. </blockquote>

Igazat adok neked, de ha okosak a kurdok akkor a polgárháború után nem kezdenek bele a függetlenségi harcba. Előbb mevivják azt a törökökel. Így Szíria és Irak al a hátuk mögött könnyebb a török ellen.</blockquote>

Véleményem szerint a kurdokkal nem fog Assad összeakaszkodni. Az oroszok ebben a témában is rendet vágnak és mind a két oldalt előre eligazították a lehetőségről. Nem hinném, hogy úgy mentek bele a végén majd lesz valami velük aztán kész. Itt is egész biztos meg van a világos álláspontjuk és azt tudatták is a felekkel a lehetőségeikkel együtt. Ez lenne a logikus egyrészt, másrészt világosan látszik, hogy az oroszok jó előre gondolkodnak és nem csak beleugranak valamibe.</blockquote>

Hát, nagyjából szerintem, az Oroszok tudják egyedül mit akarnak.
Megtartani a katonai jelenlétet és politikai befolyást a Földközi tenger keleti térségében és a Közel Kelet bizonyos régióiban.
Ehhez kell Asszad és hatalmi rendszerének a győzelme.
Esetleg Asszad tud még annyit, hogy nyerni most és hatalmon maradni, de hogy utána mi lesz vele ?
Abban szerintem Ő sem biztos.
A ISIS nem hinném hogy bármiféle jövőképpel rendelkezik, max gyilkolni akar folyamatosan és allah akbározni, rabolni, olaj bizniszelni.
Az amerikai fél által támogatott felkelők tucatnyi érdekcsoportja, szintén nem tudják már mit akarnak, max., életben maradni, talán.
Ahány csoportosulás, annyi érdek van ott jelen.
A Törökök látják hogy nem sül ki a pecsenyéjük, de halásznak a zavarosban tovább, szintén komolyabb cél nélkül most már.
Max., a Kurdok féken tartása miatt legfeljebb.
A Kurdok egy álomvilágban élnek, a független államukat illetően.
Ahhoz ugyanis nem elég Szíriában győzniük az ISIS ellen, hanem meg kell bontaniuk 3 állam területi egységét.
Ráadásul valamelyik, vagy mindkét világhatalom támogatásával.
Na ezt nem fogják megtenni nekik.
Valamint önként és dalolva, sem Asszad, sem Irak, Törökország meg pláne, nem fog területet adni jövendőbeli államuknak.
Irán támogatja Asszadot, de saját politikai célból, szövetségesének szeretné tudni.
Ott a Hezbollah, amolyan erős csatlós szerepben, nem tudni nekik Asszad jelenlegi támogatásán túl mi a céljuk, hisz nem Szíria a hazájuk.
Lehet Ők sem tudják, csak harcolni valahol a szunniták ellen, ami épp most megvan.
Szaud Arábia, próbál erőt mutatni, inkább kevesebb sikerrel.
Jemeni próbálkozásuk kudarc eddig.
Szíriában, alapvetően szintén vallási alapon, Iránt ellensúlyozva akarják izmosnak mutatni magukat.
Egyenlőre nem tudható miként is.
Egy nagy katyvasz az egész, aminek senki nem látja a végét.
Amolyan vég nélküli háborúskodás folyik, amikor majd valakit legyőznek, a győztesek kis pihi után, vagy azonnal, egymásnak fognak esni.
Aztán megy tovább minden, mint ahogyan 5 éve már.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Nincs ilyen hogy "mérsékelt ellenzék" csak terroristák vannak.
Ezt Vlagyimir Vlagyimirovics mondta és én egyetértek vele.

Persze, egyetértek.... Csak elképzeltem, hogy a török gazdi fejével nézve milyen szörnyű látvány lehetne, amikor kép pitbull tépi kedvenc bolognese-t.... :) Én is kezdtem volna lőni.....
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szerinted meg lesz ma Kinsabba?
Tegnap beraktam azt az ATGM.-es videót a helyszínről. Azon látszik a probléma forrása.Nem maga a település a gond hanem Irdatlan magas hegy van mögötte ami félig körül öleli.Szar pozícióból kell támadni.Ha lesz végső roham az éjszaka várható de egyből a hegyre kell menni az a gond.
Szerintem.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A Kurdok nem fognak Aszadékal kekeckedni és viszont is igaz.A Kurdoknak szüksége van egy erős szövetségesre a Törökökkel szemben és szintén viszont is igaz.A Kurdok lesznek a bosszú fegyvere Aszad és az oroszok kezében és használni is fogják a törökökkel szemben.Ugyan azt kapják amit ők tettek a Szíriában az úgy n. ""ellenzékkel"" .Ráadásul a Kurdok az egyetlen valóban vállalható partner az usának. Csakhogy a törökök meg papíron azok így az usa megint csak lőtt egy külpolitikai öngólt ami miatt kötve van a keze mindkét irányba.